Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

docent7

New member
Nie wiem jak z innymi modelami ale z moim TV ładnie pracuje. NIe wiem ile teraz kosztuje Hornet ...07, ja za niego zapłaciłem 80 zł jakiś rok temu. Sprawdził się w komputerze stacjonarnym, później w lapku a teraz śmiga w TV.
 

ChrisB

New member
Mam mały "problem" (o ile tak to można nazwać wogóle ;) z dźwiękiem DD z XBOXa. Konsola jest podłączona do TV przez HDMI a TV z kinem domowym po optyku. Jak odtwarzam filmy z dźwiękiem DD przez USB to kino odtwarza dźwięk 5.1 po ustawieniu odpowiedniej opcji w TV (Tools->Ustawienia dźwięku) natomiast przy źródle z konsoli takiej opcji już nie mam i odtwarza się tylko stereo. Kupiłem dziś dodatkowy kabelek optyczny i podłączyłem XBOXa bezpośrednio z kinem domowym pod drugie wejście. Efekt jest taki że audio leci i na TV i na kino domowe. Żeby "wyciszyć" TV muszę wejść w menu i wybrać głośniki zewnętrzne. Problem w tym że jak włączę telewizję analogową to żeby mieć dźwięk tylko na TV (szkoda prądu na kino w tym momencie) to muszę ponownie przestawić opcję w menu na głośniki telewizyjne. Da się to rozwiązać jakoś prościej? Mam nadzieję że nie zamotałem za bardzo :)
 

docent7

New member
Nie wiem jak z innymi modelami ale z moim TV ładnie pracuje. NIe wiem ile teraz kosztuje Hornet ...07, ja za niego zapłaciłem 80 zł jakiś rok temu. Sprawdził się w komputerze stacjonarnym, później w lapku a teraz śmiga w TV.

Sprawdziłem na allegro koszt Horneta P6132-07 to 60 zł plus przesyłka razem .... 80 zł.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
p.s. nie cierpię czytać postów ludzi którzy g@#@$ wiedzą, coś tam usłyszeli a drą gębę i się mądrują na całe forum. Chill out.
No OK racja, ale skad Ty i inni macie te informacje o matrycach. Nikt z nas nie pracuje dla Samsunga i wszystko co tu opisujemy sa to tylko spekulacje zaslyszane badz wyczytane w necie. NIektorzy twierdza, ze nie ma roznic miedzy oznaczeniami w panelach, ja organoleptycznie stwierdzilem ze sa pomiedzy SQ i AA, niemialem natomiast okazji porownac dwoch tych samych - moze wtedy potwierdziloby sie ze naklejka nic nie znaczy ;).
 

maciejwl

New member
Yahoo!

Pojawił się niedawno widet Yahoo. Jest on w dziale informacja. Zainstalowało mi się to bez problemu, lecz nie chce się uruchomić. Działa komuś ten widget? Chyba, że przez pomyłkę tam trafił i działać dla Polski i tak nie będzie :(
 

slavko80

New member
Witam,

Czy jeśli podłączę przedłużacz słuchawkowy do TV (LE40C650) a słuchawki nie będą podłączone to czy dźwięk będzie grał w głośnikach TV czy też samo podłączenie przedłużacza będzie skutkowało wyciszeniem dźwięku w głośnikach?

Mam utrudniony dostęp do tylnego panelu z gniazdami i taki przedłużacz znacznie ułatwił by mi podłączanie słuchawek
 

grzewoj

New member
Witam,

Czy jeśli podłączę przedłużacz słuchawkowy do TV (LE40C650) a słuchawki nie będą podłączone to czy dźwięk będzie grał w głośnikach TV czy też samo podłączenie przedłużacza będzie skutkowało wyciszeniem dźwięku w głośnikach?

Mam utrudniony dostęp do tylnego panelu z gniazdami i taki przedłużacz znacznie ułatwił by mi podłączanie słuchawek

Podłączenie samego przedłużacza wyłączy dźwięk.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Mam mały "problem" (o ile tak to można nazwać wogóle ;) z dźwiękiem DD z XBOXa. Konsola jest podłączona do TV przez HDMI a TV z kinem domowym po optyku. Jak odtwarzam filmy z dźwiękiem DD przez USB to kino odtwarza dźwięk 5.1 po ustawieniu odpowiedniej opcji w TV (Tools->Ustawienia dźwięku) natomiast przy źródle z konsoli takiej opcji już nie mam i odtwarza się tylko stereo. Kupiłem dziś dodatkowy kabelek optyczny i podłączyłem XBOXa bezpośrednio z kinem domowym pod drugie wejście. Efekt jest taki że audio leci i na TV i na kino domowe. Żeby "wyciszyć" TV muszę wejść w menu i wybrać głośniki zewnętrzne. Problem w tym że jak włączę telewizję analogową to żeby mieć dźwięk tylko na TV (szkoda prądu na kino w tym momencie) to muszę ponownie przestawić opcję w menu na głośniki telewizyjne. Da się to rozwiązać jakoś prościej? Mam nadzieję że nie zamotałem za bardzo :)
Po podaniu dźwięku wielokanałowego na HDMI, niestety na wyjściu zawsze będzie stereo, ot taka mała niedoróbka Samsunga. Moim zdaniem da się to rozwiązać prościej, ja np. używam na pilocie przycisków VOL+ i VOL-, żeby mi się dźwięk nie dublował :-D
 

ChrisB

New member
Po podaniu dźwięku wielokanałowego na HDMI, niestety na wyjściu zawsze będzie stereo, ot taka mała niedoróbka Samsunga. Moim zdaniem da się to rozwiązać prościej, ja np. używam na pilocie przycisków VOL+ i VOL-, żeby mi się dźwięk nie dublował :-D

A na to nie wpadłem, próbowałem używać MUTE ale wtedy po ekranie lata ikonka.

Pisałem też w tej sprawie do SAMSUNGA, odpowiedź:

Aby uzyskać dźwięk 5.1 z sygnału telewizyjnego na kinie domowym, należy
właczyć w kinie funkcje Pro Logic. opcje tą można właczyć za pomocą
klawisza PLII.

Problem w tym że będzie to stereo "rozbite" na 5.1 więc to nie to samo.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Pisałem też w tej sprawie do SAMSUNGA, odpowiedź:

Aby uzyskać dźwięk 5.1 z sygnału telewizyjnego na kinie domowym, należy
właczyć w kinie funkcje Pro Logic. opcje tą można właczyć za pomocą
klawisza PLII.

Problem w tym że będzie to stereo "rozbite" na 5.1 więc to nie to samo.
Co za banda kretynów :evil:, no po prostu płakać się chce. Nie ma sensu w ogóle do nich pisać, lub dzwonić, szkoda nerwów.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,Sorry kol.Moxmox mój błąd,nie spr.dokladnie-juz sie poprawiam;pozdr.
Podaje za GURU w tym temacie-hristoslav2.

Litery BNxx oznaczają matrycy CMI. Ponadto, wyznaczają i części zamiennych.
Numery od litery xxxxxxx - oznaczają części zamiennych.
Jeśli spojrzeć tutaj zobaczysz sam bekvi i ilość części zamiennych.
http://www.shopjimmy.com/catalogsear...lt/?q=T400HW03

SetCombG.com Forum - Číäĺęń

AA01 UE32B6000VWXRU Slovakia
CN01 UE32B6000VWXRU Slovakia
BN02 UE40B6000VWXCS China
SQ01 UE40B6000VWXRU Russia
SS03 UE40B6000VWXRU Slovakia
SQ01 UE40B7000WWXRU Slovakia
SS03 UE40B7000WWXRU Slovakia
AA01 UE40B7020WWXRU Slovakia
SQ01 UE40B7020WWXRU Slovakia
AA01 UE40B8000XWXRU Slovakia
SQ01 UE40B8000XWXRU Slovakia
BN02 UE46B6000VWXRU Slovakia
SQ01 UE46B6000VWXRU Slovakia
SS03 UE46B6000VWXRU Slovakia
SQ01 UE46B7000WWXRU Slovakia
BN02 UE46B7000WWXRU Slovakia
SS03 UE46B7000WWXRU Slovakia
SQ01 UE46B7020WWXRU Slovakia
BN02 UE46B7020WWXRU Slovakia
BN02 UE46B7090WPXZG Slovakia
AA01 UE46B8000XWXRU Slovakia
SQ01 UE46B8000XWXRU Slovakia

Niespodzianka trafiła sie jedna matryca z Chin BN02 UE40B6000VWXCS China
Na AVForums wyczytalem,ze Samsung wybud.fabr.w Chinach.
Kol.Mensir67pl-dobrze wypatrzyles,na Digital Versus tez pokazali takie zdjecie z tylu-jak Twoje made in China.Tez sie rozspisali o matrycach Samsunga.Matryca jest waznym elementem TV,ale moim zdaniem mało kto rozrózni(patrz pod kątem) na wprost wszyskie są OK.pozdr.
 

tczrasz

New member
Podłączał ktoś swojego 650 pod kino domowe optykiem.
JA nie moge sobie z tematem poradzić, na moim thomsonie dpl950 nie mam żadnego sygnału po optyku z 46c650.
Może jakieś ustawienia w TV ?
 

luk_venon

New member
wymiary le40c650

mam dosc nietypowe jak sadze pytanie, jakie są wymiary telewizora le40c650, na stronach producenta i sklepach internetowych co prawda podają wymiary, ale ma dla nich różnicy model 630, a 650- czyli łezka na dole ekranu.

Ma to dla mnie spore znaczenie, ponieważ tv będzie wisiał na ścienie i jest bardzo ograniczone miejsce i te 2-3 cm mogą zrobić różnice( interesuje mnie wymiar bez podstawy oczywiście). Z góry dzięki za odpowiedź
 
Do góry