Samsung UE40F6400 Motion Plus problem!

fridoom

New member
Witam wszystkich od jakiegoś czasu jestem posiadaczem tego wynalazku, i mam do was parę pytań.
1. Jakie najlepsze jest ustawienie w opcji Motion Plus, ja jak na razie mam wybraną opcje wyraźny ale za to obraz nie jest płynny a bardzo mi na tym zależy, jak ustawiam na płynny lub użytkownika widać efekty
płynnego obrazu ale martwi mnie to, że jakieś drgania są przy szybszych scenach. Wy też to zauważyliście? czy to coś jest nie tak z TV?
2. Czy da sie coś polepszyć wchodząc w menu serwisowe np. polepszyć obraz, odblokować więcej opcji itp.
3. Mam dekoder ariva 100E i C+ może ktoś mi powiedzieć jakie ustawienia obrazu jest najlepsze mam nadzieje ze koś posiada ten sam dekoder i mi pomoże w kalibracji
 

tdx

New member
Bez reklam
to zależy jak ustawiasz parametry redukcja drgań/rozmycia
Motion plus nie lubi gdy włączony jest czysty obraz cyfrowy oraz redukcja zakłóceń mpeg
 

Przybek

New member
Witaj!
Mój tv to F6800 ale możesz spróbować na swoim.
Motion Plus użytkownika:
redukcja rozmycia - 8
redukcja drgań - 6
wyraźny ruch led - włączony
Jednak aby to ustawienie działało trzeba trochę poustawiać tv:
Tryb obrazu Standardowy
podświetlenie 12
kontrast 100
jasność 45
ostrość 20
Kolor 50
Odcień G50/R50

Opcje zaawansowane
kontrast dynamiczy Niski
Odcień skóry 0
Tylko tryb RGB Wył
Odcień skóry 0
Tryb RGB Wył
Przestrzeń kolorów Użytkownika:
Czerwony - CZ36, Z9, N0
Zielony - CZ42, Z42, N19
Niebieski - CZ0, Z12, N47
Żółty - CZ51, Z48, N20
Cyjan - CZ42, Z48, N58
Purpurowy - CZ38, Z16, N55
Gamma: -1
Wzorce zaawansowane Wył

Opcje obrazu
Tonacja koloru Standardowy
Czysty obraz cyfrowy Wył
Redukcja zakłuceń MPEG Wył
Poziom czerni HDMI (Niski jeśli dostępny)
tryb Filmu Wył
Motion Plus Użytkownika (ust. podałem wyżej)
Optymalizacja czerni - wysoko

Balans Bieli
C 24
Z 26
N 23
C 18
Z 26
N 21

Następnie kliknij Menu-System-Rozwiązania Eco:
Oszczędzanie energii - wył
Czujnik Eco - włączone (minimalne podświetlenie - 7) - tv w nocy zmniejszy podświetlenie i powoduje równomierne podświetlenie matrycy.

Pozdro Przybek
 

Lemil

Banned
@Przybek No cóż, ciekawe ustawienia. Może i tak jest dobrze. Tak zapytam - jakimi kryteriami się kierowałeś kalibrując ten TV? ChromaPure? CalMAN?

Tak przy okazji mogę wspomnieć, że praktycznie w każdym Samsungu Redukcja drgań ustawiona powyżej 5, a w praktyce nawet 5 oznacza artefakty+teatr. Natomiast kontrast ustawiony na najwyższy możliwy oznacza, że matryca zaczyna mocniej smużyć. Ale tak jest w każdym LCD. O ile Samsung ostatnio niczego nie postawił na głowie, to optymalny kontrast jest gdzieś w okolicach 90.

No cóż. Chciałbym zobaczyć wyniki tej twojej kalibracji. Jakieś zrzuty ekranu może?
 

fridoom

New member
Przybek zastosowałem twoje ustawienia ale mam problem znowu z podświetleniem matrycy w ciemniejszych scenach filmu słabo widać jest na to jakiś sposób ?
Nie mogę zanieść tej opcji Optymalizacja czerni - wysoko
 
Ostatnia edycja:

taki__jeden

New member
F6800 i F6400 to całkiem różne matryce i te ustawienia nie mogą być dobre dla obu telewizorów. Najlepiej ustaw tak jak Ci podał "tdx" dla modelu F6100 a od "Przybek" ewentualnie możesz użyć tylko ustawień motion plus.
Sam posiadam 40F6400 i ustawiłem wszystko jak podał tdx z wyjątkiem gamma. Zamiast +1 mam -3.
 

fridoom

New member
tdx widze ze masz PS3 czy tu też trzeba coś ustawiać w TV denerwuje nie to ze jak gram w pesa do obraz się nakłada to dlatego ze mam włączony?
Czysty obraz cyfrowy aut
Redukcja zakłuceń MPEG aut
 

tdx

New member
Bez reklam
nie wiem na czym polega nakładanie się obrazu u Ciebie,
ustaw motion plus na wyraźny i zobacz czy będzie lepiej
 

tedi111

New member
Witam zakupiłem telewizor Samsung UE55F8000 mam taki problem po odpaleniu filmu z Blu-Ray na dynamicznych scenach obraz tak jakby się przycinał nie nadążał tak samo jest na tunerze satelitarnym na kanałach HD po włączeniu systemu MOTION PLUS na trybie standardowy problem ustępuje ale jest efekt teatru na trybie wyrażny obraz też się zacina proszę o rade czy tak ma być czy może coś jest nie tak z telewizorem mam go dopiero 4 dni, może coś jest z ustawieniami obrazu proszę o podesłanie jakiś ustawień do tego modelu.Wcześniej miałem 55f6640 i nie było tego efektu, motion plus miałem na wyłączony.
 

Guniol

New member
Hej moze to i nie na temat ale czy ktos z was ma playstation 3 i ustawione dobrze parametry tak zeby grafika byla bardzo dobra? Czy ktos z was uzywa tryb gry? Motion plus?
Dzieki za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

Guniol

New member
Chodzi mi o to ze kiedy wlaczam gre online btf4. Otoczenie w grze czyli ogolnie grafika powoli zalapuje ostrosc. Detale nie sa wyrazne. Jakosc obrazu w filmach jest dla mnie bardzo ladna. Ale graficznie po wlaczeniu jakiej kolwiek gry powiedzialbym ze tragedia.
 

Guniol

New member
Tv obecnie mam ustawiony na dynamiczny i motion plus na wyrazisty. A bt na ps ale czy 1080p czy 720 to szczerze nie wiem... Nawet nie wiem gdzie to sie to sprawdza... Jestem zielony w tym temacie :(
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
jak masz dynamiczny to nie ma sie co dziwic. motion plus mozesz ustawic na wyrazny lub plynny w zaleznosci od tego jak ci pasuje....

Jak grasz w BT4 to masz 720p czy 1080p
 

Guniol

New member
Mam na 1080p i moge zmieni. Na 1080i lub 720p. Probowalem na standardowy ale strzanie ciemny ekran jest. Czesto zmieniam na naturalny z wyrazistym ale dalej nie jest to to. Nawet broni dokladnie nie widac... Zarzucam zdjecie.
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    414,3 KB · Wyś: 153
Do góry