Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Wesley1

Member
Bez reklam
Z BD nic nie przycina. Problemy z głośnością są na CP, YT. Zawiechy na jednym i drugim. HBO GO j/w. Często jest tak, że po włączeniu TV (źródło CP) nie ma głosu. Przełączam w tedy na YT - głoś jest. Wracam na CP głos jest.
 

fin3st22

New member
A używa ktoś aplikacji Player? U mnie przerywa dokładnie każdy program zatrzymuje się po 10 sekundach? Ktoś coś wie na ten temat?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
 

RHJG

New member
Bez reklam
Skoro nie przycina z BD to TV jest ok.Co do reszty to ciężko stwierdzić gdzie leży wina,szczerze mówiąc wątpię w winę TV,CP z dekodera ? Z HBO GO to różnie bywa...
 

Wesley1

Member
Bez reklam
CP z dekodera. HBO GO zawsze tak "działało". Po prostu jak włączę apkę i wybieram film to po chwili mam informację "połączenie zerwane" Mogę tak powtarzać nieskończoną ilość i zawsze tak samo. Jak wyłączę apkę i włączę ponownie to 0 problemów. Spróbuję wymienić dekoder, zobaczymy czy coś się zmieni chociaż na poprzednim Tv nie było ŻADNYCH problemów. A czy U Was też tak jest, że po zmianie źródła to "podręczne" menu trzeba wyłączyć ręcznie bo nie znika tak jak po włączeniu TV?

A używa ktoś aplikacji Player? U mnie przerywa dokładnie każdy program zatrzymuje się po 10 sekundach? Ktoś coś wie na ten temat?
Używałem przez pół roku - 0 problemów
 

starxx

New member
Jutro tam jadę i zrobię rozpierduchę!
Zapytam kierownika czy to on daje przyzwolenie na robienie takiego gówna magazynierom?
Równie dobrze mogli wysłać puste pudło z myślą, że może przejdzie?
Nie chce mi się użerać z nimi, ale niestety zostałem zmuszony.
Takiego gnoju nie popuszczę!
P.s. co mi z kasy jak chciałem, żeby KS8000 zawisł dzisiaj na ścianie
Nie mam alternatywy. KS7000 są, ale tego to dopiero loteria trafić dobrą sztukę. KS9000 są krzywe a takiego nie chcę.
Q7 gorszy od KS8000... Spieprzyli mi cały dzień.
Może Kiki/BlackNinja mogą jeszcze gdzieś załatwić nówkę ?


Może Kiki/BlackNinja mogą jeszcze gdzieś załatwić nówkę ?


Z czystym sumieniem polecam Pana Krzysztofa "Kiki". Kupiłem od Jego firmy na dniach 55KS7000 pomimo przeczytania prawie całego tego tematu. TV nie posiada żadnych bad pixeli, cloudingu, ramka się nie rozkleja (przynajmniej na tą chwilę). TV nowy z foliami, a skalibrowany obraz MIAZGA.

Polecam firmę LOCO z Olsztyna :)
 

FoX88

New member
A gdzie ty kolego zauważyłeś w serii KS funkcję lokal dimming? Mam KS 8000 od maja zeszłego roku i wiem na 110 % że tam tego nie ma bo najzwyczajniej tv podświetlany jest krawędziwo.

https://www.youtube.com/watch?v=GJwmb4sMAQA

+

https://www.youtube.com/watch?v=l0Ii3itmYZQ

KS8000 na US to KS7000 na EU
KS9000 na US to KS8000 na EU

W opcjach masz: Smart LED Off - Low - High

Tylko local dimming w tym jest słaby, bo jak sam zauważyłeś to krawędziowiec, chociaż Sony nowy mimo iż krawędziowiec to zaskakująco dobrze z tego wyszedł:

https://www.youtube.com/watch?v=riYWBh7QdKs
 

Davide

Member
lipa , serwis , chyba ze nie przeszkadza to olej...

włąśnie zniknęło... ale wszystko dokumentuje na fotografiach i na dniach zastanawiam się czy zamiast oddawać do serwisu nie zaatakować Saturna o rękojmi:p odzyskac kase i kupic taki sam lecz 65..... I tym razem u kikiego i cieszyc sie dobrym TV. Mysle ze moge byc na wygranej ze zwrotem kasy przez to iz od 3 marca wymienili mi 3 razy telewizor.Ale zawsze znając zycie i ich uzasadnienia mogą mnie zaskoczyć iż nie mam racji a telewizor jest dobry:) Na razie za duzo mam na glowe by zawracac sobie glowe telewizorem.
 

pietas

New member
Czyli to normalne ze obraz sie rozjasnia gdy wyskakuja nqpisy u dolu??Widac w ciemnych scenach,gdy napisy wyl, jest ok.

ta , ja mam to samo , jak wyłączysz diody led efektu nie będzie
a jak masz napisy wmuxowane efekt duzo mniejszy albo napisy na filmie musisz miec nie na dole
 
Ostatnia edycja:

FoX88

New member
ta , ja mam to samo , jak wyłączysz diody led efektu nie będzie
a jak masz napisy wmuxowane efekt duzo mniejszy albo napisy na filmie musisz miec nie na dole

Jeśli oglądasz coś z Netflixa to można zmienić nawet kolor napisów.

Przy żółtym dobrze się ogląda, a jednocześnie nie ma tego efektu rozjaśniania jak przy białych napisach.

Niektóre filmy na Netflixie nawet mają wmixowane żółte napisy nawet o dziwo, coś oglądałem ostatnio z zółtymi, albo Kandydat 2004 albo Negocjator 1998.

Można jednak zmienić dla każdego filmu napisy na tym serwisie:
http://www.simplehelp.net/2015/12/22/how-to-change-the-netflix-subtitles-font-size-and-type/
 

Artison

New member
ol,dzikęuję za odpowiedzi..
ponawiam jeszcze raz kwestie czyszczenia..
Czy ktoś wie jak odczyścić smugę widoczną pod świato(pod pewnym kątem-niebieskawy odcien) powstałą w skutek czyszczenia ekranu?? próbowałem na różne sposoby i tylko powiększyłęm ten obszar..już chyba lepiej go nie dotykać i tylko na sucho czasem przetrzeć..czyszczenie tego to jakies nieporozumienie..żałuję tylko ze zacząłem go czyscic.
 

drwalu

New member
Witam wszystkich,

Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem telewizora 65ks9000L.
Otóż ostatnimi czasy zauważyłem delikatny cloduing z rogów ekranu i paru miejsc górnej krawędzi. Nie jestem pewny czy był taki od początku ( tv ma pół roku ), ale wydaje mi się, że wcześniej go nie było. Dzięki temu trafiłem na ten wątek. I przyjrzałem się krawędziom.
Wyniki jest taki. Dwa dolne rogi odchodzą, na górnej krawędzi są natomiast 3 miejsca w, których sie rozkleja. W 2 z nich szpara jest taka, że można wsadzić paznokieć. Clouding najmocniej się ukazuje własnie na wysokości tych szpar, bądz świeci z rozklejonych dolnych rogów.

Czy miał ktoś styczność z takimi problemami w modelu 9000? Oczywiście tv wyciągany był jak należy z kartona, nie był 'łamany'.
Czy decydować się na reklamacje ( media markt )?
Obawiam się , że cloudingu serwis mi nie uzna, natomiast szpary zakleja byle jak klejem i uznają sprawę za zakończoną. Gdybym mial pewnosc ze clouding sie nie poglebi, a szpary nie spowoduja dostawania sie pod matryce kurzu to moze bym sprawe zostawi jak jest, ale pewnosci niema. Po tym co tu wyczytałem najchętniej zmienił bym telewizor na inny, wiec chcial bym wnioskowac o zwrot pieniedzy badz wymiane na nowy. Wczoraj sprawdzalem w media i wszystkie ks9000l mialy rozklejone dolne rogi i część górnej obudowy.

ht_tp://img_ur.com/a/cGJSr (usunac _ )
Na fotkach clouding troche slabo widoczny, z uwagi na zle nastawy aparatu. Dzis zrobie bardziej widoczne.
 
Ostatnia edycja:

drwalu

New member
Czyli zostaje tylko użyć rekojmi, liczyć, że ten pierwszy raz naprawią go źle czy walczyc ( maja prawo raz wyslac do mnie serwis) ?Czy powolujac sie na stanowisko ze jest to znana wada tych telewizorow i w przyszlosci znowu to nastapi rzad zwrotu pieniedzy?

Najlepsze, ze jak podszedlem do obslugi sklepu na stoisku z TV to kazdy doskonale wiedzial, ze te telewizory sie rozkleja, sami pokazywali mi na wystawowych. Szkoda, ze nie byli tacy chetni pol roku temu.
 

FoX88

New member
Kolejny raz potwierdza się to co pisałem, a co wielu wydawało się błędne:

KS8000 i KS9000 rozklejają się tak samo jak KS7000, dlatego te mitycznie dokładanie 2-3 tysięcy nawet do 'lepszego wykonania' nie bardzo się sprawdza. Owszem, materiały użyte lepsze, telewizor lepiej wygląda z tyłu (serio oglądacie TV z tyłu w domu już?), ale jaki sens dopłacać 2-3K?

Lepsze głośniki w TV dla wielu różnicy nie robią, bo i tak finalnie jest SB albo glośniki zewnętrzne, jedyne co to dochodzi to funkcja Supreme Motion, ale nie wiem na ile to faktycznie ulepszenie, a na ile bajer żeby tylko było coś ekstra.

Po prostu zgłoszeń rozklejania się w KS7000 na forach jest więcej, bo na większe skalę ten TV jest sprzedawany, śmiem twierdzić, że znacznie mniej sprzedało się KS8000 i KS9000 względem 7000, przez to właśnie, że różnice w specyfikacji są znikome.

Pozdrawiam, zadowolony posiadacz KS7000 od grudnia 2016 r., nierozklejonego, ale kto wie co przyszłość przyniesie. :p
 
Ostatnia edycja:
Do góry