Samsung UE37D5500

Chris57

New member
Dziękuję.
W innym poście pisałeś o typach matryc dla serii D - których unikać, a które są lepsze.
Czy można tamten sposób dekodowania symbolu matrycy zastosować również do serii C, czy może jednak w niej są zastosowane inne kodowania, ale jesteś w posiadaniu informacji o tych różnicach?
 

tdx

New member
Bez reklam
tak można, ale w c jest łatwiej wystarczy spojrzeć na label znajdujący się z tyłu tv z wersją matrycy np sq01, aa01, itp
 

mchlek

New member
Chciałbym zadać jedno pytanie dot. tego właśnie TV- czy da się (mając go podpiętego do routera, a ten połączony przez wifi z moim głównym routerem) odtwarzać muzykę i przesyłać ją do amplitunera?
 

krokodylowy

New member
Witam
W d5500 mam problem z odbiorem tvn który naja dźwięk z dolby digital 5.1 - odbiornik nie wybiera sam preferowanej ścieżki polskiej tylko 'nieokreśloną' która jest przesunięta kilkadziesiąt milisekund w stosunku do obrazu. Wiecie jak to wyłączyć?

BTW.
Mam c650 i nowszy d5500. Niestety grafika ekranowa w d5500 to duży estetyczny i ergonomiczny krok wstecz. Obraz ten jakby słabszy pomimo licznych korekt w menu.
 

krokodylowy

New member
Witam
W d5500 mam problem z odbiorem tvn który ma dźwięk z dolby digital 5.1 - odbiornik nie wybiera sam preferowanej ścieżki polskiej tylko 'nieokreśloną' która jest przesunięta kilkadziesiąt milisekund w stosunku do obrazu. Wiecie jak to wyłączyć?.

Problem rozwiązany, info dla pozostałych.
Wyglądało to tak. Kabel nadaje TVN z dźwiękiem w dolby digital 5.1/język nieokreślony oraz mpeg/język polski. TV sam zawsze wybierał ścieżkę dolby digital którą odtwarzał z opóźnieniem i bez polskiego lektora. Rozwiązanie jest zaskakujące Menu > Dźwięk > Dodatkowe ustawienia > Kom. Dolby Digital > zmienić Line na RF. I po kłopocie mamy dolby, język polski i brak przesunięcia.

Jak dla mnie to ewidentny bug w sofcie.
 

krokodylowy

New member
hmm mam te oba tv i jak dla mnie obraz w d jest lepszy,c ma lepszą plynosc ruchów tylko

U mnie 40C650 (04/11) i 37D5500 (11/11) więc porównuję starszy z "nowszym" smartem.
Panele są chyba tej samej generacji tylko z innym podświetleniem
Na egzemplarzu 37D5500 który wpadł mi w ręce trzeba było dużo pokręcić w menu aby obraz jakością dociągnąć do C650 a i tak nie jest to samo - mimo tego że wyłączyłem wszystkie "ulepszacze" (świetlówki z c650 górą).
W d5500 największy atut to pobór mocy zaledwie ~80W. W podobnych warunkach na c650 mam ~90W i max. 130W-160W w słoneczne dni
Największa porażka to grafika ekranowa i ergonomia - coś a'la Smart LG?
 

duber

New member
ale przeciez menu c i d wiele sie nie rozni.
kupilem c i za kilka miesiecy d i wszystko wiedzialem...kilka malych zmian i tyle.90% to samo...
co dociagalem w d...ja jakos szybko poustawialem pod siebie i jest ok
gdyby d byl 100hz nic lepszego nie trzeba..choc i tak nie jest zle ale czepiam sie szczegółów.obraz mam z multiruma enki i jest mega zyleta
 

jacek0503

New member
Panowie a czy jestescie na 1000% pewni ze UE37D5500 nie jest 100 hz?Ja nie jestem tak do konca pewny?Prosze mi powiedziec czy mam racje czy nie?Dziekuje.J.
 

tdx

New member
Bez reklam
Panowie a czy jestescie na 1000% pewni ze UE37D5500 nie jest 100 hz?Ja nie jestem tak do konca pewny?Prosze mi powiedziec czy mam racje czy nie?Dziekuje.J.

Nie masz racji jest to 50Hz można to wyczytać w menu serwisowym tego modelu oraz tym że brak temu TV funkcji motion plus
 

farba

New member
Widać, że producenci doskonale rozpoznali rynek w kwestii oczekiwań klientów i doszli do wniosku, że ludzie strasznie są podjarani jak największą ilością herców. Stworzono więc papkę marketingową w stylu CMR, by podjarani widzieli wysoką wartość zakończoną skrótem Hz. Niejeden tkwi w przeświadczeniu, że CMR100 = 100Hz, a utwierdzają go w tym oferty wielu sklepów, które w specyfikacjach pomijają skrót CMR. Przykład pierwszy z brzegu: (klik).
 

jacek0503

New member
W takim wypadku zostałem wprowadzony w bład przez producenta jak i sprzedawce.Mam pełne prawo reklamowac towar zgodnie z przepisem o niezgodnosci towaru i wprowadzeniu mnie w blad przy zakupie.Tylko mnie to dziwi ze tak wielki producent jak Samsung stosuje takie "dziwne sztuczki"?Mysle ze taka firma nie moze sobie pozwolic na takie "jazdy".J.
 

jacek0503

New member
I najsmieszniejsze jest to ze dzisiaj bylem w sklepie i o malo co nie pobił mnie sprzedawca jak mu powiedzialem ze nie jest to 100 hz.Dałby sobie obciac ...... ze jest.
 

krokodylowy

New member
50,100,200,400 to i tak dla frajerów. Sygnał i tak dostajecie z reguły 25/30 klatek na sekundę i żadna logika z tego więcej nie zrobi.
Włączanie w tv tych opcji nic nie wnosi.
 

krokodylowy

New member
ale przeciez menu c i d wiele sie nie rozni.
kupilem c i za kilka miesiecy d i wszystko wiedzialem...kilka malych zmian i tyle.
...nie takich małych, grafika jest zupełnie inna. W c menu szarne/półprzeźroczyste, w d niebieskie boxy jak w win98:), faktem jest że nie sprawdzałem czy można ten kolor i przeźroczystość zmienić
 

jacek0503

New member
A tak apropos- panowie- czy od telewizorka z 2300,- nie za wiele wymagacie?Zchodzimy na ziemie.Pozatym kolorki to kwestia gustu - jeden lubi to inny lubi tamto.
 
Do góry