Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

mover2002

New member
a jak jest z odblokowaniem PVR ?? traci się gwarancje za grzebanie w ustawieniach czy nie ?? mam telewizor z 5 letnią gwarancją i głupio było by ją stracić za coś takiego :(
 

piteron

Active member
Bez reklam
każda ingerencja w menu serwisowe powoduje utratę gwarancji
ale czy serwisantowi będzie się chciało grzebać jeśli TV umrze,bo jeśli nastąpi mała awaria zawsze można przywrócić do ustawień fabrycznych
podejrzewam że 15 sek naciśniecie przycisku power załatwi temat
p/s
ja tez mam 5 lat gwarancji i ubezpieczenia i tym bardziej będę grzebał,jak coś pójdzie nie tak to po prostu telewizor spadnie ze ściany
 

gabmax

New member
Pvr

do wszystkich którzy pisali że na najnowszej wersji softu nie działa PVR
PVR działa,osobiście sprawdzałem,dodatkowo dużo szybciej działa time shift,i dodano funkcje przeskoku o ok 5 min w nagraniu trwajacym ponad 15 min(przytrzymanie przycisku przewijania nie zwiększa prędkości przewijania tylko przeskakuje o ok 5 min)

no tak działa,jeżeli był włączony przed aktualizacją najnowszej wersji softu ,ale jak ktoś nie miał wcześniej włączonego i zrobił aktualizacje do 3009.2 czy da radę teraz włączyć?
 

piteron

Active member
Bez reklam
no tak działa,jeżeli był włączony przed aktualizacją najnowszej wersji softu ,ale jak ktoś nie miał wcześniej włączonego i zrobił aktualizacje do 3009.2 czy da radę teraz włączyć?
a tego Ci nie powiem
ja mam PRV od jakiegoś czasu a na pewno od ostatniej aktualizacji
Ale sprawdzałem przed momentem ,opcja włączenia w menu serwisowym nadal istnieje,i nadal nagrywa,tylko nie wiem czy to sprawka tego ze wcześniej miałem włączone i najnowsze firmware ominęło tą funkcję
Dodatkowo bankowo najnowszy soft wprowadził kilka poprawek w PVR( o tym juz pisałem)więc dziwne by było że tylko w C650 firmware blokuje,a w innych modelach modyfikuje,menu serwisowe w większości TV Samsunga jest takie same(sprawdzałem na kilku modelach) nawet w serii C jest opcja 3D supportet
p/s
Tubka już działa:smile:
 
... nawet w serii C jest opcja 3D supportet ...
p/s
Tubka już działa:smile:

Czy sprawdzałeś funkcję 3D Support?

Posiadam trailer 3D, który normalnie składa się z dwóch obok siebie, prawie identycznych obrazów.
Na kompie odpaliłem PowerDVD 11 i użyłem funkcji 3d, to zrobił mi obraz 3d - tylko potrzebne są do wyboru okulary czerwono-niebieskie lub polaryzacyjne. Natomiast na TV po USB wyświetla również dwa połaczone obok siebie obrazy.

Ciekawe czy przy uruchomieniu 3D support w C650, nasz telewizor również przystosuje obraz do okularów 3D?

Mógłby forumowicz sprawdzić ową funkcję?
 

piteron

Active member
Bez reklam
sprawdzałem nie raz;)
obraz przystosowany do okularów dwu -barwnych wyświetli,ale "nowe" 3D pozostaje tylko w sferze marzeń
u mnie wyświetla not suported a nawet jak udało mi sie odpalić trailer "Avatara" to nie miałem jak podpiąć okularów ,szukałem kombinowałem ale niestety
ale jest pewien plus mam dostęp do tv C8000,tzn dostęp wisi w pokoju obok podpięty do Pioneera BDP-430 plus 2 pary okularów ssg-2100ab i nie udało mi sie obejrzeć więcej niż 15 min demo .Filmy to porażka,boli głowa i oczy łzawią,a i obraz standardowy jest zdecydowanie gorszy od mojego lcd.Nie dość że kalibracja jest praktycznie nie możliwa(w odpowiednim dostosowaniu jasności panelu pojawiają sie obłoczki wokół jasnych punktów)to zużycie energii na akceptowalnym poziomie jakości obrazu jest praktycznie takie samo jak w LCD:sad:
jedyny plus to Skype i zdecydowanie lepiej działający czujnik oświetlenia
więc proszę sie nie ekscytować funkcja 3D support w menu serwisowym;)
 

444luki

New member
Jak kupiłem TV od razu zrobiłem update do 3009.2, teraz tego żałuję bo mogłem się wstrzymać.
Wchodząc w menu serwisowe jest ono tak okrojone, że już nie włączymy funkcji pvr.
 
Ostatnia edycja:

lokipp

New member
No i telewizor kupiony :)
W związku z tym prosiłbym o mała podpowiedź odnośnie optymalnego podpięcia tv do wzmacniacza i dvd. Wcześniej miałem podpięty tv z dvd za pomocą złącza euro. Teraz kabel jest za krótki bo samsung wisi na ścianie i kable muszą przejść przez korytko. Muszę zatem kupić nowe kable więc może da się to podpiąć lepiej.
Dvd jest podpięte ze wzmacniaczem za pomocą Coaxial. Czym podpiąć Dvd do TV w kwestii video i audio. Oraz czym podpiąć TV do wzmacniacza w kwestii audio?

Poniżej zdjęcie wyjść w dvd i wzmacniaczu.
http : // img217.imageshack.us/img217/1586/zdjcie0198x.jpg
 

pedro_78

New member
Bez reklam
No i telewizor kupiony :)
W związku z tym prosiłbym o mała podpowiedź odnośnie optymalnego podpięcia tv do wzmacniacza i dvd. Wcześniej miałem podpięty tv z dvd za pomocą złącza euro. Teraz kabel jest za krótki bo samsung wisi na ścianie i kable muszą przejść przez korytko. Muszę zatem kupić nowe kable więc może da się to podpiąć lepiej.
Dvd jest podpięte ze wzmacniaczem za pomocą Coaxial. Czym podpiąć Dvd do TV w kwestii video i audio. Oraz czym podpiąć TV do wzmacniacza w kwestii audio?

Poniżej zdjęcie wyjść w dvd i wzmacniaczu.
http : // img217.imageshack.us/img217/1586/zdjcie0198x.jpg
Niestety podobnie jak ja nie masz zbyt dużego pola do popisu. Masz raptem dwie opcje podłączenia, DVD do TV przez scart i do ampli przez optyka, dodatkowo TV połącz z ampli drugim optykiem. Możesz jeszcze spróbować podłączyć DVD do ampli przez component i ampli z TV przez component monitor out, obraz powinien być lepszy niż przez scart. podłączenie dźwięku zostaje takie jak opisałem wcześniej.
 

lokipp

New member
Możesz jeszcze spróbować podłączyć DVD do ampli przez component i ampli z TV przez component monitor out, obraz powinien być lepszy niż przez scart. podłączenie dźwięku zostaje takie jak opisałem wcześniej.
Czyli przepuścić obraz przez amplituner? Component, ten obok scart, podpinam pod component A czy B?
 

nightfaler

New member
Pod warunkiem, że nie masz najnowszej aktualizacji 3009.2 która całkowicie blokuje możliwość włączenia tej funkcji.
Jedyna opcja to powrócić do poprzedniej wersji oprogramowania. Ktoś wie jak to zrobić?
Heh dobra wszystko przebiegło bez problemu. Ale sprawdzić będę musiał i tak kiedy indziej. Nie mam zamiaru dać sformatować mojego HDD ;p. Jeszcze takie pytanko do jakiego formatu on to formatuje? Jest możliwość wciąż korzystania z niego jak z normalnego urządzenia magazynującego czy nie?

Odnośnie downgradu softu znalazłem coś takiego:
SamyGO • View topic - 3005.1 problems, is it possible to downgrade?
 

444luki

New member
Do góry