Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

Ryszek

New member
le32r81b i PC

jak do samsunga podłączyć komputer - pytam jako laik
jakie kable , wejścia , wyjscia itd?
r81 mam całe 3 dni ,N-kę 5 dni podpięta przez kabel HDMI i czy pc zadziała bez odpinania kabla HDMI ?
 

Harry Lloyd

New member
Masz 2 lub 3 wejścia HDMI (zależnie od wielkości TV), kompa najlepiej podłączyć kablem DVI<->HDMI, a jeśli na karcie graficznej nie masz wyjścia DVI to podłącz kablem D-Sub<->D-Sub.

Jeśli będziesz podłączał do HDMI to pamiętaj żeby ustawić w menu HDMI Black Level na taki aby czarny był czarny, i ogólnie wszystko ciemniejsze. Najlepiej ten parametr regulować podczas ciemnych scen jakiegoś filmu.
 

sipap

New member
Czy ktos sie moze orientuje,gdzie mozna kupic ten TV w rozsadnej cenie(jest w MM ale za 3999:-? )?.Obdzwonilem juz pare sklepow i wszedzie, mimo ze jest w ofercie w tej chwili go nie ma.
 

Rintin

New member
Trafil mi sie zly pixel nie wiem czy nie widzialem na poczatku czy sie pojawil jeden malutki w gornym lewym rogu widac go na czarnym tle lipa :(.Rozumiem ze gwarancja nie uwzglednia tych spraw ?.Kupowalem w agito.
 

Slygado

New member
Rintin napisał:
Trafil mi sie zly pixel nie wiem czy nie widzialem na poczatku czy sie pojawil jeden malutki w gornym lewym rogu widac go na czarnym tle lipa :(.Rozumiem ze gwarancja nie uwzglednia tych spraw ?.Kupowalem w agito.
Zawsze możesz spróbować zwrócić, ale jeden pix to ni epowód do zwrotu, a i do martwienia się. Podejrzewam, że z odległości 50 cm już go nie widać:eek:
 

AsghaN

New member
Witam

No i jestem po testach.

Antena zbiorcza + dobrej jakości kabel i jest nieźle chociaż na pewno nie wykorzystuje to mocy sprzętu. Ja jako kompletny ignorant w tym temacie (no może juz niekompletny) jestem zadowolony z tego co udalo mi sie ustawic :)

Ps2 przez komponent rewelacja. Wszystkie gry nowa jakosc osiagnely mimo starego juz sprzetu. Chce sie grac i tylko grac :)

DVD z Yamahay (Koncert Sting oraz Kasia i Tomek) - lepiej wypadl serial :) pewnie przy koncercie poniewaz jest dosc ciemny trzeba by sie pobawic. Ale oba obrazy zyleta tylko dzwiek lepiej puscic na zewnatrz (brakuje mi tutaj niestety mozliwosci "wewnetrznego wyciszenia" z pilota :/ i mozliwosci ustawienia na stale tej opcji w zaleznosci od rodzaju sygnalu :/)

Komputer (DVI - D-SUB) - tutaj niestety zaczely sie schody i licze na wasze doswiadczenia i wiedze niekoniecznie z tego modelu.
Na rozdzialce 1024x768 75HZ niestety smuzy i to dosc wyraznie :/ mozna ogladnac ale zadna to przyjemnosc.. Panel ATI zachowuje sie rozsadnie czyli mozna zrobic sobie schematy i przelaczac bez problemu.
Przy zmianie rozdzialki na 1360x768 (czy jakos tak) wyciaga tylko 60HZ ale za to nie smuzy i mozna bardzo ladnie ogladac. Niestety panel ATI traci swoj rozsadek i po przelaczeniu na monitor zwykly rozpoznaje go jako samsunga bez mozliwosci zmiany odswiezania do codziennego 85HZ. Pomaga jedynie odlaczenie kabla od telewizora i restart kompa a nastepnie zmiana ustawien odswiezania w panelu Ati. Ma ktos pojecie dlaczego ?!?
Dodatkowo mam pytanie dlaczego Samsung wyswietla napisy w DIVX jedynie jako Monitor podstawowy ?!? Przy ustawieniu jako kopia pokazuje obraz filmu ale bez napisow (na monitorze philips - podstawowy - jest wszystko ok). :)
Thx from mountain za po,moc
 

redlum

New member
Bez reklam
ja do ogladania divx uzywam allplayera - ma mozliwosc fullscreen na ekran2 - testowany na duzej ilosci komputerow i TV - na zadnym nie mialem problemow

btw czemu uzwasz kabel DVI-dsub a nie DVI-HDMI? mysle ze obraz bylby o niebo lepszy
 

sipap

New member
Mam takie pytanie,jako ze mam juz ten model prawie zamowiony.Jak ten Tv radzi sobie z formatowaniem.Bo w tej chwili bedzie sluzyl glownie do ogladania programow z kablowki i nie chcialbym ogladac ciagle jakis zdeformowanych postaci.Gdzies na forum wyczytalem ze np.JVC G80 radzi sobie zdecydowanie lepiej z formatowaniem od Samsunga R82.Jaka jest Wasza opinia w tym wzgledzie?
 

AsghaN

New member
redlun: poniewaz czekam wciaz na kabel z allegro :) nie mam zamiaru uzywac allplayer. wystarczy mi subedit i bsplayer (ale nie grzebalem w opcjach jeszcze wiec moze pogrzebie :)). w sumie bardziej chodzilo mi o odpowiedz czemu monitor sklonowany sie pierdzieli po ustawieniu samsunga jako podstawowy...
 

toki

New member
trafiony - kupiony :)

Witam.
Okazuje się, że model ..83 jest sprzedawany na rynkach europy zach. a do nas trafia przez hurtownie mające oddziały u nas. Nie różni się niczym od ..82, a ten jest nawet ładniejszy(choć to kwestia gustu)
Kupiłem go (..82) w Lubinie (AVMANIA)- internet. za 3030,-PLN, a że miałem niedaleko więc go sobie przywiozłem.
Pomimo obaw (opinie na forum) podłączyłem kablówkę i ...kurcze nie jest źle, obraz czysty, ładny, może trzeba trochę podregulować. na pierwszy ogląd pixele ok.
Podłączyłem laptopa kablem VGA i jest super.
Pewnie pojawią się problemy jak będę podłączał inne urządzenia.
Pozdrawiam.
 

Harry Lloyd

New member
Mógłby ktoś sprawdzić czy po podłaczeniu do kompa (najlepiej DVI<->HDMI) przy rozdziałce 1360x768 da się ustawić 50 Hz?
 

AsghaN

New member
dvi-d-sub na pewno sie nie da :)
udalo mi sie rozpracowac co jest co: probowalem zarowno na klonowaniu jak i rozszerzonym pulpicie z samsungiem jako podstawowym ekranem i niestety smuży :/
dzis chyba kupie svideo i zobacze jak takim kabelkiem to wyglada..

probowalem 1024x768 x 60hz i smuzy
na 1360 tez smuzy na 60hz...pomysly mi sie koncza i nie wiem co dla takiego samsunga bedzie najlepsza rozdzialka do ogladania.

testy robilem na divx LOST
 

Harry Lloyd

New member
Ale jak ktoś może to niech spróbuje dodać niestandardową rozdzielczość 1360x768 @ 50 Hz, bo domyślnie to wiem że nie ma do wyboru takiego odświeżania. Jest to dla mnie bardzo istotne.
 

BlackDragon.

New member
Harry Lloyd napisał:
Mógłby ktoś sprawdzić czy po podłaczeniu do kompa (najlepiej DVI<->HDMI) przy rozdziałce 1360x768 da się ustawić 50 Hz?
U mnie sie nie da. Dostepne jedynie 60 Hertz.

GF 7800 GTX podpiety kablem DVI-HDMI.

Harry Lloyd napisał:
Ale jak ktoś może to niech spróbuje dodać niestandardową rozdzielczość 1360x768 @ 50 Hz, bo domyślnie to wiem że nie ma do wyboru takiego odświeżania. Jest to dla mnie bardzo istotne.
Przy dodawaniu niestandardowej rozdzielczosci to samo. Dostepne odswiezanie od 60 do 240 Hertz.
 
Ostatnia edycja:

sipap

New member
Od godziny jestem rowniez,mam nadzieje szczesliwym wlascicielem Samsunga 32R 82B.Telewizor podlaczony do kablowki UPC.Obraz dla mnie(i dla pozostalej czesci rodzinki)wiecej niz zadowalajacy.Oczywiscie na jednych kanalach lepiej,na drugich troszke gorzej,ale ogolnie jestem b.zadowolony.
Jutro na spokojnie pobawie sie ustawieniami i pewnie obraz bedzie jeszcze lepszy.Zadnych "zlych" piseli nie stwierdzilem.Podczas meczu ekstraklasy pilkarskiej nic nie smuzy i wszystko chodzi plynnie.To tyle tak na goraco.Ide dalej testowac.
 
Do góry