Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Artison

New member
Panowie mam taką sprawę..wczoraj oglądałem film z pendrive na swoim 55ks7000 i zauważyłem kilka razy w ciemniejszych scenach ze obraz sam sie rozjaśnia..czy to normalne?Kopia w jakosci 1080p,blu ray rip.Wszystkie zbędne wspomagacze mam wyłączone, diody smart led na "nisko".Podczas grania na konsoli i ogladania zwykłej tv nic takiego nie zauwazyłem.
Jeśli ktoś wie o co chodzi to proszę o solucję.Mam nadzieje że z tv wszystko ok bo już naprawdę mam do
zapomniałem dodać że to podczas filmu z naspisami(napisy na szerokim czarnym pasie u dołu), i teraz widze ze to chyba wtedy jest zauwazalne jak pojawiają się napisy..ale i tak jestem ciekaw co napiszecie koledzy.Podczas ogładania serialu gdzie napisy nie były na dużym czarnym pasie u dołu wszystko ok:). Mam nadzieje że w miarę zobrazowałem o co mi biega
 
Ostatnia edycja:

FoX88

New member
Panowie mam taką sprawę..wczoraj oglądałem film z pendrive na swoim 55ks7000 i zauważyłem kilka razy w ciemniejszych scenach ze obraz sam sie rozjaśnia..czy to normalne?Kopia w jakosci 1080p,blu ray rip.Wszystkie zbędne wspomagacze mam wyłączone, diody smart led na "nisko".Podczas grania na konsoli i ogladania zwykłej tv nic takiego nie zauwazyłem.
Jeśli ktoś wie o co chodzi to proszę o solucję.Mam nadzieje że z tv wszystko ok bo już naprawdę mam dosc :)

No to właśnie kwestia funkcji 'Local Dimming' (Diody LED), czy te rozjaśnianie ma miejsce w momencie gdy wyskakują napisy? Szczerze mówiąc gdy napisów nie ma to nie zdarzyło mi się na 'Low' żeby obraz się rozjaśniał.

Jeszcze warto wspomnieć, że w trybie 'Movie' (Film) nawet przy Local Dimming 'Off', nawet Diody LED w jakimś stopniu pracują. Np. w Standard Off to faktycznie Off.
 

Artison

New member
fox 88, zgadza sie zauwazylem, że to wtedy jak pojawią się napisy, diody smart led mam na poziomie niskim.. ta funcka local dimming jest gdzies w menu czy masz na myśli diody led?Czyli sprawa wyjasniona..jak nie ma napisów jest ok.
 

strazakp

Banned
Pisałem też o tym jakiś tydzień temu. Wydaje mi się, że w MM/Saturn 95% Samsungów KS na chwilę obecną to już TV ze zwrotów i stąd tyle problemów.
Wczoraj bylem w Saturn i widziałem ja sprzedawca prezentował i wychwalał właśnie ks7000 małżeństwu (wiek ok 50lat). Prezentował na tle innego Samsunga i faktycznie obraz byl super tego ks7000. Państwo byli również zachwyceni. Szkoda tylko ze nie mówią o tych wadach tego modelu o których wszyscy wiedzą a panowie w sklepach tym bardziej. Zastanawiałem sie czy nie powiedziec tym ludziom o tym co wiem. Odpuściłem jednak a czy kupili to nie wiem.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
A mój TV coraz częściej zaczyna mnie wqrwiać :( Niby nie mam problemu z odklejaniem się czegokolwiek, obraz żyletka, 0 bad czy sub pixeli, clouding niezauważalny ALE coraz częściej się wiesza:
1. Coraz częstsze problemy z dźwiękiem - włączam tv i nic nie słychać, przełączam na inne źródło - dźwięk wraca. Raz nie działała regulacja dźwięku tylko na jednym źródle, pomogło dopiero wyłączenie TV z prądku na kilka chwil.
2. Czasami (bardzo rzadko ale jednak) po włączeniu się TV jest "śnieg" - pomaga dopiero ponowne uruchomienie
3. Aplikacja HBO GO działa tylko w tedy jak ją uruchomimy, zamkniemy i ponownie uruchomimy.
4. Bardzo rzadko ale jednak - po włączeniu TV coś dzieje się z obrazem - jakby zrywało/przerywało, pojawia się spora "pixelioza" jakby wyświetlany materiał był z przycinającej się kasety video. Pomaga ponowne włączenie TV.
5. Czasami wiesza się na TY - włączam aplikację i jest czarny obraz
Qrwa w TV za 8K to niedopuszczalne jak dla mnie. Boję się jednak oddać TV do serwisu bo z tego co czytam jest opcja że wróci do mnie w gorszym stanie.
Czy ktoś z Was miał podobne problemy?
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Jutro tam jadę i zrobię rozpierduchę!
Zapytam kierownika czy to on daje przyzwolenie na robienie takiego gówna magazynierom?
Równie dobrze mogli wysłać puste pudło z myślą, że może przejdzie?
Nie chce mi się użerać z nimi, ale niestety zostałem zmuszony.
Takiego gnoju nie popuszczę!
P.s. co mi z kasy jak chciałem, żeby KS8000 zawisł dzisiaj na ścianie :-(
Nie mam alternatywy. KS7000 są, ale tego to dopiero loteria trafić dobrą sztukę. KS9000 są krzywe a takiego nie chcę.
Q7 gorszy od KS8000... Spieprzyli mi cały dzień.

Może Kiki/BlackNinja mogą jeszcze gdzieś załatwić nówkę ?
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Może Kiki/BlackNinja mogą jeszcze gdzieś załatwić nówkę ?
Wyślą mi nówkę sztukę od Samsunga ;-) Stanęli na wysokości zadania.
Co nie zmienia faktu, że wina leży po stronie magazyniera, który chciałbym wierzyć, że przez niedopatrzenie wysłał mi uszkodzoną sztukę z odrzutu.
Jednak prędzej chciał się pozbyć bubla i niech się gość buja...
Mam nadzieję, że TV dotrze cały i wszystko będzie ok. ;-)
Jak z drugim będzie coś nie tak to liczę na 75''Q8F :-D :-D :-D
 

sodalit1990

New member
A mój TV coraz częściej zaczyna mnie wqrwiać :( Niby nie mam problemu z odklejaniem się czegokolwiek, obraz żyletka, 0 bad czy sub pixeli, clouding niezauważalny ALE coraz częściej się wiesza:
1. Coraz częstsze problemy z dźwiękiem - włączam tv i nic nie słychać, przełączam na inne źródło - dźwięk wraca. Raz nie działała regulacja dźwięku tylko na jednym źródle, pomogło dopiero wyłączenie TV z prądku na kilka chwil.
2. Czasami (bardzo rzadko ale jednak) po włączeniu się TV jest "śnieg" - pomaga dopiero ponowne uruchomienie
3. Aplikacja HBO GO działa tylko w tedy jak ją uruchomimy, zamkniemy i ponownie uruchomimy.
4. Bardzo rzadko ale jednak - po włączeniu TV coś dzieje się z obrazem - jakby zrywało/przerywało, pojawia się spora "pixelioza" jakby wyświetlany materiał był z przycinającej się kasety video. Pomaga ponowne włączenie TV.
5. Czasami wiesza się na TY - włączam aplikację i jest czarny obraz
Qrwa w TV za 8K to niedopuszczalne jak dla mnie. Boję się jednak oddać TV do serwisu bo z tego co czytam jest opcja że wróci do mnie w gorszym stanie.
Czy ktoś z Was miał podobne problemy?

Za taką sumę mogłeś kupić lepszy telewizor czyli OLED LG. Samsung to szlambał.
Samsung na tyle negatywnych komentarzy że strach pomyśleć co będzie w przyszłości.
 
Ostatnia edycja:

Wesley1

Member
Bez reklam
Nie kupię 65``Oleda za 8k. Poza tym przed zakupem nie czytałem komentarzy na temat KS7000. Wybierałem między tym a Sony i ten 2 poległ na testach sklepowych.
 
Ostatnia edycja:

sodalit1990

New member
Mogłeś kupić mniejszy czyli 55 cali OLED LG.65 cali taki kolos? chyba do świetlicy.Lepszy trochę mniejszy ale lepszy.
 
Ostatnia edycja:

Wesley1

Member
Bez reklam
Chciałem 65, kupiłem 65. O OLEDach w ogóle nie myślałem. NIe zmienia to faktu, że tv za 8K nie powinien mieć takich problemów.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Sodalit 1990 martw się o swoją przyszłość....Kolego Wesley1 a do czego masz podłączony ten TV ? Jakie jest źródło,może tu jest problem ?
 

Graco_32

New member
No to właśnie kwestia funkcji 'Local Dimming' (Diody LED), czy te rozjaśnianie ma miejsce w momencie gdy wyskakują napisy? Szczerze mówiąc gdy napisów nie ma to nie zdarzyło mi się na 'Low' żeby obraz się rozjaśniał.

Jeszcze warto wspomnieć, że w trybie 'Movie' (Film) nawet przy Local Dimming 'Off', nawet Diody LED w jakimś stopniu pracują. Np. w Standard Off to faktycznie Off.

A gdzie ty kolego zauważyłeś w serii KS funkcję lokal dimming? Mam KS 8000 od maja zeszłego roku i wiem na 110 % że tam tego nie ma bo najzwyczajniej tv podświetlany jest krawędziwo.
 

Graco_32

New member
A mój TV coraz częściej zaczyna mnie wqrwiać :( Niby nie mam problemu z odklejaniem się czegokolwiek, obraz żyletka, 0 bad czy sub pixeli, clouding niezauważalny ALE coraz częściej się wiesza:
1. Coraz częstsze problemy z dźwiękiem - włączam tv i nic nie słychać, przełączam na inne źródło - dźwięk wraca. Raz nie działała regulacja dźwięku tylko na jednym źródle, pomogło dopiero wyłączenie TV z prądku na kilka chwil.
2. Czasami (bardzo rzadko ale jednak) po włączeniu się TV jest "śnieg" - pomaga dopiero ponowne uruchomienie
3. Aplikacja HBO GO działa tylko w tedy jak ją uruchomimy, zamkniemy i ponownie uruchomimy.
4. Bardzo rzadko ale jednak - po włączeniu TV coś dzieje się z obrazem - jakby zrywało/przerywało, pojawia się spora "pixelioza" jakby wyświetlany materiał był z przycinającej się kasety video. Pomaga ponowne włączenie TV.
5. Czasami wiesza się na TY - włączam aplikację i jest czarny obraz
Qrwa w TV za 8K to niedopuszczalne jak dla mnie. Boję się jednak oddać TV do serwisu bo z tego co czytam jest opcja że wróci do mnie w gorszym stanie.
Czy ktoś z Was miał podobne problemy?

Mam dokładnie te same problemy oraz to że z dekodera nc+ przycina obraz
Kolejne softy nic nie poprawiają
Z kolei u mnie nic się nie odkleiło przez prawie rok użytkowania i nie ma żadnych wadliwych pikseli
Co do zacinania obrazu to pewnie dlatego w nowych seriach na 2017 rok wprowadzili przewód optyczny z one connect do tv
Pewnie ten ich wspólny dla wszystkiego kabel nie wyrabia i powoduje przycięcia
Zobaczymy czy przewód optyczny załatwi sprawę
 

RHJG

New member
Bez reklam
Do góry