Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

k0k0t

New member
Nabyłem dzisiaj ten telewizor i mam pytanie jak macie ustawiony obraz chodzi mi o jasnosc itp bo nie wiem jak sobie ustawic najlepiej
 

k0k0t

New member
Oglądałem wczoraj mecz na TVP2 i obawiałem sie ze moze obraz smuzyc bo TVP nadaje ze slabą jakoscią a tu zadnego smuzeina nie widze. Polecam ten TV. A maj jeszcze pytaanko da sie jakos zrobic zeby nie bylo pasów czarnych u góry i u dolu jak np polsat nadaje zeby automatycznie sie obraz rozciągal?
 

bor@s

New member
hmm

w samsungu sie nie da, ja mam zawsze rozciagniete. Nawet jak audycja jest bez pasow to na gorze i dole poza logiem zazwyczaj nic ciekawego nie ma.
 

k0k0t

New member
Czy jesli wbije te kody co są z tylu w instrukcji żeby np z pilota mozna obslugiwac DVD to czy nie utrace gwarancji na telewizor bo ktos ty cos pisal o tym w temacie ale niezabardzo wiem
 

zbychoo

New member
Było.

Cześć.Wiem że było ale nie mogę znaleźć.Być może zbyt dużo niepotrzebnych komentarzy do danego wątku powoduje że umieszczona w nim odpowiedź gdzieś umyka.
Dlatego moje pytanie brzmi:
Jak wejść do menu serwisowego i z niego bezpiecznie wyjść,tylko po to by odczytać typ i ewentualnie parametry matrycy.
Lub
Skąd zaczerpnąć te dane odnośnie mojego modelu.
(tylna naklejka takich danych nie zawiera,jest tam tylko
Model:Le26R81B A
Model Code:LE26R81BX/XEC
Dzięki za odpowiedź.
 

Rintin

New member
Witam

Czym czyscicie matryce ? zrobil mi sie odcisk reki od wieszania go na scianie teraz probuje sciereczka z mikrofibri i woda to sie wszystko rozmazalo i mam rozmazana plame ktorej za cholere nie da sie usunac :(
 

arek2074

New member
kody do pilota

Witam. Nie wiem czy sie dobrze wbiłem z tematem? Poszukuje kodu do pilota BN59-00602A, ( TV LE32R81 ) kombatybilnego z Manta DVD-041. Jesli ktoś posiada jakiś namiar na liste kodów z takimi parametrami proszę o kontakt.
 

zbychoo

New member
Okiem laika o lcd samsunga

Wielu z nas kupując po raz pierwszy telewizor lcd dokonuje wyboru nowej technologi porównywalnej z przejściem z tv czarno-białej na kolorową.
Inne parametry,inna technologia i inny obraz.
To nie kineskop który ustawiasz na półce,włączasz i oglądasz.
To ekran wysokiej rozdzielczości,niejednokrotnie większej niż ekran monitora a w dodatku panoramiczny.
Oglądasz w sklepie,obraz ci sie podoba,kupujesz i....w domu szok!!!
Nie ten obraz.Postaci rozmyte,przejaskrawiona kolorystyka ogólnie obraz fatalnej jakości a w dodatku spłaszczony tak że ludzie wyglądają jakby ich kto walcem przejechał.A przecież w sklepie?...No właśnie.
I tu może moje przemyślenia laika w "tych sprawach" okaża się komuś przydatne.
Laika,dlatego że jak dotąd nie interesowałem się tym a o lcd myślałem jako o inwestycji w nowy monitor do komputera.Miałem swojego kineskopa,21 cali i dopóki grał,nie miałem do niego pretensji.Lecz kiedyś przestał grać i trzeba było pomyśleć o czymś nowym.Wybrałem lcd i nastąpił szok opisany wyżej.
Po przeanalizowaniu doszedłem czym był spowodowany i jak w ustawieniach pozmieniać by obraz był porównywalny z moim starym telewizoremj (kablówka o średniej jakości)
Po pierwsze:Inny rozmiar ekranu i inna jego rozdzielczość w porównaniu z "kineskopem".Wybrałem 26' ale ponieważ z reguły jest na tv mało programów w formacie 16:9 do wyboru miałem przeskalowanie do formatu 4:3 i tu czarne pasy po bokach lub auto szerokość ewentualnie poszerzenie do 14:9,czego efektem jest baryłkowatość postaci.Ja,skorzystałem z jeszcze jednej możliwości a jest nią powiększenie.W efekcie uzyskałem obraz we właściwych proporcjach ale obcięty na górze i dole.Gdy obraz nadawany jest w formacie 16:9 ta przypadłość znika.
Skutkiem ubocznym tego wszystkiego (bez 4:3 i panoramy) jest przeskalowanie obrazu tak ze jego faktyczna wielkość to nie 26' a 32' z tym że nie jest widoczny fragment góry,dołu lub tego i tego w zależności jak obraz przesuniesz.
Ponieważ obraz jest większy musisz być dalej od ekranu.Kablówka lub antena to nie sygnał HD.

Następną sprawą jest przejście na tryb standardowy i dopasowanie kontrastu,
jasności i ostrości i koloru
do własnych wymagań.
Potem trzeba wybrać Ton koloru.Tu znowu dylemat,normalny czy zimny1.
Ja wybrałem ten drugi.I wreszcie Podświetlenie czyli jasność matrycy,zakres od 0-10.Lubie umiar więc dałem na 5.
I teraz najważniejsze.
Cyfrowa redukcja szumów:Wyłączyłem,wprawdzie jeśli mamy jakieś drobne śnieżenie na ekranie to potrafi je w miarę dobrze zlikwidować ale w efekcie zmniejsza również wyrazistość obrazu,np. twarze zaczynają wyglądać jak "namalowane",bez zmarszczek.
W Ustawieniach szczegółowych też dobrze to i owo pozmieniać.
Na początek Regulacja czerni:dałem na maksa,próbowałem wszystkich ustawień ale to najbardziej mi odpowiada.
Potem Kontrast dynamiczny tez dałem na maksa ale ogólnie sam kontrast nie mam aż tak mocno ustawiony (od 65-70),podobnie z ostrością.
Zauważyłem że dobrze jest kontrast i kontrast dynamiczny z sobą skorelować.
Im wyższy kontrast tym niżej ten dynamiczny ale tu musi każdy sam wybrać.
Dalej mamy Gamme:Tu wybrałem -1.obraz jest ciemniejszy i jak dla mnie tzw.czerń jest głębsza.
Jeśli chodzi o Regulacje czerni to dałem na niski.Przyczyna?taka sama jak wyżej.
Balans bieli:tu pozostawiłem bez zmian poza dwoma wyjątkami.
Przesunięcie czerwonego i wzmocnienie czerwonego zmniejszyłem o 1
Tu trzeba działać bardzo delikatnie bo nawet niewielkie korekty mogą wiele zmienić.Najlepiej tym sie bawić na planszy testowej.
Kolory własne:Tu też dwie zmiany.Różowy o 1 w dół a biały o jeden w górę
Dzięki temu kolor ciała to kolor ciała a biały nie ma żółtawego sztychu (oczywiście trzeba pamiętać by w nasyceniach kolorów nie przegiąć pały i nie ustawiać na np.100.Ja ustawiłem na 49)
Następna rzeczą jest Uwydatnianie krawędzi:Wyłączyłem to ponieważ miałem takie wrażenie że sylwetki zbyt odcinały się od tła,no ale to moje subiektywne wrażenie.
W Przestrzeni koloru dałem na Szeroki ale nie bardzo widzę różnicę gdy dam na Auto.
I tym sposobem po paru dniach dokonując zmian i testując je na różnych programach doszedłem do tego ze obraz jest lepszy niż miałem na "kineskopie"
Za wyjątkiem trzech rzeczy.
Kąta patrzenie przy którym jakość obrazu się nie zmienia,czerni,która tu nią nie jest i proporcji obrazu,no ale to nie wina telewizora ze tak mało programów w 16:9.
Co do uzywania tego Lcd jako wyświetlacza dvd to przyznam się ze nie wiedziałem że mam tak dobrej jakości divixy.
Do dvd ustawiłem podobnie.
 

Lord_Nerevar

New member
może ktoś sprawdzić w serwisowym jaka jest defaultowo wartośc parametru :

4>SVP-UX -> Color Management -> skin enhance

bo nie pamiętam czy 00H czy 01H :/
 

konieko

New member
Mam pytanie jaki kablem powinienem podlączyc laptopa z telewizorem LCD Samsung LE32R82 aby uzyskac dzwiek? Jesli chodzi o obraz to jest to D-SUB->D-SUB . Natomiast jesli chodzi o dzwiek to w laptopie mam wyjscie Jack ale w LCD jest to jakies dziwne wejscie przeze mnie nie znane.
Prosze o pomoc jaki to kabel. Prosilbym rowniez o linki do Allegro.

C:%5CDocuments%20and%20Settings%5Ckonieko%5CPulpit%5Czlacza.jpg
 
Ostatnia edycja:

konieko

New member
Niestety nie o taki kabelek mi chodzi poniewaz mam taki i Jack wchodzi do Laptopa a do LCD podlaczalem 2 cinche ale glosu dalej nie ma. Chodzi o wejscie do telewizora widoczne na zdjeciu ponizej. To obok D-SUB (PC-IN) po lewej stronie.

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=513376

Wejscie nazywa sie po prostu AUDIO ale nie wiem jaki kabel nalezy podlaczyc bo nigdy nie widzialem takieo wejscia.
 

Camis

New member
Czy wchodzac do menu serwisowego, trace gwarancje ?


Tylko wchodze sprawdzic ile godzin chodzila matryca, i odrazu wychodze. Nic nie grzebe w srodku, itp..

Jeszcze jedno pytanie, mam fergusona podlaczonego przez euro. W nim ustawilem wyjsci na RGB i 16/9, na canal+, tvp1 itp mam normalnie obraz na calym ekranie. Ale np na TVN jak leci jakis film w dzien to u gory i na dole sa czarne pasy.. Co jest ? Tak bedzie caly czas ? W TV tez ustawilem na 16/9, a i jeszce na canal+ sport jak ogladalem mecz bylo dobrze. Ale co jakis czas ekran zwezal sie po bokach, tzn byly czarne pasy, po chwili znow wskakywal na caly ekran...
 

dzielnicowy007

New member
Witam wszystkich. Czytając Wasze opinie mam wrażenie że trafiłem na jakiś trefny egzemplaż samsunga LE40R81. Mianowicie mam kłopoty z obrazem, jeśli nic się nie rusza to jest ok, ale jak sie zaczyna jakaś akcja to strasznie smuży i gólnie obraz jest do d. Na konturach postaci widać wyrażne kwadraciki(siedze od tv około 4 m), twarze są strasznie "ziarniste" a najgorzej jest przy oglądaniu meczów, tragedia, po kilku minutach wytrzeszczania oczu przełączam na inny kanał. Miarka sie przebrała wczoraj kiedy nie mogłem spokojnie obejrzeć finału LM, po chwili chciałem ciepnąć puszką z piwem w tv, ale odpuściłem, szkoda piwa. Wypróbowałem już chyba wszystkie możliwe ustawienia( czytałem o opcji movie plus ale u siebie nie mogę czegoś takiego znaleść ?) Specjalnie pod tv kupiłem cyfre+ ( bez hd, ale z dvd przez kabel hd nie jest dużo lepiej) i jestem załamany, co robić? Ratunku !
 
Ostatnia edycja:

Kaszeb

New member
Problem z obrazem w LE32R82B

Witam wszystkich,
mam następujący problem z moim samsungiem.
Po włączeniu w ciągu paru sekund niknie obraz, dżwięk jest OK.
Telewizor pracuje od lutego i do tej pory wszystko było dobrze.
Proszę o pomoc !!
 
Do góry