Samsung TV model D6500

tvuse

New member
Mam, mam, nawet jak przechodzi w tryb 3D to widać jak sie okulary przysłaniają i obraz rozmazany staje sie wyraźny ale efektów 3D nie uświadczyłem.
Co do YT to nie mogę włączyć efektu 3D w explore3D po obejrzeniu 3 filmików tez nie zaobserwowałem tego efektu.

Spróbuj w ustawieniach obrazu w trybie 3d przestawić opcje nakładanie obrazu na "lewy na prawy". Może coś to pomoże. ;)
 

tvuse

New member
Trailery w 3d masz tutaj biohemmet.se Różne dema są na yt. Na tym filmiku bardzo fajnie widać efekty 3D. youtube.com/watch?v=CiinMg1ZHSc

*Nie dodałem jako linki bo potrzeba mieć 5 postów aby móc je dodawać;)
 

Grzegorz82

New member
tvuse dzięki za linki.
Czy po zgraniu na pendriva i kliknięciu na pilocie 3D muszę coś jeszcze zrobić aby efekt był widoczny ?
Efekt mam taki ze bez okularów mam rozmazany obraz z okularami jest normalny ale żadnych efektów nie zauważyłem. Może coś nie tak robię ?
 

Grzegorz82

New member
Prawdopodobnie masz wadę wzroku i nie zobaczysz efektu 3D najlepiej zaproś kogoś innego i zaprezentuj mu ten materiał.

Pozdrawiam

Mam jakąś wadę wzroku dlatego mam okulary korekcyjne ale nie aż taką aby nie odróżniać efektu 3D, przynajmniej w sklepie jak patrzyłem to widziałem ten efekt. ale tez wpadło mi na myśl kogoś innego poprosić i uwieź mi ze to samo zdanie maja co ja, czyli efektu nie widać.
 

tvuse

New member
Wszystko zależy od materiału. Większość ma mało efektów. Aby zobaczyć efekt musi być ustawione odpowiednio nakładanie obrazów. Niektóre wymagają nakładania z prawego na lewy, a inne odwrotnie. Możesz jeszcze spróbować skorygowac ustawieniach obrazu opcje odpowiedzialne za 3d.
 

Grzegorz82

New member
ściągnąłem The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling (Samsung Demo 3D) HDTV(1080p_H.264-AAC), 3DHD Animation, avatar... i na każdym jest bez efektu 3D. W teledysku jak pamiętam bo to oglądałem w sklepie na końcu jak serpentynę rzucają to wydaje sie jak by wychodziła z TV a tu nic.
 

fula

New member
Witam

Czy w Samsungu D6500 na jednej liście można ułożyć kanały naziemne i satelitarne?

Nie, niemożna na jednej liście ułożyć telewizji naziemnej analogowej, cyfrowej, kablowej i satelitarnej. Musisz przełączać oddzielnie ułożone listy. Jeszcze się nie spotkałem w innych urządzeniach ze wspólną listą, a było by fajne ułatwienie, może w przyszłych generacjach telewizorów się z tym spotkamy.
 

tvuse

New member
ściągnąłem The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling (Samsung Demo 3D) HDTV(1080p_H.264-AAC), 3DHD Animation, avatar... i na każdym jest bez efektu 3D. W teledysku jak pamiętam bo to oglądałem w sklepie na końcu jak serpentynę rzucają to wydaje sie jak by wychodziła z TV a tu nic.

Obejrzałem to demo youtube.com/watch?v=pBFi_AfySic (jest tam fragment teledysku) i widziałem te serpentyny, faktycznie powinno to wyglądać tak jakby wychodziły z ekranu. Wchodziłeś może do menu serwisowego?
 

arbus

New member
Witam kolegów z forum mam 2 pytanka a może 3
Znajomy posiada ue55d6500 i ten tv cały czas praktycznie coś pobiera i instaluje za każdym włączeniem Smart Hub nie było by w tym problemu gdyby nie to że instalacja i uruchomienie często zajmuje ok kilkunastu do kilkudziesięciu minut, czy można jakoś zapanować nad tym co jest tam pobierane i aktualizowane bo wiele z tych dodatków nie jest używane a cały czas coś mieli.
Kolejne pytanie czy ktoś się orientuje jakie kontrolery zostały użyte w przypadku wifi oraz eth tzn czy wifi to :b,g,n czy może tylko b,g oraz eth to 100Mb/s czy może już 1 Gb/s
 

dario9678

New member
Nie, niemożna na jednej liście ułożyć telewizji naziemnej analogowej, cyfrowej, kablowej i satelitarnej. Musisz przełączać oddzielnie ułożone listy. Jeszcze się nie spotkałem w innych urządzeniach ze wspólną listą, a było by fajne ułatwienie, może w przyszłych generacjach telewizorów się z tym spotkamy.

Dzięki za odpowiedź.Mam jeszcze pytanie:czy jest klawiatura do Samsunga 32D6500?
 

laki2000

Member
Witam. Mam taki problem. Mam kilka filmów mkv i wszystkie hulają super. Ostatnio ściągnąłem Avatara 3D SBS mkv oraz Auta 2 2D mkv. Problem polega na tym, że w tych filmach co jakieś 5 sekund przecina się dźwięk. Z obrazem niema problemu. Filmy odtwarzam z pendrive. Jak połączę kompa z tv kablem hdmi i puszczę te filmy to dźwięk jest ok. Moje pytanie jest takie: czy da się jakoś naprawić te filmy ( jakiś program) czy trzeba ściągać jeszcze raz? A może jakieś rozwiązania macie. Pozdrawiam wszystkicg.
 

tvuse

New member
Witam kolegów z forum mam 2 pytanka a może 3
Znajomy posiada ue55d6500 i ten tv cały czas praktycznie coś pobiera i instaluje za każdym włączeniem Smart Hub nie było by w tym problemu gdyby nie to że instalacja i uruchomienie często zajmuje ok kilkunastu do kilkudziesięciu minut, czy można jakoś zapanować nad tym co jest tam pobierane i aktualizowane bo wiele z tych dodatków nie jest używane a cały czas coś mieli.
Kolejne pytanie czy ktoś się orientuje jakie kontrolery zostały użyte w przypadku wifi oraz eth tzn czy wifi to :b,g,n czy może tylko b,g oraz eth to 100Mb/s czy może już 1 Gb/s

Trzeba poczekać aż wszystko się pobierze, przynajmniej ja tak miałem. Co do wifi to 801.11b,g,n.
 

blackevil

New member
Witam. Widzę ,że w tej serii jest problem ze znalezieniem pedrivea który przeszedł by test wydajności do funkcji TimeShift i PVR. Ja mam ten sam problem. Z moich 3 penów tylko 1 przechodzi ten test i to dopiero za którymś razem. Wiem że można do tego użyć dowolnego dysku twardego i będzie działał. Wolałbym jednak użyć pena ze względu na pobór energii jak i tego że dysk to jest jednak urządzenie mechaniczne wrażliwe na częste załączanie i zużywające się z każdą godziną pracy. Dlatego dla zwolenników pendrivów do wyżej wymienionych funkcji może zrobilibyśmy listę działających w tej serii pendrivów? Kolega gdadam napisał ,że u niego

Działa:
Patriot Rage 32GB Quad Channel 27/25 MB/s

Ja sprawdziłem 3 peny.

Działa:
Kingston DataTraveler 100 16GB (DT100/16GB) (test przeszedł ale za którymś razem)
Nie działa:
Kingston DataTraveler 100 G2 32GB Retail (DT100G2/32GBDER)
Lexar JumpDrive Retrax 32GB (LJDRX32GASBEU)​
 

tomek976

Member
Witam. Mam taki problem. Mam kilka filmów mkv i wszystkie hulają super. Ostatnio ściągnąłem Avatara 3D SBS mkv oraz Auta 2 2D mkv. Problem polega na tym, że w tych filmach co jakieś 5 sekund przecina się dźwięk. Z obrazem niema problemu. Filmy odtwarzam z pendrive. Jak połączę kompa z tv kablem hdmi i puszczę te filmy to dźwięk jest ok. Moje pytanie jest takie: czy da się jakoś naprawić te filmy ( jakiś program) czy trzeba ściągać jeszcze raz? A może jakieś rozwiązania macie. Pozdrawiam wszystkicg.

U mnie na autach 2 mkv (i nie tylko) jest to samo, zapewne ta sama kopia. Za to Avatara mam 1080 D wazacego chyba z 11gb i smiga bez problemu.
Przerywanie dźwieku nie jest kwestą predkości niśnika, sprawdzałem, na HDD jest to samo.
Mi niestety nikt nie pomógł.
Parametry filmu wygladają tak:

Nazwa pliku: Auta 2.mkv
Rozmiar pliku: 3.526 GiB (3785737582 bajtów)
Czas trwania: 01:49:50.528 (6590528 ms)
Ogólne bitrate pliku: 4 595 Kbps
Format: Matroska
Video FPS: 23.976
Video kodek:
Video bitrate: 4 120 Kbps
Video rozdzielczość: 1280x536
Video rozmiar: 3.16 GiB (90%)
Video proporcje obrazu: 2.40:1
Audio format: AC-3
Audio format wynik: Audio Coding 3
Audio bitrate: 384 Kbps
Audio liczba kanałów: 6
Audio sampling rate: 48.0 KHz
Audio resolution: 16 bits
Audio rozmiar: 302 MiB (8%)

Wiadomo że ozna zmienić format ale najlepiej by było zrobic coz zeby TV to odczytywał
 

saptis

New member
Jest jakas tansza alternatywa dla mikrofonu (do skype) do tego TV., moze cos nieoficjalnego pasuje ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry