Samsung UE37D5500

jacek0503

New member
Witam wszystkich i kłaniam sie nisko.Jest to moj pierwszy post wiec prosze mi wybaczyc błędy.Mam prosbe i pytanie.Dwa dni temu zostałem szczesliwym posiadaczem tv Samsung UE37D5500.W zwiazku z tym mam prosbe do wszystkich urzytkownikow tego tv.Chcialbym wykorzystac na maxa wszystkie mozliwosci tego tv ale jestem "zielony" we wszelkich poprawkach oprogramowania prosiłbym o rady co i jak mam zainstalowac aby wszystko działalo na max.Mam tez pytanie o internet tzn. mam internet bezprzewodowy i tak chcialbym podłaczyc ten tv ale zakup oryginalnego akcesoria samsunga to masakra (250 zł)- jaki mozna zastosowac zamiennik?Pozdrawiam i z gory dziekuje za porady.pozdrawiam.Jacek.
 

tdx

New member
Bez reklam
Zamienniki raczej nie zadziałają - najprostszy najtańszy i skuteczny sposób to zakup 2 routera i podłączenie do TV (koszt ok 70-90zł)

Co masz na myśli pisząc na maxa?
Skup się na obrazie żeby Ci się podobał, możesz skorzystać z DLNA i SMART TV, na upartego możesz też odblokować PVR - jeśli jest to Ci potrzebne
 

jacek0503

New member
Witam.Dziekuje za odpowiedz i prosze o wytłumaczenie mi łopatologicznie co oznaczaja terminy DNLA i SMART TV?Jak mam to "ustawic"?Czy jezeli zakupie drugi router moze to byc jakikolwiek model?I to samo pytanie jak mam go podłączyc?PVR jest to dla wyższa szkoła jazdy z tego co czytałem na forum i na razie sobie to odpuszcze. Przepraszam z te pytania ale naprawde jestem zielony w tym temacie.Staram sie czytac jak najwiecej ale wole zapytac fachowcow bo niechcialbym czegos zepsuc.Pozdrawiam dziekuje i prosze o rady.Jacek.
 

tdx

New member
Bez reklam
Co do DLNA to google prawdę Ci powie. A do czego Ci to potrzebne udostępniasz folder z muzyką i filmami na laptopie i na TV możesz sobie oglądać.
SMART TV w tym modelu to wybrane serwisy internetowe (np youtube) + vod (ostatnio doszedł bardzo fajny ipex)

Co do podłączenia 2 routerów to może być dowolny z funkcją AP Client
czyli
 

Attachments

  • client.mode2.jpg
    client.mode2.jpg
    38,6 KB · Wyś: 5906
Ostatnia edycja:

jacek0503

New member
Oki.Poczytalem i juz mam jasniej w glowie co do DNLA.Zaraz poczytam o tych routerach.Jak cos wybiore to napisze.Jeszcze jedno dziwne pytanie.Jak wlacze funkcje informacji o kanale tzn wcisne przycisk info na pilocie pojawia mi sie takie dziwne kółeczko na ktorym jest wskaznik.Kółeczko podzielone jest na dwie czesci-led TV i conventional TV wskaznik jest na led TV.Co to koleczko znaczy?Szukalem w instrukcji ale nie ma nic na ten temat. Dziekuje i napewno sie jeszcze odezwe.Pozdrawiam.Jacek.
 

tdx

New member
Bez reklam
To pokazuje Ci ile aktualnie bierze TV prądu w stosunku do konwencjonalnego LCD (czyli ile oszczędzacz dzięki temu że wybrałeś LED) ;)
 

jacek0503

New member
Rozumiem.Czyli jezeli jest wskaznik na polowie i nie przekracza bariery conventional Tv i jest na LED, to znaczy ze bierze polowe pradu niz conventional Tv tak?Wracajac do sprawy routera- mam D linka DI 524 czy jezeli kupie taki sam lub podobny tej firmy i bedzie mial funkcje AP Client bedzie wszystko oki?połącze sie bedzie dobrze?Czytałem troszke o ustawieniach i jest z tym troszke zabawy ale mysle ze dam rade.A jak nie to poprosze szanowne grono o pomoc.Pozdrawiam.Jacek
 

jacek0503

New member
tdx -jestes wielki!!!!dzieki dzieki dzieki!!!Browarek juz sie dla Ciebie chłodzi w lodówce.Ustawienie tego Acces Pointa to troszke zabawy bedzie ale jak cos pójdzie nie tak to napewno napisze.A teraz zaczynam sie rozglądac za routerkiem.Jeszcze jedna mała prosba.Jakby ktos miał na tyle cierpliwosci do mnie i wytlumaczyłby mi krok po kroku jak mam ustawic tv i routerek.Rozumiem ze podłanczam go do wejcia internet w Tv kablem?A potem to juz dla mnie schody hi hi.Pozdrawiam Jacek.
 

jacek0503

New member
Dzieki.W sobote bede miał D linka takiego jak mam tzn. DI 524 i bede walczyl.Znalazlem stronke z opisem jak to robic ale nie jestem pewien czy to bedzie dobrze.Jak cos bedzie nie tak napewno napisze.Dzieki za wyrozumialosc i za wsparcie, to jest wazne w dzisiejszych trudnych czasach.Malo jest ludzi ktorzy tak chetnie jak Ty pomagaja wiec tym bardziej wielkie dzieki i szacunek za wiedze.oby jak najwiecej bylo takich Ludzi jak TY.Pozdrawim.Jacek.
 

jacek0503

New member
Przepraszam jeszcze jedno małe pytanko.Czy warto aktualizowac oprogramowanie?Mam 1016 na stronach samsunga jest 1018.Aktualizowac czy nie?Oto jest pytanie!Sciagnac rozpakowac zainstalowac na pendrivie i ....czy przy wlozeniu pendriva do gniazda USB na byc wlaczony TV?czy zacznie sie sam aktualizowac czy musze wejsc w menu i wejsc w obcje aktualizacji przez USB?Jacek.
 

tdx

New member
Bez reklam
możesz zaktualizować ale jak wszystko chodzi to lepiej zostawić bo potem się okaże że coś działało a po aktualizacji nie...
Sposób aktualizacji jest taki jak podałeś TV ma być włączony dajesz aktualizacje przez USB
 

jacek0503

New member
Witam ponownie.Dostalem od kolegi do przetestowania dwa adaptery USB- TP-Link TL-WN321G i Edimax EW-7318Ug.Niestety tv nie widzi zadnych z nich.Czy jest jakakolwiek szansa aby tv je zobaczył?prosze o podpowiedzi.Dzieki i pozdrawiam.J
 

jacek0503

New member
No twardy jestem.Walcze.Hi hi.dzisiaj rozmawialem z moim informatykiem w pracy.Powiedział mi ze najlepiej bedzie jak podlacze kablem.No coz z 10 metrow cirka potrzebuje!Masakra!Ale sie nie poddaje tak łatwo.Bede walczyc a w ostatecznosci chyba juz tylko kabel.....J.
 

jacek0503

New member
No i stało sie.Wkurzyłem sie i kupiłem kabelek zainstalowało sie i wszystko smiga ze hej!Teraz tylko musze rozpracowac caly ten kram!A jest co rozpracowywac!Dzieki za pomoc szczegolnie tdx!Piwko sie chlodzi.Choc z Rzeszowa do Grudziądza jest kawałek drogi ale stoi i czeka!Pozdrawiam.J.
 

Chris57

New member
Prośba do tdx o opinię:
Porównując 37D5500 i 37C6000 to który z nich oceniłby wyżej ? - z moich skromnych prób rozróżnienia wynikają dwie zasadnicze różnice: SmartTV (seria D) kontra 100Hz Motion Plus (seria C). Może wskaże jeszcze inne istotne różnice ?
Czy da się je ustawić w jakiejś hierarchii, czy też jest to kwestia indywidualnych preferencji typu lepszy obraz lub większa funkcjonalność?
 

tdx

New member
Bez reklam
C6000 jest lepszy od D5500 jeśli chodzi o płynność natomiast tak jak napisałeś seria D5500 jest już smart i obraz też ma dobry.
Ogólnie ciężko w tym monecie znaleźć już C6000 z dobrą matrycą...
 
Do góry