Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

rafcio76r

New member
Bez reklam
kado napisał:
Nie jestem pewien czy tak ma być. Raczej postacie powinny być odwzorowane w kształcie proporcjonalnym.

Wyczytałem gdzieś:

16:9 - Automatyczne przełączanie telewizora w tryb 16:9 po odebraniu zakodowanego sygnału, emitowanego przez stację nadawczą lub/i panoramiczny format wyświetlania.


Zatem jak nastawić możliwość automatycznego przełaczania z trybu 4x3 na na tryb 16x9 i odwrotnie (aby nie dochodziło do zniekształcenia obrazu ??? Czy wogóle jest taka opcja w Samsungu?

Nie możliwe abym był zmuszony do oglądania pogrubionych postaci ?

Help !!


Problem w tym, że polskie stacje nadają w formacie 4:3 a nie 16:9. TV musi go przeformatować na obraz panoramiczny i stąd postacie są rozciagnięte w szerz. Jedne TV radzą sobie z tym lepiej (wzór JVC) a inne gorzej. Samsung "orłem" w tej dziedzinie raczej nie jest. Pobaw się ustawieniami, być może da się rozszerzyć obraz w poziomie. Jak tak zrobiłem na swoim CRT i wygląda to znacznie lepiej. Oglądanie w trybie 4:3 na TV 16:9 mija się z celem. Postacie są oki, ale obraz jest bardzo mały (pasy po bokach). W końcu nie po to się kupuje panoramę;)

Pozdro
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
homzic napisał:
witam,
to mój pierwszy post na tym forum i chociaż nie mam w zwyczaju pytać o głupoty to niestety musze się wyżalić. Oczywiście jak wielu szukałem i szukałem czytając 2 tygodnie w kółko o Sharpach, Samsungach, Sonych :) itp. itd. Niestety każdy TV ma coś co mi się nie podobało i stwierdziłem, że nie wydam 1k zł więcej skoro i tak prawie nie widać różnicy. Być może nie wytrzymałem natłoku informacji i podjąłem błędna decyzje o zakupie 37 R81B ale ten TV mnie poprostu szokuje. Niestety w negatywnym sensie. Myślałem ze sporo o nim wiem ale moja wiedza została szybko zweryfikowana przez podłączenie go w domu do kablówki. Pomijam takie rzeczy jak:
- opóźniony start (pierwszy raz to chyba z 5 razy wcisnąłem POWER) - da się przeżyć
- przełączanie MENU i programów masakra - j.w.

Ale najbardziej zawiódł mnie obraz. Kolory jak kolory chociaż skóra jest jakaś plastikowa i wygląda jak wyprane zdjęcie w Photoshopie. Druga rzecz to to że obraz np. samo logo stacji na TVP2 jest strasznie poząbkowane na VIVA już nie tak bardzo (od czego to zależy). I na koniec najgorsze to o czym czytałem, że ten TV ma „trochę” gorsze algorytmy przetwarzania ruchu ale to co ja widzę to jest totalna porażka. Tego się nie da w ogóle oglądać bo ruch ręką zostawia ślad na połowie ekranu. Jak oglądałem ten TV i Sharpa RD2E obok to nie widziałem tam znaczącej różnicy pomiędzy nimi (oba sygnał z kablówki cyz co oni tam mają). I ostatni minus to jakaś mora na obrazie powodujące jego niekrystaliczność pojawiająca się raz mniej raz bardziej. Czy z tymi N-kami jest rzeczywiście dużo lepiej zwłaszcza jeśli chodzi o to smużenie podczas ruchu?

Do plusów tego TV mogę tylko na razie zaliczyć całkiem niezłą współpracę z najgorszą na rynku konsolą pod względem graficznym WII. Tu myślałem że będzie gorzej. No ale nie będę cały dzień grał na WII.
Najsmutniejsze w tym jest to że to nie ja jestem wyczulony ale nawet mojej żonie strasznie to przeszkadza i nie wiem czy go nie oddam lub wymienię (na co?) lub w najgorszym przypadku sprzedam.

Przy okazji mam ostatnie pytanie co podpiąć żeby zobaczyć tą magię HD i jakość tego TV na maksa? Może to go uratuje.

Czy sygnał w natywnej rozdziałce z kompa to już będzie to samo co odtwarzacz HD?


Sorki za przydługi post ale może czegoś jeszcze nie wiem i będzie w stanie mnie naprowadzić co jest nie tak.
Obecnie żałuję że nie zamówiłem jakiejś prezentacji w domu bo napewno bym nic nie kupił. Może plazme.


Hej,
Niestety smużenie to największa wada w Samsungach. Jest ono widoczne zwłaszcza na słabym sygnale typu kablówka. Pamiętaj, że N-ka nadaje w HD tylko kilka kanałów. Podobnie C+. Na jesieni Polsat ma uruchomić na kanały HD.
Piszesz, że masz możliwość wymiany TV. Jeśli tak, to zamień tego Samsunga na Panasonica LX70P, który jest już dostępny w cenie poniżej 3400 zł, a więc nie przepłacisz tak bardzo. Ten TV świetnie radzi sobie z eliminacją smużenia, nawet przy bardzo szybkim ruchu. Podczas transmisji meczu tenisa ziemnego nie zauważyłem żadnego smużenia;)

Pozdro:)
 

kado

New member
rafcio76r - dzięki za odpowiedź. Takie wyjaśnienie uważam za dopuszczalne i wystarczające dla mnie - zatem nie jest to wina telewizora.

A Tobie shinay także dziękuję - ale nie będziesz mi zamykał ust gdyż forum jest między innymi po to aby pytać a czytając nabierać doświadczenia. :p

Nie po to kupiłem przedmiotowy telewizor abym w Wiadomościach czy Panoramie słysząc głos szczupłego Ministra Ziobro jednocześnie widział tłusty pysk podobny do Kalisza.
 

shinay

New member
heh moim celem nie jest zamylkanie ust - ale odpowiedzial ci juz w ten sam sposob "bratpit" potem ja, i rafcio
sporo odpowiedzi na problem ktorego nie ma
pozdr
.
 
Ostatnia edycja:

jrd

New member
TO jak to jest w koncu z modelem R82B smuzy czy nie ?:hmm:
Jedni pisza ze tak a jedni ze nie , czy to zalezy od ustawienia tv czy zrodla odbioru ?:confused: Czy on taki poprostu jest ze smuży...

Bo na dniach chce kupic coś tj. sharp 37'R2DE albo samsung 37-40 R82B a różnica cenowa jest duza ...:roll:
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
jrd napisał:
TO jak to jest w koncu z modelem R82B smuzy czy nie ?:hmm:
Jedni pisza ze tak a jedni ze nie , czy to zalezy od ustawienia tv czy zrodla odbioru ?:confused: Czy on taki poprostu jest ze smuży...

Bo na dniach chce kupic coś tj. sharp 37'R2DE albo samsung 37-40 R82B a różnica cenowa jest duza ...:roll:


Samsungi smużą to fakt, a z faktami się nie dyskutuje :p A jak ktoś nie widzi smużenia to wizyta u okulisty wskazana :eek: Wiadomo oczywiście, że im lepszy sygnał tym smużenie mniejsze:)
P.S. Tanio nie znaczy dobrze to drugi fakt. Kup tego Sharpa lub JVCP80 a będziesz happy.
 
Ostatnia edycja:

saptis

New member
Problem

Ja mam troche inna sprawe, ale rowniez dotyczy HDTV Samsung LE32R82B.
Chodzi mianowicie o podlaczenie konsoli do TV, podlaczam ja kablem RBG i nie wiem dlaczego obraz w grach jest przesuniety lekko w lewo co powoduje pojawienie sie czarnego paska z prawej strony obrazu, nie da sie tego skalibrowac w niektorych grach. To samo dotyczy konsoli XBOX nie wiem dlaczego obraz jest lekko przesuniety w prawo lub w lewo. Zaznaczam, ze kabel jest napewno sprawny i dobrze podlaczony.
Niestety konsole nie posiadaja opcji kalibracji obrazu wiec mozna go ustawic jedynie w grach i do tego jeszcze nie we wszystkich.
Zauwazylem ze obraz w menu w konsoli XBOX jest prosto a jak wlacze GTA: SA to obraz przesuwa sie w lewo, menu Playstation 2 rowniez wydaje sie byc prosto i obraz jest przesuniety dopiero w grze - zauwazylem ostatnio w God Of War II. Dodam, ze gry ktore wlaczalem byly oryginalne, wersje PAL, konsole sa rowniez w wersji PAL.
Co ciekawe po podlaczeniu konsoli innej konsoli - Wii pod zlacze AV obraz nie jest przesuniety, a obraz z Playstation 2 przez to samo zlacze jest przesuniety.

Obraz jest przesuniety na HDTV, ale pamietam, ze jak gralem na SDTV to rowniez byl przesuniety.

Czym moze byc spowodowane takie przesuniecie obrazu ?

Slyszalem cos o Service Menu, ale nie wiem jak sie tam dostac (sa chyba jakies kody) i czy nie utrace przez to gwarancji.

Jesli ktos wie co i jak to prosze o jakas rade. )
 
Ostatnia edycja:

cwiru

New member
ustawienie pilota z pianocraft e810

Witam i ja dołączyłem do mam nadzieję szczęśliwych posiadaczy LE32R82B. Na razie bez zarzutu.
Mam jednak pytanie do użytkowników tego modelu w połączeniu z PianoCraft E810. Czy udało się komuś zestroić jakoś piloty...jeśli tak to za pomocą jakich kodów i na jakich trybach (DVD, cable). Dzięki za pomoc.

Co do powieszenia TV, było takie pytanie wcześniej, ja użyłem:
http://allegro.pl/item223937543_uchwyt_tft_lcd_20kgtrisolution_10_30f_vat.html
wymagało to jednak małej przeróbki, bo ten uchwyt ma max rozstaw śrub 100x100mm, a TV wymaga 200x200mm. Wystarczyło kupić 4 płaskowniki, wiertła do metalu, klika śrub, godzinka roboty i TV wisi.
Plus tego wieszaka to że możemy TV powiesić w rogu i obrócić go potem o 90stopni - oglądać od stołu i z kanapy :)


-----------------
 

yogibabuuu

New member
le 32 r 82b

dolaczylem dzis do szczesliwych posiadaczy samsunga. narazie mam podlaczona tylko kablowke z multimedia. ale obraz jest rewelka. ogladam z odleglosci 3-4 m i nie widac smurzenia.

ale mam pytanie gdzie wlaczyc(cos przelaczyc) zeby byl dostepny "odcien" i "ustawienia szczegolowe"
 

jrd

New member
cwiru napisał:
Co do powieszenia TV, było takie pytanie wcześniej, ja użyłem:
http://allegro.pl/item223937543_uchwyt_tft_lcd_20kgtrisolution_10_30f_vat.html
wymagało to jednak małej przeróbki, bo ten uchwyt ma max rozstaw śrub 100x100mm, a TV wymaga 200x200mm. Wystarczyło kupić 4 płaskowniki, wiertła do metalu, klika śrub, godzinka roboty i TV wisi.

-----------------
Mam ten wieszak akurat na monitor LCD 17' , fajny wieszak , ale do tv jakbym go uzyl to raczej wymienilbym te sruby co sa w zestawe na inne porzadne , bo podczas dokrecania złamała mi sie sruba ta orginalna - widac slaba jakosc srub, a poza tym niby w srodku mozna pociagnac kabel, ale dla mnie kabel VGA pociagnac to calkowicie niewykonalne, po ramieniu jeszcze sie da ale potem to juz odpada...

Jednak polak to umie zaoszczedzic ;]
 

roto1

New member
pomocy!

Witam jestem nowym użytkownikiem LE 32 R82 B mam pytanie czy ten LCD jest dobrym zakupem przyznam się że niewidze wielkiej różnicy jak gram na monitorze 22" tylko wielkość a nawet jak podłączam przez komponet orginalny MS to jest gorzej jakieś linie u góry ekranu wszystko do przesady świecące lepiej przez złącze VGA orginalne MS ale też na czarnym tle ciągle wędruje jakaś linia z góry nadół i naprzykład w bioszoku czasami tak jagby przeskakują klatki albo zwalniają, bardzo prosze o jakąś fachową pomoc,tv raczej jest dobry wszystko sprawdzałem,może trzeba coś ustawić? pomocy kupiłem go za ostatnie pieniądze specjalnie do xboxa
 

roto1

New member
mam pare pytań od niedawna jestem użytkownikiem LCD samsung LE32R82B chciałbym dobrze go przetestować,bardzo prosze o jakiś link z testem lub coś co pokaże mi w pełni możliwości HD też mam pytanie czy mogę komputer podłączyć do lcd przez VGA i czy będzie wtedy hd z góry bardzo dziękuje
 

jrd

New member
Od dzis mam 37 :)
Z mix media (www skapiec sie klania)
Myslalem o Sharpie RD2, ale z tego samsunga mimo ze mam go dopiero z 2 h jestem zadowolony :) nic nie zaluje poki co , zobaczymy jak podlacze PC .

Balem sie o jakosc kablowki , jednak niepotrzebnie mam kablowke VECTRA, z 2-3 kanaly sa slabsze a reszta rewelacja , mimo ze mam podlaczony kabel przez trojnik bo idzie sygnal na 2 TV.

2. Kupilem taki kabel :
http://www.allegro.pl/item229561298_nowy_kabel_optyczny_wysoka_jakosc_gold_thomson_3_m.html
Probowalem podlaczyc zestaw logitecha Z-5400( wejscie optyczne) i tego TV (kabel optyczny z koncowka sluchawkowa) , jednak sygnalu brak - tez nie wykrywa , czy musze zmienic cos w ustawieniach zeby to zadzialalo i czy w ogóle to moze dzialac na kablu optycznym ?
 
Ostatnia edycja:

jrd

New member
O ile cm jest roznicy w przekatnej pomiedzy 37 a 40 cali bo zastanawiam sie nad wymianą na 40 cali ...
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam

jrd

New member
Max123 napisał:
Dokładnie trzy cale!
a ile ma 1 cal ? 24 mm ?
Bo nie wiem wg. jakiego kraju liczyc tu cale...czy japonskim , angielskim czy polskim :)

acha i czy złącze 1 i 2 mozna jakos wylaczyc? przy przechodzeniu na złącze pc by mi to ułatwilo zycie zamiast klikania 3 x wystarczylo by raz...
 
Ostatnia edycja:
Do góry