Samsung UE40EH6030

marx2

New member
Ja mam 40, odległość podobna i powiem tak. Do xbmc czyli do full hd przydałby się większy ekran. Korzystanie z takiego tv jak z monitora wymaga siedzenia w odległości max 1m, z 3m nie jestem w stanie przeczytać np strony www w przeglądarce bez powiększania, a oczy mam ok.
Natomiast czym większy ekran tym gorzej wygląda materiał sd, szczególnie ten mocno skompresowany, bo zaczyna się widzieć nieostry obraz i artefakty.
Tak więc niezależnie jaki rozmiar wybierzesz i tak najważniejsza jest jakość materiału który będziesz oglądał.
 

stratos01

New member
Koledzy,

Mam problem z podłączeniem zewnętrznego dysku Seagate Expansion 1TB do telewizora UH6030. Zakupiłam takowy dysk, przegrałam na niego filmiki i podłączyłam do telewizora poprzez gniazdo USB Wiselink. Niestety telewizor nie widzi tego dysku. Coś robię źle? nie to gniazdo czy może dysk za duży? Poradzicie babie co się na tym totalnie nie zna? :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Koledzy,

Mam problem z podłączeniem zewnętrznego dysku Seagate Expansion 1TB do telewizora UH6030. Zakupiłam takowy dysk, przegrałam na niego filmiki i podłączyłam do telewizora poprzez gniazdo USB Wiselink. Niestety telewizor nie widzi tego dysku. Coś robię źle? nie to gniazdo czy może dysk za duży? Poradzicie babie co się na tym totalnie nie zna? :)

w tym modelu masz USB 5V 0.5A, w modelach z 2 usb masz 5V 1A,
potrzebujesz zewnętrznego zasilania USB, albo dysku mniej prądożernego (skloru masz już dysk to zalecam 1 opcje)
kupujesz kabelek usb z jednej strony ma 2 wtyki usb opisane jako power i signal a z 2giej standardowe jak do dysku (cena kabelka ok 30zł) chyba że masz USB 3.0?
 

stratos01

New member
Dzięki za podpowiedź. Dokładny model tego dysku ( z naklejki ) to Seagate Expansion Potrtable STBX1000201 Regulatory Model SRD00F1. nie wiem czy dobrze zrozumiałam z tym zasilaniem ale jak włączę dysk pod telewizor to pali się niebieska dioda - taka sama jak przy podłączeniu do komputera. Z boku jest napis USB 3.0 i USB 2.0 więc chyba ma USB 3 :)
 

stratos01

New member
A czy ewentualnie możecie polecić z własnego doświadczenia jakieś zewnętrze dyski 1TB ( konkretne modele ), które będą na 100% współpracować z moim telewizorem? Niestety wiedza sprzedawcy RTV Euro AGD mimo jego zapewnień, że będzie wszystko chodziło jak trzeba okazała się mało efektywna i wcisnął nie znającej się babie bubel.
 

tdx

New member
Bez reklam
A czy ewentualnie możecie polecić z własnego doświadczenia jakieś zewnętrze dyski 1TB ( konkretne modele ), które będą na 100% współpracować z moim telewizorem? Niestety wiedza sprzedawcy RTV Euro AGD mimo jego zapewnień, że będzie wszystko chodziło jak trzeba okazała się mało efektywna i wcisnął nie znającej się babie bubel.

To wymień na taki który będzie chodził skoro się pytałaś, to wprowadził Cię w błąd...

Co do dysków które będą na 100% działać to mogę napisać że moja Toshiba 500GB na USB 2.0 wstaje bez problemu... Ale coś większego to już trzeba sprawdzać...
 

stratos01

New member
To wymień na taki który będzie chodził skoro się pytałaś, to wprowadził Cię w błąd...

Co do dysków które będą na 100% działać to mogę napisać że moja Toshiba 500GB na USB 2.0 wstaje bez problemu... Ale coś większego to już trzeba sprawdzać...

Wszystkie, które patrzę na allegro to chyba USB 3.0. Może widzisz gdzieś swój model? Jak nie ma tutaj tego to może mi podasz konkretną nazwę swojego modelu?

niestety nie mogę umieścić linku do aukcji Allegro :fool:
 
Do góry