Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

skorpion75

New member
Jak ustawić parametry obrazu w C650?

Jak ustawić parametry obrazu w C650?


Tak:

Kod:
Picture Mode: [B]MOVIE[/B]
* 
Backlight: 4 (to achieve ~115 cd/m2 peak luminance – set this according to your viewing environment)

 Contrast: 94
Brightness: 44
Sharpness: 0 for HD content, 20-30 for SD
Colour: 48
Tint: Neutral (50/50)

[B][U]Advanced:[/U][/B]
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: 0
Gamma: +1
Colour Space: Custom (see settings below)
Flesh Tone: 0
Edge Enhancer: Off

[U][B]CMS Settings[/B][/U] (R / G / B):
Red: 50 0 0
Green: 25 55 0
Blue: 0 14 71
Yellow: 52 52 0
Cyan: 24 52 54
Magenta: 43 9 55

White Balance:
Offset (R,G,B): 28, 25, 24
Gain (R,G,B): 19, 26, 24

10p White Balance: ON
Interval 1 (R,G,B): 2 0 0
2: 0 0 -1
3: 0 0 -1
4: -1 0 -1
5: 0 0 0
6: 1 0 0
7: 0 0 -1
8: 0 1 -2
9: 0 2 -2
10: 0 2 -3

[U][B]Picture Options screen:[/B][/U]
Colour Tone: Warm2
Aspect Ratio: Screen Fit for 1080i/1080p, according to source otherwise
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: depends on source, “Low” for video devices
Film Mode: Auto 1 or Auto 2 depending on content
Motion Plus: Custom, Blur Reduction: 10, Judder Reduction: 0
 

wildthink

New member
kupiles w Polsce model 652? W jakim sklepie?
Model 652 i 653 nie maja chyba na dole tego wybrzuszenia, maja normalna prosta ramę. Szkoda ze nie pokazaly sie wczesniej prosta rama podoba mi sie sto razy bardziej niz to wybrzuszenie, choć i do tego człowiek się przyzwyczai.

nie wiem po co komu taki badziewny wieś-tuning? Moi starzy mnie załamali, bo myśleli, że ich UE40B7000 będzie miał dookoła świecącą ramkę na czerwono. Strasznie się zmartwili jak im wyjaśniłem, że to tylko efekt podświetlenie obudowy od tyłu, załamka. :niewiem:

Kup im taśmę ledową i przyklej do TV, będą mieli świecącą ramkę - a jak kupisz rgb to zaświeci w dowolnym kolorze...:razz:
 

wildthink

New member
a czy moze ktos wie jakie matryce sa w LE60C650? bo 55cali ma podobno tylko aa0, a chcialbym miec na sq skoro aa0 i cn sa tak slabe:( wiec jestem w stanie dolozyc do 60cali jesli tam jest matryca SQ.

Słuchaj, czy ty widziałeś włączony TV na wymienionych przez Ciebie matrycach, czy tylko powtarzasz zasłyszane opinie? Mam właśnie 55" na matrycy AA01 i obraz jest b. dobry. Jasne, jak sobie włączę czarny ekran, do tego w nocy, to widać że podświetlenie nie jest idealne - da się zauważyć clouding - ale nie kupiłem TV żeby wpatrywać się w czarny ekran i na siłę wyszukiwać jego mankamentów. W normalnym użytkowaniu nie widać tych niedoskonałości. Obraz na HD jest jak żyleta, SD wiadomo jest gorszy, ale to najbardziej jest uzależnione od jakości sygnału - ipla ma lepszy obraz niż niektóre kanały SD z "n". Zapewne 90% oglądających nie byłaby wstanie rozróżnić matryc.
Polecam "naoczne" :shock: sprawdzenie matryc.
 

Siewicz

New member
u mnie łezka wygląda tak :hihi:


słabo ją widać a wszystko zależy jak światło pada.
dla tych co mają tv na ścianie wcale się nie dziwie że tego nie widzą
32350307d780dec9.html
 

wildthink

New member
u mnie łezka wygląda tak :hihi:


słabo ją widać a wszystko zależy jak światło pada.
dla tych co mają tv na ścianie wcale się nie dziwie że tego nie widzą
32350307d780dec9.html

Tak trochę z innej beczki...
Czy ktoś mając tv na ścianie ma założone podświetlenie za telewizorem, (służące nie wiejskiemu tuningowi) ale poprawiające komfort oglądania tw wieczorem - coś w stylu ambilight. Mam kinkiet na ścianie naprzeciw tv i wieczorem trochę się odbija. Jak się coś takiego sprawdza. Chciałem zastosować ciepłe białe, albo żółte podświetlenie, ściana jasna.
 

Siewicz

New member
Tak trochę z innej beczki...
Czy ktoś mając tv na ścianie ma założone podświetlenie za telewizorem, (służące nie wiejskiemu tuningowi) ale poprawiające komfort oglądania tw wieczorem - coś w stylu ambilight. Mam kinkiet na ścianie naprzeciw tv i wieczorem trochę się odbija. Jak się coś takiego sprawdza. Chciałem zastosować ciepłe białe, albo żółte podświetlenie, ściana jasna.
fajny pomysł
właśnie w LIDLu widziałem taką fajną listwe diodową co by się chyba sprawdziała
 

RHJG

New member
Bez reklam
a czy moze ktos wie jakie matryce sa w LE60C650? bo 55cali ma podobno tylko aa0, a chcialbym miec na sq skoro aa0 i cn sa tak slabe:( wiec jestem w stanie dolozyc do 60cali jesli tam jest matryca SQ.

Witam;
LE55C650 - BN07-00834A,AUO,T546HW01 V0,AU54H10,8bit,54.6,
LE55C650 - BN07-00810A,SAMSUNG,LTF550HJ01,SSTZJS,8bit,55,1.07G(Dit her 10bit), 16:9, 0 to 50, 12V, 72%,
LE60C650 - BN07-00897A ,(FB01,FB02)SHARP,LK600D3LA3K,SP00D00,10bit,60 i

55"-ma nową bardzo dobrą BN07-firmy CMO.chwaloną na spec.portalach,Druga to AUO i 3. to Sams.
60"-CMO i SHARP.nie ma Samsunga SQ
 

skorpion75

New member
Tak trochę z innej beczki...
Czy ktoś mając tv na ścianie ma założone podświetlenie za telewizorem, (służące nie wiejskiemu tuningowi) ale poprawiające komfort oglądania tw wieczorem - coś w stylu ambilight. Mam kinkiet na ścianie naprzeciw tv i wieczorem trochę się odbija. Jak się coś takiego sprawdza. Chciałem zastosować ciepłe białe, albo żółte podświetlenie, ściana jasna.


Dokładnie tak zamierzam zrobić. Listwa LED na ścianie za TV. Wieczorem , w ciemnym pokoju zdecydowanie lepiej ogląda się TV z oświetlona w tle ścianą. I dla wzroku zdrowiej!


Na allegro jest tego od cholery do wyboru: LED profil aluminiowy czarny do listwa taśma 1m (1259208835) - Aukcje internetowe Allegro
LISTWA LED RGB + ZASILACZ PHILIPS - OKAZJA (1258893648) - Aukcje internetowe Allegro




i tu: Podświetlenie tła ala ambilight do TV
 

skorpion75

New member
Witam,kolego brawo za poczucie humoru,jak będe mial troche czasu to wysle Tobie duzo prostsze ustawienia,moze będą pasować.W tych twoich widze troche sprzecznosci,pozdr.
Nie są to "moje" ustawienia (ale je wypróbowałem). Pochodzą z http://www.hdtvtest.co.uk



*(post David Mackenzie on 6 May 2010 7:42 pm
Kod:
Sasa: It sounds like you would be very happy with the LE40C650.
The reason for it just missing out on “Highly Recommended” was
the temporal smoothing as discussed in the “High Definition”
section of the review. I strongly believe that it is not Samsung’s*
job to dictate the look of films;this should be the filmmakers’ 
choice first and perhaps also the viewer’s choice. I am more
forgiving of input lag, because it can be an unavoidable side-effect;*
but the smoothing, although very subtle, is unnecessary. 
With all that said, I think it is still a very good TV for the 
reasons youmentioned (Greyscale, Gamma, Colour etc.)

Gert, here are the settings we used on ours. As usual, the disclaimer:
these settings will not give you a calibrated TV 
(since a calibration is specific to each AV system), 
and are not necessarily the best settings for your own individual unit.

Picture Mode: MOVIE
Backlight: 4 (to achieve ~115 cd/m2 peak luminance –
set this according to your viewing environment

........ i tak dalej...
 

esiu81

New member
Dzięki za pomoc.Kupiłem dzisiaj Samsunga LE40C650 na razie świetnie się sprawuje ale wiadomo musze poustawiać opcje żeby obraz był jeszcze lepszy.W moim modelu jest symbol matrycy SQ01.Czy to jest dobra matryca? Pozdrawiam
 

RHJG

New member
Bez reklam
Wiem,ze to tego goscia,ma specyficzną kalibracje,powiem szczerze,ze warunkach domowych nie sprawdzają się.Jest kilka stron w sieci i ta do niej należy gdzie te nastawy są dziwne?Sprawdzalismy w wolnych chwilach na naszych TV i hm...bywało róznie.pozdr.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
mam takie pytanie do użytkowników ....

stojąc przodem do TV pochylając głowę (otwory wentylacyjne ) w prawym
górnym rogu ... {naklejka}

co pisze

Made in .....
 

skorpion75

New member
Dzięki za pomoc.Kupiłem dzisiaj Samsunga LE40C650 na razie świetnie się sprawuje ale wiadomo musze poustawiać opcje żeby obraz był jeszcze lepszy.W moim modelu jest symbol matrycy SQ01.Czy to jest dobra matryca? Pozdrawiam


*Niestety.... Jest to .... najgorsza z dostępnych matryc....
Masz pecha. Musisz się męczyć z nędznym obrazem...
Współczuję!


P.s Jak patrzysz pod dużym kątem to czy obraz całkowicie zanika??
 
Ostatnia edycja:

skorpion75

New member
mam takie pytanie do użytkowników ....

stojąc przodem do TV pochylając głowę (otwory wentylacyjne ) w prawym
górnym rogu ... {naklejka}

co pisze

Made in .....
SLOVAKIA - a co w tym dziwnego? Przecież na Słowacji są składane te TV.

Ale jak lubisz takie zabawy to:
Podnieś TV do góry i zajrzyj pod spód podstawy. Tam też jest naklejka. Co pisze?
MADE IN ...?
 
Do góry