Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

maciejwl

New member
Witam! Tak u mnie wszystkie widgety działają w tym Gazety.pl prócz GazetaFinanse czy biznes... raz tylko mi się połączyło a ostatnio kiedy próbowałem ciągle nic.
Dodam jeszcze, że nie posiadam póki co routera i telewizor korzysta ze zwykłego udostępniania neta z lapa po LAN. Internet mam z iPlusa. Wszystko naprawdę ładnie śmiga, jedynie wspomniane finanse gazety.pl nie chodzą :(
 

kshysio

New member
Mi chodzi o obraz statyczny. Porownujac samsungi z innymi w sklepie, obraz w samsungach wyglada jakby byl rozmyty (tła), a kontury (np. postaci) pogrubione i duzo bardziej wyrazne. Przez to obraz wyglada jak film rysunkowy. Pytanie czy te filtry da sie wylaczyc (np. moze jest ustawienie grubosci konturu i regulacja rozmycia) i czy po regulacji tych filtrow da sie uzyskac nauralny obraz.
jest w ustawieniach obrazu taka opcja jak "wyostrzanie krawędzi" - można wyłączyć.
 

ChrisB

New member
Dziś pojawiła się nowa wersja firmware z numerem 2001.2:

1. Title
2010 Model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
LE**C6, 7, 8 Series
3. Carrier or Corporate Customer
Open Market
4. Description
T-VALDEUC-2001.2
. Add alternative FRC Ics (Zoran)
. SPDIF is not working if sub-dtv sound is selected in PC-DTV PIP mode.
. Watching ''picture'' on media play error with new s/w of I-phone/I-pad.
. OSD Wrapping issue on wireless pop-up window
 

Mariu

Member
Mam tuner Dreambox 8000 i podlaczony do niego HDD i odpowiednim pluginem udostepnilem go w sieci.
W PC normalnie jest widoczny natomiast Samsung c650 go nie widzi.Wybieram Allshare i nic nie widzi.
Co tu jest grane ?
 

Wigash

New member
Niestety ten model nie ma podświetlanej ramy ani łezki, a zdjęcia przedstawiają złudzenie optyczne, które powstaje podczas oświetlania telewizora (np. przez światło słoneczne)
ojej a kto by chcial zeby to swiecilo :) Spróbuj poświecić czymś zza telewizora, to zobaczysz taki efekt. Ten plastik z obudowy jest ciemno czerwony.
Odpisał :D

"Przepraszam z błąd i cieszę się że udało się Pani uzyskać właściwe
akcesoria."

:p
...
ja bym mu nie darował. Jak masz to na mailu to zgłoś oficjalną reklamację! Tylko nie wiem co mogłabyś zażądać jako rekompensatę... drugiego pilota? :niewiem: może takiego małego jaki jest w serii B7000
 

maciejwl

New member
Dostałem info na email od Samsunga co do widgetów Onet i TubaFM. Otóż widgety te nie są na liście które wkrótce mają się pojawić, ale nie jest wykluczone, że pojawią się jeszcze w tym roku.
 

ChrisB

New member
Śmieszna sprawa z tymi widgetami. Chwalą się na stronie "nieograniczonym internetowym światem rozrywki" a nie potrafią szybko i sprawnie wprowadzić 3 nowych aplikacji. Ogólnie przed zakupem TV spodziewałem się trochę większej ich ilości. Pocieszające jest jednak to że już ktoś rozpracował jak tworzyć dodatki nieoficjalne :)
 

Mariu

Member
No miejmy nadzieje.
NAtomiast co z ta Gazeta pl ?Raz chodzi ale wiekszosci wywala blad polaczenia.Wy tez tak macie ?

I jak zainstalować widget VU DU ? Nie ma go w samsung aps z poziomu TV
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
No miejmy nadzieje.
NAtomiast co z ta Gazeta pl ?Raz chodzi ale wiekszosci wywala blad polaczenia.Wy tez tak macie ?

I jak zainstalować widget VU DU ? Nie ma go w samsung aps z poziomu TV
u mnie gazeta chodzi bez problemu, jak i inne aplikacje.
Nie ma VUDU bo nie działają w polsce i tyle. Co sie będzie VUDU napinalo na widgeta dla polaków jak tu nikt nie chce placic za filmy :D
 

elmoone

New member
ojej a kto by chcial zeby to swiecilo :) Spróbuj poświecić czymś zza telewizora, to zobaczysz taki efekt. Ten plastik z obudowy jest ciemno czerwony.

Toż to właśnie napisałem, a koleżanka mrowkasrowka pytała się czy telewizor jest podświetlany (ponieważ na zdjęciach ma się wrażenie, że świeci).

A tak przy okazji ta łezka na dole modelu C650 to zbędny bajer, który mi osobiście się nie podoba (na całe szczęście Samsung w modelu C550 ograniczył do zwykłej czarno-szkarłatnej ramy bez udziwnień :))
 

jerryy

New member
Testowalem ostatnio B651 u znajomego, i co mnie zdziwilo to brak funkcji automatycznego dopasowania (skalowania) obrazu, taka jak widzialem w Panasonicach czy Philipsach.... działalo tam to nawet po Euro Scarcie i przełączalo obraz do odpowiedniej wielkości nawet po wlaczeniu reklam w innych proporcjach na tym samym kanale. Kiedy trzeba wypełniało cały ekran bez pasów u góry lub z boku, odcianając jak najmniej obrazu jak się da lub nie odcinało nic jesli kanal nadawany w 16/9, zawsze zachowując przy tym proporcje (czyli zawsze bez za szczupłych lub za grubych bab:)).

Jest cos takiego w C650 czy tez zawsze musicie wduszać Picture i recznie ustawiac proporcje przy przelaczaniu na inny kanal??
 
Ostatnia edycja:

northernlite

New member
Dziś pojawiła się nowa wersja firmware z numerem 2001.2:

1. Title
2010 Model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
LE**C6, 7, 8 Series
3. Carrier or Corporate Customer
Open Market
4. Description
T-VALDEUC-2001.2
. Add alternative FRC Ics (Zoran)
. SPDIF is not working if sub-dtv sound is selected in PC-DTV PIP mode.
. Watching ''picture'' on media play error with new s/w of I-phone/I-pad.
. OSD Wrapping issue on wireless pop-up window

Ciekawe czemu z początku jest 2. Oznacza to duże zmiany.
Wczoraj zrobiłem upgrade, wszystko chodzi co wcześniej chodziło - mkv, mp4, avi.
Szybkość działania się mocno poprawiła - zarówno przełączanie programów jak i nawigacja po menu.
 
Do góry