Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Jericho24

Member
Bez reklam
Dokładnie tak zamierzam zrobić. Listwa LED na ścianie za TV. Wieczorem , w ciemnym pokoju zdecydowanie lepiej ogląda się TV z oświetlona w tle ścianą. I dla wzroku zdrowiej!
Obawiam sie, ze wtedy przy tym podswietleniu czujnik oswietlenia nie bedzie chcial zbytnio przyciemnic obrazu, tak jak to robil wczesniej. Trzeba by wczesniej na probe sprawdzic, zeby uniknac kazdego wieczoru latania po menu ;)
 

infi

New member
Witam;
LE55C650 - BN07-00834A,AUO,T546HW01 V0,AU54H10,8bit,54.6,
LE55C650 - BN07-00810A,SAMSUNG,LTF550HJ01,SSTZJS,8bit,55,1.07G(Dit her 10bit), 16:9, 0 to 50, 12V, 72%,
LE60C650 - BN07-00897A ,(FB01,FB02)SHARP,LK600D3LA3K,SP00D00,10bit,60 i

55"-ma nową bardzo dobrą BN07-firmy CMO.chwaloną na spec.portalach,Druga to AUO i 3. to Sams.
60"-CMO i SHARP.nie ma Samsunga SQ


dziekuje za bardzo konkretna odpowiedź, czyli nie jest tak zle jak to wszyscy opisywali, co do matryc sam niestety w kazdym sklepie w okolicy widzialem tylko SQ na 40calch, a ogladalem juz 9tv (avans.euro,neonet) i nigdzie nie bylo innej matrycy niz sq, dlatego sie pytalem jakie to sa te "drastyczne" roznice.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Na twoim zdjeciu widze jasniejsze podswietlenie ekranu z prawej strony (jasniejszy 2gi byk), tak jak na moim. W dzien to tez widzialem i mnie wkurzalo ;).

w kazdym sklepie w okolicy widzialem tylko SQ na 40calch, a ogladalem juz 9tv (avans.euro,neonet) i nigdzie nie bylo innej matrycy niz sq, dlatego
Wydaje mi sie, ze cos w tym musi byc. Moze Samsung dal prykaz sklepom do wystawienia TV tylko z SQ.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,naklejka w srodku TV odnosi się do płyty głownej,nie spotkałem się zeby było w samsungu made in china?A tu podaje gdzie się co produkuje;
Samsung
Samsung is largest LCD TV manufacturer in the world.
Have 3 plant for TV in Europe - Slovenia, Hungary and Russia, Slovak assembly is better.
Overall, the quality is so ordered;
1. South Korea
2. Slovakia
3. Hungary
4. Russia /Kaluga/

S-LCD Corporation Chungcheongnam-do, South Korea Tangjeong production complex
S-LCD - Wikipedia, the free encyclopedia

Panasonic
In Europe has plants for TV in Czesh Republic (Pilsen) ,Belorussia (Gorizont) and Russia (Kaliningrad).
In North America, two plants - San Diego USA and Mexico Tijana
In South America, one in Manaus Brazil
In Asia - Malaysia ,Singapore and Taiwan

LCD matrix for Europe are made in the Czesh Republic
ƒpƒiƒ\ƒjƒbƒN‰tťƒfƒBƒXƒvƒŒƒCŠ”ŽŽ‰ďŽĐ | Panasonic
http://displayblog.wordpress.com/200...ion-completed/

Matsushita Plasma Display Panel Company Ltd. There are 6 plant for plasma panels.
Five factories in Japan - Ibaraki1, Ibaraki2, Amagasaki one, Amagasaki 2, Amagasaki 3 and one in Shanghai China


Sony
Have factories in Barcelona (Spain), Kaliningrad (Russia), Trnava (Slovakia) and Malaysia



LG
Have factories in Russia, Poland , China and Korea
Overall, the quality is so ordered;
1. South Korea
2. Poland
3. Russia


Sharp
Have factories in France, Spain and Poland (Torun)
High end TVs are assembled in Poland.


Toshiba
They have two factories in Europe
1.Kobierzyce, Poland - Toshiba Television Central Europe Sp. zo. o. - 3 million TV annually
2.Plymouth, UK - - Toshiba Information Systems (UK) Ltd
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,było by pięknie jak by tak było!!! Wszystko zalezy od partii ,taka przyszła to jest SQ,następna partia będzie na innych matrycach.To jest loteria-niestety.dam przykład tylko jeden producent,jeden tylko parametr?

A-MVA2, A-MVA3, A-MVA5 - These are improved versions
native contrast!
A-MVA - cоnтrаsт 1500:1
A-MVA2 - cоnтrаsт 2500:1
A-MVA3 - cоnтrаsт 4000:1
A-MVA3(HC pol+MLF) - cоnтrаsт 5000:1
Welcome to AUO Online
http://www.ctsp.gov.tw/files/313ebc2...bbdf0e00a1.pdf

A-MVA5 cоnтrаsт 16000:1
AUO Online: Pressroom
http://dwsit.egloos.com/5312923
http://www.oled-display.info/au-optr...fpd-china-2009
http://sytech.org/2010/06/15/16-0001...amva-displays/
 

Wigash

New member
Kup im taśmę ledową i przyklej do TV, będą mieli świecącą ramkę - a jak kupisz rgb to zaświeci w dowolnym kolorze...:razz:
hehe jak widzę ten pomysł przypadł ci do gustu tylko, chcesz z drugiej strony zamontować.
fajny pomysł
właśnie w LIDLu widziałem taką fajną listwe diodową co by się chyba sprawdziała
nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam oglądać TV w całkowitej ciemności. No ewentualnie mam włączone halogeny tak na, no nie wiem 5% mocy - tak, żeby browara nie strącić podczas oglądania.
Na twoim zdjeciu widze jasniejsze podswietlenie ekranu z prawej strony (jasniejszy 2gi byk), tak jak na moim. W dzien to tez widzialem i mnie wkurzalo ;).
Wydaje mi sie, ze cos w tym musi byc. Moze Samsung dal prykaz sklepom do wystawienia TV tylko z SQ.
A te paski po lewej stronie też miałeś, mnie to by te paski bardziej wkurzały....:hihi:
 

esiu81

New member
I tu Cię zadziwię skorpion75 gdyż nawet pod duży kątem obraz jest dobry,widać wszystko:) Ale jak uważasz że matryca SQ01 jest najgorsza to pewnie tak jest.U mnie jest super obraz:) Pozdrawiam
 

Jericho24

Member
Bez reklam
I tu Cię zadziwię skorpion75 gdyż nawet pod duży kątem obraz jest dobry,widać wszystko:) Ale jak uważasz że matryca SQ01 jest najgorsza to pewnie tak jest.U mnie jest super obraz:) Pozdrawiam
Ehh. Jakbys kolego przeczytal temat od poczatku, to bys wiedzial ze skorpion zartowal.
No, ale czytanie calych tematow to bardzo trudna rzecz i potrafia ja tylko wybrani ;)
 

esiu81

New member
I jeszcze jedno pytanie chłopaki odnośnie tej czerownej łezki:) Czy ona świeci czy po prostu nie da sie tego włączyć? U mnie nie świeci i nie wiem jak to włączyć o ile wogóle się da:) Pozdro:)
 

skorpion75

New member
Obawiam sie, ze wtedy przy tym podswietleniu czujnik oswietlenia nie bedzie chcial zbytnio przyciemnic obrazu, tak jak to robil wczesniej. Trzeba by wczesniej na probe sprawdzic, zeby uniknac kazdego wieczoru latania po menu ;)
Nie używam trybu EKO... wiec chyba to nie ma znaczenia...

My nie za bardzo lubimy oglądać TV w absolutnej ciemności, jakaś lampka (czy coś) zawsze świeci i takie podświetlenie ściany (dla nas) jest najlepszym rozwiązaniem.

Dokładnie cieżko przeczytać tyle stron:) Dzięki za info no i pozdro dla skorpiona:)
* Pozdrawiam również!

SQ uznawane są za najlepsze matryce. Ale chyba większość osób zbyt dużą uwagę do tego przywiązuje.
Tak jak ktoś już wiele razy napisał - "masz dobry obraz to się nim ciesz a nie szukasz dziury w całym"


p.s. Łezka nie świeci.
 

naskrecik

New member
witam
czy do telewizora c650 zeby połaczyć się z netem trzeba mieć orginalny wifi samsunga czy może być jakiś tańszy zamiennik. mam adapter linksys i tv go nie widzi albo nie wiem jak podłaczyc
 

pogoski

New member
Próbowałeś oba złącza scart? Na jednym dźwięk jest tylko z tunera, na drugim z USB i HDMI. Ja mam wyjście poprzez redukcję ze SCART do wzmacniacza i działa na wszystkim, na filmach z USB też.

Zgadza się. Tego nie sprawdziłem wcześniej. Teraz działa. Dzięki!

A zauważył ktoś opóźnienie dźwięku przez wzmacniacz w stosunku do tego bezpośrednio z TV?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Dokładnie cieżko przeczytać tyle stron:)
Ciesz się że nie masz serii B, wtedy to byś dopiero narzekał na ilość stron:D.
Staraj się używać opcji edytuj, zamiast dublować swoje posty ;)


witam
czy do telewizora c650 zeby połaczyć się z netem trzeba mieć orginalny wifi samsunga czy może być jakiś tańszy zamiennik. mam adapter linksys i tv go nie widzi albo nie wiem jak podłaczyc
Odpowiedź na twoje pytanie padła już kilka razy w tym wątku, wystarczy poświęcić kilka minut.
 

ChrisB

New member
Mam pytanie do osób które wspominały o trybie Game - jak go włączyć? :) Chodzi o tryb dynamiczny czy jest to tego jeszcze jakaś oddzielna opcja?
 

satman777

New member
Mam pytanko - kto używa bezproblemowo dysków przenośnych bez dodatkowego zasilania z tym telewizorem? Mam jeden 2,5 cala i mkv z niego się wywalają. Te same z pena idą ok. Napiszcie proszę jakich typów dysków używacie.
 
Do góry