Samsung TV model D6500

laki2000

Member
Czy ktoś może pomóc w temacie, który napisałem kilka postów wyżej? Czy UE46D6500 wspólpracuje z dyskami USB 3.0? Czy mogą to być dyski nie posiadające dodatkowego zasilania?

Nie chciałbym kupić czegoś, co nie będzie działało...

Witam. Posiadam dysk zewnętrzny ADATA 1 TB 2,5 " USB 3.0. Działa znakomicie. Mam go podzielony na dwie partycje. Na jednej filmy, fotki, muza a druga sformatowane przez telewizor do nagrywania z tv. Pozdrawiam.
 

sdragon3

New member
Mam d6500, zmieniłem firmware na 1013, zainstalowałem samygo i zmieniłem eu na eu-ger ,mam w menu, system, kanał z danymi -włączony, i nie pokazuje się nic po naciśnięciu czerwonego przycisku.
W czym problem?
 

tiki-taki

New member
A czy coś wiadomo o aktualizacji oprogramowania włączającej obsługę HbbTV?
Ja po dzisiejszym mailu do centrum obsługi klienta z pytaniem czy dla serii D6500 również jest przewidziana podobna aktualizacja włączająca hbbtv jak to miało miejsce w serii E dostałem taką odpowiedź:
"Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Na chwile obecną nie jest przewidziana aktualizacja i dodanie funkcji HbbTV dla modelu telewizora UE55D6500.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania."

Na pytanie zaś czy w takim razie mogę sam sobie włączyć tą usługę poprzez menu serwisowe:
"Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Wejście w menu serwisowe skutkuje utratą gwarancji. Wszelkie zmiany jakie powstały w wyniku nieautoryzowanego wejścia w menu serwisowe mogą spowodować uszkodzenie odbiornika.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania"
 
Ostatnia edycja:

Aliens

New member
Ja po dzisiejszym mailu do centrum obsługi klienta z pytaniem czy dla serii D6500 również jest przewidziana podobna aktualizacja włączająca hbbtv jak to miało miejsce w serii E dostałem taką odpowiedź:
"Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Na chwile obecną nie jest przewidziana aktualizacja i dodanie funkcji HbbTV dla modelu telewizora UE55D6500.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania."

Na pytanie zaś czy w takim razie mogę sam sobie włączyć tą usługę poprzez menu serwisowe:
"Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Wejście w menu serwisowe skutkuje utratą gwarancji. Wszelkie zmiany jakie powstały w wyniku nieautoryzowanego wejścia w menu serwisowe mogą spowodować uszkodzenie odbiornika.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania"
gdzie w menu serwisowym mozna właczyc HBB ???
 

sdragon3

New member
Mam d6500, zmieniłem firmware na 1013, zainstalowałem samygo i zmieniłem eu na eu-ger ,mam w menu, system, kanał z danymi -włączony, i nie pokazuje się nic po naciśnięciu czerwonego przycisku.
W czym problem?


W tym problem
Niestety, nie ma dzisiaj jakiejkolwiek możliwości na odbiór telewizji hybrydowej w standardzie HbbTV dla abonentów telewizji kablowej dostarczanej przez firmę Vectra
 

sdragon3

New member
gdzie w menu serwisowym mozna właczyc HBB ???

Musisz wrócic do wersji 1013 firmware:

Źródło forum SamyGO

przez arris69 » Wt cze 12, 2012 3:59 pm

  1. ustaw dns w TV lub routerze taki jaki jest poniżej
    DNS.png
  2. wyłącz i włącz ponownie TV
  3. sprawdź w menu telewizora czy aktualizacja oprogramowania jest możliwa przez internet
  4. zainstaluj oprogramowanie jeśli zostanie wykryte (oprogramowanie dla serii D nie są patchowane, są to oryginalne oprogramowania firmy samsung ze zmienionymi numerami xx90)
    • jeżel wyświetli się bład przy ~90% przy procesie instalacji, włącz TV na ~3min i spróbuj ponownie.
  5. jeżeli żadne oprogramowanie się nie wyświetli -> zgłoś problem (nie do samsunga tylko na forum WSPARCIA
    icon_e_biggrin.gif
    ) SamyGO
  6. ustaw dns z powrotem na oryginalny (jeśli tego nie zrobisz twoje urządzenie zostanie zbanowane na 2 dni z powodu niepotrzebnych tworzenia logów na serwerze.)
  7. wyłącz tv i włącz ponownie.
  8. i nie zapomnij wyłączyć kolejnych aktualizacji oprogramowania!!! w TV (samsung won't make any technical improvements in new firmwares)
a następnie:


Pobierz i zainstaluj ruSamsungTVComunicator
Uruchom telewizor w trybie normalnym,
W telewizorze aktywuj opcje zdalnego sterowania (MENU --> SYSTEM --> AKTYWACJA ZDALNEGO STEROWANIA)
Uruchom program ruSamsungTVComunicator (powinien automatycznie wykryć telewizor
potwierdź zdalne sterowanie (po pojawieniu się okna na ekranie naciskamy ENTER na pilocie)
Wyłącz program ruSamsungTVComunicator i wyłącz telewizor
Włącz telewizor w trybie serwisowym (naciskając kolejno: INFO MENU MUTE POWER) i Zaczekaj kilka chwil na uruchomienie telewizora i pojawienie się menu.
>ruSamsungTVComunicator naciśnij Factory (zniknie menu serwisowe).
ruSamsungTVComunicator naciśnij 3speed (pojawi się menu serwisowe z ukrytymi opcjami).
Wchodzimy w Options i w Local Set, tam zmieniamy EU na EU_GER. Wyłączamy telewizor. Po ponownym włączeniu w Menu - System dochodzi nam zakładka Kanał z danymi i to Włączamy. Teraz na kanałach nadających HbbTV będzie można uruchomić ten serwis czerwonym przyciskiem A.


HbbTV nie działa w sieci tv kablowej Vectra
 

tiki-taki

New member
Patrzcie jak się Samsung chwali by zwiększyć pewnie sprzedaż nowych tv http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/samsung-smart-tv-telewizja-hybrydowa-hbbtv,1829305,3610
Przepraszam że to napiszę ale.... Normalnie szlak człowieka trafia
 

rybka2

New member
Ściągnąłem ze strony Samsunga firmware o numerze 1020.1 oraz 1021.1 dla mojego TV model UE40D6500VS celem zaktualizowania softu telewizora. Rozpakowuje plik na pendriwa i próbuje zaktualizować soft poprzez port USB a tu wyskakuje za każdym razem komunikat o braku pliku do aktualizacji. Dodam, że próbowałem już na penie z systemem plików FAT, FAT32, NTFS i nic. Poprzednio aktualizacje poprzez port USB przebiegały bezproblemowo aż do wersji softu o numerze 1019.4. Przy próbie aktualizacji w trybie Online również wyskakuje komunikat o braku oprogramowania do zaktualizowania.
Co może być powodem braku możliwości zaktualizowania softu TV?
 
Do góry