Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

sled

New member
czy można ulepszyć menu multimedia w c650?

Witam

Mam jakąś kolekcję filmów, czy można coś zmienić(czy istnieją takie projekty w necie, bo oficjalnie pewnie nie) w tym menu gdy podłącza się dysk usb z filmem, żeby np. pojawiała się okładka filmu(najfajniej jakby był też jakiś sposób na dodanie opisu pozycji, albo segregacji filmu na gatunki), bo teraz niby jest mozliwosc odtwarzania z usb, ale dla mnie same tytuly to za malo.

Idealnie by bylo jakby istnialo cos takiego jak jakis port media center takich jak XMBC, ale nie chcę za bardzo marzyć, wystarczyła by mi możliwosc stworzenia okladki do filmu i podział na gatunki.

Jeśli coś wiecie, to dajcie znać, bo szkoda trochę, że tv ma opcję odtwarzania z usb, ale nie mozna poszalec z tym menu
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Witam

Mam jakąś kolekcję filmów, czy można coś zmienić(czy istnieją takie projekty w necie, bo oficjalnie pewnie nie) w tym menu gdy podłącza się dysk usb z filmem, żeby np. pojawiała się okładka filmu(najfajniej jakby był też jakiś sposób na dodanie opisu pozycji, albo segregacji filmu na gatunki), bo teraz niby jest mozliwosc odtwarzania z usb, ale dla mnie same tytuly to za malo.

Idealnie by bylo jakby istnialo cos takiego jak jakis port media center takich jak XMBC, ale nie chcę za bardzo marzyć, wystarczyła by mi możliwosc stworzenia okladki do filmu i podział na gatunki.

Jeśli coś wiecie, to dajcie znać, bo szkoda trochę, że tv ma opcję odtwarzania z usb, ale nie mozna poszalec z tym menu

TVersity tworzy katalogi z gatunkami folmow i mp3, ale wydaje mi sie ze musisz samemu je przypisac badz dopisac w filmie jaki gatunek,rezyser itp.
 

sled

New member
TVersity tworzy katalogi z gatunkami folmow i mp3, ale wydaje mi sie ze musisz samemu je przypisac badz dopisac w filmie jaki gatunek,rezyser itp.

Tak, tylko że mam tv do którego podłącza się usb i wtedy jak podłącze to usb to wyświetla mi się takie multimedia menu i tam jest opcja Video i chciałbym jakoś to zmodyfikować, tak żeby je wzbogacić o możliwość wyświetlania okładek filmów i opisów.

Nie chcę używać komputera do tego, dlatego się pytałem, czy jest jakaś modyfikacja do tego menu domyślnego w samsungu która to umożliwia?

Nawet jakbym miał pozbyć się tego menu to mi nie przeszkadza, ważne, żeby je zmienić na coś bardziej funkcjonalnego.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Tak, tylko że mam tv do którego podłącza się usb i wtedy jak podłącze to usb to wyświetla mi się takie multimedia menu i tam jest opcja Video i chciałbym jakoś to zmodyfikować, tak żeby je wzbogacić o możliwość wyświetlania okładek filmów i opisów.

Nie chcę używać komputera do tego, dlatego się pytałem, czy jest jakaś modyfikacja do tego menu domyślnego w samsungu która to umożliwia?

Nawet jakbym miał pozbyć się tego menu to mi nie przeszkadza, ważne, żeby je zmienić na coś bardziej funkcjonalnego.


kurcze fakt, umknal mi ten fakt - napisalem Ci o LAN a ty USB chcesz :)
 

Wigash

New member
To chyba bez znaczenia, bo działa to podobnie. Domyślam się co kolega Sled chciałby osiągnąć, możliwości (nawet okrojone) XBMC z poziomu TV. Tu chyba tylko lobbowanie ludzi z projektu SamyGo mogłoby pomóc. Oni mają soft tego telewizora pokrojone na kawałki.
Pytanie tylko, czy wydajność procesora tego tv byłaby wystarczająca, żeby obciążać go takimi możliwościami jak wyświetlanie okładek, czy zaciąganie info o filmie z netu. Teoretycznie tv chodzi na jakimś linuksowym systemie, a jest działająca wersja XBMC pod linuksa, brzmi zachęcająco co nie? Niestety tak jak pisałem, nie wiadomo, czy bebechy pociągną takie wodotryski - raczej nie.
 

sled

New member
Dziękuje za pełne zrozumienie Wigash:) Szkoda, tym bardziej, że tv ma w sobie wejście usb i nawet hd płynnie odtwarza, a to multimedia menu tylko korci, żeby je zmodyfikować. Najlepiej jakby nie dawali tego usb i wtedy problemu by nie bylo, podłączało by się jakiegoś kompa jako multimedia center z tversity lub xmbc, bo inaczej by sie nie dało, a tak szkoda tego wejścia usb :( Cóż trudno, pozostaje czekać, że może coś wymyślą :(
 

sqizzy

New member
Panowie mam pytanie dotyczące wejścia słuchawkowego. Czy w opcjach TV jest możliwość wyboru wyjścia audio, tak aby za każdym razem nie wyciągać wtyczki od słuchawek z tyłu TV ? Telewizor wisi na ścianie i troszkę męczące jest szukanie wejścia.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Panowie mam pytanie dotyczące wejścia słuchawkowego. Czy w opcjach TV jest możliwość wyboru wyjścia audio, tak aby za każdym razem nie wyciągać wtyczki od słuchawek z tyłu TV ? Telewizor wisi na ścianie i troszkę męczące jest szukanie wejścia.
Albo sluchawki albo glosniki TV . Nie ma mozliwosci 2och jednoczesnie.
Ewent. przez zlacze scart przez przejsciowke wypuscic dzwiek, ale wtedy nie ma mozliwosci sterowania jego glosnoscia podobno.
 

taiger4

New member
sprawdzałem nie raz;)
obraz przystosowany do okularów dwu -barwnych wyświetli,ale "nowe" 3D pozostaje tylko w sferze marzeń
u mnie wyświetla not suported a nawet jak udało mi sie odpalić trailer "Avatara" to nie miałem jak podpiąć okularów ,szukałem kombinowałem ale niestety
ale jest pewien plus mam dostęp do tv C8000,tzn dostęp wisi w pokoju obok podpięty do Pioneera BDP-430 plus 2 pary okularów ssg-2100ab i nie udało mi sie obejrzeć więcej niż 15 min demo .Filmy to porażka,boli głowa i oczy łzawią,a i obraz standardowy jest zdecydowanie gorszy od mojego lcd.Nie dość że kalibracja jest praktycznie nie możliwa(w odpowiednim dostosowaniu jasności panelu pojawiają sie obłoczki wokół jasnych punktów)to zużycie energii na akceptowalnym poziomie jakości obrazu jest praktycznie takie samo jak w LCD:sad:
jedyny plus to Skype i zdecydowanie lepiej działający czujnik oświetlenia
więc proszę sie nie ekscytować funkcja 3D support w menu serwisowym;)
Co ty kwasisz człowieku obraz w 2D czyli normalne HD jest o wiele lepszy niż w telewizorach bez 3D matryca jest 3 razy lepsz ,procesor itp. Ja mam Samsuga 40 D 6500 i obraz jest nieziemski... A co do 3D to kwestia gustu sam też nie oglądam wiele szkoda oczu ale niektóre efekty są super he he
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Co ty kwasisz człowieku obraz w 2D czyli normalne HD jest o wiele lepszy niż w telewizorach bez 3D matryca jest 3 razy lepsza ,procesor itp. Ja mam Samsunga 40 D 6500 i obraz jest nieziemski... A co do 3D to kwestia gustu sam też nie oglądam wiele szkoda oczu ale niektóre efekty są super.

tak się skała ze mam oba[40D6500 i 40C650] w domu i niestety wole obraz z 40C650...i to zdecydowanie.....

3D .... możne kiedyś bez okularów ....

Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu 3D .....bez szału

tym bardziej ze używam korekcyjnych szkieł + 3D [masakra] no ale to już problem okularników

choć można dostać model Samsung SSG-3050 GB może być stosowany na okulary korekcyjne
 
Ostatnia edycja:

rappek

Member
nowy soft 3010.1

Pojawił się nowy soft dla c T-VALDEUC-3010.1.
Kod:
http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_PL&CttFileID=2900284&CDCttType=FM&ModelType=N&ModelName=LE40C650L1W&VPath=FM/201109/20110915112807784/T-VALDEUC_3010.1.exe
Może ktos go zainstalował i testował podobno poprawiono bardzo 3D a co jeszcze poprawiono a co zepsuto?
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Pojawił się nowy soft dla c T-VALDEUC-3010.1.
Kod:
http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_PL&CttFileID=2900284&CDCttType=FM&ModelType=N&ModelName=LE40C650L1W&VPath=FM/201109/20110915112807784/T-VALDEUC_3010.1.exe
Może ktos go zainstalował i testował podobno poprawiono bardzo 3D a co jeszcze poprawiono a co zepsuto?


kurna :D to ja nic nie wiem ze mój TV odsługuje 3D .....



T-VALDEUC-3010.1

1. Title
2010 Model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
LE**C6, 7, 8 Series
3. Description
* T-VALDEUC-3009.2

- Optimization to find the Service Channel for SkyD (Germany, Austria , Swiss Region)
- Improve ''11 Skype(MoIP) Camera screen is not showed
- When turning off and on after recording Guide plus (Only Italy)
- Improve Samsung Digital Camera''s specific MJPEG movie clip is not playbacked
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
kolejna nic nie znacząca aktualizacja.
a tak z innej beczki, ale tez związanej z "aktualizacją"
Ostatnio wkurzyło mnie odinstalowanie serwisu TIME, nie rozumiem dlaczego raz włączają taki widget raz wyłączają. Gdy wyskakuje mi okienko, że usługa Internet@TV zostanie zaktualizowana to zastanawiam się co znowu zniknie :(
 

achim69

Member
Witam.Panowie może ktoś jest w stanie mi pomóc.Dzisiaj po uruchomieniu telewizora zaczęły się dziać dziwne rzeczy,a mianowicie samoczynnie się włącza (działa ok. 20 sekund) i się wyłącza.I tak non stop.Pomocy !!!
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam.Panowie może ktoś jest w stanie mi pomóc.Dzisiaj po uruchomieniu telewizora zaczęły się dziać dziwne rzeczy,a mianowicie samoczynnie się włącza (działa ok. 20 sekund) i się wyłącza.I tak non stop.Pomocy !!!

a bawiłeś się wcześniej w menu serwisowym albo samygo?
 

achim69

Member
Nie nigdy się nie bawiłem w menu serwisowym.Wczoraj zaktualizowałem do najnowszego firmwara i było wszystko ok a dzisiaj takie cuda.Nie reaguje też pilot,można jedynie włączyć tv i wyłączyć.
 
Ostatnia edycja:
Do góry