Samsung TV model D6500

mietka

New member
Jak otworzyć napisy do filmu
Mam film .avi i do tego napisy jedne txt drugie srt ta sama nazwa pliku co film.
Odtwarzam film z sieci domowej.Film odtwarza się normalnie ale w menu filmu nie mam opcji napisy(bodajże przedostatnia ikonka)
Co jest nie tak?
 

latinol

New member
Dla tych co poprzez siec nie moga odtworzyc napisów txt i srt. (j amialem tak poprzez allshare)

Problem jest w znacznikach czasowych jakie mają te pliki. Niektóre programy do tworzenia plików z napisami robią to w "formacie" nieprzyjaznym dla Samsunga (np gdy czas pokazuje godzinę kiedy napis ma sie pokazać to musi ta godzina być w formacie np. 02 a nie 2 dla godzin jednocyfrowych). Jeżeli w pliku znajduje sie nawet jeden taki wpis to już nie wczyta.

Pomaga konwerter wbudowany w SubtitlesEditor (i tam mozna skonfogurowac format czasu), albo online znalazlem //przepisywanie.pl/konwersja_napisow/

Mogą być inne jeszcze błedy. Najlepiej porównać plik ktory sie wczytuje oraz plik ktory sie nie wczytuje i porownac.

Pozdr
 

p1jan

New member
jednoczesne nagrywanie i oglądanie

Witam wszystkich posiadaczy. Proszę o odpowiedź, czy jest możliwe jednoczesne nagrywanie z tunera DVBT lub DVBS oraz oglądanie na drugim wbudowanym tunerze innego programu?

Ponawiam też pytanie o smużenie w meczach, gdyż było na początku tematu, rozmyło się w gąszczu innych problemów.
Krótko:
smuży czy nie?
Piłkę widać czy tylko jej ślad?
 

Romek3333

New member
Witam, szukałem już na różnych forach, również tutaj informacji na temat ścinek i smużenia, mam ue46' i jedyny problem występuję przy grach PS3, telewizja cyfrowa działa dobrze, filmy blu ray, 3d i dvd tez dzialaja super plynnie, natomiast to ps3 pozostawia wiele do życzenia. Najlepiej błędy widać przy Fife 12, sama grafika jest słaba, widać piksele na ekranie, przy zmianach dynamiki np. gdy wszyscy stoja - bramkarz wybija pilke i nagle zaczyna sie ruch, obraz się ścina troche jak na slabym komputerze. Wina lezy tutaj raczej po stronie TV, ponieważ przestawilem ze standardowego na naturalny i troche się to poprawiło, nie pojawiają się juz smugi wokol pilki. Macie jakis pomysl jak to naprawić? dodam że wszystkie cyfrowe redukcje szumów itd mam wyłączone
 

mefihl

New member
Myślę o zakupie PS3 do D6500 i mam pytanie do użytkowników tego zestawu. Czy są duże problemy ze smużeniem i input lagiem w grach na tym TV?
Z góry dzięki za info.
 

saptis

New member
Myślę o zakupie PS3 do D6500 i mam pytanie do użytkowników tego zestawu. Czy są duże problemy ze smużeniem i input lagiem w grach na tym TV?
Z góry dzięki za info.

Juz od jakiegos czasu gram na PS3 na tym TV. i jestem zadowolony. Zmienilem tylko troche ostrosc bo aliasing troche dawal po oczach. :)

Romek3333 - pikseli raczej nie widzisz bo te byly na PS1, jak juz cos widzisz to raczej postrzepione krawedzie, a to co innego. :D
Zmniejsz ostrosc z 50 na 20, wlacz Motion Plus na plynny lub wysoki i bedzie lepiej.
 
Ostatnia edycja:

mecholl

New member
Słuchajcie. Posiadam samsunga ue46 d6545 od tygodnia. Chyba jak emocje opadły dostrzegłem dziwne podświetlenie na górze ekranu. Ciągnie się ono od lewej strony do połowy ekranu. Dodałem fotki żeby było wiadomo o czym mówię. Czy wy też tek macie u siebie ? Czy to TTTM < ten typ tak ma > ? Czy mogę zwrócić telewizor na tej podstawie do sklepu i poprosić o nowy ?
 

Attachments

  • DSC_0551.JPG
    DSC_0551.JPG
    120,8 KB · Wyś: 736
  • DSC_0547.JPG
    DSC_0547.JPG
    90,4 KB · Wyś: 731
  • DSC_0539.JPG
    DSC_0539.JPG
    100,5 KB · Wyś: 732
  • DSC_0538.JPG
    DSC_0538.JPG
    88,2 KB · Wyś: 730

mecholl

New member
Nie na każdym kanale. Te paski są widoczne jak mam rozmiar ekranu na opcji " dopasowanie do ekranu ". Nie ma tego na ustawieniu 16/9 czy szeroki zoom.

Raczej mieto132 ma rację. Właśnie znajomy napisał mi taka ciekawostkę
" to jest wtedy gdy oglądasz rozciągnięty program 4:3 na całym ekranie w opcji SD. Takie zjawisko jest często na TVP1 SD na "N" przy podłączeniu dekodera przez HDMI i opcja ustawiona 1080i. "

Czy u Was też tak się dzieje ?

Telewizor jest podłączony poprzez kabel HDMI z dekoderem cyfry+ PACE PVR
 

violettamiki

New member
takie paski są również na tv crt i nie boj sie to nie wina twojego tv. Często się to robi przy złym skalowaniu z dekoderrów i jak napisal ktoś wyżej
często to jest na kanałach tvp.
 

Frytejro

New member
Tez mam taki bajer jak ogladam cos przez tuner kablówki :) .

A panowie powiedzcie mi jedną rzecz : co znaczy Dopasowanie do ekranu w naszym TV ? dla mnie to powinno byc "autodopasowanie proporcji rozmiaru" a tak nie jest albo nie dziala. Drazni mnie to ze polowa programów w tym polsat nadaje w 4:3 i dopasowanie nie zmienia nic na plus - wlasciwie to ono wyglada jak 16:9 tyle ze bez tych wspomnianych pasków... Czy teraz w TV nie robi sie autodopasowania? czy robi sie ale w szajsungu zle to działa? skakanie po kanałach i za chwile widze halle bery z tyłkiem jak zapasniczka sumo a maluch ma sylwetke ferrari..
 
Do góry