Samsung UE40ES6100

dunayeR

New member
ok. To bardzo ciekawe ze przy jednym by wymienili matryce. No ale masz w sumie model d7000 to jest polka wyzej wiec moze w stosunku do tych modeli maja inna polityke. Musialbym z ciekawosci do nich przedzwonic i sie spytac jak to wyglada. Odpukac nic narazie sie z tym nie dzieje ale zawsze lepiej wiedziec co potem robic.
 

dunayeR

New member
dla wszystkich ewentualnie zainteresowanych. Dzwonilem na infolinie samsunga i niewazne w jakim modelu wymienikaja matryce jesli widac pixel martwy na czarnym ekranie. Na jasnym czyt. Bialym moze ich byc widocznych 7 lub 2 obok siebie. Nie jest wiec zle;)
 

charison

New member
samsung i lg wymieniają matryce przy martwych lub wypalonych pikselach. Philipsa nie chcieli mi wymienić(miałem czerwony piksel na czarnym) mega wkurzające :/
 

boro7

New member
Witam, jestem od nie dawna posiadaczem samsunga 46es6100 , kupiłem do tv klawiaturę logitech k400 , podpałem i wszystko działało ale na drugi dzień wszystko przestało działać z nie wyjaśnionych powodów. Klawiatura działa pod pc także wszystko z nią w porządku, podpiąłem bezprzewodową mysz która też wykorzystuje odbiornik logitecha "unifying" i też nie działa. Podpiąłem inną bez przewodową mysz i działa. Coś jest nie tak, czy ktoś miał podobne problemy?? wydaje mi sie że to musi być jakaś błahostka, przecież tak klawiatura jest w pełni wspierana przez ten tv.
 

Jaszczura

New member
Moje ustawienia :
- tryb standardowy,
- podświetlenie 14,
- kontrast 80,
- jasność 50
- kolor 50,
W zaawansowanych, kontrast dyn. wysoko, tonacja czerni-ciemna.

Moim zdaniem najlepsze ustawienia.
 

Zbyn

New member
Chyba nikt nie pytał o podobną sprawę...
Przy ustawieniu proporcji obrazu na "auto", niektóre kanały są siłą rozciągnięte z 4:3 do 16:9. Właściwie to wszystkie kanały są na pełen ekran 16:9. Tylko, że dla niektórych jest to proporcja właściwa, a dla niektórych nie jest. Nie uśmiecha mi się ręcznie za każdym razem zmieniać parametrów. Jest na to jakaś metoda? Czy to błąd oprogramowania?
 

Jaszczura

New member
@ Zbyn
Nie wiem skąd masz sygnał TV ale w TV "n" w opcjach dekodera jest pozycja aby rozszerzał obraz. Ustawiłem to + tryb auto i teraz zawsze mam na fulla. Nawet bajki dla dziecka mam od ramki do ramki TV.
 

Zbyn

New member
Od UPC. Analog jeszcze.
Zastanawiam się, czy to nie stacja TV podaje sygnał o rodzaju proporcji obrazu. W przypadku braku deklaracji proporcji, odbiornik bierze full, czyli 16:9. Bo dlaczego każdy obraz jest na pełny ekran?
 

jagiel2

New member
mam ten telewizor od grudnia i jutro przyjedzie do niego serwis, po całej szerokości tv na dole pojawiła się piękna zielona linia pikseli plus kilka pionowych, zobaczymy co stwierdzi Pan z serwisu, dam znaka :D
 

jp2

New member
pixel

dla wszystkich ewentualnie zainteresowanych. Dzwonilem na infolinie samsunga i niewazne w jakim modelu wymienikaja matryce jesli widac pixel martwy na czarnym ekranie. Na jasnym czyt. Bialym moze ich byc widocznych 7 lub 2 obok siebie. Nie jest wiec zle;)


W moim TV mam jednego niebieskiego pixela na czarnym ekranie , czyli matryca do wymiany ??
Szczerze mówiąc nie irytuje mnie to tak bardzo , ale zastanawiam się czy skoro jest na gwarancji czy tego nie wymienić , wiadomo potem lepiej przy sprzedaży...
 

dunayeR

New member
W moim TV mam jednego niebieskiego pixela na czarnym ekranie , czyli matryca do wymiany ??
Szczerze mówiąc nie irytuje mnie to tak bardzo , ale zastanawiam się czy skoro jest na gwarancji czy tego nie wymienić , wiadomo potem lepiej przy sprzedaży...

tak mnie poinformowano. Najlepiej zadzwonic na infolinie i przedstawic problem.
 

Rogerson

New member
Witam,

To mój pierwszy post na forum, bo nurtuje mnie pewien problem. Posiadam tego Samsunga od paru dni i niestety po wyszukaniu kanałów cyfrowych z automatu nie znajduje mi żadnego z Mux1. Z Mux2 i 3 mam wszystkie kanały.

Mam antenę zbiorczą na dachu, ale nie w niej jest problem, bo sąsiad obok ma kanały z Mux1. Czy ktoś ma podobny problem zwiazany z tym modelem tv, czy przyczyn szukać gdzie indziej? Np w wadliwej instalacji w mieszkaniu?
 

Jigsawson

New member
Witam,
Chciałbym spytac, czy ktoś w ostatnich dniach miał problemy z usługą SMART TV, a w szczególności z wyskakiwaniem błędów typu:

error model bind

error exe 001

error update 003
 

jagiel2

New member
mam ten telewizor od grudnia i jutro przyjedzie do niego serwis, po całej szerokości tv na dole pojawiła się piękna zielona linia pikseli plus kilka pionowych, zobaczymy co stwierdzi Pan z serwisu, dam znaka :grin:
przyjechał Pan na drugi dzień po zgłoszeniu problemu, wymienił w domu na miejscu na nową matrycę i wszystko śmiga :) super serwis
 

Zbyn

New member
Niech nie zdziwią Was rachunki za prąd dużo większe niż przewidywane. Telewizor w uśpieniu pobiera nie 0.3W, ale... 14W. Co się przekłada na roczne zużycie większe o 102 kWh. Przy 20h nieoglądania na dobę.
 

Zbyn

New member
Straszna kicha z numeracją kanałów. W TV osobno jest cały zakres analogowy i osobno cyfrowy. Nie mogę ustawić mieszanych. Np
1. TVP1 cyfra
2. TVP2 analog
3. Polsat cyfra
itd.
To cecha tego TV czy tak jest we wszystkich modelach i u innych producentów?
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Straszna kicha z numeracją kanałów. W TV osobno jest cały zakres analogowy i osobno cyfrowy. Nie mogę ustawić mieszanych. Np
1. TVP1 cyfra
2. TVP2 analog
3. Polsat cyfra
itd.
To cecha tego TV czy tak jest we wszystkich modelach i u innych producentów?

Napewno w Samsungu.
Ja mam 53 analogowe potem 9 cyfrowych, inaczej sie raczej nie uda.
 

dunayeR

New member
jakie ogolnie polecacie ustawienia do tego tv? Bo niby kazdy zwraca uwage ze dobrze jest ustawic tryb Film ale czy rzeczywiscie? Moim zdaniem kolory sa wtedy zbyt zolte. Chyba ze dodatkowo trzeba jeszce pozniej cos ustawic. Bede wdzieczny za kazda wypowiedz.
 
Do góry