Samsung TV model D6500

magiks33

Member
panowie mam problem bo w smart tv nie pokazuje ikonek w zakładce samsung apps obojętnie czy sięzaloguję czy nie -jest puste okienko nawet jak wejde w samsung apss to sa programy ale nie ma nad nimi ikonek? wie ktoś o co chodzi
 

Bezelex

New member
Ja mam konkretne pytanie . Mam wersje softu 1018 czy warto przechodzic na 1021 ? Niby wszystko dziala ale pytam sie czy nie "usprawnili" czegos lub nie pojawily sie nowe bledy ? Bo nawet nie trzeba z pena bo oficjalnie mozna z serwera sciagnac .
 

toninio

Banned
panowie mam problem bo w smart tv nie pokazuje ikonek w zakładce samsung apps obojętnie czy sięzaloguję czy nie -jest puste okienko nawet jak wejde w samsung apss to sa programy ale nie ma nad nimi ikonek? wie ktoś o co chodzi

U mnie jest to samo od kilku dni i tez nie pokazują się ikonki w samsugn Apss ?
Co to się mogło stać :sad:
 

cacumen

Member
Bez reklam
panowie mam problem bo w smart tv nie pokazuje ikonek w zakładce samsung apps obojętnie czy sięzaloguję czy nie -jest puste okienko nawet jak wejde w samsung apss to sa programy ale nie ma nad nimi ikonek? wie ktoś o co chodzi

Ile pamięci masz już zajęte pod aplikacje Samsunga ?? Sprawdź w ustawieniach :)
 

lemon 1971

New member
Ja mam konkretne pytanie . Mam wersje softu 1018 czy warto przechodzic na 1021 ? Niby wszystko dziala ale pytam sie czy nie "usprawnili" czegos lub nie pojawily sie nowe bledy ? Bo nawet nie trzeba z pena bo oficjalnie mozna z serwera sciagnac .

mam ten soft 1021 i powiem ci szczerze ze zadnych zmian dla oka nie ma
 

lwojtysiak

New member
Kiedy Samsung wprowadzi HbbTV w modelach D z 2011 roku? Sony już wprowadziło link

Nie wprowadzi... oficjalna odpowiedź od obsługi klienta z przedwczoraj:
Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Z ostatnich informacji, które otrzymaliśmy wynika,
iż aplikacja HbbTV nie będzie aktywna w odbiornikach telewizyjnych serii D.
Dostępne one są dla wybranych modeli serii E. Taka sytuacja nie ulegnie zmianie.


Ciekawe, czy jakbyśmy zrobili jakąś mega-petycję, pod którą podpisałoby się dużo osób, czy by się ugięli... ale wątpię :/
Można by jednak spróbować, ale kto to ładnie napisze i opisze?
 

blusky

New member
trzeba to nagłośnić. jak portale zaczną pisać że samsung nie będzie aktualizował telewizorów z 2011 i 2012 roku , a sony to robi to myślę żę szybko zmienią decyzję. pisałem do hbbtv ale bez odpowiedzi :sad:
 
Przecież oficjalnie HbbTV w naszych Samsungach UE40D6500 działa, lecz trzeba w menu tv i przestawić na Niemcy i już jest ta aplikacja, ale z drugiej strony kompletnie nie rozumie dlaczego Samsung nie chce tego zrobić oficjalnie na tych modelach na Polskę ? :(
 

ciciol

New member
Sam ostatnio dostałem odpowiedź od Samsunga, że nie wprowadzą HbbTV w D. Mam D8000 od 31.12.2011 i nie ma jeszcze roku. Kosztował ponad 6000pln i szlag mnie trafia, że oficjalnie nie mogę mieć tej usługi. Owszem sam sobie ją odblokowałem, ale nie na tym rzecz ma polegać. Ale cały czas wychodzi na to, że jesteśmy malutkimi polaczkami i można nas dymać na wszystkim. Nie rozumiem tylko podejścia Samsunga, że się nie da technicznie, skoro się da, bo mam. Już widzę jak tak mówią konsumetom z Niemiec:) Pozdrowionka
 

riki32

New member
HbbTV

Witam ..jestem posiadaczem 6750 i tez nie mam odblokowanej opcji HbbTV jak każdy w polaczkowe zresztą..ten sam model na terenie Niemiec ma oryginalnie odblokowana ta opcje..wiadomo przegrali bitwę..( 1945) ale wygrali wojnę :) samsung jako bezstronny obserwator odpisał mi na moja prośbę wyjaśnienia dlaczego tak jest i kiedy będzie aktualizacja z HbbTV ze...jak by to ując..jesteśmy za mali...i nie maja interesu aby robic to na terenie kwadratu pomiędzy 2 mocarstwami :) Wiec..mam prośbę do wszystkich patriotów..:)
Proszę o konkretny opis--chyba już był ale nie jestem pewien..krok po kroku jak odblokować HbbTV w serii D ..wiem ze się to wiąże z utrata gwarancji ale mam to..wiadomo gdzie tak samo jak samsunga...choć telewizory bez funkcji HbbTV robi świetne :)

Pozdrawiam
 
Pobierz i zainstaluj ruSamsungTVComunicator
Uruchom telewizor w trybie normalnym,
W telewizorze aktywuj opcje zdalnego sterowania (MENU --> SYSTEM --> AKTYWACJA ZDALNEGO STEROWANIA)
Uruchom program ruSamsungTVComunicator (powinien automatycznie wykryć telewizor
potwierdź zdalne sterowanie (po pojawieniu się okna na ekranie naciskamy ENTER na pilocie)
Wyłącz program ruSamsungTVComunicator i wyłącz telewizor
Włącz telewizor w trybie serwisowym (naciskając kolejno: INFO MENU MUTE POWER) i Zaczekaj kilka chwil na uruchomienie telewizora i pojawienie się menu.
>ruSamsungTVComunicator naciśnij Factory (zniknie menu serwisowe).
ruSamsungTVComunicator naciśnij 3speed (pojawi się menu serwisowe z ukrytymi opcjami).
Wchodzimy w Options i w Local Set, tam zmieniamy EU na EU_GER. Wyłączamy telewizor. Po ponownym włączeniu w Menu - System dochodzi nam zakładka Kanał z danymi i to Włączamy. Teraz na kanałach nadających HbbTV będzie można uruchomić ten serwis czerwonym przyciskiem A.
 
Wszystko pozostaje bez zmian tylko nie mogę wgrać gotowej listy kanałów z netu. Pojawia się błąd że nie ten kraj. Mam ustwione na Szwajcarię i w liście kanałów jak otworzę ja na komputerze pojawia się zamiast POL - CHE. Listę i tak układam "pod siebie" więc nie jest to jakaś trudność.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Wszystko pozostaje bez zmian tylko nie mogę wgrać gotowej listy kanałów z netu. Pojawia się błąd że nie ten kraj. Mam ustwione na Szwajcarię i w liście kanałów jak otworzę ja na komputerze pojawia się zamiast POL - CHE. Listę i tak układam "pod siebie" więc nie jest to jakaś trudność.



A widgety i aplikacje na polski rynek: ipla , tvnplayer oraz wiele innych i.. jak z polskim epg a też co z samodzielnie wgranymi aplikacjami od NetPlayera ..począwszy ??
Czy wejście do fabrycznego menu ich nie kasuje ??
 

toninio

Banned
Pobierz i zainstaluj ruSamsungTVComunicator
Uruchom telewizor w trybie normalnym,
W telewizorze aktywuj opcje zdalnego sterowania (MENU --> SYSTEM --> AKTYWACJA ZDALNEGO STEROWANIA)
Uruchom program ruSamsungTVComunicator (powinien automatycznie wykryć telewizor
potwierdź zdalne sterowanie (po pojawieniu się okna na ekranie naciskamy ENTER na pilocie)
Wyłącz program ruSamsungTVComunicator i wyłącz telewizor
Włącz telewizor w trybie serwisowym (naciskając kolejno: INFO MENU MUTE POWER) i Zaczekaj kilka chwil na uruchomienie telewizora i pojawienie się menu.
>ruSamsungTVComunicator naciśnij Factory (zniknie menu serwisowe).
ruSamsungTVComunicator naciśnij 3speed (pojawi się menu serwisowe z ukrytymi opcjami).
Wchodzimy w Options i w Local Set, tam zmieniamy EU na EU_GER. Wyłączamy telewizor. Po ponownym włączeniu w Menu - System dochodzi nam zakładka Kanał z danymi i to Włączamy. Teraz na kanałach nadających HbbTV będzie można uruchomić ten serwis czerwonym przyciskiem A.

@aleks-1967, ale po takim zabiegu w aplikacji samsung apps, mamy wówczas inne programy do zainstalowania, zamiast naszych Polskich ?
 
Do góry