Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

RHJG

New member
Bez reklam
Witam. Panowie planuje kupic na dniach LE40C650. Tylko ze ten TV bede mial docelowo w ... sypialni. Jako ze TV bedzie oglądany tylko z pozycji lezącej to bedzie w odleglosci max 2,5 metra. Czy ten TV nie bedzie za duzy ?

PS. W tej samej cenie jest jeszcze UE40C5000. Zostac przy LE ?

Witam,obróć go w pionie bedzie ok...żartowalem..Nie bedzie za duzy,C5000 jest tylko 50hz.
Zostan przy LE40C650.pozdr.
 

Siewicz

New member
witam
w zeszłym tygodniu kupiłem samsunga 40c650. wszystko ładnie pięknie śmiga, po hdmi podłaczyłem dekoder cyfry, brak podłaczonego kabla antenowego naziemnego. i teraz mam problem. za każdym razem gdy wł TV oraz cyfre obraz nie przeskakuje automatycznie na dekoder tylko na tv wyświetla się komunikat o szukaniu programów, niepodłaczeniu anteny i tp. Trzeba ręcznie przełączać sie na cyfre. czy idzie jakość zrobić by był to automat? pytanie drugie. gdy wł się cyfra w rogu tv pod godziną wyskakuje rozdzielczość ( Full HD ) oraz inf o 50mhz. czy ten tv nie jest 100mhz? dlaczego tak i czy idzie coś zrobić? pytanie 3. czy ma ktoś może na sprzedaż moduł wifi samsuga? :)

1. nie da się ustawić na stałe (u mnie np. dvd przez euro wymusza właczenie i zawsze start od dvd, więc dvd mam odłączone) nikt jeszcze nie pisał że miał taki problem na kablu. może po prostu włóż tam jakiś kabel lub końcówkę to się odczepi.
2. tak ma być 100Hz to "między klatkowanie" (wiem dziwne ale tak jest)
3. mam zamiennik d-linka 140w jak chcesz :)
 

macieklm

New member
Dziala Wam normalnie youtube? Dopiero dzis podlaczylem internet do tv i mialem tylko chwilke, ale sciagnalem yt i... nie smiga. Wyskakuje komunikat, ze jest jakas aktualizacja, mam wylaczyc i wlaczyc tv, no i nic :D Nadal to samo. O co chodzi? :)
 

Wigash

New member
3. mam zamiennik d-linka 140w jak chcesz :)
parę stron wstecz ktoś pisał, że nie działa. A dlaczego chcesz sprzedać ??
Witam. Panowie planuje kupic na dniach LE40C650. Tylko ze ten TV bede mial docelowo w ... sypialni. Jako ze TV bedzie oglądany tylko z pozycji lezącej to bedzie w odleglosci max 2,5 metra. Czy ten TV nie bedzie za duzy ?
PS. W tej samej cenie jest jeszcze UE40C5000. Zostac przy LE ?
Ja mam 37 z 2,5m nie bedzie za duzy, ale TV w sypialni moim zdaniem nie pasuje, można robić ciekawsze rzeczy :krol:
witam
w zeszłym tygodniu kupiłem samsunga 40c650. wszystko ładnie pięknie śmiga, po hdmi podłaczyłem dekoder cyfry, brak podłaczonego kabla antenowego naziemnego. i teraz mam problem. za każdym razem gdy wł TV oraz cyfre obraz nie przeskakuje automatycznie na dekoder tylko na tv wyświetla się komunikat o szukaniu programów, niepodłaczeniu anteny i tp. Trzeba ręcznie przełączać sie na cyfre. czy idzie jakość zrobić by był to automat? pytanie drugie. gdy wł się cyfra w rogu tv pod godziną wyskakuje rozdzielczość ( Full HD ) oraz inf o 50mhz. czy ten tv nie jest 100mhz? dlaczego tak i czy idzie coś zrobić? pytanie 3. czy ma ktoś może na sprzedaż moduł wifi samsuga? :)
nie powinno tak być. Ja mam dekoder n-ki i nie ma znaczenia w jakiej kolejności wyłączam TV i dekoder. Po włączeniu wraca do ostatniego używanego źródła u mnie HDMI1.
 

balast

New member
Witam. Panowie planuje kupic na dniach LE40C650. Tylko ze ten TV bede mial docelowo w ... sypialni. Jako ze TV bedzie oglądany tylko z pozycji lezącej to bedzie w odleglosci max 2,5 metra. Czy ten TV nie bedzie za duzy ?

PS. W tej samej cenie jest jeszcze UE40C5000. Zostac przy LE ?

Jesli chodzi o obraz w HD - nie bedzie.. jesli chodzi o obraz w SD - bedzie.. ale ja tak mam ustawione w sypialni.. i obraz w SD jest do zniesienia.. wiadomo ze nie ma zylety na takich kanalach, jest pikseloza szczegolnie jak jeszcze sie obraz rozciagnie na caly ekran.. ale jest to najbardziej do zniesienia..

obraz w HD na 40 calach z 2,5 metra to idealna odleglosc..

minimalna odleglosc to ponoc 1,5 metra - http://www.centrumdobregoobrazu.pl/tv/

..tu tez jest ciekawie napisane.. http://www.screenmath.com/

wiec bierz 40.. bo nie kupujesz tv dla SD ale dla HD..
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Panowie, czy ktos odsylal kurierem TV do sklepu albo gdzie indziej. Chce skorzystac z opcji zwrotu w ciagu 10dni i tu problem, bo firma kurierska UPS wymaga umieszczenia TV na palecie, ktorej oni nie zapewniaja. Nie wiem jak w innych firmach jest. Jak teraz odeslac TV do sprzedawcy?
 

Duris

New member
Panowie, jeszcze takie pytanie techniczne. Czy moze ktos wrzucic przykladowa naklejke gdzie oznaczony jest numer partii matrycy w modelu 40C650 albo napisac dokladnie w ktorym miejscu, wsrod jakich ciagow znakow to mozna wyczytac. Dziekuje.
 

Siewicz

New member
Panowie, jeszcze takie pytanie techniczne. Czy moze ktos wrzucic przykladowa naklejke gdzie oznaczony jest numer partii matrycy w modelu 40C650 albo napisac dokladnie w ktorym miejscu, wsrod jakich ciagow znakow to mozna wyczytac. Dziekuje.

użyj opcji Szukaj poniżej gdzieś przy ok 1000 poście masz to o co prosisz
 

skorpion75

New member
Jak odczytywać jaka matryca jest zainstalowana w Twoim telewizorze *C650?

Na jednym z boków telewizora (zazwyczaj prawy) przyklejona jest naklejka. Na niej napisany jest numer modelu i wersja matrycy zainstalowanej w TV.

dsc01112t.jpg


Ostatnia rubryka pt "Version/Wersja":
AU Optronics (AUO) A-MVA
B - Chi Lin Technology (CLT)
C - Chi Mei Optoelectronics (CMO)
I - LG Display IPS (LGD), S-IPS
P - Chunghwa Picture Tubes (CPT)
S - Samsung S-PVA (S-LCD)
Q - IPS Alpha Technology Alpha LTD (Hitachi i Panasonic) IPS / IPS Pro
H - Samsung S-PVA (specjalne dla 3D)

Oznaczenia konkretnych wersji panelu lcd.

SS01 (02,03,04), matryca S-PVA firmy Samsung
SQ01 (02,03,04), matryca S-PVA firmy Samsung
SP02/03 - matryca S-PVA firmy Samsung
SN03/04 - matryca S-PVA firmy Samsung
HQ01 - matryca S-PVA firmy Samsung
CN01, CN02 - matryca S-MVA
CK03 -?
BN01 (02,05,06,07) - matryca S-MVA
AA01 (02,03,04,05,07) - matryca MVA od AUO-
AC01 (02,03,04,05) - nowa matryca z AUO-MVA3
BA01 - matryca z AUO na podświetleniu Shilin
GA01 - matrix-MVA3 z AUO
I102 i I203 - matryca IPS-Pro z IPS-Alpha


AA0x - 8-bitowe
SQ0x - 10 bit - oznaczony: Q z 10bit panel
a>

Ciężko ruszyć d... (myszkę) i znaleźć kilkanaście stron wcześniej?
 

naskrecik

New member
mam pytanie. czy adapter wifi będzie działał tylko orginał samsunga za 250-300zł? kupiłem router linksysa i w promocji dostałem adapter linksys, wkładam go do usb 1 i nic się nie dzieje. będzie działać czy nie ma szans?
 

Verwolff

New member
Ponieważ mieszkam za granicą, pomimo ustawień na Polskę, mogłem zainstalować tylko zagraniczne widgety (pewnie przez zagraniczny numer IP). Czy jest możliwość doinstalowania także polskich widgetów? Jeżeli tak, to w jaki sposób?
 
Do góry