Samsung TV model D6500

Grzegorz82

New member
Witam, nie mogę znaleźć a wiem ze w temacie było poruszane edycja kanałów jak dokonać, czy ktoś może mi napisać i jak się nadaje nazwy kanałom ?
 

Madas

New member
Bez reklam
Witam, nie mogę znaleźć a wiem ze w temacie było poruszane edycja kanałów jak dokonać, czy ktoś może mi napisać i jak się nadaje nazwy kanałom ?
nazwy nie zmienisz z pozycji TV a sortowanie i edycje zmieniasz wchodząc w Smart Hub - kanał - następnie Tools i tam już sobie poradzisz.

Pozdro
 

Madas

New member
Bez reklam
mam pytanie: czy jakoś można w ustawieniach TV zrobić tak żebym nie musiał logować się hasłem do neta za każdym razem jak włączam tv ? bo trochę to denerwujące :)
 

Grzegorz82

New member
Madas dzięki za odpowiedz.

Mam jeszcze jedno pytanie, co trzeba zrobić abym nie musiał za każdym razem gdy włączam TV i UPC mediabox HD przełączać TV na odpowiednie gniazdo HDMI. W skrócie chodzi mi o to aby TV sam sie przełączał gdy włączam mediaboxa na odpowiednie gniazdo.
 

Stupa

New member
Madas dzięki za odpowiedz.

Mam jeszcze jedno pytanie, co trzeba zrobić abym nie musiał za każdym razem gdy włączam TV i UPC mediabox HD przełączać TV na odpowiednie gniazdo HDMI. W skrócie chodzi mi o to aby TV sam sie przełączał gdy włączam mediaboxa na odpowiednie gniazdo.

U mnie jest tak, że jak wyłącze tv na odpowiednim gnieździe to jak włączam to zawsze jest ustawione na to co było przed wyłączeniem czyli u mnie HDMI1
 

Grzegorz82

New member
U mnie jest tak, że jak wyłącze tv na odpowiednim gnieździe to jak włączam to zawsze jest ustawione na to co było przed wyłączeniem czyli u mnie HDMI1
Tego jeszcze nie sprawdzałem, ale to tez dla mnie nie jest rozwiązaniem ze raz ogladam ATV a raz DTV.
Jest opcja aby dekoder sam przełączał źródło TV jak się go załączy, czyli włączam TV później mediaboxa i ze sam sie przełączał w tryb HDMI ?
 

Rozkoszny

New member
@Grzegorz82 też mam Mediabox z UPC i wystarczy, że włączysz najpierw "skrzynkę" a później telewizor czerwonym przyciskiem "POWER", i tylko power, bo naciśnięcie klawisza 0-9, albo CHANNEL od razu przerzuca na TV, niestety...
(oczywiście wyłączając TV musisz mieć ustawione źródło HDMI)
 
Ostatnia edycja:

trup

New member
Wszystkich zainteresowanych szczegółami modułów CAM odsyłam Wikipedii. Podsumowując Wasze pytania moduł CI wraz z kartą kodową to właśnie CAM (brak kabli, jeden pilot, wygodna obsługa) i zastępuje dekoder zewnętrzny z kartą. Moduł CI obsługuje dany system kodowania i pasuje do każdego TV, tunera SAT, tunera kablowego, itd. wyposażonego w takie gniazdo. Dobieramy go zależnie od tego w jakim systemie koduje nadawca. Do takiego modułu trzeba włożyć odpowiednią kartę, która jest powiązana z użytkownikiem (sprzęt sprawdza czy masz uprawnienia do odbioru danego programu). Akurat nasz TV jest wyposażony w trzy rodzaje głowic, więc bez problemu odbierzemy programy kodowane z telewizji naziemnej, satelitarnej i kablowej pod warunkiem dobrania odpowiedniego modułu CI (np. system CONAX) i karty kodowej operatora. Prościej już tego wytłumaczyć nie umiem.
 

Grzegorz82

New member
Mam pytanie, chce przeszukać ręcznie kanały DVB-T w instrukcji pisze ze trzeba wprowadzić kanał, czest. itp i szukać ale jak mam wprowadzić kanał ? Klawiatura numeryczna nie idze gdyz przelacza na dany kanal strzalkami w prawo lewo tez nie dzialą
 

kanadinol

New member
a ja mam taki problem: podłączyłem xbox'a 360 przez HDMI i gdy na ekranie jest ciemno, to jest tak ciemno, że nic nie widać...
 
Ostatnia edycja:

lemon 1971

New member
a ja mam taki problem: podłączyłem xbox'a 360 przez HDMI i gdy na ekranie jest ciemno, to jest tak ciemno, że nic nie widać...Myślę, że to jest wina dynamicznego kontrastu, tylko,że dynamicznego kontrastu nie da się wyłączyć przez hdmi...i nie wiem co robić?
czesc,wejdz w menu ustawienia samego xboxa 360, sa 3 rodzaje czerni przez HDMI- mialem tak samo jak ty------srednia czern------normalna czern--wysoka czern:roll:-------samsung 55 d 6500
 

Grzegorz82

New member
dobrze kombinujesz -strzalkami nie w lewo prawo tylko gora ,dol

góra w dól to przesuwają mi się opcje czyli jak na górze mam kanał, pod nim czestotyliwosc a nizej chyba modulacja czy cos takiego to strzałkami góra dół przechodzę miedzy nimi, prawo lewo nie działa, klawiatura numeryczna od razu przełącza na dany kanal TV.

edit: masz racje źle do tego sie zabierałem
 
Ostatnia edycja:
Do góry