Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

batory

New member
paski

Witam .
Dlaczego podczas odtwarzania z dvd widoczne sa dwa pasy mniej więcej dzielące obraz poziomo na trzy części ? Może to wina kabla oba urządzenia podłączone są zwykłym kablem scart z obu stron. Żadne poprawianie obrazu z menu nie polepsza obrazu .Pasy są słabo widoczne ale są ,co mnie wkurza bo nie wiem co z tym zrobić. Dzięki za odpowiedź.
 

shinay

New member
czy to wyglada podobnie do tego foto?
(foto ekranu polaczenie component xbox360 720p)
najbardziej widoczne na ciemnych scenach (nie czarnych i nie jasnych - a roznych odcieniach ciemnej szarosci i innych kolorow)




Shot with DMC-FZ7 at 2007-07-09


Shot with DMC-FZ7 at 2007-07-09
 
Ostatnia edycja:

czarus

New member
Witam!
Dziś stałem się posiadaczem Samsunga Le26r82b. Mam kablówkę, sygnał jest bardzo słaby. Zastanawiam się nad polsatem cyfrowym. Niem wiem czy kupować teraz czy czekać na polsat w HD?
Druga sprawa to jakimi kablami podłączyć poszczególne urządzenia. Oprócz planowanego polsatu chcę jeszcze podłączyć PS3, DVD, laptopa oraz tv do wieży (w wieży na wejściu tylko cinche).
Pozzdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie sygnał cyfrowy podniesie jakość obrazu. Jaka platforma - to kieruj się tematyką.
PS3 - po HDMI
DVD po HDMI
laptopa możesz po d-sub
Telewizor do wieży tymi - Cinachami
 

batory

New member
paski

Witam.
Nie nie są podobne są szrokie jak odległość między tymi dwoma niebieskimi,bez zaznaczonych wyraźnie krawędzi (całe są jednolite -śnieżą) i zdecydowanie mniej widoczne ,jakbym zrobiła zdjęcie to by ich nawet nie było widać. Niestety przy bezpośrednim komtakcie jest to troszku wkurzające.
Dzięki za zainteresowanie.
 

batory

New member
Acha
paski a raczej pasy występują bez względu na kolor lub odcień obrazu.
Ze wszystkich innych urządzeń (komputer tudzież odtwarzacz vhs) obraz jest ok .
 

snail73

New member
witam.u mnie tez przy x360 i x1 mam paski ,widać je tylko jak jest czarny ekran,nie do wychwycenia przy normalnym graniu .obydwie konsole podłączm przez component więc moze cos z tym wejsviem mam,zobaczymy jak kabel vga kupie..
 

shinay

New member
problem na componencie nardziej widzac na 720p (tzn te linie u gory obrazu)
na 1080i jest jednolicie choc z "mikroskopem" patrzac da sie cos zauwazyc no i takze nie widoczne w czasie normalnego uzytkowania

tez cos widac na kablowce (wejscie antenowe)

na RGB (scart) i wejsciu PC nie zauwazylem nic
na hdmi nie sprawdzalem

a jak to jest u ciebie?
 

snail73

New member
witam.u mnie dekoder enki podpiety przez hdmi zero problemu,przez rgb i vga nic jeszcze nie podłączałem(niedługo 360 to napisze),tylko przez component widze te linie ale tak jak wczesniej pisałem tylko na czarnym tle,np w Gears of War nic takego jak na tych zdięciach nie występuje ( w wolnej chwili obadam to jeszcze raz) byłoby to raczej nie do przeoczenia.pozdrawiam
 

czarus

New member
Dziś założyłem sobie cyfrowy polsat. Obraz lepszy niż z kablówki, ale nie jestem zadowolony do końca. Oglądałem siatkówkę. Na zbliżeniach jest ostry obraz, ale kiedy jest akcja i jest ujęcie z daleka obraz smuży. Telewizor oglądam z 2 metrów. Dekoder podpięty jest euro z zestawu. Aaa mam Samsunga LE26R82B.
 

GRazny

New member
Witam
Zarejestrowałem się żeby poruszyć pewien problem...

chodzi mi o porównanie 32r82b z 32m87b

natknąłem się na tym forum ze stwierdzeniem że LCD nie migoczą więc po co 100Hz...

uważam jednak inaczej. mamy matryce zdolne do przenoszenia ponad 120 obrazków / sekundę (8ms - o ile dobrze liczę)

Jeśli kupię 32r82b to choćby niewiem co obraz będzie wyświetlany 50x/sekundę co jest zauważalne przez ludzi których oczy się męczą

w przypadku 32m87b mamy 100x/sekundę co daje znacznie lepszy efekt i spokój dla oczu...

czyżbym się mylił??
 

czarus

New member
chciałem podłączyć PS2 do telewizora Samsung LE26R82B za pomocą komponentu. Niestety mi sie nie udalo. W instrukcji PS2 znalazłem ze: "nie mozna podlaczyc konsloi do teleizora za pomoca wejsc komponentowych przenaczonych tylko dla sygnału HDTV (Y PB PR). Szczegółowe informacje ne ten temat można znależć w instrukcji obsługi telewizora".
Niestety w instrukcji telewizora nic nie zanalazłem
Nie wiem czy kabel jest uszkodzony czy to jest niewykonalne?
 

Rintin

New member
A ja mam problem z tym telewizorem a dokladnie z filmami w hd x264 puszczanych z komputera.Tv mam spiety z kompem kablem dvi-hdmi na komputerze ustawiona rozdzielczosc natywna 1300 na cos tam juz nie pamietam bo glownie uzywam monitora do pisania na necie :).Moja karta graficzna to 7900gto nvidia.Przy takiej rozdzielczosc w menu tv mam zaciemnione opcje kolor odcien itp.W zwiazku z tym twarze w filmach hd sa przejaskrawione az niekiedy czerwone za cholere nie moge tego wyregulowac.Dopiero jak w ustawieniach nview przelacze na 720p i tam jest taka mala zakladeczka rgb i podlaczenie dvi to wtedy moim oczom w menu telewizora uaktywniaja sie opcje kolor odcien czern hdmi itd niestety przy tej rozdzialce pulpit wyglada koszmarnie jak i jest za duzy do tv.Ma ktos pomysl jak wymusic rgb przy wlasnie 1300 na cos tam ?.Srednio jestem zadowolony ten sam film puszczony na monitorze wyglada idealnie kolory naturalne a nie przejaskrawione :(.
2.Zawuazyl ktos ze jak postac w filmie stoi za oswietleniem to strasznie jasno ma za soba a twarz jest ciemniejsza ?.Tez bardzo mnie to denerwuje i nie mam pojecia jak to wyregulowac.Na monitorze czy zwyklym tv jest idealnie twarz nie sciemnia sie nie naturalnie.To samo jak postac w filmie jest w jakim cieniu pol twarzy zaciemnione ta polowa za bardzo jest ciemna a druga zbyt jasna.Dopiero jak film w hd jest ogolnie w jasnej sceneri malo jest ciemnych scen mozna nacieszyc oko a tak lipa.

Kto mi pomoze ?.:confused:
 

mataman

New member
Bez reklam
czarus napisał:
chciałem podłączyć PS2 do telewizora Samsung LE26R82B za pomocą komponentu. Niestety mi sie nie udalo. W instrukcji PS2 znalazłem ze: "nie mozna podlaczyc konsloi do teleizora za pomoca wejsc komponentowych przenaczonych tylko dla sygnału HDTV (Y PB PR). Szczegółowe informacje ne ten temat można znależć w instrukcji obsługi telewizora".
Niestety w instrukcji telewizora nic nie zanalazłem
Nie wiem czy kabel jest uszkodzony czy to jest niewykonalne?

Najpierw musisz w menu konsoli ustawic obraz Y PB PR na normalnym kablu i dopiero podłączasz component.
 
Do góry