Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

pawlak938

New member
ta mam włączoną tą opcję teraz sprawdziłem i jest włączona bo mam Dekoder TV SAT również od TP S.A a telewizor podłączony jest do gniazda czerwonego
 

grzewoj

New member
ta mam włączoną tą opcję teraz sprawdziłem i jest włączona bo mam Dekoder TV SAT również od TP S.A a telewizor podłączony jest do gniazda czerwonego

Gniazdo na którym podłączony jest TV musi mieć wyłączone usługi, tzn. jeśli TV jest podpięty do gniazda czerwonego to Telefonia przez Adsl MUSI być wyłączona
 

Tom69

New member
Witam

LE40C650 oraz temat PIP.

Mam do tego telewizora podpięty po HDMI (na osobnych wejściach):
- dekoder telewizji satelitarnej
- komputer

Dwa pytania:

1. Czy da radę wykorzystać funkcjonalność PIP w TV w ten sposób, by oglądając jeden kanał na dekoderze mieć w podglądzie PIP inny kanał z tego dekodera?

2. Czy da radę wykorzystać funkcjonalność PIP w TV w ten sposób, by pracując na obrazie z komputera mieć w podglądzie PIP kanał z dekodera telewizji satelitarnej?

:roll:

Ad. 1 - Nie, dekoder musiałby mieć dwa tunery.
Ad. 2 - Tak, nawet z dzwiękiem.
 

madrej

New member
Oszczędzanie jest, zmniejszanie podświetlenia też, ale całkowitego wyłączenia ekranu niestety nie ma.
Taka opcja powinna być możliwa dla dowolnego sygnału, a nie tylko USB. Pamiętam, że kiedyś po DVB-T były nadawane jakieś stacje radiowe (może kiedyś to wróci) i wtedy wyłącznie ekranu też byłoby dobrym pomysłem.


Witam: sprawdzałem nasz telewizorek (40c650 AA03) pod watomierzem i w trybie oszczedzania energii na wysokie pobiera 50 Wat i niema znaczenia czy bawimy sie jasnościa (jest na 100 % 50 Wat) ekran jest wylaczony tez pobiera 50 wat, jest to pobor pradu ponizej jakiego nie zejdziemy wiec jak ktos slucha radia czy internetu lub muzyki z USB i wylaczy obraz czy bedzie mial wlaczone oszczedzanie energi na maxa to i tak 50 Wat ciagnie :) Jest to rownoznaczne z poborem pradu przez telewizor 20/21 calowy starego typu

jakby kogos interesowalo sprawdzalem pobor pradu u mamy ktora posiada 32b450 i 45 wat telewizor ciagnie przy oszczedzaniu energi na srednie na maxa jest okolo 27 wat ale obraz sie nie nadaje do ogladania jest juz za ciemny.

Podsumowując przy wyborze ECO na maxa czy mamy obraz wlaczony czy nie a jasność na 100%
to i tak okolo 50 Wat

Mam nadzieje ze komus to pomoze
ps. rachunek za prad i tak mam niższy bo moj stary 29 calowy 100 Hz tele. ciagnal od 85 do 100 Wat
 

tommek82

New member
Witam: sprawdzałem nasz telewizorek (40c650 AA03) pod watomierzem i w trybie oszczedzania energii na wysokie pobiera 50 Wat i niema znaczenia czy bawimy sie jasnościa (jest na 100 % 50 Wat) ekran jest wylaczony tez pobiera 50 wat, jest to pobor pradu ponizej jakiego nie zejdziemy wiec jak ktos slucha radia czy internetu lub muzyki z USB i wylaczy obraz czy bedzie mial wlaczone oszczedzanie energi na maxa to i tak 50 Wat ciagnie :) Jest to rownoznaczne z poborem pradu przez telewizor 20/21 calowy starego typu

jakby kogos interesowalo sprawdzalem pobor pradu u mamy ktora posiada 32b450 i 45 wat telewizor ciagnie przy oszczedzaniu energi na srednie na maxa jest okolo 27 wat ale obraz sie nie nadaje do ogladania jest juz za ciemny.

Podsumowując przy wyborze ECO na maxa czy mamy obraz wlaczony czy nie a jasność na 100%
to i tak okolo 50 Wat

Mam nadzieje ze komus to pomoze
ps. rachunek za prad i tak mam niższy bo moj stary 29 calowy 100 Hz tele. ciagnal od 85 do 100 Wat

hej

a mógłbyś sprawdzić jakie jest zużycie prądu podczas oglądania TV przy ustawieniach ECO odpowiednio:

1) wyłączone
2) auto
3) niskie
4) średnie
5) wysokie
(pozostałe ustawienia standartowe)

Byłbym bardzo wdzięczny, jako że jestem fanem oszczędzania energi ;P i często wieczorem zmieniam ECO z auto na np średnie lub wysokie, chciałem się dowiedzieć jakie zużycie jest, z góry dziękuje.
 

wrohi

New member
Witam: sprawdzałem nasz telewizorek (40c650 AA03) pod watomierzem i w trybie oszczedzania energii na wysokie pobiera 50 Wat i niema znaczenia czy bawimy sie jasnościa (jest na 100 % 50 Wat) ekran jest wylaczony tez pobiera 50 wat, jest to pobor pradu ponizej jakiego nie zejdziemy wiec jak ktos slucha radia czy internetu lub muzyki z USB i wylaczy obraz czy bedzie mial wlaczone oszczedzanie energi na maxa to i tak 50 Wat ciagnie :) Jest to rownoznaczne z poborem pradu przez telewizor 20/21 calowy starego typu

jakby kogos interesowalo sprawdzalem pobor pradu u mamy ktora posiada 32b450 i 45 wat telewizor ciagnie przy oszczedzaniu energi na srednie na maxa jest okolo 27 wat ale obraz sie nie nadaje do ogladania jest juz za ciemny.

Podsumowując przy wyborze ECO na maxa czy mamy obraz wlaczony czy nie a jasność na 100%
to i tak okolo 50 Wat

Mam nadzieje ze komus to pomoze
ps. rachunek za prad i tak mam niższy bo moj stary 29 calowy 100 Hz tele. ciagnal od 85 do 100 Wat

A mógłbyś podać na czuwaniu u mnie pokazuje 13W a piszą ,że chyba 1W?
 

madrej

New member
hej

a mógłbyś sprawdzić jakie jest zużycie prądu podczas oglądania TV przy ustawieniach ECO odpowiednio:

1) wyłączone
2) auto
3) niskie
4) średnie
5) wysokie
(pozostałe ustawienia standartowe)

Byłbym bardzo wdzięczny, jako że jestem fanem oszczędzania energi ;P i często wieczorem zmieniam ECO z auto na np średnie lub wysokie, chciałem się dowiedzieć jakie zużycie jest, z góry dziękuje.


Juz odpowiadam oczywiscie z pamieci bo watomierz oddalem bratu a wiec:
1) wylaczone bylo okolo 130 Wat
2) auto nie sprawdzalem i nie pamietam tam jest roznie bo dziala czujnik swiatla
3) niskie okolo 90 Wat
4) średnie okolo 70 Wat
5) wysokie 50 Wat

W trybie czuwania watomierz byl elektroniczny i pokazywal 0 Wat czyli czylosc mial powyzej 1 wata dla porowniania ladowanie samsunga omnii i900 - 3 Wat

przy wlaczeniu wysokij wartosci oszczedzania energi regulacja jasnosci od 0 do 100% niema wplywu na pobor mocy troche to mnie zdziwilo ale tak jest czyli jak masz jasnosc na 100% lub wylaczony obraz to i tak jest 50 Wat nizej sie nieda

Sprawdzalem jeszcze magnetowid, ktory robil bardziej jako zegarek i pobieral 5 Wat, oczywiscie zostal wymieniony na jakis zegarek z tesco ktory kosztowal okolo 29 zl i pobor ma tez poniżej 1 Wata


Pozdrawiam :)

Dla ciekawosci pozyczyłem watomierz koledze ktory byl ciekawy ile pobiera mu telewizorek (rachunki za prad po zakupie nowego telewizorka podskoczyly mu o okolo 40 zl)
42 cale Philips modelu nie znam i na wylaczonym oszczedzaniu ciagnal mu 240W z tego co wiem po wlaczeniu oszczedzania na maxa udalo mu sie zejsc do okolo 120 W tyle co my mamy bez niczego.
Może ktos ma jakis watomierz i porowna moje dane
Z gory dzieki
 
Ostatnia edycja:

madrej

New member
A mógłbyś podać na czuwaniu u mnie pokazuje 13W a piszą ,że chyba 1W?


To dziwne ze tak duzo i raczej to byl jakis blad lub jezeli miales jakis watomierz analogowy do moze zle pomnozyles cos tam przez cos lu inne przypadki ktorych nie znam

Ja posiadalem cyfrowy bez niczego i pokazywal od 1W czyli:
1) Telewizorek w trybie czuwania pokazywal 0Wat
2) Magnetowid stary firmy Sony - 5 Wat
3) Ładowanie telefonu omni i900 - 3Wat
4) Dysk multimedialny Emtec Q800 - 3Wat

Wszystko oczywiscie w trybie czuwania

Pozdrawiam :)
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam: sprawdzałem nasz telewizorek (40c650 AA03) pod watomierzem.
Podsumowując przy wyborze ECO na maxa czy mamy obraz wlaczony czy nie a jasność na 100%
to i tak okolo 50 Wat
POdaj model Watomierza.
Przy ustawieniu jasnosci to normalne, ze pobor pradu sie nie zmienia. Zmiana powinna natomiast nastapic przy zmianie poziomu podswietlenia 1-20, gdzie regulujesz jasnoscia swiecenia lampy.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
W trybie czuwania watomierz byl elektroniczny i pokazywal 0 Wat czyli czylosc mial powyzej 1 wata dla porowniania ladowanie samsunga omnii i900 - 3 Wat

Pozdrawiam :)


mam watomierz i instrukcja podaje ze pomiar owego urządzenia zaczyna się od min. 5W

no chyba ze masz jakiś super super ....

wiec na czuwaniu pokazuje 0W

w trybie ECO[wysoki] u mnie 57 W

podpinałem 40C5000 ECO[wysoki] 33 W ale się nie da oglądać
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
mam watomierz i instrukcja podaje ze pomiar owego urządzenia zaczyna się od min. 5W

no chyba ze masz jakiś super super ....
A czemu ma byc w bledzie?. Nie napisal jaki ma model, a po podaniu pomiaru ladowania dla telefonu widac , ze prawdopodobnie czulszy od twojego. Wg. danych ten TV ma bodajze pobor na poziomie 0.3W w trybie standby, wiec wiekszosc miernikow pokaze 0 ;)
 

-WoW-

New member
Napisał -WoW-

Witam

LE40C650 oraz temat PIP.

Mam do tego telewizora podpięty po HDMI (na osobnych wejściach):
- dekoder telewizji satelitarnej
- komputer

Dwa pytania:

1. Czy da radę wykorzystać funkcjonalność PIP w TV w ten sposób, by oglądając jeden kanał na dekoderze mieć w podglądzie PIP inny kanał z tego dekodera?

2. Czy da radę wykorzystać funkcjonalność PIP w TV w ten sposób, by pracując na obrazie z komputera mieć w podglądzie PIP kanał z dekodera telewizji satelitarnej?


Ad. 1 - Nie, dekoder musiałby mieć dwa tunery.
Ad. 2 - Tak, nawet z dzwiękiem.

Odnośnie (2) - możesz napisać jak to zrobić? Będąc na obrazie z komputera podłączonego po HDMI mogę co prawda wybrać z menu "TOOLS" opcję PIP, ale wskazując obraz do wyświetlenia w małym okienku PIP mogę wybrać jedynie kanały z anteny podłączonej do gniazda antenowego telewizora (miałem akurat kabelek z anteną, więc sprawdziłem). Nie ma niestety możliwości wskazania jako źródła dla okienka PIP, dekodera stalitarnego podłączonego do HDMI i kanału z tego właśnie dekodera. Czy to nie jest tak, że PIP ograniczony jest do jednego źródła jakim jest gniazdo antenowe???
 

Tom69

New member
Napisał -WoW-

Odnośnie (2) - możesz napisać jak to zrobić? Będąc na obrazie z komputera podłączonego po HDMI mogę co prawda wybrać z menu "TOOLS" opcję PIP, ale wskazując obraz do wyświetlenia w małym okienku PIP mogę wybrać jedynie kanały z anteny podłączonej do gniazda antenowego telewizora (miałem akurat kabelek z anteną, więc sprawdziłem). Nie ma niestety możliwości wskazania jako źródła dla okienka PIP, dekodera stalitarnego podłączonego do HDMI i kanału z tego właśnie dekodera. Czy to nie jest tak, że PIP ograniczony jest do jednego źródła jakim jest gniazdo antenowe???

I tak faktycznie niestety jest. Pomyliły mi się TV, jako żródło PIP można wybrać tylko TV. Sorki za wprowadzenie w błąd.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Panowie ,albo mnie miernik oszukuje,albo wszystko jest uzależnione od samego miernika
u mnie minimum 98W,max 183W,korzystając z trybów oszczędzania energii,ale do 50W nigdy się nie zbliżył
poziom poboru przy moim ustawieniu i załączonym czujniku ECO z minimalnym podświetleniem ustawionym na 4 pobór się waha od 110 do 138W
pobór w stand-by to ok 3 W
 

slimak

New member
Bez reklam
Panowie ,albo mnie miernik oszukuje,albo wszystko jest uzależnione od samego miernika

„Amatorskie” watomierze uwzględniają tylko prąd i napięcie.
1W=1A*1V

W domach licznik energii (watomierz) oblicza zużycie energii prawidłowo, czyli z uwzględnieniem cos fi.
1W=1A*1V*1cos fi

Żeby dokładnie zmierzyć pobór energii (z 100% pewnością uwzględnienia cos fi), mamy dwie możliwości.

Sprzedać TV i kupić laboratoryjny watomierz. ;-)
Sprawdzić na liczniku energii, bo przecież to z jego wskazań rozlicza się z dostawcą energii.


Wyłączamy wszystko oprócz TV i mierzymy czas jednego obrotu tarczy.

Na liczniku jest informacja:
Np.
375 ob. = 1kWh
czyli
375 ob. =3600000W*s
z tego można obliczyć że
1 ob. =9600Ws

___________________________

Jeżeli np. czas obrotu:
1 ob.= 121 sekund to
9600Ws/121s= 79,3W
 
Ostatnia edycja:

mensir67pl

Member
Bez reklam
Panowie ,albo mnie miernik oszukuje,albo wszystko jest uzależnione od samego miernika
u mnie minimum 98W,max 183W,korzystając z trybów oszczędzania energii,ale do 50W nigdy się nie zbliżył
poziom poboru przy moim ustawieniu i załączonym czujniku ECO z minimalnym podświetleniem ustawionym na 4 pobór się waha od 110 do 138W
pobór w stand-by to ok 3 W


wyłącz czujnik zarządzania

i masz 4tryb ręcznie
 
Do góry