Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

infi

New member
wiesz w samsung wave to masz wyswietlacz super amoled. to nawet najlepszy lcd za 20tys jest 100lat za murzynami w jakosci do tego telefonu, wiec nie mozesz oczekiwac takiej jakosci po tv nawet z matrycami SQ. A co do roznic w matrycach im dluzej sie przygladam u sasiada na matryce AAO w 55calach tym mniej jestem przekonany co dostrzegalnej roznicy miedzy AA0 a SQ. Jesli widac to przy bardzo duzym kacie. a na wprost jest to samo... wiec jak kiedys bylem slepo wpatrzony w sq to teraz juz nie robiloby mi to takiej roznicy, chyba czysto psychicznie zeby wiedziec ze sie ma ta "poszukiwana"
 

lochoo

New member
Nie no jasna sprawa z super amoledem :) nie bierz mnie za jakiegoś elektronicznego nooba :) Ta wypowiedź miała nakreślić po prostu mój sentyment do marki Szajsung a szczególnie do jej wyświetlaczy oczywiście nie oznacza to, że nie zdaje sobie sprawy z bubli wypuszczanych czasem przez tą firmą (zresztą jak przez każdą - na przekór wypowiedziom "eks-pertów" w stylu "wie pan ta lub ta marka robi najlepsze towary jeśli chodzi o A lub B)

Każdy ma jakieś swoje preferencje/sentymenty i antypatie - ja np wbrew większości nie miałem w życiu telefonu najpopularniejszej marki na "N" a miałem chyba z 10 Samsungów (obecnie mam 2)... ale odbiegam od tematu, z resztą ty też jeśli chodzi o udzielenie odpowiedzi na powyższe 2 pytanka :) tj. :
1 wielkość matrycy a wygoda grania
2 istnienie prawidłowości zwiększającej szanse nabycia TV z preferowaną matrycą

Jest może ktoś władny, chętny etc. udzielić odpowiedzi ? ;)
 

zbynio28

New member
WITAM .Zapodalem sobie c630 w 40 calach mam pytanie odnosnie 100Hz.

eeeeeeeeee. sory nie wazne znlalazlem juz odpowiedz
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
Ja kiedyś próbowałem pracować na moim TV i wydaje mi się to dość męczące. Szczególnie jeśli chodzi o wyświetlanie czcionki w dokumentach. Co do grania to podejrzewam, że i z metra można spokojnie grać bo jeśli chodzi o akcję w FPS to i tak jest zawsze za celownikiem :)
Ale podobno InputLag na tych tv jest spory i jak ktoś jest Graczem to zauważy różnicę, ale nie wiem czy IL jest spory przy włączonych systemach typu MotionPlus czy przy wyłączonych.

co do matryc to musisz sobie wyrobić opinię sam. Najlepiej porównując obraz z różnych matryc. Jednak jeśli chodzi o kąty to ja na mojej matrycy nie mam spadku jakości przy kącie około 50 stopni (dość często tak oglądam przy jedzeniu, bo tak mam ustawiony stół). Dodatkowo siedząc na krześle jestem o jakieś trzy głowy wyżej niż podczas oglądania z kanapy, więc katy pionowe też są ok.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Wielkie dzięki za odpowiedź :)

Mówiąc szczerze to jak na razie przebrnąłem przez kilkadziesiąt stron szczegółowo i przez kolejne 100 "po łebkach" jeżeli kogoś to oburza to sorry ale 312 stron to naprawdę jakaś masakra a od kilku dni czytam również inne tematy dot. tego TV na innych forach. Po prostu miałem nadzieje że ktoś kompetentny szybko udzieli mi porad/odpowiedzi dot. najbardziej nurtujących mnie wątpliwości

Jeśli można to mam jeszcze 2 pytanka:

1. Co prawda skłaniam się ku 40-tce ale obawiam się problemu w grach związanego z wielkością TV tzn jakoś ciężko jest mi wyobrazić sobie granie w FPS'a przy biurku 1m od TV - jak ogarnąć całościowo obraz na 40-tce z takiej odległości? Czy ktoś używa go w taki sposób i może wyrazić opinię w tej kwestii?
2. Nie do końca wyjaśniona jest dla mnie kwestia matryc w 40-tce (pewnie nie dotarłem do wszystkich postów tego dot.) Rozumiem że kwestia postrzegania matryc jest kwestią indywidualnych odczuć ale chodzi mi o to czy jest tak, że np na początku 2010 znaczna część miała np matryce SQ a znikoma AA lub odwrotnie (więc była większa szansa na trafienie tej czy innej matrycy) a np pod koniec 2010 zupełnie inaczej? Czy też tak naprawdę nic nie ma na to wpływu i jest to 100% totolotek? Ja osobiście w kwestii wyświetlaczy jestem gorącym zwolennikiem Samsunga (pomijając starsze telewizory z jego matrycami jestem szczęśliwym posiadaczem tel. Wave s8500 i w życiu nie widziałem lepiej świecącego wyświetlacza w telefonie :) dlatego jeśli miałby taką możliwość wybrałbym matrycę od producenta sygnującego odbiornik swoim logiem.
Podaj linki do tych tematow na innych forach.
AD1. Sprawa ogladania TV z danej odlegllosci to indywidualna sprawa. Sa tacy co 40 ogladaja z min 3m, sa tez tacy co 50 ogladaja z 2m.
Ad.2. Loteria jest caly czas produkowana.
 

lochoo

New member
Jericho24 dzięki za odpowiedzi przynajmniej jeden z was czyta ze zrozumieniem :)

Wigash czytałeś w ogóle moje pytanie dot. matryc czy po protu widzisz słowo matryca w poście i odpowiadasz jakimś utartym schematem? :)

Chociaż muszę przyznać że poruszyłeś jedną istotna kwestię:
Ale podobno InputLag na tych tv jest spory i jak ktoś jest Graczem to zauważy różnicę, ale nie wiem czy IL jest spory przy włączonych systemach typu MotionPlus czy przy wyłączonych.

Wie ktoś może jak to jest?

Gotong jeśli uważasz że bezprzewodowa myszka nadaje się do grania w gry (szczególnie w FPS'y) to znaczy że o graniu nie masz zbyt wielkiego pojęcia ;)

Jericho24 jakieś linki powinienem mieć zapisane w firefoxie w domu teraz jestem w pracy po południu sprawdzę i jak będę je miał to wkleję tylko powiedz konkretnie o jakie info Ci chodzi?
 

wiciovega

New member
Witam
Mam poważny problem z samsungiem LE40C650. Po około 25-30 sec gaśnie mi podświetlanie matrycy i nic nie da się zrobić, cokolwiek bym nie naciskał jest ciemny ekran, dźwięk działa. Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie. TV przywrócony do ustawień fabrycznych. Dzieje się tak gdy jest podpięte źródło sygnału (dekoder, pendrive, LAN.... cokolwiek ) soft 3005.1
Ktoś miał taki problem.
 

infi

New member
Nie no jasna sprawa z super amoledem :) nie bierz mnie za jakiegoś elektronicznego nooba :) Ta wypowiedź miała nakreślić po prostu mój sentyment do marki Szajsung a szczególnie do jej wyświetlaczy oczywiście nie oznacza to, że nie zdaje sobie sprawy z bubli wypuszczanych czasem przez tą firmą (zresztą jak przez każdą - na przekór wypowiedziom "eks-pertów" w stylu "wie pan ta lub ta marka robi najlepsze towary jeśli chodzi o A lub B)

Każdy ma jakieś swoje preferencje/sentymenty i antypatie - ja np wbrew większości nie miałem w życiu telefonu najpopularniejszej marki na "N" a miałem chyba z 10 Samsungów (obecnie mam 2)... ale odbiegam od tematu, z resztą ty też jeśli chodzi o udzielenie odpowiedzi na powyższe 2 pytanka :) tj. :
1 wielkość matrycy a wygoda grania
2 istnienie prawidłowości zwiększającej szanse nabycia TV z preferowaną matrycą

Jest może ktoś władny, chętny etc. udzielić odpowiedzi ? ;)

1 wielkosc matrycy a granie
ja gralem 2.5 roku na 46calach i bylo bdb a potem za namowa kolegi podlaczylem ps3 pod moj monitor 24cale i efekty w fps takie ze praktycznie zawsze jestem w pierwszej trojce w tabeli.
Wniosek dla mnie byl taki ze przy duzym tv bladzilem wzrokiem po ekranie i tracilem cenne milisekundy :) a tu mam wszystko "ogarniete" lepiej. Ale tyczy sie to tylko fps, kazda inna gra typu god of war . tekken itp to czysta przyjemnosc siedziec przed jak najwiekszym tv, nie mowiac o filmach blu-ray.
2 matryce czysta loteria. chociaz ostatnio wydaje mi sie ze trudniej dostac sq w 40 calach. moze pod koniec produkcji zaczynajac ciac koszta i laduja troche tansza aa0.
 

lochoo

New member
Dzieki za info infi ;)

Wracając jeszcze do input laga bo to ostatnia rzecz która sprawia że nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji co do zakupu c650. Input lag prawdopodobnie będzie dla mnie odczuwalny gdyż gram w duzo w FPS'y po necie (obecnie CoD BO)

1. Czy upgrade'y softu poprawiają coś w tej kwestii?
2. Czy to jakiego kabla użyje do połączenia HDMI/HDMI HDMI/DVI D-sub/D-sub ma wpływ na obniżenie input laga?
3. Jakie są jeszcze inne sposoby jego redukcji?
4. Czy jest mi ktoś w stanie podać jaki input lag ma Samsung którego używam obecnie (LE32R82B) bo nie mogę tej info odnaleźć (jeśli ktoś wie to proszę o info z włączonym i wyłączonym Game mode) a dało by mi jako taki obraz tego czego mogę się spodziewać.
5. Czy Samsungi c630 charakteryzują się może mniejszym input lagiem? (niby to prawie to samo co 650 ale może :)
 

sajdorek

New member
Kilka ważnych pytań

Witam wszystkich na forum. Śledzę wątek c 650 od jakiegoś czasu. Mam kilka pytań w tej sprawie. Wiem że temat odnośnie matryc był poruszany ale:
First Question
Sprawa z matrycami. jeżeli kupie samsunga 32" z SQ01 to dostane matryce SPVA czy AMVA bo z tego co rozumiem to Sam-Sung wypuszcza SPVA a AUO AMVA. (Ponoć te samsunga maja gorsze czasy reakcji od tych drugich z racji zastosowanej technologi ale wystwietlają więcej kolorów). Gdzie znajde informacje na tv odnośnie zastosowanego panelu(spva czy amva :-o) bo ponoć Samsung zaczął produkować coś na wzór matryc AMVA. Pytanie jest czy w 32"SQ są tylko SPVA panele czy nie tylko i jak widzicie to Wy, którzy posiadacie TV?
Second Question
32 czy 37" z 2 m a jeśli 37 to czy owe buczenie występuje powszechnie. Jak widzicie zakup 37" ??
Dzięki za odpwiedż
 

infi

New member
juz pisalem kilka razy w tym temacie, dla mnie c650 nie nadaje sie do gry fps przez net. opoznienie jest mocno widoczne dla osob ktore duzo graja w fpsy.

teoretcznie kazdy czynnik moze pogarszac input lag. dlugi kabel, uzadzenie jakie wysyla sygnal itp
ale fabrycznego input laga czyli 45ms nie poprawi nic, game mode to tryb bez zadnych dodatkow, obraz jest przepuszczany bezposrednio z wejscia na matryce i 45ms to czas ktory jest na to potrzebny wiec nie da rady juz tego skrocic, no chyba ze jakas modernizacja plyty gl. a

najlepiej jakbys sprawdzil u siebie osobiscie ile masz ms opoznienia, bo to ze w testach cos tam komus wychodzi moze sie roznic tez znacnzie od twoich osobistych wynikow, bo to jakie opoznienie ma laptop wysylajacy sygnal na hdmi tez jest bardzo wazne. wiec polecam ci samemu zrobic pomiar zarowno obecnego tv jak i isc do sklepu i podlaczyc sie tym samym laptopem pod tv ktory chcesz kupic. aby wynik pomiarowy byl dokonany na tym samym sprzecie
 

infi

New member
Witam wszystkich na forum. Śledzę wątek c 650 od jakiegoś czasu. Mam kilka pytań w tej sprawie. Wiem że temat odnośnie matryc był poruszany ale:
First Question
Sprawa z matrycami. jeżeli kupie samsunga 32" z SQ01 to dostane matryce SPVA czy AMVA bo z tego co rozumiem to Sam-Sung wypuszcza SPVA a AUO AMVA. (Ponoć te samsunga maja gorsze czasy reakcji od tych drugich z racji zastosowanej technologi ale wystwietlają więcej kolorów). Gdzie znajde informacje na tv odnośnie zastosowanego panelu(spva czy amva :-o) bo ponoć Samsung zaczął produkować coś na wzór matryc AMVA. Pytanie jest czy w 32"SQ są tylko SPVA panele czy nie tylko i jak widzicie to Wy, którzy posiadacie TV?
Second Question
32 czy 37" z 2 m a jeśli 37 to czy owe buczenie występuje powszechnie. Jak widzicie zakup 37" ??
Dzięki za odpwiedż

na pewno bym nie kupil 32cali, jest to wlasciwie monitor komputerowy a nie tv, na 32calach nawet nie doswiadczysz zalet sygnalu hd. pozatym cena 32 jest wysoka w porownaniu z 37calami. i 37cali jest zawsze bardziej przyszlosciowe, bo zawsze chce sie miec wiekszy tv a nie mniejszy. i do 40 cali tez bys sie szybko przyzwyczail.
 

sajdorek

New member
na pewno bym nie kupil 32cali, jest to wlasciwie monitor komputerowy a nie tv, na 32calach nawet nie doswiadczysz zalet sygnalu hd. pozatym cena 32 jest wysoka w porownaniu z 37calami. i 37cali jest zawsze bardziej przyszlosciowe, bo zawsze chce sie miec wiekszy tv a nie mniejszy. i do 40 cali tez bys sie szybko przyzwyczail.

Dzięki infi czyli większy a jak wygląda sprawa z matrycami
 

Enagem

New member
teoretcznie kazdy czynnik moze pogarszac input lag. dlugi kabel,

No teraz to już pojechałeś,albo jesteś najszybszym graczem pod słońcem,albo jest to Twoja radosna twórczość.Ludzie czytają takie bzdury a potem rodzą się kolejni wyznawcy cudownego kabla HDMI.
P.S
Warto poszukać przewodu HDMI z niskim input lagiem do podłączenia konsoli na Allegro najniższe wartości mają te od 200zł w górę.
 
Ostatnia edycja:

infi

New member
No teraz to już pojechałeś,albo jesteś najszybszym graczem pod słońcem,albo jest to Twoja radosna twórczość.Ludzie czytają takie bzdury a potem rodzą się kolejni wyznawcy cudownego kabla HDMI.
P.S
Warto poszukać przewodu HDMI z niskim input lagiem do podłączenia konsoli na Allegro.

no tak widze ze napisales cos co komus pomoze, czy grales na turniejach, sprawdzales opoznienia myszek 2.4ghz wzgledem kablowych, watpie... wiec jesli nie jestes w temacie Profi grania to nie zabieraj glosu, bo watpie abys na tyle profesjonalnie podchodzil do kwestii gier abys mogl komentowac to co napisalem o input lagu.

Ja specjalnie po to aby porownywac input lag kupilem laptopa z hdmi, ktory sluzy mi tylko do pomiarow i niczego wiecej, a watpie abys ty dla gier wydal 2tys zl zeby miec tak dokladny stoper.
 
Ostatnia edycja:

infi

New member
czytac ze zrozumieniem, bo piszac o kablu dodalem wyraz TEORETYCZNIE, a nie ze jest to pewnik i 100procentowy opozniach sygnalu video.
 

lochoo

New member
Hm... problem polega na tym że ja nie będę podłączał lapka do TV tylko będę używał go jako monitora do PC więc nie bardzo mam jak sprawdzić TV w sklepie :/

Właśnie 10 minut temu zainstalowałem w PC kupioną dziś nową kartę graficzną GIGABYTE GeForce GTX 570 1.28GB DDR5 (specjalnie pod nowy TV) i tu spotkała mnie miła niespodzianka mianowicie GB do boxa dołączył kabel miniHDMI/HDMI (karta ma 2 wejscia DVI i jedno mini HDMI niestety nie mam pojęcia jakiej jakości jest to kabel) reszta bebechów kompa poniżej:

Mobas: Gigabyte P35-DS3R (rev.1.0);
Procek: C2D E8400 (rev.E0) 3,0GHz OC 3,6GHz;
Chłodzenie: Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum;
Pamiatki: 4x1GB PDP Patriot 800MHz, CL5;
Grafa: GIGABYTE GeForce GTX 570 1.28GB DDR5
Zasiłka: Chieftec CFT-600-14CS 600W;
Twardziel: Seagate Barracuda 7200.7, 320 GB + 4x WD My Book Essential 2.0 1TB + 1x 1,5TB;
Monitor: Na tą chwilę TV Samsung LE32R8B
Buda: Chieftec BH-01B-B-B;
Dźwiękówka: Creative Sound Blaster X-Fi Titanium;
Głośniki/Słuchawki: Logitech X-540 5.1/ Creative HQ-1700
OS: WIN7 ULTIMATE 64bit

A teraz wracając do pytań czy ktoś wie jaki jest input lag w moim obecnym TV (Samsung LE32R8B) bo jeśli jest w tych samych okolicach to grając na nim przez ostatnie 3 lata nie zauważyłem jakich opóźnień jeśli natomiast w c650 input lag jest wyższy to chyba będę bał się na niego wyłożyć w ciemno :/ a szkoda bo wszystko mi w nim, pasuje poza tą jedną kwestią.

INFI czy możesz mi polecić TV podobnej klasy z Input lagiem o wystarczająco małej wartości abym nie klął grając po necie w FPS'y? - Co powiesz o Sony sony 40ex500?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Hm... problem polega na tym że ja nie będę podłączał lapka do TV tylko będę używał go jako monitora do PC więc nie bardzo mam jak sprawdzić TV w sklepie :/
To juz wogole nie rozumiem takiego podejscia. Wydac ponad 2tys zeby TV robil tylko za monitor. Kup se C550 o pare stowek tanszy i tez bedziesz zadowolony.

A interesuja mnie linki z tematach o C650 na innych forach.
 
Do góry