Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

min

New member
Smasung Channel List Editor - export / import / edycja listy kanałów

A ja mam pytanie o eksport / import listy kanałów.
Wyeksportowałem, użyłem programu Samsung Channel List Editor 0.72 do zmiany nazw kanałów. Zapisałem i zaimportowałem. TV napisał, że zastąpi istniejącą listę, potem, że zaimportował i zrestartował się. Niestety po restarcie nie ma żadnych zmian.

Ktoś może ma doświadczenie z edytowaniem listy kanałów?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
I jak to jest z USB3 jest ono kompatybilne z USB2?
Przepraszam za double post cytuj przeczytałem jako edytuj...
Google nie gryzie.

Tu nie jest problemem transfer, tylko zasilanie dysku. Miałem z jednym samsungiem problem. Lepiej brać dyski z własnym zasilaniem
To kupic dysk zewn samsunga i bedzie wszystko dzialalo jak nalezy. Nie dosc ze design maja swietny to i cena bdb.
 

min

New member
Ale to chyba problem z zasilaniem dotyczy tylko dysków dużych 5.25 ". Do nich trzeba mieć osobne zasilanie. Z małymi (2.5") czyli takimi jak do notebooków jeszcze nie miałem problemów. A podłączałem już dużo i różne bez dodatkowego zasilania.
 

photomasz

New member
Watpliwe, bo jak udowodnisz gorsza jakosc obrazu na drugiej matrycy, ktora wg. producenta moze byc ok, bo miesci sie w jakis tam normach. Chyba musialbys wynajac rzeczoznawce ;).

po góralsku napisze: dupce takie normy. :) jak patrzyłem na czarny ekran, a teraz jak patrzę i jest przeniebieszczony...? jeśli jest do wymiany SQ1 a dają zamiennie AO2 o zauważalnym spadku jakości to ewidentne wyłudzenie i tak to kwalifikuje.

O wynikach działań reklamacyjnych poinformuję. Sądy są dla ludzi.
Pozdrawiam.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
po góralsku napisze: dupce takie normy. :) jak patrzyłem na czarny ekran, a teraz jak patrzę i jest przeniebieszczony...? jeśli jest do wymiany SQ1 a dają zamiennie AO2 o zauważalnym spadku jakości to ewidentne wyłudzenie i tak to kwalifikuje.

O wynikach działań reklamacyjnych poinformuję. Sądy są dla ludzi.
Pozdrawiam.
To tak samo jak masz auto na gwarancji i np. w fabryce wsadzili ci czesc Lemfordera ze znaczkiem np. Vw. Czesc sie popsula i w ASO wymienili ja juz na Toprana, ale tez ze znaczkiem VW. Oba produkty spelniaja te same normy, a praktyka mowi, ze Lemforder jest duzo trwalszy ;)
 

akejup

New member
Witam. Nie wiem czy coś przestawiłem czy nie, ale w części programów np. TVP1,2 czy TVN mam od dołu i góry czarny pasek (taki zwężony obraz), natomiast w pozostałych obraz zajmuje cały ekran. Czy tak jest i musi być ?
Pozdrawiam
 

uzumakinarut

New member
Filmy przycinają??

Witam Mam pytanie zakupiłem SAMSUNGA LE37C650 z softem 3006. podłączyłem go do kompa. Moja konfiguracja to:
Procesor: i3 2,93
Ram: G.Skill DDR3 F3-12800CL7-ECO 1600MHz
Karta Graficzna: ASUS EAH HD5770 512 MB
Pł. Główna: ASUS P7P55D-E

Podłączyłem TV kablem HDMI o długości 5M marki VoiceCraft o parametrach: Rozdzielczość: 2560x1600p
Żywe i naturalne kolory dzięki zastosowaniu funkcji Deep Color - przesył obrazu w 48bit
Przesył sygnału 10 Gbit/s
Pozłacane wtyki HDMI z filtrami.

Sterowniki karty graficznej to Ati Catalyst 11,3.

JAK włącze jakikolwiek film czy w HD, fullHD czy dvd rip na kompie by oglądać sobie na tv-ku, to tnie mi na LCD!! Filmy z pendriva Samsung odtwarza mi płynnie a te z komputera tną. To wina ustawień sterowników karty graficznej, Samego kabla, czy softu tego 3006???? Proszę o pomoc!!
 

mirsie

Member
Hej u mnie było podobnie, zaraz po otwarciu pudełka i włączeniu LE40c650 SQ01. Po wizycie serwisu, najpierw wymieniono moduł zasilający, bez zmiany. Na niskokontrastowym obrazie podświetlenie minimalnie drgało jak uszkodzona świetlówka w łazience. Tv pojechał do serwisu, gdzie przez 4 dni technicy próbowali wychwycić problem, ponieważ miganie pojawiało się niespodziewanie. po 4 dniach zadzwonił do mnie technik z informacją, że wymieniają cały panel LCD. I tu zonk, po przyjeździe patrzę na nalepkę z tyłu na matrycy i widnieje na niej AO2... także już nie mruży, ale widać czym "serwisuje" się sprzęt.
Pozdrawiam
A czy przypadkiem nie masz w ustawieniach eco włączonej automatycznej jasności? Wtedy obraz się ściemnia i rozjaśnia - stosowne do obrazu.
 

coolbaczek

New member
Własnie zobaczyłem że na stronie samsunga pojawił się dzisiaj nowy soft T-VALDEUC-wersja 3008.3, opisane zmiany w changelog to:
1. Title
2010 Model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
LE**C6, 7, 8 Series
3. Description
* T-VALDEUC-3008.3
- Optimization to find the Service Channel for SkyD (Germany, Austria , Swiss Region)
Czy ktoś już upgredował ? czy są jakieś zauważalne zmiany w codziennym użytkowaniu?
 

coolbaczek

New member
Witam Mam pytanie zakupiłem SAMSUNGA LE37C650 z softem 3006. podłączyłem go do kompa. Moja konfiguracja to:
Procesor: i3 2,93
Ram: G.Skill DDR3 F3-12800CL7-ECO 1600MHz
Karta Graficzna: ASUS EAH HD5770 512 MB
Pł. Główna: ASUS P7P55D-E

Podłączyłem TV kablem HDMI o długości 5M marki VoiceCraft o parametrach: Rozdzielczość: 2560x1600p
Żywe i naturalne kolory dzięki zastosowaniu funkcji Deep Color - przesył obrazu w 48bit
Przesył sygnału 10 Gbit/s
Pozłacane wtyki HDMI z filtrami.

Sterowniki karty graficznej to Ati Catalyst 11,3.

JAK włącze jakikolwiek film czy w HD, fullHD czy dvd rip na kompie by oglądać sobie na tv-ku, to tnie mi na LCD!! Filmy z pendriva Samsung odtwarza mi płynnie a te z komputera tną. To wina ustawień sterowników karty graficznej, Samego kabla, czy softu tego 3006???? Proszę o pomoc!!
na pewno nie jest to problem kabla czy tv, opisany problem swiadczy o problemie z konfiguracją karty graf a wlasciwie o braku jej wydajnosci, zainstaluj najnowe stery ati ze strony amd- ustaw wszyskie ustawieniana default oraz powyłączaj wszystkie wodotryski w kompie żeby maksymalmie kompa odciążyc powinno pomóc,pozdr
 

photomasz

New member
A czy przypadkiem nie masz w ustawieniach eco włączonej automatycznej jasności? Wtedy obraz się ściemnia i rozjaśnia - stosowne do obrazu.


jeśli serwis wymienił panel LCD to raczej nie była to wina czujnika ECO. rozjaśnianie obrazu i ściemnianie miało charakter mrużenia jak uszkodzona świetlówka.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Dobrze ze Twoja nowa matryca za 1300zl nie jest z Chin, pewnie z Tajwanu ? Nie pisze o chinskiej a o matrycy z uszkodzonego TV.

Btw. Moja pomylka, to nie matryca a plyta glowna byla za 89$
 
Do góry