Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

maciejwl

New member
właśnie a ktoś używał vTuner ? :) bo nie widziałem żeby ktoś o nim wspominał :)
maciejwl zgadzam się szkoda że brak jest OnetVOD, a ten wpTV słaby
vTuner ilością dostępnych stacji radiowych robi wrażenie. Lecz jakość dźwięku niektórych programów radiowych jest bardzo słaba.
Polskie stacje te bardziej znane i komercyjne chodzą u mnie lepiej niż to jest w TubaFM, jakość dźwięku jest bardzo dobra, jest czysto i płynnie. W Tubie nadal mam takie minimalne przerwy podczas słuchania utworów :(
Internet posiadam 8 Mb/s.
 

wonio

New member
Witam
Chciałbym po sieci korzystać z zasobów dysku masowego d-linka DNS-323 , pliki avi , mp3 chodzą płynnie natomiast plików mkv nie obsługuje.Czy muszę coś dogrywać do TV , czy może jest jakiś inny pomysł??
W laptopie i stacjonarnym korzystam z Wild Server i hula.
 

darek22225

New member
Witam
Kupiłem le55c650 z softem T- valdeuc 1003,3 - brak opcji PRV w menu serwisowym.
I pytanie o PVr , od jakiego softu jest możliwość odblokowania PVR, i czy warto zmieniać , czy czegoś mi ten nowszy soft nie skopię..
 

revolt1

New member
Proszę o pomoc.

Witam. Posiadam samsunga 32c6500 i mam taki problem a zaznaczam nie jestem w tym obeznany . Mam router Pentagram Cerberus P 6351 który jest podłączony kablem do TV i jak włącze internet to wszystko działa (wszystkie wigety sie pobrały i zainstalowały) poprostu działa (test też przechodzi wszystko OK) A problem zaczyna się gdy chcę udostepnic pliki z laptopa (filmy, muza) poprzez DLNA. Zainstalowane mam na laptopie SAMSUNG PC Share Managera gdy go uruchamiam za każdym razem wyskakuje mi komunikat serwer niedostępny, Tv też mi nie widzi laptopa (antywirus wyłączony, zapora systemowa także) i małe info posiadam także odtwarzacz multimedialny Ariva 110 HD i tuner HD który też jest podłączony do sieci i wszystko działa jak należy, odtwarzacz widzi wszystkie filmy i muze które udostępniam a TV z laptopem nie chce. Czytałem dosyć trochę jak to skonfigurować ale już sie w tym tracę gubię i moja prośba jak by mi ktoś pomógł skonfigurować router tak aby też można odtwarzac pliki na TV z laptopa poprzez DLNA. A nie jest to dla mnie takie proste a wszczególności ze instrukcję mam w j.ang. i wogóle się nie znam na technicznych ustawieniach routera. no może nie dosłownie ale ...Proszę bardzo o pomoc za którą z góry dziękuję. Pozdrawiam.
 

baasior

New member
Witam
Byc moze juz bylo takie pytanie ale przymierzam sie do zakupu 40c650 i zastanawia mnie dlaczego nowszy model niby lepszy? jest tanszy od poprzednika o 700zł. Czy aby napewno c650 jest lepszy od b651 albo przyanjmniej taki sam ale za to tanszy. Wiem ze oblsuguje juz dts 2.0
Prosze o odopwiedz i z gory dziekuje.
 

pg_ef

New member
Kupiłem sobie LCD 32C650, wszystko pięknie cacy, DVD podpięte pod scart, dekoder N-ki pod HDMI2, Playstation 3 pod HDMI1 i teraz pytanie. Poprzednio miałem jakiegoś Samsunga 24'', tam na pilocie był przycisk TV i HDMI dzięki czemu mogłem się jednym kliknięciem przenosić pomiędzy TV a dekoderem/PS3. W pilocie do C650 jest tylko Source i trzeba się naklikać trochę, żeby dostać się do danego urządzenia. Można to jakoś uprościć? Bo rozumiem, że HDMI tutaj nie ma auto przełączenia jak w przypadku DVD na złączu Scart?
 

sochcio

New member
Samsung szybko dziala, ledwo zapowiedzieli a juz w Samsung Apps jest dostepny vod.tvp.pl
Dziala niezle, jakosc obrazu dobra tylko tresci troche malo, do ipla to im daleko.
Szkoda ze nie jest to pelna oferta dostepna na vod.tvp.pl, ale miejmy nadzieje ze beda rozwijac repertuar.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Kupiłem sobie LCD 32C650, wszystko pięknie cacy, DVD podpięte pod scart, dekoder N-ki pod HDMI2, Playstation 3 pod HDMI1 i teraz pytanie. Poprzednio miałem jakiegoś Samsunga 24'', tam na pilocie był przycisk TV i HDMI dzięki czemu mogłem się jednym kliknięciem przenosić pomiędzy TV a dekoderem/PS3. W pilocie do C650 jest tylko Source i trzeba się naklikać trochę, żeby dostać się do danego urządzenia. Można to jakoś uprościć? Bo rozumiem, że HDMI tutaj nie ma auto przełączenia jak w przypadku DVD na złączu Scart?


Jakby tak do wszystkiego dać przycisk to pilot miałby wielkośc gazety :mrgreen: Już nie przesadzaj, że tak co chwilę zmieniasz źródło sygnału :p
 

maciejwl

New member
Samsung szybko dziala, ledwo zapowiedzieli a juz w Samsung Apps jest dostepny vod.tvp.pl
Dziala niezle, jakosc obrazu dobra tylko tresci troche malo, do ipla to im daleko.
Szkoda ze nie jest to pelna oferta dostepna na vod.tvp.pl, ale miejmy nadzieje ze beda rozwijac repertuar.

Również jestem w szoku, że tak szybko widget VOD TVP się pojawił. Potwierdzam, działa super ;-) Tak dalej Samsung!!
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Napewno B651 ma lepszy i ladniejszy pilot niz ten z chamskiego plastiku w C650.

revolt1 - sciagnij AllShare 2.0 ze strony samsunga, on Ci powinien pomoc, to nowsza wersja PC share
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam. Posiadam samsunga 32c6500 i mam taki problem a zaznaczam nie jestem w tym obeznany . Mam router Pentagram Cerberus P 6351 który jest podłączony kablem do TV...
To raczej nie wina routera, tu masz opis jak skonfigurować pc share manager SAMSUNG's Digital World - Support
w prawdzie po angielsku, ale są obrazki więc nie powinieneś mieć problemu.
Witam
Byc moze juz bylo takie pytanie ale przymierzam sie do zakupu 40c650 i zastanawia mnie dlaczego nowszy model niby lepszy? jest tanszy od poprzednika o 700zł. Czy aby napewno c650 jest lepszy od b651 albo przyanjmniej taki sam ale za to tanszy. Wiem ze oblsuguje juz dts 2.0
Prosze o odopwiedz i z gory dziekuje.
Na B650 jest więcej alternatywnych aplikacji z SamyGO jedną z nich jest np obsługa dts, ale jest mniej widgetów, bo samsung już położył lachę na ta serię, poza tym niczym więcej się nie różnią.
 

revolt1

New member
To raczej nie wina routera, tu masz opis jak skonfigurować pc share manager
w prawdzie po angielsku, ale są obrazki więc nie powinieneś mieć problemu.


A mi się wydaje że to wina routera bo gdy uruchamiam pc share manager to zaraz pokazuje sie na srodku programu napis: Nie można uruchomić serwera. I po tym naciskam OK i program niby uruchomiony ale gdy wchodzę w zakładke Udostępnij to wszystko czyli: Włącz Opcję Udostępniania Dla Folderu, Wyłącz Opcję Udostępniania Dla Folderu, Ustaw Zmieniony Stan oraz Ustaw Zabezpieczenia Dla Urządzenia nie są aktywne (nie są podświetlone tylko szare) i nie reagóją na żadne kliknięcie. No i już nie wiem co mam robić. Może mi ktoś naprawdę pomoże bo myśę że ja nie dam rady. A przypomnę że internet działa mi wyśmienicie tylko to nieszczęsne DNLA. Diękiję i pozdrawiam.
 

min

New member
To raczej nie wina routera, tu masz opis jak skonfigurować pc share manager
w prawdzie po angielsku, ale są obrazki więc nie powinieneś mieć problemu.


A mi się wydaje że to wina routera bo gdy uruchamiam pc share manager to zaraz pokazuje sie na srodku programu napis: Nie można uruchomić serwera. I po tym naciskam OK i program niby uruchomiony ale gdy wchodzę w zakładke Udostępnij to wszystko czyli: Włącz Opcję Udostępniania Dla Folderu, Wyłącz Opcję Udostępniania Dla Folderu, Ustaw Zmieniony Stan oraz Ustaw Zabezpieczenia Dla Urządzenia nie są aktywne (nie są podświetlone tylko szare) i nie reagóją na żadne kliknięcie. No i już nie wiem co mam robić. Może mi ktoś naprawdę pomoże bo myśę że ja nie dam rady. A przypomnę że internet działa mi wyśmienicie tylko to nieszczęsne DNLA. Diękiję i pozdrawiam.
Komunikat "Nie można uruchomić serwera" oznacza raczej, że nie można uruchomić jakiejś usługi Windows (jak sądzę), którą instaluje PC Share Manager. Działanie internetu nie ma tu żadnego znaczenia bo DLNA używasz po sieci lokalnej i nie korzystasz z internetu.
Pytanie brzmi: czy w tej samej sieci masz inne urządzenia, które mogą korzystać z tego PC Share Managera i to działa czy nie?

posiadam także odtwarzacz multimedialny Ariva 110 HD i tuner HD który też jest podłączony do sieci i wszystko działa jak należy, odtwarzacz widzi wszystkie filmy i muze które udostępniam
Widzi te filmy i muzę którą udostępniasz w jaki sposób? Jako foldery udostępnione w windows czy przez PC Share Manager?
 
Ostatnia edycja:

revolt1

New member
Filmy i muzee wiadomo mam w folderach a w windowsie zaznaczylem tylko udostepnij ...itd wiadomo oco chodzi pozniej Arive mam podlaczoną także kablem z routera no i jak włącze Ariwę wchodzę w zakładkę sieć i zaraz mój laptop jest widoczny później otwieram poszczególny folder i mam dostęp do filmów oraz muzyi to samo mam na tunerze sat jest widziany w sieci i przesyłam na niego softy jaki listy kanałów tylko nie mogę tego samego zrobić w TV a przecież ma funkcję DNLA. A program PC share manager instaluje się poprawnie bez żadnych komunikatów tylko jak go uruchamiam to nie może uruchomić serwera a zakładnki te co wymieniłem są nieaktywne.
 

min

New member
Filmy i muzee wiadomo mam w folderach a w windowsie zaznaczylem tylko udostepnij ...itd wiadomo oco chodzi pozniej Arive mam podlaczoną także kablem z routera no i jak włącze Ariwę wchodzę w zakładkę sieć i zaraz mój laptop jest widoczny później otwieram poszczególny folder i mam dostęp do filmów oraz muzyi to samo mam na tunerze sat jest widziany w sieci i przesyłam na niego softy jaki listy kanałów tylko nie mogę tego samego zrobić w TV a przecież ma funkcję DNLA. A program PC share manager instaluje się poprawnie bez żadnych komunikatów tylko jak go uruchamiam to nie może uruchomić serwera a zakładnki te co wymieniłem są nieaktywne.
To znaczy, że Ariva używa zwykłego protokołu SMB czyli widzi sieć tak jak komputer. DLNA to co innego i Twój TV nie będzie widział folderów z komputera udostępnionych przez Windows - to normalne. Do tego celu musisz mieć serwer (czyli program) udostępniający zasoby strumieniowo według specyfikacji DLNA. Oczywiście wszystkie domowe urządzenia musisz mieć podłączone do Twojego routera do portów oznaczonych jako LAN. Na routerze najlepiej mieć włączony serwer DHCP - to kolejny program (tym razem na routerze), który zarządza adresami urządzeń. Nie znam PC Share Manager dokładnie. Kiedyś miałem krótko zainstalowany. Z tego co pamiętam to należy w nim wybrać urządzenie z listy (w tym przypadku Twój TV powinien być na liście widoczny) i zezwolić mu na korzystanie z udostępnionych przez PC Share Manager zasobów. Oczywiście zasoby do udostępnienia trzeba wskazać. Pamiętam, że był PC SM prosty w konfiguracji i działał bez problemów. Możesz też spróbować udospnić pliki przez inny program DLNA - Windows Media player lub Serviio (sam używam). Co do Windows Media Player to szukaj instrukcji w googlu. Do Serviio i PC Share Manager podałem linki kilka postów wyżej.
Generalnie ten wątek chyba nie jest dobry do diagnozowania problemów z PC Share Manager bo dotyczy on telewizorów z serii C650 a PC Share Manager jest programem do udostępniania dla różnych typów TV / urządzeń.
 

revolt1

New member
Dzięki i sory za nie ten "wątek" w tym temacie będę próbował może coś mi się uda. Biorę się za czytanie. Jeszcze raz dziękuję, Pozdrawiam.

@min jeszcze raz bardzo dziękuję za wskazówki Serviio rozwiązało problem nic nie musiałem ustawiać tylko sama instalacja no i udostępnienie folderów tylko mam jeszcze małe zapytanie mam filmy i do nich napisy i wszystkie w formacie srt. i mi ich nie wyświetla tylko sam film dlaczego? a z dysku przez USB wszystko OK. Dobra to już moje ostatnie pytanie w tym wątku i jeszcze raz wszystkich sory za zaśmiecanie. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

pilarix

New member
a ja mam problem troche z innej beczki, bo gdy wchodzę w intrenet@TV to pisze mi że będzie potrzebna aktualizacja, no więc ok ale tu zaczynają się schody. Gdy instaluje tuba.fm zawiesza i wyskakuje 2/1 tuba.fm Da się to jakoś ominąć? bo nie da się nic zrobić w samsung apps.
 

min

New member
@revolt1, jeśli Serviio działa to sieć masz dobrze skonfigurowaną.
Czy masz najnowszy firmware w TV?
Czy plik z napisami ma DOKŁADNIE tą samą nazwę co plik z filmem (oprócz rozszerzenia oczywiście)? Musi mieć.
Wybierz w Serviio dla Twojego TV na liście urządzeń odpowiedni profil - Samsung TV / Player (C/D series).
Pokombinuj z włączeniem i wyłączeniem transkodowania (zakładka Transkodowanie). Wydaje mi się, że nie musi być włączone bo Samsung odtwarza prawie wszystko. Jednak transkodowanie potrzebne jest nieraz aby "wpisać" napisy w obraz.
Ostatecznie możesz spróbować odinstalować i zainstalować PC Share Manager - skoro Serviio działa to on też powinien. On na pewno wysyła napisy.
Masz kilka możliwości. Kombinuj. Jak Ci się uda to nie zapomnij opisać tego tutaj, żeby inni mieli z Ciebie jakiś pożytek :)
 

juzeg76

Member
wlasnie zainstalowalem vod,tvp jak bylo opisane sa seriale , filmy , dokumenty , chodzi bardzo dobrze , seriale wprawdzie nie w hd ale jakosc bardzo dobra
 
Do góry