Samsung UE43MU6172,czy to dobry tv dla mamy?

Tyslaw

New member
Witam.

Dawno mnie nie było na forum i przyszedł czas na kupno telewizora dla mojej mamy,stąd moja ponowna wizyta i pytanie do Was forumowiczów.
Zostałem poproszony o pomoc w wyborze telewizora,który będzie służył do oglądania telewizji z dekodera Vectra,filmów z pendrive'a oraz do youtube.
Po obejrzeniu ofert mój wybór padł na Samsunga UE43MU6172(większy będzie za duży:))

Czy uważacie ,że to dobry wybór na tv dla mamy??Ewentualnie czy polecacie coś innego.


Ps.Telewizory od LG,Thomson,TCL,Hitachi odpadaja.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 43PUS6501 z matrycą 100Hz, bo ten co podąłeś ma 50 Hz.
Jaki mama ma sygnał ?
Jaki ma teraz telewizor ?
Jaka ma odległość od ekranu ?
 

Tyslaw

New member
Dzięki za odpowiedz.
Jaka jest różnica między matrycą 100 Hz ,a 50 Hz (mama nie ogląda sportu,nie gra w gry itp.)

Sygnał jest cyfrowy z dekodera PVR z Vectry.
Teraz ma jakiś telewizor Toshiba,mały i to chyba HD Ready
Odległość od ekranu 2,5 m ,jednak nie chodzi o odległość ,a o usytuowanie tv w pokoju,wiec 50 cali odpada.

Chciałbym abyś powiedział czy ten Samsung UE43MU6172 będzie w porządku dla mamy i czy będzie ona widzieć różnicę pomiędzy 100 Hz,a 50 Hz ,ponieważ Philips jednak 700 zł droższy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak ma ogólne potrzeby to wg mnie TCL 43P60 za 1850 zł z całym pakietem będzie najlepszym rozwiązaniem.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Telewizor kupiłem na początku grudnia. Dokładnie taki sam, 43-calowy. Sprzęt bardzo przyzwoity i dla mamy na pewno będzie OK z uwagi na sporą prostotę Tizena3 jako systemu operacyjnego. Łatwe wybieranie aplikacji Smart TV, materiały 4K z jakością na naprawdę dobrym poziomie. możliwość użytkowania jednego pilota od tv do innych urządzeń (proste parowanie, obsługa komend głosowych). Ogólnie biorąc pod uwagę stosunek jakość/cena nie ma się do czego przyczepić i uważam zakup za udany.

Warto poświęcić trochę czasu na kalibrację, zwłaszcza pod zewnętrzne urządzenia podłączone pod HDMI.
 

Waldorff

Member
@Kirek50

Widzę u Ciebie w opisie Samsunga C650. Jak porównujesz ten model ze wspomnianym 43MU6172. Chodzi o płynność 100Hz vs 50Hz i jakość obrazu. Z tego co wiem w nowym też jest matryca VA. Jakie wrażenia?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Cóż, C650 to staruszek, jednak nadal bardzo jary i sprawny, dlatego jeszcze działa sobie w domu. Te matryce, w które wyposażony był ten model są wręcz legendarne po względem jakości.

Jeżeli chodzi o płynność 100 Hz vs. 50 Hz modelowi MU6172 niewiele mogę zarzucić. W porównaniu do modelu H6410 (naprawdę dobra matryca VA "setka"), który użytkowałem przez ostatnie blisko cztery lata, być może przy trybach "film" i "naturalny" jest minimalna różnica jakościowa. Ale gdy włączy się HDR+ i dobrze skalibruje ustawienia, naprawdę nie można mieć zastrzeżeń.

Dodam jeszcze jeszcze, iż nie oglądam (nie oglądałem i nie będą oglądał) tzw. "normalnej" telewizji zwanej obecnie liniową - nie mam żadnej anteny ani dekodera. Sport kompletnie mnie nie interesuje. Korzystam ze streamingu (Netlix, Amazon Prime, HBO GO, Showmax itp.) i oglądam filmy z zewnętrznego odtwarzacza (HiMedia Q10 Pro) z (solidne możliwość regulacji ustawień obrazu i HDR). Z rzadka korzystam ze streamingu kanałów telewizyjnych dostępnych w dodatkach Kodi.

Pod takim kątem kupowałem telewizor i zakup uważam za trafiony. Na 3-4 lata będzie OK.
 

Waldorff

Member
Zgadza się C650 to była bardzo udana seria. Nawet jak porównywałem do innych, nowszych telewizorów, pomijając smart, to ciągle robił wrażenie. Też takiego jeszcze mam, ale właśnie się "skończył" :). Obraz pojawia się na moment, albo wcale. Jest dźwięk, ale czarny ekran. Swoje odsłużył także nie ma co narzekać, tylko szkoda, bo trudno w tych czasach o coś podobnego.
 

Waldorff

Member
No i jakie wrażenia? Dobry, kiepski? Z opisów wynika, że 43" powinien być na AMVA. No i jak to 60Hz z upłynniaczem wygląda w ruchu? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Albo na IPS i matryca 8 bit.
Lepszą jakość, lepsza matryca i lepsze wyposażenie zdecydowanie ma TCL 43P60. Masz też obsługę głosową, wirtualną muszkę, ANdroida 7,0, MxPlayer, Kodi , Terrarium,Obudowa z aluminium.
I specjalna oferta dla niebieskich.
 

Tyslaw

New member
Jeszcze nie wiem jakie wrażenia,bo (może źle się wyraziłem) na razie padł wybór na Samsunga,a dopiero w przyszłym tygodniu jest plan jechać po niego do sklepu :) Pytałem,ponieważ chciałem się dowiedzieć od Was czy to dobry TV i niektóre osoby odpisały zgodnie z pytaniem , a niektóre osoby prowadzą tu jaką reklamę wybranych modeli tv jakby miały na tym biznes, mimo ,że pisałem o tym ,że tv od TCL mnie nie interesują,więc wolałem zakończyć temat , bo jak wynika dla mamy Samsung wystarczy:)

Do "Waldorff" jak kupię i trochę się nim pobawię to postaram się coś napisać o tym Samsungu.
 

Waldorff

Member
Myślę, że to dobry wybór i mama powinna być zadowolona. Jak będziesz w sklepie sprawdź też 43M5672. Chociażby z ciekawości. Matryca też powinna być na VA. Tyle tylko, że to FHD, ale jeśli nie będzie dostępu do materiałów 4K, może warto sprawdzić. Tak czy inaczej 43MU6172 to dobry wybór w tej cenie.
 

PanTV

New member
Zastanówcie się dobrze nad zakupem samsunga. Wlasnie go testuje i drażni mnie niedoświetlona matryca :) po lewej i prawnej stronie ma takie jakby paski ciemniejsze ... masakra
 

pieron

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja osobiście mam u syna powieszonego 43mu6172 i jest wszystko ok. Matryca IPS, podświetlenie daje rade nie mam nic niedoświetlonego,kąty widzenia szerokie, kolory OK. U siebie mam 55mu6442 na matrycy VA i bardzo drażni mnie utrata jakości obrazu pod kątem szczególnie na twarzach ludzkich, na wprost jest OK.
 

Waldorff

Member
Zastanówcie się dobrze nad zakupem samsunga. Wlasnie go testuje i drażni mnie niedoświetlona matryca :) po lewej i prawnej stronie ma takie jakby paski ciemniejsze ... masakra

Przecież to oczywiste, że możesz trafić lepszą albo gorszą matrycę. Jak jeden egzemplarz ma większe niż norma niedoskonałości to wymieniasz na inny. Sprawdzasz w sklepie dany tv na testowych planszach i filmach i po sprawie. Chyba, że kupujesz tam gdzie jest możliwość zwrotu to już całkiem nie widzę problemu. Swoją drogą to naprawdę trudno znaleźć idealny egzemplarz, jakieś drobne rzeczy zawsze będą. Oledy też nie są niestety doskonałe.
 

PanTV

New member
Po odparowaniu drugiego samsunga było z obrazem bardzo podobnie. Chyb- maja jakiś problem z doświetleniem matrycy. I na dodatek wyszukiwanie głosowe nie działa w języku polskim.
 
Do góry