Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

radier

Member
Bez reklam
Przy tych ustawieniach, które koleś tam wymyślił TV nie miał prawa świecić poprawnie. Niektórzy po prostu nie powinni dotykać pilota i potem wpisywać głupot na forum.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

bhn92

New member
Bez reklam
Obys nie mial na mysli mistrzostw swiata bo od 2 dni leci sygnal o tal slabej plynnosci (wczesniej nie kto wie jak znowu lepiej) ze wczoraj wlaczylem na mecz zeby zobaczy czy jest co co dzien wczesniej no i jest ,wcxoraj na nsporcie lecialy powtorki ligi mistrzow i tam grafa i pllynnosc sa takid jak byc powinny.
Dopiero wczoraj akurat powiedzialem bratu ze jak ktos kupi tv teraz i zechce ogladac ms na tv to nie.ma szans by byl zadowolony...
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
I plynnosc i ostrosc jak zawodnik biegnie i mamy zblizenia jak sie kiwa to nogi sie rozmywaja ,wczoraj ogladnalem pare minut na nsporcie city vs bayern i wszystko cacy bylo ,otem milan barca i znowu normalnie a potem wieczoremmundial i lepiej wylaczyc zeby sie nie wkurwiac.. dziekujemy tvp!!!
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
Potwierdzam, że to jakość transmisji. A jest wyjątkowo okropna bo czasem leci jakiś meczyk na polsat sport info z naziemnej i tam to wygląda zadziwiająco lepiej :shock: w sensie, mniejszego rozmycia i ogólnie mimo niższej rozdzielczości wygląda tak jak powinno. Inna sprawa, jak się ma zbyt wysoką jasność to w ciemnych scenach faktycznie wygląda to jakby ktoś próbował wydostać się z kłębu waty cukrowej. Szumy straszne, ostrość znikoma. W moim odczuciu właśnie w tego typu scenach ustawienie kontrastu dynamicznego na poziom NISKI naprawia sytuacje, przy jednoczesnym trzymaniu jasności na poziomie domyślnym 45. W scenach jasnych często ludzie sami sobie są ofiarami trzymając zbyt wysoko kolor. Trudno żeby się nie rozmywał skoro na ekranie biega 20 zawodników w gwałcąco pomarańczowych koszulkach po odblaskowo zielonej murawie gdzie powinno być kolejno: czerwono i ciemno-zielono. Ja musiałem zjechać z kolorem do 40 żeby oddawało to stan zbliżony do faktycznego (mówie zbliżony bo lubie jak telewizor kolorowo świeci ale nie wypala mi oczu). Poza tym, wcale sie nie zdziwie jak koleś tam jechał na ustawieniach dynamicznych ;) nie wiem kto w ogóle jest w stanie to oglądać bez maski do spawania :D ja osobiście jeżeli chodzi o kolory, płynność i kontrast doszedłem do super dla mnie efektów, jedyne co mi zostało to regulacja ostrości :) mam wrażenie, że na dobrym sygnale jest za mała a na słabym troche za mocna (ustawienie na 24) jak to jest z tą ostrością? przeczytałem na zagranicznym portalu testowym, że domyślne 50 powoduje iż nie jest nałożony żaden filtr tzn ani wyostrzający ani rozmazujący. Każde odchylenie w jedną bądź drugą stronę powoduje doostrzenie lub rozmycie. Prawda to? jakich ustawień ostrości wy używacie i dlaczego? i druga sprawa, ma ktoś jakiś eletroniczny manual do komend głosowych? nie chce mi sie czytać w manualu telewizora tego wszystkiego ;)
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
ja ustawialem sobie pod filmy i seriale 1080p z dysku a wiec w pieknej jakosci i wyszlo mi ostrosc 30 , na dekoderze na zuzlu gdzie wczoraj moja Unia wyrabala czestochowe jest tak ze przy 40 juz zaczyna jak dla mnie nienaturalnie wyostrzac napisy na plastronach zawodnikow.
 

Pastusiak

New member
chyba podskoczę do 30 bo staram się też głównie na ps3 działać lub z dysku oglądać ;) aha i jedna sprawa.. ściągnąłem kilka aplikacji i teraz jak wchodze w smart i my apps pokazuje że jest to strone 1/2 ale jak przejść na tą drugą stronę? daję w dół to przechodzi na zakładki najpopularniejsze/nowości daje w lewo to przechodzi na podglądy z vevo, daje w prawo to na listę kanałów z podglądem ustawionego. Hm :) sprawdzi to ktoś? pierwszy raz lista programów nie mieści mi się na tej pierwszej stronie i nie wiem jak przejść na drugą :) aha i czy jest jakaś appka, która daje możliwość przeglądania trailerów filmowych w wysokiej rozdzielczości?
 

Pastusiak

New member
ok dzięki wielkie! :) dopiero teraz zaczynam sie bawić kolejnymi bajerami telewizora :) jak sprawa ma się z nagrywaniem? tzn wiem jak sie ustala nagrywanie z poziomu GUIDE itd pendrive sformatowałem i nagrałem jeden program z dvbt grając jednocześnie na ps3 i super ;) tylko moje pytanko czy można na szybko nagrywać to co leci czerwonym guzikiem? lub jakimkolwiek innym? czy musze odpalać jakieś tools i ustawiać nagrywanie? i czy telewizor musi być wlączony by nagrywać? no bo dekoder sobie ustalamy na nagrywanie i wyłączamy tv i idziemy spać a jak to sie ma z TV? czy jest na tyle inteligentny że wyłączy sobie obraz i dźwięk a zostawi sam proces nagrywania w tle? i czy w trakcie nagrywania można wyłączyć czytaj ustawić na czuwanie tv a program dalej bedzie sie nagrywał?(tzn nie dojdzie do całkowitego wyłączenia urządzenia) a co za tym idzie, czy TV mając ustawione nagrywanie na dany kanał o danej godzinie, będąc wyłączony, automatycznie rozpocznie nagrywanie o danej godzinie? czy trzeba tego pilnować?
 

bhn92

New member
Bez reklam
Stan z ustawieniami zeby ogladac mecze to lepiej poczekaj na normalne mecze bo pod ms nie ma co ustawiac tvp daje ostro dupy z jakoscia transmisji
 

ktosik

New member
czy w tym modelu wy też doświadczacie takiego zdarzenia jakby przy dynamicznych scenach przy zmianie kamery (przykład mistrzostwa świata) rozmazuje ekran? Tak jakby odświeżanie nie wyrabiało, brakowało szybkiego wyostrzenia?

Po używaniu 14 dni LG 47LB650V tam ekran oraz kolory zdecydowanie lepsze, tutaj w samsungu co prawda nie ja go ustawiałem, ale pierwsze odczucia nie najlepsze.

czy da się w jakiś sposób zresetować ustawienia tego TV, by przejść konfiguracje tak jak zaraz po zakupie? W obrazie jest resetuj, wtedy żąda kodu pin, tak w ogóle to gdzie go można znaleźć?
 

bhn92

New member
Bez reklam
wpisujesz 0000 ale naprawde obczaj sobie jakos mecz na nsporcie jakas powtorke czy na c+ to zobaczysz ,jak juz wiele razy pisalem tvp ma taka jakosc transmisji.
 

hoffhav

New member
Jak wygląda w tym tv 3d? Jest godne uwagi w ogóle? bo zamierzam go kupić i tak z ciekawości pytam, no i czy laik który będzie miał pierwszy raz taki tv poradzi sobie z konfiguracją obrazu i innymi rzeczami o których tutaj piszecie?
 

Pastusiak

New member
Pewnie w LG pracowalo CMR co chcąc nie chcąc pomaga a tu za pewne mądry kalibrator Ci je wyłączył bo "tak jest najlepiej". Jeśli ten sam człowiek robił Ci ustawienia to wcale sie nie dziwie, że nie jesteś zadowolony. Napisz do mnie PW to podam Ci swoje "te złe" ustawienia i porównasz ;) a jakość transmisji fakt faktem jest mizerna. Studio TVP odbiera przy tym czymś jak z bluraya natomiast :p
 

ktosik

New member
ogladalem na standardzie jak i dynamicznym oraz trybie pilka nozna, wystepuje ten sam efekt.
Nie pisz ze to wina transmisji tvp bo to bzdura. Efektu tego nie było na LG 47LB650V. Niestety głupi byłem, że wymieniłem na tego samsunga, teraz trzeba się głowić by w jakiś sposób naprawić ten błąd
Dodam jeszcze, że kolory bez grzebania w ustawienia, w LG były zdecydowanie lepsze.
Może to kwestia ustawień, mam taką małą nadzieje choć trochę powątpiewam
 
Ostatnia edycja:

stan144

New member
Bhn- lol. Dobry komenatarz z tym wypalaniem oczu, bo akurat mi się zbiegł z zapaleniem spojówek...

Dla mnie po przesiadce z 15'calowego monitora każdy tryb jest WOW, ale niewątpliwie czekam na wskazówki od ekspertów z forum, jako że jestem ignorantem w tej kwestii
 
Do góry