Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

shinay

New member
witam
mam pytankio do userow seri R8x
zauwazylem na moim jak i na innym egzemplazu w sklepie taka mala rzecz
widoczna na podlaczeniu component
z bliska na ciemnych scenach (nie czarnych i nie jasnych - a roznych odcieniach ciemnej szarosci itp)
widzac takie delikatne linie "sniegu" biegnacego przez cala pow ekranu - poziomo
dobrze widoczne np na xboxie360 na ciemnych scenach i np przy ladowaniu gier/demek na ciemnych "planszach"z logami
(np przy ladowaniu dema/gry FORZA2 na tle loga DOLBY DIGITAL)
widze to tez lekko przez wejscie antenowe na kablowce
na innych wejsciach nie zauwazylem
napewno wystepuje to na 37R81 ale zapewne i innych
czy wy tez tak macie? sprawdzcie i napiszcie
pozdr
 
Ostatnia edycja:

siwy_pl

New member
ciekawi mnie fakt ze model R82 jest tanszy niz M71 , chociaz ten pierwszy ma lepsze parametry , fakt M71 ze ma wejscia na karty pamieci - ale cos sie mi nie wydaje ze rekompensuje ta gorsze parametry i dodatkowo podbija cene o 500 zl , ma ktos jakies logiczne wytlumaczenie ??:confused:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
seria M 71 - jest wyższą serią mimo że ma gorsze parametry. Jest serią wcześniejszą - to tłumaczy wyższą cenę . Ale również jest serią o większej płynności obrazu.
 

sin111

New member
Witam jak telewizor zachowuje sie przy Cyfrze+ ?
Zastanawiam sie nad modelem 37" - komp i cyfra w przyszlosci XboX360.
jak jest z plynnoscia obrazu o ktorej pisal kiki?
Kupic czy lepiej doskladac na M87 LE40M87BDX LCD ??
Dzieki za wszelka pomoc
 

donremigio

New member
Witam
Od paru dni jestem posiadaczem r82 i mecza mnie dwie rzeczy
1. Jesli dam Jasność powyżej 50 to widoczne zaczyna byc mocniejsze podswietlenie matrycy z lewej strony. Inna sprawa ze w zasadzie az taka wartosc nie jest mi potrzebna ale jednak niepokoi mnie nieco to nierownomierne podswietlenie matrycy na wiekszych wartosciach.
2. Moze mi ktos powiedziec jak ma ustawione poszczegolne parametry. Nie jestem w tym dobrym, caly czas kombinuje i jakos nie moge dojsc do idealnych ustawien obrazu :) . Zastanawia mnie tez czy ktos korzysta z ustawien Film i Dynamiczne
 

SlawekR

New member
donremigio napisał:
Witam
Od paru dni jestem posiadaczem r82 i mecza mnie dwie rzeczy
1. Jesli dam Jasność powyżej 50 to widoczne zaczyna byc mocniejsze podswietlenie matrycy z lewej strony. Inna sprawa ze w zasadzie az taka wartosc nie jest mi potrzebna ale jednak niepokoi mnie nieco to nierownomierne podswietlenie matrycy na wiekszych wartosciach.

Taka już jego uroda.

donremigio napisał:
2. Moze mi ktos powiedziec jak ma ustawione poszczegolne parametry. Nie jestem w tym dobrym, caly czas kombinuje i jakos nie moge dojsc do idealnych ustawien obrazu :) . Zastanawia mnie tez czy ktos korzysta z ustawien Film i Dynamiczne

Google Twoim przyjacielem, odpowiedni wątek jest na drugim forum, linka nie podaję, ale przekleję mojego posta dla Twojej wygody.

Konfiguracja: N-box Recorder połączony przez HDMI z telewizorem, wykorzystane gniazdo HDMI 2. Tryb 720p lub 1080i, wedle życzenia. Ja preferuję 720p przy kanałach SD, 1080i przy kanałach HD. Ale różnica tak naprawdę nie jest znacząca

Ustawienia:

Menu obraz :

Tryb : standardowy
Kontrast : 95
Jasność : 48
Ostrość : 85
Kolor : 38 - 43
Odcień : bez zmian
Ton kolorów : Zimny 1

Menu Ustawienia szczegółowe:
Regulacja czerni : Wyłączone (bardzo ważne)
Kontrast dynamiczny: Wyłączone (bardzo ważne)
Gamma : -1
Balans bieli: wzmocnienie czerwonego 9, reszta nastaw 15
Kolory własne: Różowy 19, reszta nastaw 15
Uwydatnianie krawędzi : włączone
Przestrzeń kolorów : Auto

Podświetlenie : 6

Menu - więcej
Cyfrowa redukcja szumu : wyłączone
Kolor aktywny : wyłączone
DNIe : włączone
Poprawa filmów : włączone/wyłączone wedle gustu

Menu ustawienia :

Podmenu - więcej :

Czerń HDMi : niski (bardzo ważne).


Przy takich nastawach obraz z N-boxa był dla mnie więcej niż akceptowalny i to na wszystkich kanałach, praktycznie niezależnie od jakości przekazu. Oznacza to że nie miałem odczucia że muszę zaraz znowu sięgnąć po pilota aby coś zmienić.

Oczywiście nie trzeba traktować tego jako pewnik, ale jako punkt wyjściowy do dalszych eksperymentów myślę że może być w sam raz.


Pozdrawiam
Sławek
 

SlawekR

New member
sin111 napisał:
Witam jak telewizor zachowuje sie przy Cyfrze+ ?
Zastanawiam sie nad modelem 37" - komp i cyfra w przyszlosci XboX360.
jak jest z plynnoscia obrazu o ktorej pisal kiki?
Kupic czy lepiej doskladac na M87 LE40M87BDX LCD ??
Dzieki za wszelka pomoc
A o który model pytasz w tym momencie, tytułowy z wątku, czy o M71? Zresztą oba nie grzeszą zbyt dobrą płynnością. R8x ma typową płynność jak każdy inny TV LCD 50Hz, albo lepiej napisać typowy brak płynności :).

Jeśli chodzi o M71 to płynność jest jakby lepsza, ale obraz przy ruchu to jeden wielki artefakt, najgorzej działający układ 100Hz jaki widziałem w jakimkolwiek LCD.
 

sin111

New member
Do SlawekR - to mnie nie pocieszyles...szukam juz lcd dobre 3 miesiace i wybrieralem z tych 2. W takim razie pozostaje dalej czekac...wydac 1900euro na M87 i ogladac "klatkowanie" - dziekuje - poczekam....
DZIEKI ZA POMOC
 

SlawekR

New member
sin111 napisał:
Do SlawekR - to mnie nie pocieszyles...szukam juz lcd dobre 3 miesiace i wybrieralem z tych 2. W takim razie pozostaje dalej czekac...wydac 1900euro na M87 i ogladac "klatkowanie" - dziekuje - poczekam....
DZIEKI ZA POMOC

Nie wiem jakie masz oczekiwania, ale obawiam się że jeszcze chwilę może Ci zejść z tym czekaniem. Może coś się pojawi z czasem, ale jeszcze nie ma idealnego TV jeśli chodzi o płynność ruchu. Może jak wprowadzą 200Hz :) ze 3 klatki pośrednie wstawią, to będzie dobrze.

Na teraz to leczy Cię CRT Philipsa 9551, jeśli chodzi o płynność ruchu. Za to ma inne wady, jak to CRT ;).
 

shinay

New member
sin111 napisał:
wydac 1900euro na M87 i ogladac "klatkowanie" - dziekuje - poczekam....
DZIEKI ZA POMOC
jakie klatkowanie???
to przyklad jak to mozna czlowiekowi w glowie zamieszac
nie ma zadnego klatkowania kupuj smialo to bdb telewizory
napewno najlepszy w tej cenie wybor
moim zdaniem ma dobra plynnosc a jak zalaczysz movie plus to ..... mmm
oczywiscie pisze o R81

ps
moje ustawienia (poza kontrast i jasnosc) roznia sie prawie calkowicie od uswawien podanych przez SlawekR wiec to albo sprawa gustu
lub sprawa rozbieznosci egzemplarzy telewizorow (w co watpie)

ps2
nikt nie odpisal na moje pytanko z 22-06-2007 17:51
 

robal-rj

New member
witam. bardzo chce kupić samsunga le32r82b ale nie wiem jakim kablem go podłączyć do dekodera cyfrowego polsatu żeby ładnie odbierał???????? jesli ktoś ma pomysł to dzieki z góry.:eek:k:
 

Nothomas

New member
Kupiłem dzisiaj ten TV i wszystko ok ... ALE nie jestem w stanie uzyskać dzwieku przez DVI !!!! Podpinam te dwa czincze do DVI / HDMI 2 i nic , co mam robić serwis, pogrzebaćw menu ???
 

marcin987

New member
32r82b czy panosanic 32lx70p

witam wszystkich serdecznie,
od jakiegos czasu interesuję się rynkiem telewizorów lcd, w tym tygodniu mam zamiar zakupić jakiś model- i tu pojawia się problem-nie wiem który wybrać:confused:
duzo przemawia za samsungiem r82b, ale zastanawiam się jeszcze nad panasonic 32lx70p.
mam pytanie do znających się na rzeczy-
czy panasonic jest dużo lepszy od samsunga by dopłacic do niego 500 zł?
jakie są cechy panasonica,które przebijają samsunga-o 100 Hz wiem-chodzi mi o inne rzeczy, o których można nie wiedzieć po przeczytaniu opisu tech.
ewentualnie jaki inny model lcd może konkurować z tymi dwoma-chodzi mi głownie o sharpa-maks cena 3400 zł,
z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
 

Slygado

New member
marcin987 napisał:
witam wszystkich serdecznie,
od jakiegos czasu interesuję się rynkiem telewizorów lcd, w tym tygodniu mam zamiar zakupić jakiś model- i tu pojawia się problem-nie wiem który wybrać:confused:
[...]maks cena 3400 zł,
z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
TV, który w pewnoscią zadowoli Twoje oczekiwania i na, którym się na pewno nie zawiedziesz jest model Samsung LE32M87BD:
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/191886_cena/
Na pewno warto dołożyć 200-300 zł do tej kwoty, którą podałeś wyżej :!:
Więcej info znajdziesz:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13230
:grin:
 

marcin987

New member
Slygado napisał:
TV, który w pewnoscią zadowoli Twoje oczekiwania i na, którym się na pewno nie zawiedziesz jest model Samsung LE32M87BD:
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/191886_cena/
Na pewno warto dołożyć 200-300 zł do tej kwoty, którą podałeś wyżej :!:
Więcej info znajdziesz:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13230
:grin:

ten samsung to bardzo ciekawa propozycja tylko, że planowalem zakup do 3000 zł a dolożenie do panasonica jest juz dla mnie maksimum.
 

Slygado

New member
marcin987 napisał:
ten samsung to bardzo ciekawa propozycja tylko, że planowalem zakup do 3000 zł a dolożenie do panasonica jest juz dla mnie maksimum.
Ja też chciałem kupić R88, ale wolałem dołożyć i mieć wypaśny TV z najwyższej półki jaką daje samsung8)

Dla pocieszenia Ciebie - choć nie wiem czy to coś zmieni, powiem, że ja za ten TV zapłaciłem trochę ponad 4,5 tys zł:eek: ale było warto:eek:k:
 

deniro24

Member
Bez reklam
Dość wnikliwie testowałem R82. W tym przedziale cenowym (do 2900zł) absolutna czołówka. Już chciałem go kupować, ale pojawił się 32M86/87. Niestety tego ostatniego nie miałem okazji zobaczyc na żywo, więc niewiem czy jest naprawdę duża poprawa w stosunku do serii R odnośnie płynności w ruchu. O trzydzistodwucalowej nowej serii M na polskich forach wbrew pozorom wciąż jest mało rzeczowych opinii. Na angielskich i niemieckich forach piszą, że układ odpowiadający za poprawę płynności w ruchu zaimplementowany w nowej serii M przez Samsunga, spisuje się najsłabiej z spośród nowych tv LCD 32 calowych (Panasonic, Sony, Sharp..).
U mnie w mieście w sklepach stoi tylko seria R, S, N oraz M...ale 71. Modeli M86/87 brak i nie mogę się przekonać osobiście czy warto dopłacać do nowych "eMek".
 
Do góry