Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Frauka

New member
Bez reklam
Też mam Nkę i faktycznie programy z pasami po obu stronach to jakieś nieporozumienie. Tam gdzie się da wchodzę w OPT (pilot N), rozciągam obraz a potem przyciskiem P.Size (pilot od C650) lekko dopasowuję obraz. Efekt końcowy jest bardzo przyzwoity.

Niestety np na FOxie muszę oglądać tak jak fabryka dała bo OPT jest nieaktywne :(

Te niby HD na TVP1 to jakieś nieporozumienie. Mam nadzieję, że nadal to testują bo to nie jest to co misie lubią najbardziej. Wolę oglądać SD.
 

Wigash

New member
Witam.

Myslalem, ze jak napisze, ze jest to proporcja 4:3, to bedzie jasne...Postacie nie sa znieksztalcone.Na poczatku na ekranie po prostu mialem po lewej i prawej stronie ciemne marginesy.Teraz obraz jest jescze bardziej zmniejszony i pojawily sie marginesy na gorze i na dole, ale w zaleznosci co nadaja, reklamy, czy zwykly program....Pislaem juz, ze format 16:9 mam ustawiony na stale....Co do logo, to nie masz racji...Okolo godz 22 mialem logo TVP1 HD. Teraz rzeczywiscie TVP1.

P.S. Dowiedzialem sie na forum nki, ze TVP w ten sposob testuje sygnal HD...W nocy powinno byc juz OK, tzn obraz panoramiczny bez obcięć - 16:9.
takie sytuacje że obraz ma czarne pasy po bokach i góra, dół to już dawno były i na TVP1 i na kilku innych programach które nadają sygnał 4:3 a film/program jest panoramiczny 16:9. Trzeba zrobić taką operację jak opisuje Frauka, ale jak potem leci jakiś program w faktycznym 4:3 to już nam znowu obcina. Mnie to nie przeszkadza i wolę oglądać obcięty niż z pasami.
A wracając do TVP1 to wczoraj wieczorem jak i w tej chwili obraz jest elegancko wpasowany w ekran. Nie mam żadnych pasów i żadne opcje OPT w dekoderze nie są aktywne.
 

mirsie

Member
można wyłączyć! W dolnym prawym rogu jest dotykowy przycisk wyłącznika (tam gdzie świeci czerwona dioda). Niestety robi to samo co pilot, wiec tylko standby. Oprócz włącznika, znajdziesz tam jeszcze przełączanie kanałów, głośność, wybór źródła i chyba menu.
Szkoda, że przyciski się nie podświetlają po dotknięciu, jak w niektórych ramkach cyfrowych i być może telewizorach.:sad:
 

Hornik28

New member
Samsung 40 C650 SQ01
Mode: Movie
Backlight: 2-4 for a dark room; 4-8 for typical room; 8-14 for a super bright room with a ton of direct sun streaming in, although it is up to your eyeballs in the end and what they like and can handle
Contrast: 98
Brightness: 44 (oops this really needs to be 46 now but that reacts with other settings maybe use 45 for now until I go fix it)
Sharpness: 0
Color: 52 (overall it is a touch too saturated with 4 out of 6 primaries and secondaries but it's tricky to match it work out perfectly between this and other stuff)
Tint: G48/R52
Eco Solution: Off
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: 0
Gamma: -1 for dim room viewing; 0 for bright room viewing
Felsh Tone: 0
Edge Enhancement: Off
Color Tone: Warm2
Size: Screen Fit
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI: as needed Low if you send it 16-235 and Normal if you send it 0-255 (usually you need Low for stuff like external blu-ray standalone players and cable boxes and Normal for PCs)
Auto Motion Plus 120Hz: Off (although you can try it, up to you)
Source Edit Name HMDI1/DVI: DVI Devices
BD Wise: Off
Color Space: Custom
Red: R39,G6,B0 (can't get it quite right, can't remove enough blue again)
Green: R36,G51,B0 (falls a fair amount short of ideal max saturation point, once again they don't let you remove enough blue balance)
Blue: R3,G8,B50
Yellow: R56,G50,B0 (there is now way to quite extend it out far enough, can't remove enough blue)
Cyan: R23,G52,B47
Magenta: R34,G6,B51
White Balance:
R-Offset: 28
G-Offset: 23
B-Offset: 22
R-Gain: 23
G-Gain: 23
B-Gain: 28
10p White Balance:
gets a pretty even gamma 2.35 from 10%-90% combined with Gamma: -1 which is good for evening or night viewing (some say you can even go to -2 for viewing in a total black room but you might prefer -1 anyway; gamma 0 is better for broad daylight, well lit room)
1: R5,G7,B3
2: R0,G2,B3
3: R-4,G-3,B-4
4: R-3,G-2,B-5
5: R-2,G-1,B-4
6: R-1,G0,B-4
7: R1,G4,B0
8: R0,G3,B0
9: R1,G1,B1
10: R1,G1,B0
 

freshriptune

New member
Mam jedno pytanko co do tego modelu, chodzi mianowicie o komunikat informacyjny o odświeżaniu telewizor ma 100hz, a u mnie po kliknięciu INFO na pilocie w górnym lewym rogu wyświetla 1920x1080i @ 50hz. Dlaczego tak jest? Co zrobić by było 100hz? Proszę o pomoc.
 

garymoore

New member
ma byc 50hz
Witam,pozwolę sobie zacytować kolegę RHJG Senior Member ;
1. Wszystkie standardowe telewizory dostępne na rynku przyjmują sygnał 60p/60Hz/60fps, zależy jak producent czy sklep to nazywa. (Telewizorów LCD/PDP nie dotyczy pojęcie odświeżania obrazu w rozumieniu z czasów odbiorników CRT).
2. Wszystkie standardowe telewizory dostępne na rynku wyświetlają 60 klatek na sekundę.
3. 100Hz Motion Plus, 200Hz Motionflow, 400Hz, 600Hz nie odnoszą się do pojecia "refresh rate" tylko do "motion compensation", oznaczają ile klatek pośrednich dla źródła może wyliczyć procesor telewizora, a z nich i tak wybierze 60 które faktycznie wyświetli. To w znakomity sposób zredukuje efekt judder, bo zamiast powtarzać np. 24 klatek wejściowych, panel wyświetli 60 różnych klatek prezentujących wyliczony płyny efekt ruchu obiektów na ekranie.
4. Jak było punkt wyżej wyjaśnione, ekran i tak wyświetla 60 klatek więc w przypadku oglądania materiału nagranego z prędkością 60p albo obrazu z komputera który też wysyła sygnał 60p w większości wypadków nie ma sensu włączać systemów 100/200Hz motion compensation w telewizorze.
5. Na rynku pojawiły się pierwsze telewizory z oznaczeniem 3D które mają możliwość przyjąć i wyświetlić sygnał 120p/120Hz/120fps. Służy to możliwości podłączenia okularów migawkowych i wyświetlania obrazu 3D z przeplotem klatek, po 60Hz dla każdego oka.

a tak na marginesie szybciej można to znaleźć niż napisać post.
 

morgandexter

New member
Mam jedno pytanko co do tego modelu, chodzi mianowicie o komunikat informacyjny o odświeżaniu telewizor ma 100hz, a u mnie po kliknięciu INFO na pilocie w górnym lewym rogu wyświetla 1920x1080i @ 50hz. Dlaczego tak jest? Co zrobić by było 100hz? Proszę o pomoc.

To są parametry sygnału wejściowego, czyli to co podaje np dekoder n-ki bądź dvd. Te całe 100Hz to system motion plus, który nie zawsze działa tak jak powinien. Poczytaj temat, a na pewno znajdziesz więcej informacji.
 

Wigash

New member
Samsung 40 C650 SQ01
Mode: Movie
Backlight: 2-4 for a dark room; 4-8 for typical room; 8-14 for a super bright room with a ton of direct sun streaming in, although it is up to your eyeballs in the end and what they like and can handle
Contrast: 98
Brightness: 44 (oops this really needs to be 46 now but that reacts with other settings maybe use 45 for now until I go fix it)
Sharpness: 0
Color: 52 (overall it is a touch too saturated with 4 out of 6 primaries and secondaries but it's tricky to match it work out perfectly between this and other stuff)
Tint: G48/R52
Eco Solution: Off
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: 0
Gamma: -1 for dim room viewing; 0 for bright room viewing
Felsh Tone: 0
Edge Enhancement: Off
Color Tone: Warm2
Size: Screen Fit
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI: as needed Low if you send it 16-235 and Normal if you send it 0-255 (usually you need Low for stuff like external blu-ray standalone players and cable boxes and Normal for PCs)
Auto Motion Plus 120Hz: Off (although you can try it, up to you)
Source Edit Name HMDI1/DVI: DVI Devices
BD Wise: Off
Color Space: Custom
Red: R39,G6,B0 (can't get it quite right, can't remove enough blue again)
Green: R36,G51,B0 (falls a fair amount short of ideal max saturation point, once again they don't let you remove enough blue balance)
Blue: R3,G8,B50
Yellow: R56,G50,B0 (there is now way to quite extend it out far enough, can't remove enough blue)
Cyan: R23,G52,B47
Magenta: R34,G6,B51
White Balance:
R-Offset: 28
G-Offset: 23
B-Offset: 22
R-Gain: 23
G-Gain: 23
B-Gain: 28
10p White Balance:
gets a pretty even gamma 2.35 from 10%-90% combined with Gamma: -1 which is good for evening or night viewing (some say you can even go to -2 for viewing in a total black room but you might prefer -1 anyway; gamma 0 is better for broad daylight, well lit room)
1: R5,G7,B3
2: R0,G2,B3
3: R-4,G-3,B-4
4: R-3,G-2,B-5
5: R-2,G-1,B-4
6: R-1,G0,B-4
7: R1,G4,B0
8: R0,G3,B0
9: R1,G1,B1
10: R1,G1,B0
i co to twoim zdaniem ma być? Weź to wrzuć na swoją stronkę profilu a nie zaśmiecasz temat
 

mirsie

Member
Samsung 40 C650 SQ01
Mode: Movie
Backlight: 2-4 for a dark room; 4-8 for typical room; 8-14 for a super bright room with a ton of direct sun streaming in, although it is up to your eyeballs in the end and what they like and can handle
Contrast: 98
Brightness: 44 (oops this really needs to be 46 now but that reacts with other settings maybe use 45 for now until I go fix it)
Trochę bez sensu. Po to kupować telewizor naszpikowany elektroniką i funkcjami reklamowanymi jako ostatnia zdobycz firmy aby wszystko wyłączać? To może lepiej kupić Oriona albo Mantę? Ponadto serwowanie takich recept przy kolosalnych różnicach w standardzie nadawania sygnału poszczególnych kanałów nie ma najmniejszego sensu. po wielu próbach powróciłem do fabrycznych ustawień, dobieram je stosownie do okoliczności i tylko czasami nieznacznie modyfikuję nasycenie lub poziom czerni.
 

lochoo

New member
Witam,

Pytania co do serii C650 znajdują się na dole posta (wypunktowane) a opis oczekiwań i tego do czego TV zamierzam używać znajdują się linijkę niżej :)

Jakieś 3,5 roku temu skorzystałem z tego forum przy wyborze TV LCD. Kupiłem Samsunga LE32R82B - posiadam go do dziś i generalnie jestem z niego bardzo zadowolony, jest to jednak TV o rozdziałce 1360x768 (niestety gdy go kupowałem kosztował prawie 4000 co było dla mnie sporym wydatkiem a o full HD w tamtych czasach moglem tylko marzyć), co w grach przestało wystarczać a (ponieważ używam go jako monitor do PC) dodatkowo efekt smużenia jest zdecydowanie zauważalny.

W związku z powyższym (i z faktem że nabywam nową kartę graficzna) postanowiłem że czas na wymianę. Moje preferencje i info na temat rzeczy które mogą byc przy udzielaniu porady istotne znajdują się poniżej. Za porady z góry dziękuję.

Odległość od ekranu - 2,5m-3m (przy oglądaniu filmów) o 0,8-1m (gdy służy jako monitor do PC)
Okno na wschodniej ścianie, po prawej stronie za TV, oglądanie z naprzeciwka (Słońce nie jest problemem gdyż a) w godzinach przedpołudniowych rzadko korzystam z TV (okno od wschodu) a poza tym żaluzje cały czas mam zasłonięte.
Wymiary pokoju - 3,7x2,5m
Obecny telewizor - SAMSUNG LE32R82B
Pora dnia w czasie której użytkuje TV - raczej wieczorem/w nocy
Preferowana wielkość telewizora - Myślałem o 32" chociaż po przeczytaniu kilku postów dochodzę do wniosku że przy rozdzielczości full hd taki rozmiar telewizora nie jest najlepszy więc czekam na propozycję 37" 40"? (czy aby nie za duże rozmiary do używania jako monitor z odległości 1m?)
Preferowana marka - SAMSUNG
Preferowany Model: C650 (waham się pomiędzy 37 a 40 cali) chyba że ktoś ma ciekawszą dla moich preferencji propozycję
Podłączone urządzenia:

* PC (na obecną chwilę karta graficzna Gigabyte GTX 260 896MB (DVI/HDMI) ale zamówiłem już nową Gigabyte GTX 570 1.28GB DDR5 PCI-E BOX - wtedy połączenie HDMI/HDMI)
* Tuner Cyfrowy Motorola (w sieci kablowej Aster)

Pozycja z jakiej TV będzie oglądane - glownie na wprost + lekkie odchylenia (do 20 stopni)
Sygnał - Kablówka cyfrowa w Aster
Programy HD - 0 a w planie może kilka ale raczej nie oglądam telewizji, a filmy HD za pośrednictwem PC (na razie w 720p a w 1080p po wymianie TV) + gry - głównie FPS'y (w rozdziałce 1360x768 na obecnym TV oraz w 1080p po zmianie na nowy
Średni dzienny czas użytkowania - 5h+ (10h+ w weekendy)
Ilość osób przed telewizorem - 1 do 2
Wiszący czy stojący - Stojący
Klasa cenowa - 2000-2500zł
Oczekiwania - Jak już wspomniałem między wierszami TV służył będzie przede wszystkim jako monitor do PC - do oglądania filmów 50% (głównie 720p i 1080p), grania w gry (1080p) - 40%, przeglądarka internetowa - 10%. W TV ważna jest dla mnie wyrazistość obrazu i "soczystość" kolorów, brak zniekształceń , smużenia spowodowanego szybkim ruchem (gry FPS), oraz możliwie dobre na LCD odwzorowanie czerni. Dźwięk nie jest zbyt istotny gdyż tu używam głośników 5.1 podłączonych do kompa a konkretnie X-540 Logitecha podłączonych do karty Creative soundblaster X-fi Titanium - Tak właściwie jeśli to komuś do udzielenia porady potrzebne poniżej specyfikacja PC jaki do TV będzie podłączony:

Mobas: Gigabyte P35-DS3R (rev.1.0);
Procek: C2D E8400 (rev.E0) 3,0GHz OC 3,6GHz;
Chłodzenie: Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum;
Pamiatki: 4x1GB PDP Patriot 800MHz, CL5;
Grafa: Gigabyte GTX 260 896MB; (wkrótce: HIS Radeon HD 6950 2048MB GDDR5 lub ZOTAC GeForce GTX 570 1.28GB DDR5)
Zasiłka: Chieftec CFT-600-14CS 600W;
Twardziel: Seagate Barracuda 7200.7, 320 GB + 4x WD My Book Essential 2.0 1TB + 1x 1,5TB;
Monitor: TV Samsung LE32R8 32";
Buda: Chieftec BH-01B-B-B;
Dźwiękówka: Creative Sound Blaster X-Fi Titanium;
Głośniki/Słuchawki: Logitech X-540 5.1/ Creative HQ-1700
OS: WIN7 ULTIMATE 64bit

Właściwe pytania:

  1. Zastanawiam się nad Samsungiem LE37C650 lub LE40C650 ale obawiam się omawianego na wielu forach buczenia. Jak to w końcu jest: występuje tylko w niektórych, we wszystkich ale tylko sporadycznie zdarzają się sztuki w których jest to naprawdę odczuwalne, we wszystkich i jest to zawsze bardzo odczuwalne ?
  2. Kolejna obawa losowania w przypadku użytej w danej sztuce matrycy a po tym co poczytałem na różnych mam mętlik w głowie. Jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć jaką matrycę najlepszą a jaką najgorszą w w/w modelach można trafić? Czy rzeczywiście jest tak że kupując 37 skazuje sie na 99% na matrycę gorszą (nie-samsungową) a kupując 40-tkę mam większe szanse trafić matrycę Samsunga?
  3. Jak jest z połączeniem PC do c650 przez HDMI? Potrzebuje jakiegoś super kabla czy stary który mam, kupiony kilka lat temu za jakies 35 zł będzie wystarczający (mam na myśli oddziaływanie na jakość gier i filmów HD)?
  4. Jak to w końcu jest z tzw imput lagiem w przypadku połączenia kompa do TV poprzez HDMI/HDMI lub D-sub/HDMI lub DVI/HDMI - chodzi mi o to przy którym jest najmniejszy (o ile w ogóle sposób połączenia ma na to wpływ?)
  5. Czy są jakieś inne ewentualne cechy TV z serii c650 które powinny (lub mogą) mnie zniechęcić do wybrania akurat tej serii jak wyświetlacza do PC?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Właściwe pytania:

  1. Zastanawiam się nad Samsungiem LE37C650 lub LE40C650 ale obawiam się omawianego na wielu forach buczenia. Jak to w końcu jest: występuje tylko w niektórych, we wszystkich ale tylko sporadycznie zdarzają się sztuki w których jest to naprawdę odczuwalne, we wszystkich i jest to zawsze bardzo odczuwalne ?
  2. Kolejna obawa losowania w przypadku użytej w danej sztuce matrycy a po tym co poczytałem na różnych mam mętlik w głowie. Jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć jaką matrycę najlepszą a jaką najgorszą w w/w modelach można trafić? Czy rzeczywiście jest tak że kupując 37 skazuje sie na 99% na matrycę gorszą (nie-samsungową) a kupując 40-tkę mam większe szanse trafić matrycę Samsunga?
  3. Jak jest z połączeniem PC do c650 przez HDMI? Potrzebuje jakiegoś super kabla czy stary który mam, kupiony kilka lat temu za jakies 35 zł będzie wystarczający (mam na myśli oddziaływanie na jakość gier i filmów HD)?
  4. Jak to w końcu jest z tzw imput lagiem w przypadku połączenia kompa do TV poprzez HDMI/HDMI lub D-sub/HDMI lub DVI/HDMI - chodzi mi o to przy którym jest najmniejszy (o ile w ogóle sposób połączenia ma na to wpływ?)
  5. Czy są jakieś inne ewentualne cechy TV z serii c650 które powinny (lub mogą) mnie zniechęcić do wybrania akurat tej serii jak wyświetlacza do PC?
Ad.1. Czego oczekujesz sie dowiedziec? Jesli przeczytales caly temat to odpowiedz powinna byc ci znana czym sie rozni 37 od 40, i nie ma sie tu co zastanawiac. Tylko 40.
Ad2. Patrz wyzej, jesli czytales temat odpowiedz tez powinna byc znana. Kolejna osoba napisze bierz matryce AA, inna SQ i metlik dalej bedziesz mial. Twoje pieniadze, twoj wybor.
Ad.3. Jesli kabel spelnia wymogi TV jakie pewnie sa zapisane w jego instrukcji, to kabel bedzie dzialac na tym TV. Pojdz do sklepu z kablem i sprawdz. W 40 calach nie zobaczysz roznicy w kablu za 10 zl a 300zl.
Ad.4. Tylko maniacy komputerowi dostrzega IL, i chyba tylko dlatego ze uslyszeli ze jest, bo gdyby nie czytali jakiego ma IL to by nawet go nie dostrzegli.
Ad5. NIE.
 
Ostatnia edycja:

lochoo

New member
Wielkie dzięki za odpowiedź :)

Mówiąc szczerze to jak na razie przebrnąłem przez kilkadziesiąt stron szczegółowo i przez kolejne 100 "po łebkach" jeżeli kogoś to oburza to sorry ale 312 stron to naprawdę jakaś masakra a od kilku dni czytam również inne tematy dot. tego TV na innych forach. Po prostu miałem nadzieje że ktoś kompetentny szybko udzieli mi porad/odpowiedzi dot. najbardziej nurtujących mnie wątpliwości

Jeśli można to mam jeszcze 2 pytanka:

1. Co prawda skłaniam się ku 40-tce ale obawiam się problemu w grach związanego z wielkością TV tzn jakoś ciężko jest mi wyobrazić sobie granie w FPS'a przy biurku 1m od TV - jak ogarnąć całościowo obraz na 40-tce z takiej odległości? Czy ktoś używa go w taki sposób i może wyrazić opinię w tej kwestii?
2. Nie do końca wyjaśniona jest dla mnie kwestia matryc w 40-tce (pewnie nie dotarłem do wszystkich postów tego dot.) Rozumiem że kwestia postrzegania matryc jest kwestią indywidualnych odczuć ale chodzi mi o to czy jest tak, że np na początku 2010 znaczna część miała np matryce SQ a znikoma AA lub odwrotnie (więc była większa szansa na trafienie tej czy innej matrycy) a np pod koniec 2010 zupełnie inaczej? Czy też tak naprawdę nic nie ma na to wpływu i jest to 100% totolotek? Ja osobiście w kwestii wyświetlaczy jestem gorącym zwolennikiem Samsunga (pomijając starsze telewizory z jego matrycami jestem szczęśliwym posiadaczem tel. Wave s8500 i w życiu nie widziałem lepiej świecącego wyświetlacza w telefonie :) dlatego jeśli miałby taką możliwość wybrałbym matrycę od producenta sygnującego odbiornik swoim logiem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry