Samsung UE40ES6100

damiao1987

New member
Mam taki problem gdyz moj telewizor dziala z cyfra + i zawsze gdy wlaczalem cyfre gdy pokazywal mi sie obraz u gory pisalo HDMI3 1920X1080/50i natomiast dzis przy zalaczeniu pokazuje mi sie HDMI3 720X526/50p domniemam ze wartosc ta powoduje ze wartosc obrazu jest gorsza i na moje oko tak wlasnie jest. Tylko pytanie moje jak moge to zmienic zeby znowu obraz mi sie pokazywal 1920x1080/50i ??? wie ktos moze???
 

michalj90

New member
Ustawienia dekodera, ustawienia rozdzielczości.

Czy ktoś spotkał się z problemem rozłączania telewizora podczas odtwarzania filmów przez dlna? Mi się rozłącza co 30 bądź 45 min. Router to TP-Link TL-WR1043ND z najnowszym Gargoyle. Serwer DLNA- Serviio. Jaka może być tego przyczyna? Telewizor połączony jest przez wifi, a tv kablowo.
 

domek03

New member
1. Tak wszystko chodzi. Wprawdzie sprawdzałem Ipla i Vod TVP ale reszta playerów pewnie też chodzi.
2. Z netem to nie wiem jak jest bo nie testowałem dokładnie ale YT chodził dobrze. Czasami jakieś głupie zwiechy łapał na niektórych filmikach ale to chyba nie wina tv bo reagował normalnie tylko video nie było.
3. jw
4. 2d 3d działa, ale to tylko bajer, jak nie wiesz czego w 3d szukać to efekt marny. Filmy 3d testowałem też jak na razie na YT i efekt lepszy niż w konwersji ale fajerwerków nie ma.
5. nie mam pojęcia, ale chyba 6800 będzie szybszy bo dwa rdzenie ale dużo droższy.

Ja za swojego 40es6100 dałem 2449 na miejscu w mieście, a chodza po 2200-2300, a 6800 był za prawie 3k.

Jedyna rzecz co mnie troszkę denerwuje to jest płynność filmów, są jakby za płynne i czasami jak traci na szybkości to dziwnie to wygląda ale nikt oprócz mnie tego nie widział jak razem oglądaliśmy także może coś ze mną jest nie tak.


Witam
Dziekuje kolego za odpowiedz.
Jezli chodzi o ta wypowiedz .... denerwuje to jest płynność filmów, są jakby za płynne ... to masz na mysli firlmy z YT?

Teraz do niedzieli w ME jest za 2499-rabat 100, ale musze zamowic w necie i odebrac w sklepie w moim miescie. Sa umnie 2 :).
 

ceikam

New member
Witam,

Mam pytanie odnośnie funkcji hbbtv:
czy na Waszych telewizorach jest poprawnie wyświetlana godzina (po naciśnięciu czerwonego przycisku)? U mnie występuje przesunięcie o 1 godzinę.
Dodam, że strefa czasowa w menu tv skonfigurowana jest poprawnie, a jakiekolwiek ingerencje w tym miejscu powodują zmianę godziny w EPG.

Pozdrawiam
 

orson80

New member
witam wszystkich znawców tematu:), właśnie zakupiłem ue40es6100 i zwracam się z wielką prośbą:
1 przesłanie optymalnych (waszym zdaniem) ustawień obrazu, (oglądam mecze i filmy) czy warto korzystać z tych wszystkich filtrów i motion plus itp.
2 jak najlepiej i najłatwiej programować nagrywanie z (jakiej płaszczyzny)

ps sprawdziłem za waszą radą w ustawieniach serwisowych i mam matrycę samsungowską :) (40A1AF6E) chciałbym wykorzystać maksymalne jej możliwości
dzięki wielkie
 

janek100

New member
Witam mam pytanie dotyczące telewizora Samsung ue40es6100 jak włączyć funkcję Time shift jak to włączyć ? czy da się to włączyć jak posiadam telewizje z cyfrowego Polsatu podłączona kablem hdmi
Proszę o odpowiedz
 

kuba78

New member
Witam mam pytanie dotyczące telewizora Samsung ue40es6100 jak włączyć funkcję Time shift jak to włączyć ? czy da się to włączyć jak posiadam telewizje z cyfrowego Polsatu podłączona kablem hdmi
Proszę o odpowiedz

Aby korzystać z funkcji time shift, należy zaopatrzyć się w zewnętrzny dysk twardy USB.
Korzystać można z funkcji nagrywania i time shift wyłącznie z tunerów wewnętrznych odbiornika.
W twoim przypadku tylko telewizja naziemna będzie obsługiwana przez time shift telewizora, spróbuj korzystać w tunerze cyfrowego polsatu z tej opcji jeśli masz taką możliwość.
 

mie44

New member
ustawienia obrazu

Witam. Kilka dni temu kupiłem ten telewizor Samsung 6100. Jest to mój pierwszy lcd. W związku z tym mam kilka pytań, na które sam nie mogę znaleźć odpowiedzi, może ktoś życzliwy zechce poświęcić kilka minut i mi pomoże. Oto one:
1. Przy odczytywaniu filmów z pendriva niekiedy napisy (przy różnych filmach) wyświetlają sie prawidłowo, niekiedy nie zgrywają sie z filmem, a niekiedy nie pojawiają się wogóle. Czy da sie jakoś to naprawić, aby napisy wyświetlały się prawidłowo ?
(na komputerze nie mam takich problemów).
2. Obraz niekiedy jest czysty a za chwilę momentami śnieży i widać szumy (przeważnie na ciemnych scenach). włączyłęm w ustawieniach redukcje szumów, ale niewiele pomogło. Dodam że sygnał płynie z dekodera hd cyfry +, przez kabel hdmi (sygnał jest mocny). Czy na jakość obrazu może wpłynąć to że antena satelitarna i konwekter są stare ?
albo czy może sa jakieś lepsze kable hdmi zapewniające lepsza jakość ? czy po prostu ten telewizor nie ma bardzo obrazu ?
3 Mam internet radiowy w komputerze. Co zrobić, aby odbierać go w telewizorze?
4 W końcu najważniejsze - ustawienia. Męcze się ustawiam, zmieniam, ale z efektu nie jestem zadowolony.
oto moje ustawieni( z których nie jestem zadowolony):

TRYB OBRAZU - STANDARD.
PODŚWIETL - 10
KONTR - 95
JASN - 50
OSTR - 65
KOL - 35
ODCIEŃ(Z/C) - 50



KONTR. DYN.-ŚRED
TONACJ CZER - WYŁ
PRZESTRZEŃ KOL - ORYGINAL

WZORCE ZAAWANS-WYŁ
OŚW DYNAM- WYŁ

OPCJE OBRAZU:
TONACJ KOL- STAND
FILTR ZAKŁÓ CYFR- ŚREDNI
RED ZAKŁ MPEG - ŚREDNIA
POZIOM CZERNI HDMI - NISKI
TRYB FILM- AUTO1
MOTION PLUS - WYŁ
LED MOTION PLUS - WŁĄCZ


Czy może ktoś odnieść się do moich ustawień, podać swoje, poradzić co zrobić aby obraz był lepszy ?
Pozdrawiam.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Picasy, ktora jest zainstalowana w tym Samsungu i jestem zalogowana wysakuje informacja, że na tym urządzeniu nie ma zdjęć
Prawdopodobnie program pobiera zdjęcia wyłącznie z pendriva/dysku podpiętego przez USB, a nie z DLNA.

Jaka jest szansa podpięcia tego TV do laptopa, który nie posiada HDMI ?
A jakie to laptop posiada wyjścia video?

Czy ktoś spotkał się z problemem rozłączania telewizora podczas odtwarzania filmów przez dlna? (...) Telewizor połączony jest przez wifi, a tv kablowo.
Wprowadź IP ręcznie w TV nie z DHCP. Sprawdź czy poprawnie odtwarza filmy inne urządzenie z tego serwera. Napisz jeszcze raz jak masz podłączone urządzenia.

Przy odczytywaniu filmów z pendriva niekiedy napisy (przy różnych filmach) wyświetlają sie prawidłowo, niekiedy nie zgrywają sie z filmem, a niekiedy nie pojawiają się wogóle. Czy da sie jakoś to naprawić, aby napisy wyświetlały się prawidłowo ?
Podaj format napisów poprawie wyświetlanych i tych które TV nie odtwarza. Stosuj napisy w formacie .srt i ustaw odpowiednie kodowanie w TV.

Obraz niekiedy jest czysty a za chwilę momentami śnieży i widać szumy (...) sygnał płynie z dekodera hd cyfry +, przez kabel hdmi (sygnał jest mocny). Czy na jakość obrazu może wpłynąć to że antena satelitarna i konwekter są stare ?
albo czy może sa jakieś lepsze kable hdmi zapewniające lepsza jakość ? czy po prostu ten telewizor nie ma bardzo obrazu ?
Podaj poziom i jakość sygnału z transpondera na którym są kanały HD i ewentualnie z SD. A co do kabla HDMI - abo jest obraz, albo widnieje napis "brak sygnału", innych opcji nie ma w tym pogorszenia jakości obrazu/dźwięku.

Mam internet radiowy w komputerze. Co zrobić, aby odbierać go w telewizorze?
W laptopie musisz skądś otrzymywać ten internet bezprzewodowy. Podaj posiadany sprzęt, z jakiego usługodawcy korzystasz. Jeśli jest to zwykłe wifi 2,4GHz z kodowaniem wpa/wpa2, bez filtracji mac adresów to wystarczy ze wyszukasz sieć w TV i wprowadzisz hasło do sieci. Jak się łączysz po PPoE, to zainwestuj w router, najlepiej 2 radiowy, żeby otrzymany internet rozsyłał na mieszkanie nie na tym samym radiu.
 

mercleb

New member
Prawdopodobnie program pobiera zdjęcia wyłącznie z pendriva/dysku podpiętego przez USB, a nie z DLNA.
Co prawda mam serie D ale to nie prawda, że widzi zdjęcia tylko z usb, Picassa działa bardzo dobrze, wszystkie zdjęcia jakie mam w necie pokazuje, każdy katalog, każde zdjęcie, pokazy slajdów, wszystko działa jak należy.
 

jagiel2

New member
dzień dobry, wczoraj kupiłem ten telewizor i kilka kwestii, ogólnie działa, jak pisaliście wcześniej białe plamy widoczne na czarnym ekranie, aktualizacja od razu po włączeniu telewizora przebiegła bez problemów, wifi i LAN śmiga, YT filmy 3D pokazuje, ipla itp działa

1. natomiast mały problem, podłączyłem się do Qnap TS-110 przez serwer DLNA (LAN gigabit przez router Cisco, wszystko kablem) i odtwarza filmy "normalne", natomiast jak chcę wyświetlić film 3D (plik ok 3GB, sprawdzałem na 4 plikach filmów 3D) to mieli mieli ładuje i wyskakuje komunikat że zostało rozłączone połączenie z serwerem, po 30sek ponownie pojawia się serwer DLNA ale efekt taki sam, nie włącza filmu

2. pytanie o filmy 3D, niektóre są "rozmazane" i te w okularach widać ok, natomiast niektóre filmy są "podzielone" ekran w pionie na pół, rozumiem że to do innych okularów czy co? czy do innych telewizorów?

pozdrawiam
Piotr
 

kuba78

New member
2. włącz przycisk 3D i wybierz odpowiednią ikonę dla rodzaju wyświetlania.
W meni masz jeszcze możliwość wyboru lewo/prawo prawo/lewo
 

marcel747

New member
Witam!
czy używając Konwerter VGA/HDMI (mam laptopa hp bez hdmi) oglądając filmy z laptopa na TV będzie strata jakości w porównaniu do podłączenia przez HDMI ?
 

janek100

New member
Witam mam pytanie dotyczące telewizora samsung ue40es6100 jak się odtwarza teledyski na tym telewizorze teledyski mam wrzucone na pendrive czy te teledyski muszą być zapisane w innym formacie czy jak ? proszę o odpowiedz na komputerze spokojnie teledyski się odtwarzają
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
mały problem, podłączyłem się do Qnap TS-110 przez serwer DLNA
Zobacz czy coś się poprawi, zmieniając w Qnap wartość MTU na np. 1392, 1492, 1500

czy używając Konwerter VGA/HDMI (mam laptopa hp bez hdmi) oglądając filmy z laptopa na TV będzie strata jakości w porównaniu do podłączenia przez HDMI ?
Tak, bo połączenie VGA jest analogowe.

jak się odtwarza teledyski na tym telewizorze teledyski mam wrzucone na pendrive czy te teledyski muszą być zapisane w innym formacie czy jak ?
Przez MediaInfo - About MediaInfo sprawdź jaki mają kodek wideo, bitrate, ilość klatek i kodek audio, a następnie w specyfikacji TV sprawdź czy TV obsługuje te formaty, jak nie to będziesz musiał przekonwertować filmiki na obsługiwany format.
 

janek100

New member
Witam ma pytanie dotyczące samsunga ue40es6100 czy w tym telewizorze da się ustawić dźwięk podczas włączania telewizora taki dźwięk samsung-owski ?
Gdzie to trzeba włączyć i czy jest takie coś
 

samc

New member
Może użytkownicy ES6100 będą w stanie odpowiedzieć na następujące pytania:
1. Czy podczas nagrywania z DVB-C (kablówka cyfrowa, karta do kablówki podłączona przez moduł CI Conax) na dysk istnieje możliwość oglądania innego kanału DVB-C niż aktualnie nagrywany?
2. Czy istnieje możliwość przełączenia TV na urządzenia podłączone przez HDMI podczas nagrywania z DVB-C (z kartą podłączoną przez CI Conax)
3. Jak działa PIP w ES6100? Zadziała podgląd kanału z DVB-C podczas oglądania innego kanału też z DVB-C? Zadziała podgląd z HDMI podczas oglądania DVB-C? Zadziała podgląd DVB-C podczas oglądania z HDMI?
4. Czy nie napotkaliście problemów z kodowaną DVB-C (moduł do karty podłączony przez CI)?
 

janek100

New member
Witam ma pytanie dotyczące samsunga ue40es6100 czy w tym telewizorze da się ustawić dźwięk podczas włączania telewizora taki dźwięk samsung-owski ?
Gdzie to trzeba włączyć i czy jest takie coś
Proszę o odpowiedz
 

janek100

New member
witam nie ma tam nic w systemie o tym dźwięku może w tym samsungu nie ma takiego dźwięku powitalnego ? A wy ma ktoś z was taki dźwięk
 
Do góry