Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Jericho24

Member
Bez reklam
Jak to nie rozumiesz filmy HD z kompa i gra na takim TV to poezja :)
Nie po to kupuje sie TV z mozliwoscia ogladnia filmow z pena, zeby je puszczac z kompa. Tym bardziej, ze ten TV ciagnie filmy w wysokiej rozdzialce. Poza tym na 40calach i tak za bardzo oczu nie nacieszymy ;)
A co do grania, to roznica miedzy C550 a C630/650 nie powinna byc duza.

Nadal czekam na linki.
 

lochoo

New member
To juz wogole nie rozumiem takiego podejscia. Wydac ponad 2tys zeby TV robil tylko za monitor.

Nie będzie robił tylko za monitor lecz głównie. Mam jeszcze obecnie podpięty tuner cyfrowy z kablówki a w bierzącym roku może dorzucę tuner HD + kilka kanałów. Po prostu oglądam mało TV w porównaniu do czasu w jakim TV będzie służył jako monitor.


Nie po to kupuje sie TV z mozliwoscia ogladnia filmow z pena, zeby je puszczac z kompa. Tym bardziej, ze ten TV ciagnie filmy w wysokiej rozdzialce. Poza tym na 40calach i tak za bardzo oczu nie nacieszymy ;)
A co do grania, to roznica miedzy C550 a C630/650 nie powinna byc duza.

Nadal czekam na linki.

Jericho24 a ja nadal czekam na info czego dokładnie te linki miały dotyczyć. Bo pisałem że przeczytałem dużo wątków na różnych forach dot. c650 mam Ci tu 100 linków wstawić, czy też z jakimś konkretnym zagadnieniem?

Czyli uważasz że najważniejszą cechą c650 jest możliwość oglądania filmów z pena? Bo np dla mnie to jakiś zbędny dodatek. Nie mam ochoty użerać się z przerabianiem napisów na srt i możliwościami że tego czy innego filmu mi nie otworzy. Używam od 3 lat Samsunga LE32R82B jako monitora do kompa i jakoś cieszy moje oko. Sądze, że 40-tka c650 full HD będzie cieszyć moje oko bardziej ;)

"Tym bardziej, ze ten TV ciagnie filmy w wysokiej rozdzialce" No i? Bo nie rozumiem mam dużo filmów w 1080p więc nie rozumiem co to ma do rzeczy

czy ktoś wie jaki jest input lag w moim obecnym TV (Samsung LE32R8B) bo jeśli jest w tych samych okolicach to grając na nim przez ostatnie 3 lata nie zauważyłem jakich opóźnień jeśli natomiast w c650 input lag jest wyższy to chyba będę bał się na niego wyłożyć w ciemno :/ a szkoda bo wszystko mi w nim, pasuje poza tą jedną kwestią.

Czy może ktoś polecić TV podobnej klasy z Input lagiem o wystarczająco małej wartości abym nie klął grając po necie w FPS'y? - Sony 40ex500? A najlepiej jakiegoś Samsunga 40 calowego Full HD z małym input lagiem. Myślałem o 40c530:
" In our input lag and subjective gaming tests, the Samsung LE32C530 performed unbelievably well, lagging by only 14ms! Needless to say, this figure makes input lag completely irrelevant on this LCD TV, making it one of the best we’ve ever seen for fast, fluid gaming enjoyment." Przeraża mnie tylko 50 HZ ! Co o nim sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

infi

New member
Czy może ktoś polecić TV podobnej klasy z Input lagiem o wystarczająco małej wartości abym nie klął grając po necie w FPS'y? - Sony 40ex500? A najlepiej jakiegoś Samsunga 40 calowego Full HD z małym input lagiem. Myślałem o 40c530:
" In our input lag and subjective gaming tests, the Samsung LE32C530 performed unbelievably well, lagging by only 14ms! Needless to say, this figure makes input lag completely irrelevant on this LCD TV, making it one of the best we’ve ever seen for fast, fluid gaming enjoyment." Przeraża mnie tylko 50 HZ ! Co o nim sądzicie?


ale nawet c650 nie wyswietla 100hz, przeczytaj dokladnie na czym poleca ten caly marketing 100hz w c650 i innych wyzszych modelach. tak wiec te 50hz nie jest takie straszne jak ci sie wydaje.
pozatym do input lag do 30ms to bardzooo dobry wynik, 14ms raczej jest nie osiagalny przy nowych duzych tv. samsunga 40c530 ma moj kolega i moge go sprawdzic z lapkiem ile ms lagu bedzie. wiec po jutrze dam znac .
 

lochoo

New member
Super dzięki!

W moim obecnym 32R82B mam 60HZ a to TV kupiony ponad 3 lata temu - dlatego 50HZ mnie przeraża :)

W sumie może wezmę c550 gdyż obecnie nie ma już za dużych różnic w cenach miedzy c530 ac550
 

tommek82

New member
Witam

Chciałbym puszczać z laptopa na telewizor sygnał audio+video. Jeśli chodzi o obraz to sprawa prosta mam kabel D-Sub i wpinam się do telewizora w wejście PC IN i obraz jak żyleta. Chciałbym także żeby dźwięk z laptopa szedł na głośniki telewizora. Czy do tego celu muszę się zaopatrzyć w kabel mini jack - mini jack i wpiąć się nim z laptopa do wejścia jack w telewizorze oznaczonego jako PC/DVI?? (zaraz pod wejściem słuchawkowym)
 

Doczu

New member
Ja z kolei mam problem z ustawieniem czasu w LE40C650.
Chodzi o to, że gdy dam ustawienia auto, to w EPG wyświetla mi się czas przesunięty o godzinę do przodu, ale programy w EPG są zgodne z tym co się aktualnie wyświetla, zaś gdy zmienię ustawienia ręcznie i ustawię poprawną godzinę, to programy w EPG wyświetlają się błędnie, tzn wyświetlają się programy które były nadawane godzinę wcześniej.
Podejrzewam że rozwiązaniem może być kwestia ustawień regionalnych, ale nie wiem gdzie to zmienić.
W ustawieniach kanałów mam ustawione "Polska" dla kanałów cyfrowych i "Inne" dla kanałów analogowych.
Dla uściślenia odbieram sygnał z kablówki (żadna z ogólnopolskich) poprzez wbudowany tuner DVB/C i adapter Conax, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, bo z tego co pamiętam na zewętrznym tunerze także było przesunięcie czasowe.
Ktoś borykał się z podobnym problemem ?
P.S.
Przypomnijcie jak zapisać na pendrive aktualne ustawienia TV, bo nie mogę się doszukać do tego posta :(
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Nie będzie robił tylko za monitor lecz głównie. Mam jeszcze obecnie podpięty tuner cyfrowy z kablówki a w bierzącym roku może dorzucę tuner HD + kilka kanałów. Po prostu oglądam mało TV w porównaniu do czasu w jakim TV będzie służył jako monitor.

Jericho24 a ja nadal czekam na info czego dokładnie te linki miały dotyczyć. Bo pisałem że przeczytałem dużo wątków na różnych forach dot. c650 mam Ci tu 100 linków wstawić, czy też z jakimś konkretnym zagadnieniem?

Czyli uważasz że najważniejszą cechą c650 jest możliwość oglądania filmów z pena? Bo np dla mnie to jakiś zbędny dodatek. Nie mam ochoty użerać się z przerabianiem napisów na srt i możliwościami że tego czy innego filmu mi nie otworzy. Używam od 3 lat Samsunga LE32R82B jako monitora do kompa i jakoś cieszy moje oko. Sądze, że 40-tka c650 full HD będzie cieszyć moje oko bardziej ;)

"Tym bardziej, ze ten TV ciagnie filmy w wysokiej rozdzialce" No i? Bo nie rozumiem mam dużo filmów w 1080p więc nie rozumiem co to ma do rzeczy

czy ktoś wie jaki jest input lag w moim obecnym TV (Samsung LE32R8B) bo jeśli jest w tych samych okolicach to grając na nim przez ostatnie 3 lata nie zauważyłem jakich opóźnień jeśli natomiast w c650 input lag jest wyższy to chyba będę bał się na niego wyłożyć w ciemno :/ a szkoda bo wszystko mi w nim, pasuje poza tą jedną kwestią.

Czy może ktoś polecić TV podobnej klasy z Input lagiem o wystarczająco małej wartości abym nie klął grając po necie w FPS'y? - Sony 40ex500? A najlepiej jakiegoś Samsunga 40 calowego Full HD z małym input lagiem. Myślałem o 40c530:
" In our input lag and subjective gaming tests, the Samsung LE32C530 performed unbelievably well, lagging by only 14ms! Needless to say, this figure makes input lag completely irrelevant on this LCD TV, making it one of the best we’ve ever seen for fast, fluid gaming enjoyment." Przeraża mnie tylko 50 HZ ! Co o nim sądzicie?
To powiedz mi dlaczego chcesz wydac pare stow wiecej na C650, ktory ma sluzyc tylko za monitor. Jesli chcesz na nim grac, to bedziesz musial wylaczyc MotionPlus, a wiec zasadnicza roznica pomiedzy nim a C550. No i internet, ale to masz w kompie. Szkoda kasy.

Co do linkow, to jak dla mnie mozesz wrzucic wszystkie oprocz www.avsforum.com ;)
No dobra, moga byc te co zawieraja jakies ciekawe info ;)
 
Ostatnia edycja:

marder

Member
Witam wszystkich na forum. Śledzę wątek c 650 od jakiegoś czasu. Mam kilka pytań w tej sprawie. Wiem że temat odnośnie matryc był poruszany ale:
First Question
Sprawa z matrycami. jeżeli kupie samsunga 32" z SQ01 to dostane matryce SPVA czy AMVA bo z tego co rozumiem to Sam-Sung wypuszcza SPVA a AUO AMVA. (Ponoć te samsunga maja gorsze czasy reakcji od tych drugich z racji zastosowanej technologi ale wystwietlają więcej kolorów). Gdzie znajde informacje na tv odnośnie zastosowanego panelu(spva czy amva :-o) bo ponoć Samsung zaczął produkować coś na wzór matryc AMVA. Pytanie jest czy w 32"SQ są tylko SPVA panele czy nie tylko i jak widzicie to Wy, którzy posiadacie TV?
Second Question
32 czy 37" z 2 m a jeśli 37 to czy owe buczenie występuje powszechnie. Jak widzicie zakup 37" ??
Dzięki za odpwiedż
Co do pierwszego pytania, sam nie testowałem pod katem opóźnienia obu matryc (S-PVA i A-MVA), ale w sieci znalazłem ciekawe informacje:
"Inną odmianą, która wywodzi się z VA, a konkretnie z MVA, jest PVA (ang. Patterned Vertical Alignment lub Patterned-ITO Vertical Alignment). Zmodyfikowany układ elektrod w PVA sprawia, że kosztem ograniczonej szybkości działania panelu udało się uzyskać większy kontrast, a jednocześnie zmniejszyć koszty produkcji wyświetlacza w porównaniu z MVA." Cały artykuł tutaj.

"Opóźnienie wejścia (input lag, efekt opóźnienia) – zjawisko występujące w niektórych typach ekranów LCD, polegający na opóźnieniu wyświetlanego obrazu w stosunku do czasu sygnału sterującego obrazem. Opóźnienie sięga 65 ms, co odpowiada około 3-4 klatkom obrazu wyświetlanego z częstotliwością 65 Hz. Zjawisko to jest powszechne dla matryc typu TFT, S-PVA, S-MVA oraz TN. Ciekawostką jest to, iż panele S-PVA mają większe opóźnienie sygnału niż P-MVA, podczas gdy panele typu IPS praktycznie go nie wykazują." Całość tutaj.

Fajnie by było, gdyby ktoś kto ma dostęp do obu modeli mógł zmierzyć input lag, wtedy mielibysmy informacje z pierwszej reki. Może SierzantHarris lub infi :-o. Sam bym, to zrobił, ale mam tylko komputer stacjonarny, a nie laptopa.
 

Doczu

New member
Ja z kolei mam problem z ustawieniem czasu w LE40C650.
Chodzi o to, że gdy dam ustawienia auto, to w EPG wyświetla mi się czas przesunięty o godzinę do przodu, ale programy w EPG są zgodne z tym co się aktualnie wyświetla, zaś gdy zmienię ustawienia ręcznie i ustawię poprawną godzinę, to programy w EPG wyświetlają się błędnie, tzn wyświetlają się programy które były nadawane godzinę wcześniej.
Podejrzewam że rozwiązaniem może być kwestia ustawień regionalnych, ale nie wiem gdzie to zmienić.
W ustawieniach kanałów mam ustawione "Polska" dla kanałów cyfrowych i "Inne" dla kanałów analogowych.
Dla uściślenia odbieram sygnał z kablówki (żadna z ogólnopolskich) poprzez wbudowany tuner DVB/C i adapter Conax, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, bo z tego co pamiętam na zewętrznym tunerze także było przesunięcie czasowe.
Ktoś borykał się z podobnym problemem ?
P.S.
Przypomnijcie jak zapisać na pendrive aktualne ustawienia TV, bo nie mogę się doszukać do tego posta :(

wybaczcie że odpowiadam sam sobie, ale hmmm... ciekawostka "Dropsa"... to jakieś jaja są...
Otóż zaobserwowałem że nie na wszystkich programach jest przesunięcie czasowe w EPG. Np. na Eurosporcie czas jest wyświetlany poprawnie, a na TV4 jest przesunięcie o godzinę do przodu.
Ale jakby tego było mało, to np. wchodząc w EPG na Eurosporcie i przechodząc na TV4 godzina na TV4 wyświetla się poprawnie. Ale wystarczy że wyjdę z EPG i wejdę ponownie, i znów jest przesunięcie o godzinę do przodu.
Ktoś jest w stanie wyjaśnić to zjawisko ? Już nie tak bardzo mi to przeszkadza, co zżera mnie ciekawość.
 

olijacek

New member
Jak zmienić ścieżkę dźwiękową w pliku MKV ?

plik to: Video:

MPEG4 Video (H264) 1280x544 23.98fps [Video]
Audio: Dolby AC3 48000Hz stereo [Audio]

Audio #1
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 2h 46mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Stream size : 1.76 GiB (21%)
Title : English_A

Audio #2
ID : 3
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Codec ID : A_AC3
Duration : 2h 46mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 224 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Stream size : 267 MiB (3%)
Title : Polish_A
Language : Polish

General
Complete name Gangs of New York_BluRay_720p.mkv
Format : Matroska
File size : 8.20 GiB
Duration : 2h 46mn
Overall bit rate : 7 045 Kbps
Encoded date : UTC 2010-10-06 09:16:26
Writing application : mkvmerge v4.3.0 ('Escape from the Island') built on Sep 5 2010 10:30:51
Writing library : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 8 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@5.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 2h 46mn
Bit rate : 5 317 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 544 pixels
Display aspect ratio : 2.35:1
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.318
Stream size : 6.02 GiB (73%)
Writing library : x264 core 55 svn-663C
Encoding settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=hex / subme=6 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=5317 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:0.5:15.
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
wybaczcie że odpowiadam sam sobie, ale hmmm... ciekawostka "Dropsa"... to jakieś jaja są...
Otóż zaobserwowałem że nie na wszystkich programach jest przesunięcie czasowe w EPG. Np. na Eurosporcie czas jest wyświetlany poprawnie, a na TV4 jest przesunięcie o godzinę do przodu.
Ale jakby tego było mało, to np. wchodząc w EPG na Eurosporcie i przechodząc na TV4 godzina na TV4 wyświetla się poprawnie. Ale wystarczy że wyjdę z EPG i wejdę ponownie, i znów jest przesunięcie o godzinę do przodu.
Ktoś jest w stanie wyjaśnić to zjawisko ? Już nie tak bardzo mi to przeszkadza, co zżera mnie ciekawość.
a czy z naziemnego sygnału też masz takie przesunięcia czasowe?
Rozwiązania szukaj jednak w swojej kablówce i tym, że niektóre kanały są nadawane z innej strefy czasowej.
 

lochoo

New member
To powiedz mi dlaczego chcesz wydac pare stow wiecej na C650, ktory ma sluzyc tylko za monitor. Jesli chcesz na nim grac, to bedziesz musial wylaczyc MotionPlus, a wiec zasadnicza roznica pomiedzy nim a C550. No i internet, ale to masz w kompie. Szkoda kasy.

W grach tak ale w filmach Motion Plus by był :) ale ok ok już się prawie przekonałem doc550 tylko te 50hz :)

A czemu nie z AVS? większość ciekawych rzeczy wyczytałem właśnie tam.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
W grach tak ale w filmach Motion Plus by był :) ale ok ok już się prawie przekonałem doc550 tylko te 50hz :)

A czemu nie z AVS? większość ciekawych rzeczy wyczytałem właśnie tam.
Czesc uzytkownikow lubi efekt teatru inni go nienawidza, wiec jak kto woli.

A z AVS czytam od poczatku 1 temat co ma ponad 150str - i w sumie tylko jego ;) Na poczatku tamtego roku szukalem tematow o C650 i bylo skromnie. Pozniej juz nie szukalem.
 
Do góry