Samsung UE40D6750 - świecące narożniki

Rudziq

New member
Cześć,
przede wszystkim chciałby powitać wszystkich forumowiczów, bo to mój pierwszy post tutaj :D
Ale do rzeczy. Wczoraj zakupiłem w RTV Euro AGD Samsunga UE40D6750. Trafił mi się egzemplarz z matrycą 40P1UF6E. W zasadzie jakość wyświetlanego obrazu była na prawdę super, kąty również przyzwoite, ponieważ jednak telewizję oglądam głównie wieczorami telewizor dyskwalifikował świecący prawy dolny narożnik, co widoczne było przy ciemnych scenach oraz wszystkich filmach z czarnymi pasami na górze i dole ekranu. Nie było to widoczne jedynie siedząc na wprost telewizora. Wystarczyło jednak przesiąść się trochę w lewo i świecenie narożnika stawało się bardzo widoczne (niestety telewizora nie mam idealnie na wprost). Telewizor wymieniłem na inny egzemplarz, ale jest jeszcze gorzej - w tym nowym świecenie prawego dolnego narożnika widoczne jest nawet siedząc na wprost, do tego doszło świecenie lewego górnego narożnika, książkowy clouding oraz znacznie gorsze kąty (co ciekawe oba egzemplarze mają dokładnie tą samą matrycę, a różnica moim zdaniem kolosalna na niekorzyść drugiego egzemplarza).
Ponieważ ze sprzedawcą umówiłem się, że jutro w razie problemów wymienię na inny model pytanie do Was: czy w klasie cenowej do 3500 znajdzie się jakiś LED bez świecących narożników, na którym wieczorem przy lekko wygaszonym świetle będzie można bez stresu oglądać filmy zawierające czerń na dole ekranu (zależy mi na uwagach posiadaczy)? Ze względu na pobór prądu wolałbym uniknąć zakupu plazmy, ale po doświadczeniach z 2 egzemplarzami Samsunga zaczynam się zastanawiać czy LED to dobry kierunek. Może jednak zwykłe LCD?
Będę wdzięczny za wszelkie opinie, do jutra decyzja musi zostać podjęta.
 

Rudziq

New member
Nie w podświetleniu krawędziowym.

Tego się właśnie trochę obawiam. Zastanawiałem się jeszcze nad wymianą
na Samsunga UE40D7000, ale obawiam się, że i w tym modelu, pomimo, że
jest mocno chwalony, może pojawić się przypadłość świecących
narożników (ktoś z użytkowników tego modelu jest w stanie potwierdzić/zaprzeczyć?)

Nie ukrywam, że telewizor miał być w zamierzeniu wykorzystywany w dużym stopniu do odtwarzania filmów z sieci (serwer plików) i obsługiwać jak największą ilość formatów video bez konieczności instalacji dodatkowych urządzeń. Po kilku wizytach w sklepach wyszło na to, że najlepiej sprawdzi się Samsung. Generalnie TV przewidziany wg opisu poniżej:

odległość od ekranu? ~3m
jak słońce świeci w pokoju - pokój narożny, światła raczej niedużo
Jak duży jest pokój? ~18m^2
jaki masz obecnie telewizor? CRT
jakie programy najczęściej oglądasz? - filmy, sport
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? głównie popołudnia / wieczory
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raczej przy świetle, ale często przygaszonym
wolisz obraz ostry czy łagodny? raczej ostry
matryca błyszcząca czy matowa? brak preferencji
preferowana wielkość telewizora? 40"-42"
preferowana marka? Samsung ze względu na obsługę szerokiego wahlarza multimediów (serwer plików w domu)
czego nie lubisz w telewizorach? trudno powiedzieć
jakie urządzenia będą podłączone? kablówka Aster, serwer plików po sieci (opcjonalnie dysk USB), DVD/Bluray
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? obstawiam TV 60% / filmy po sieci 40%
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? również z kątów
czy ważne jest wifi? fajnie jakby było (szybki router bezprzewodowy w domu)
czy będziesz korzystać z widgetów? jeśli będą to tak
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? ciekawa opcja, chętnie jeśli będzie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? najlepiej tak
ma mieć 3D? chętnie, ale nie kosztem jakości 2 D
ma mieć slot na karty SD? niekoniecznie
ma mieć tuner DVB-S? nie musi mieć
jakimi złączami? będę chciał podłączyć kablówkę, serwer plików, DVD/Bluray
jaki masz sygnał? SD docelowo cyfrowy
ma stać czy wisieć? na początku będzie stał, ale powinien mieć możliwość zawiśnięcia
jaka klasa cenowa ? zakładałem do 3,5k, ale jeśli będzie coś ciekawego nieznacznie droższego, to możliwa niewielka korekta budżetu

Będę wdzięczny za konstruktywne sugestie.
 

robsoniqe

New member
Mam d7000 faktycznie delikatnie jaśniejsze sa,rogi.. Ale clouding zniwelowalem wartością eco i podświetleniem..co prawda mam wersję 40 cali ale jestem bm zadowolony i szczerze polecam. Ja zdecydowałem się dołożyć do modelu d7000 bo planowałem d6500 ze względu na 200 hz matrycy. I fakt płynność ruchu codziennie mnie zachwyca. Pozdr
Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

ernet

Active member
Bez reklam
Mam d7000 faktycznie delikatnie jaśniejsze sa,rogi.. Ale clouding zniwelowalem wartością eco i podświetleniem..co prawda mam wersję 40 cali ale jestem bm zadowolony i szczerze polecam. Ja zdecydowałem się dołożyć do modelu d7000 bo planowałem d6500 ze względu na 200 hz matrycy. I fakt płynność ruchu codziennie mnie zachwyca. Pozdr
Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Wartość Eco - gdzie sie ustawia i jak ustawiłeś ?
Jak masz ustawione parametry w Menu odpowiedzialne za płynność ruchu ?
 

Rudziq

New member
robsoniqe, dzięki za info. Przyjrzę się jeszcze w sklepie, bo jeśli ma świecić jak 6750, to dla mnie nie będzie sensu dopłacać ponad 1k. Mógłbyś jeszcze napisać, którą dokładnie masz matrycę (Samsung czy jakaś inna?)

robertos80, ja również słyszałem o tym modelu. Pytanie jak on się sprawdza w zastosowaniach multimedialnych, bo na tym mi mocno zależy (filmy w różnych formatach, z polskimi napisami)?
Ktoś może używa tego Sharpa 830 i może potwierdzić równomierność oświetlenia matrycy przy czarnym ekranie (brak świecenia narożników)?
 

robsoniqe

New member
Nie bardzo mam możliwość teraz wejść do menu bo nie ma mnie w domu. Matryce nie wiem jaka mamcia szczerze nie interesuje mnie to skoro ko
Kolory się nie zmieniają a obraz nie zniekształca patrząc z prawie 90 stopni. Moja dziewczyna która kompletnie się nie zna cieszy się ze może zarówno leżeć na dywanie lub prasować na stojąco (tv mamy na wysokości 1 metra więc nisko) i obraz wygląda identycznie.

P.s a odnośnie multimedialnosci i filmów to na kilkanaście filmów jednego mi nie przeczytał..napisy natomiast bez problemu z pl napisami.
Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

rewqwer

New member
Spróbuj pobawić się ustawieniami, zmniejsz podświetlenie matrycy, jasność, ustaw tonację czerni. Ten tv ma naprawdę masę ustawień i można zmniejszyć clouding do minimum. U mnie w ue40d6750 po odpowiednich ustawieniach cloudingu prawie nie widać.
 

mały73

New member
W telewizorach z podświetleniem krawedziowym do końca nie da się wyeliminować cloudingu. W ciemnym pokoju przy ciemnych scenach zawsze bedzie widać podświetlenie, mniej lub bardziej w zależności od tego ile wydasz na jak zaawansowany sprzęt. Ja rok temu kupiłem LEDa Toshiba 40SL733 bo oszczedna itd. W sumie wszysko było dobrze (jakość obrazu, kolory, skalowanie SD), tylko właśnie nocne seansy, widoczne podświetlenie matrycy doprowadzało mnie do szału i psuło cały efekt. Nie wytrzymałem i w ubiegłym tygodniu zamowiłem plazmę. Wreszcie jestem zadowolony w 100% z zakupu i jak teraz oglądam to uśmiech nie schodzi mi z twarzy :smile: . Zużycie pradu 42 calowej plazmy wynosi średnio 122W , więc nie jest aż tak prądożernym urządzeniem jak krążą legendy ;-)
 

Rudziq

New member
rewqwer, clouding sam w sobie nie był dla mnie szczególnie uciążliwy bo po kalibracji TV nie był praktycznie widoczny podczas filmów (perfekcyjnie wychodził za to przy włączaniu menu, zanim zdążyło się wyświetlić i momentami gdy nie było źródła obrazu). Wkurzające dla mnie są świecące narożniki - co ciekawe felerna jest tylko prawa strona obu egzemplarzy: w oby lewy dolny róg, w jednym dodatkowo lewy górny.

robsoniqe, dzięki za dodatkowe info. Potwierdzasz to, że do multimediów Samsung jest chyba optymalnym wyborem. Byłbym wdzięczny jakbyś wrzucił typ matrycy jak już będziesz miał dostep do TV. Właśnie na takiej mi zależy, żeby komfortowo widzieć z różnych stron (kanapa przed TC ma ograniczoną osobopojemność). U mnie 2 matryce 40P1UF6E zachowywały się totalnie różnie jeśli chodzi o kąty.
Które narożniki widzisz przy gorszym oświetleniu pomieszczenia? Tylko pod kątem czy siedząc dokładnie naprzeciwko również?

mały73 - jaką plazmę w końcu wziąłeś. Zaczynam powoli rozważać i ten kierunek. Na razie definitywnie odpada LCD.
 

robsoniqe

New member
Jeśli o multimedia to faktycznie równych sobie nie ma. Odnośnie matryc to chyba Tdx pisał ze w serii 7000 nie występują kiepskie matryce ale to jego musisz spytać. Szczerze powiedziawszy do menu serwisowego wchodzić nie chce bo nic mi to nie da..nawet świadomość lepszej lub gorszej matrycy...liczy się rzeczywisty odbiór obrazu. Ja jestem zadowolony :)

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

mały73

New member
Po dokładnym przeanalizowaniu tematu wybrałem neoplazmę Panasonica model 42G30E. Jesliby Cię interesował efekt 3D to polecam model GT30 lub najwyższy tej firmy VT30. Telewizory godne zainteresowania się nimi.
 

don111

Banned
Sam siadaj.. ktoś może lubić eco. Nic w tym złego żeby zapłacić raz i więcej a później ew. dużych rachunków za prąd nie zwalać na tv.
nie ma w tym nic złego, owszem, ale jak dla kogoś to jest priorytet w zakupie, mimo że nic tak naprawdę nie oszczędza, to jest to czysty debilizm
zresztą sobie przelicz o ile więcej zapłacisz za ten prąd w stosunku do LEDa, nie wyjdzie nawet 10zł na miesiąc
 

robsoniqe

New member
Ja wiem ze to znikoma oszczędność a zakup dużo droższy ale sam się zdecydowałem na takie rozwiązanie. Każdy ma inne priorytety..a oszczędność to wymówka..jednak
rozwiązania eco to styl życia dla co niektórych

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

rewqwer

New member
Rudziq te świecące narożniki miałem w d6500 którego zwróciłem z powodu wady matrycy a miał matrycę oryginalną samsunga, teraz mam d6750 i tez świecą narożniki a matrycę mam taką samą jak u Ciebie. Narożniki świecą głównie jak patrzę pod kątem jak oglądam na wprost to tego nie widać, lub minimalnie, ja przestałem już w to wnikać widocznie taki urok tego modelu.
 

Rudziq

New member
Czyli masz taki egzemplarz jak mój pierwszy. Co ciekawe przed chwilą w innym sklepie oglądałem egzemplarz wystawowy z listopada 2011 na oryginalnej matrycy Samsung i powiem tyle, że gdybym dostał taki egzemplarz byłbym przeszczęśliwym użytkownikiem nowego LEDa i wyznawcą Samsunga ;)
Niestety chyba jednak zrezygnuję całkowicie z tego modelu bo trafienie dobrego egzemplarza wygląda jak rosyjska ruletka.
Ćwiczył ktoś zwrot TV w RTV Euro AGD zakupionego w sklepie?
 
Do góry