Samsung UE40F6400 Motion Plus problem!

tdx

New member
Bez reklam
zostaw 1080p i wyłącz motion plus musisz też mienić ustawienia obrazu bo masz koszmarnie ustawiony TV
 
Ostatnia edycja:

Guniol

New member
Jeszcze zauwazylem ze mam z tylu tv 4 wejscia hdmi. Arc, divi,stb no i zwykle na ktorym nmam obecnie podlaczony kabel hdmi. Czy to robi jakas roznice?
 

tdx

New member
Bez reklam
Pamiętaj że PS3 nie ma AA więc od razu to na Twoim zdjęciu widać + podbity kontrast więc kolego :)


Tryb obrazu FILM
podświetlenie 16
kontrast 96
jasność 47
ostrość 13
Kolor 50
Odcień G50/R50

Opcje zaawansowane
kontrast dynamiczy Wył
Tonacja czerni Wył
Odciń skóry 0
Tylko tryb RGB Wył
Przestrzeń kolorów Auto
10pt Balans bieli Wł
Gamma +1
Wzorce zaawansowane Wył

Opcje obrazu
Tonacja koloru Ciepły2 >> tu możesz wybrać co Ci odpowiada mi bardziej Ciepły1
czysty obraz cyfrowy Wył
Redukcja zakłuceń MPEG Wył
Poziom czerni HDMI (Niski jeśli dostępny)
tryb Filmu Wył
Motion Plus wyraźny lub off >> tu możesz się pobawić


10pt Balans bieli
Interwał|czerwony|zielony|niebieski
1 0 1 0
2 1 0 -2
3 0 0 2
4 0 0 0
5 -1 0 +1
6 0 -1 0
7 -1 -2 -2
8 0 2 1
9 1 0 0
10 2 1 0

Balans Bieli
C 25
Z 25
N 27
C 19
Z 22
N 21

Rozwiązanie eko >> Oszczędzanie energii - niskie
 

Guniol

New member
Wow ! Widze wyrazna poprawe tylko nie moge zrobic jednej rzeczy... Ustawienia 10pt bieli... U siebie mam interwal, czerwony itd. Ale mam skale tylko od -10 do 10 do kazdego kolory i moge tylko wybraj jedna cyfre.... Mam sobie wybrac kombinacje z tych wszystkich?
 
Ostatnia edycja:

Guniol

New member
Teraz tak to wyglada. O niebo lepiej. Ale przyjzyj sie broni. Taka jakas nie wyrazna. Sztuczna. Ogladajac filmiki na youtube to wyglada to o niebo lepiej. I tak sporo mi pomogles ale co o tym myslisz?
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    949,8 KB · Wyś: 188

tdx

New member
Bez reklam
Wiesz to jest moment w którym powinieneś napisać że jesteś z Rzeszowa :Da ja że akurat mam wolne i pije Stronga :)

Na poważnie na zdjęciu tyko widać szum z telefonu/aparatu
I ciężko mi powiedzieć rozumiem że motion plus jest na off

Sam dużo gram na PS3 także online i napiszę tylko tyle że jest przepaść pomiędzy PC a PS3 w jakości...

Ale żeby nie zamulać napisz dokładnie co jest nie tak
 

Guniol

New member
Teraz tak porownalem inne gry np. Gta v i wszystko teraz dziala jak nalezy. Tylko tak naprawde ta grafika w bt4 jest tragiczna kiedy gram online... Internet mam 32mega lacze wiec chyba nie jest za wolny....
 

Guniol

New member
Heh no tak naprawde jestem z szczecina ale od pardu dobrych lat nie mieszkam w polsce :) a chodzi mi o to ze jakosc tego calej grafiki jest tragiczna. Powiem szczerze ze gralem od 4 lat na monitorze ausua full hd 24 cale a to jest moj pierwszy tv i to na dodatek jak dla mnie bardzo duzy... Wiec nie wiem czy to powinno tak byc.... Poszczegolne elementy np. Jak juz jestesmy przy tej broni to ni jest dokladnie zarysowana. Np. Trawa kiedy biegne powoli sie laduje. Te wszystkie pojazdy. Bronie sa jakies takie kanciaste.... Kwadratowe. Teraz uruchomilem gta po twoich ustawieniach i nie moge zlego slowa powiedziec na temat jakosci obrazu. Jest zadawalajacy jak dla mnie. Mam w planach kupic ps4 i mam nadzieje ze to wplynie cos na jakos grafiki w grach...
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja gram na PC i PS3 mam monitor 27" i TV 46" oba samsunga Odpalam tą samą gre na PC monitor i TV i to zupełnie inna bajka niż PS3 na TV...

Stąd pewnie Twoja ocena...
 
Do góry