Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

waszek_rmc

New member
Szybkie pytanko, na jakich ustawieniach wygrzewacie swoje e6500? Czy jeżeli ogladam na "FILM" to źle? STANDARD jest jakos mniej przyjemny dla oka...
 

gulli27

New member
Teraz kilka technicznych spraw. Mam ampli Onkyo do którego jest wpiete ps3, dekoder nki i blu-ray. Czy jeśli podepne tv z ampli kabllem hdmi to będzie mi leciał dźwięk przez ampli przy odtwarzaniu przez dlna? po co jest hdmi arc? Czy dźwięk będzie szedł w 2 strony (tzn z tv na ampli)?
Ampli ma oznaczenie 655 (kupiony w usa) i ma tylko hdmi 1.3. Czy w zwiazku z tym nie bedzie robil z filmami 3d?

Jesli masz podpiete ps3,to niepotrzebnie jeszcze BD-dvd,bo jak dla mnie z ps3 masz wieksze mozliwosci,zwlaszcza 3D,chyba ze blueraya tez masz z 3D.To tak na boku,a dzwiek bedziesz mial z tv jesli podlaczysz przez optyka do ampli.bo hdmi dziala w jedna strone,a w tym tv sa tylko wejscia hdmi,niema wyjsc(jak dobrze pamietam),bo sam chcialem podlaczyc glosniki do tv,ale chinche sa tylko na wejsciu a nie na wyjsciu.A zeby ogladac filmy w 3D to musisz miec kabel hdmi 1.4,bo te starsze nie dzialaja,bynajmniej jak ja sprawdzalem u siebie,a mam PS3 podlaczone do tv51e6500,a do ampli przez optyka.
Jedyny plus jak masz w ampli wejscia hdmi to bedziesz mogl sobie poscic dzwiek 5.1hdtrue,niby lepszy.
Pozdro.
 

Kleikadam

New member
,a dzwiek bedziesz mial z tv jesli podlaczysz przez optyka do ampli.bo hdmi dziala w jedna strone,a w tym tv sa tylko wejscia hdmi,niema wyjsc(jak dobrze pamietam),bo sam chcialem podlaczyc glosniki do tv,ale chinche sa tylko na wejsciu a nie na wyjsciu.A zeby ogladac filmy w 3D to musisz miec kabel hdmi 1.4,
Pozdro.

Nie pisz glupot. Podłącz ampli do TV pod HDMI ARC(kanał zwrotny) i dźwięk będzie hulał
 

Golfiarz

New member
Decyzja zapadła. Wybór pomiędzy 51e6500 a 50st50 padł na Samsunga z powodów:
1) Cena e6500 3830zl z dostawą, ST50 4030zl
2) Okulary x2 w zestwie (do ST dopłata co namniej +160zł za 2szt)
3) Ciemny salon, ogladanie wieczorne (zatem nie musi być aż taki jasny jak ST50)
4) Samsung bardziej tolerancyjny co do czytania filmów z HDD

Oba modele, ST50 i e6500 mają swoje niedoskonałości ale wobec powyższego zestwienie po prostu biorę tańszą opcję. Jako że to moj pierwszy prawdziwy "duży" ekran to sądzą, że i tak będzie baaardzo cieszył.

Dziękuję wszystkim Forumowiczom za przyczynienie się do podjęcia decyzji dzięki dogłębnej lekturze forum przez ostatni tydzień. Był on zdecydowanie monotematyczny ale ekscytujący zarazem :)

Pozdrawiam
Marek

zapomniałem jeszcze o jednym argumencie na korzyść Sama
5) większy ekran o 1 cal :)
 
Ostatnia edycja:

ogoorek

New member
2 dni temu dołączyłem do grona posiadaczy E6500 - w moim wypadku jest to wersja 51".
Mam podłączone do niego:
1. N-kę
2. Kino domowe z DVD panasonica (Panasonic PT560) - używam go do puszczania dźwięku z wszystkich źródeł obrazu
3 - Xboxa
Przesiadłem się z Panasonica 37PV80 - widać różnicę :)) Mam dość duże okna w salonie, skierowane w południową stronę, więc pokój jest dość jasny. Dotychczas (na panasie) TV oglądało się znośnie, natomiast grać było dość ciężko - szczególnie w "ciemnych" grach było mało co widać. Teraz nie ma z tym żadnego problemu - świecące światło w niczym nie przeszkadza.

Obraz jak dla mnie bajka - na pierwszy rzut, po podłączeniu TV poszła transmisja F1 z Polsatu HD - rewelka... Obraz jak żyleta.

TV został kupiony w Saturnie (3899zł) jako ostatnia sztuka z miesięcznym działaniem na wystawie (dziś dopiero poczytałem forum, więc nie wiem ile dokładnie ma godzin działania/wypalania).

Jedyna rzecz, do której mogę się przyczepić to dźwięk 5.1 - a właściwie jego brak?
Nie miałem do tej pory zbyt dużo czasu, żeby się nim pobawić ale mimo, że na DVD wyskakuje logo Dolby Digital i (chyba) Dolby ProLogic II, wydaje mi się, że satelitki tylne nie grają.
Zauważyłem to puszczając film z DVD oraz na N-ce.

Całość mam tak podłączoną - wszystkie 3 źródła przez HDMI do TV, z telewizora natomiast idzie SPDIfem do kina domowego.
Mam takie wrażenie, jakby TV ograniczał dźwięk do stereo (przebrnąłem dziś przez te 67 stron i czytałem, że też na to zwróciliście uwagę). Jest jakieś inne rozwiązanie, żeby ominąć ten problem stereo zamiast 5,1???

Podłączenia mam tak a nie inaczej dlatego, że nie chce mi się grać na Xboxie z głosem z TV, tylko wolę 5.1 z kina.

Poza tym - polecam wszystkim ten TV - obraz 3D (testowane wczoraj na Trzech Muszkieterach 3D z N-ki) - REWELACJA!
 

gulli27

New member
Nie pisz glupot. Podłącz ampli do TV pod HDMI ARC(kanał zwrotny) i dźwięk będzie hulał

Hej wystarczylo napisac aby podlaczyl przez hdmi arc,jesli piszesz ze jest dwukierunkowy,bo takie pytanie zadal tez kolega,a ja niestety niebylem mu w stanie powiedziec o co chodzi z tym hdmi arc.A nie ze zaraz 'piszesz glupoty',przez optyka tez moze podlaczyc,ja nie podlaczam przez ten hdmi arc,gdyz mam starszy ampli,ktory niestety nieposiada wejsc hdmi(yamaha rxv1200)ale jest wystarczajacy,a z pewnoscia lepszy od tanich zestawow(nie ujmujac ich wlasciciela).A ja nie mam potrzeby podlanczania tv do ampli.wystarczy ps3 ze jest podlaczone.
Pozdro.
 

distavoice

New member
Samsung 60E6500 - pierwsze wrażenia

Witam,

Ponieważ przy wyborze nowego telewizora - wybór padł na Samsunga E6500 w wersji 60-calowej - kierowałem się również opiniami z tego forum, chciałbym podzielić się moimi pierwszymi spostrzeżeniami na temat tego telewizora.

Po pierwsze: brałem pod uwagę również Panasonica, a konkretnie tegoroczne modele 55 i 65 ST. Nie widziałem większego sensu w inwestowaniu w VT, w związku z doniesieniami o spłycaniu czerni w trybie, w którym można kalibrować. Niestety nie dane mi było porządnie przetestować tych telewizorów w sklepie. W Saturnie, gdzie wszystkie te modele stały obok siebie, mogłem porównać tylko zwykły obraz telewizyjny HD, przy czym ustawienia obrazu były typowo sklepowe - dalekie od ideału. W końcu zdecydowałem się na Samsunga, z uwagi na: 1. 5 cali więcej w stosunku do modelu 55 ST, za podobną cenę, 2. brak problemów z jednolitością (często podnoszony na forach problem pionowych pasów w wielu Panasonicach), 3. brak problemu 50 Hz, 4. moim zdaniem ładniejszą obudowę. Uznałem, że słabsza czerń Samsunga oraz inne problemy, o których można przeczytać na forach i w recenzjach - nie będą mi przeszkadzały tak bardzo, jak wskazane wyżej problemy Panasonica.

Po dwutygodniowym użytkowniku stwierdzam, że:
1. znany problem bzyczenia Samsunga - faktycznie trochę bzyczy. Można się przyzwyczaić, nie przeszkadza zbytnio, chociaż oczywiście lepiej byłoby, gdyby nie bzyczał.
2. problem "brightness pops" - nie wiem, jak ten termin tłumaczy się na polski. Występuje bardzo rzadko, jeśli już, to przede wszystkim w filmach dokumentalnych i przyrodniczych w scenach, gdzie dominują wypalone światła (białe niebo etc.). Przy czym ja oglądam tylko w trybie Film, nie wiem, jak byłoby w trybach o większym kontraście. No i nie oglądam hokeja. W każdym razie ten problem ma moim zdaniem znaczenie marginalne.
3. problem "floating blacks" - na razie go nie dostrzegłem, myślę, że to jest problem czysto teoretyczny, więc bez znaczenia.
4. problemy z płynnością na Blu Ray (judder) - na razie nie stwierdziłem. Teoretycznie jest opcja Cinema Smooth, ale nie widzę dużych różnic po jej włączeniu, być może dlatego, że na razie nie widziałem materiału, w którym problem z judderem 24Hz byłby istotny.
5. płynność ruchu w TV i innych materiałach 50Hz (np. DVD) - bardzo dobra, brak problemów.
6. martwe piksele i inne problemy tego typu - nie stwierdziłem
7. kolory - w ustawieniach neutralnych w trybie Film, na oko wyglądają na w miarę naturalne. Być może skalibruję za jakiś czas, wtedy porównam.
8. pasmowanie, banding - powiem tak, obrazy kontrolne na pewno nie są tak idealne, jak w moim Eizo z matrycą 3D LUT, ale ten 24 calowy monitor kosztował znacznie więcej, niż telewizor Samsunga. Jednak czytałem, że lepiej uważać z przesadną kalibracją, gdyż to może spowodować nasilenie się "bandingu". Banding jest też czestym artefaktem kompresji obrazu telewizyjnego, więc czasami trudno stwierdzić, gdzie leży przyczyna problemu. Na dobrych płytach DVD i Blu Ray banding pojawia się bardzo sporadycznie.
9. czerń - dla mnie wystarczająca.
10. ogólne wrażenie - bardzo dobry telewizor w atrakcyjnej cenie. Jedynym mankamantem jest tak naprawdę bzyczenie, ale jeśli z czasem się nie nasili, to nie jest istotny problem.
 

macbat

New member
Mam pytanie o płynność w tym modelu samsunga. Znalazłem w necie recenzję, gdzie w tle wyświetlany jest Avatar. I widać na tym filmie, że Avatar "przycina". Widać to cały czas - takie szarpanie, jakby brakowało klatek. Czy to jest ten tzw. judder?
Chodzi o ten filmik:
Samsung PS60E6500:
 

ogoorek

New member
W TV musisz przestawić dźwięk i będzie hulało.

a co konkretnie trzeba w TV przestawić?? :) Bo w ustawieniach dźwięku na SPDIF jest tylko PCM...

Wczoraj wieczorem oglądałem Gwiezdne Wojny:Atak klonów (film miałem nagrany na dekoder z TVP HD). Na kinie wyświetla się logo Dolby Soround i PL II (więc pewnie ProLogic II) - i tam, po wciśnięciu dźwięku kina na MOVIE - działało 5 głośników - więc chyba jednak po optyku z TV do kina domowego, idzie dźwięk 5.1 (mimo, że dostępna jest tylko opcja PCM)

Mam tylko 2 tryby w kinie:
1 - Movie - główna głośność idzie na centralny głośnik + 2 przednie + tło i efekty na tylne satelitki
2 - Music - mniej więcej po równo na centralkę + 2 przednie. Tylne słychać jakby mniej.

A jak jest w innych (prostych dodajmy) zestawach kina?
 
te opcje zawsze są aktywne gdy TV rozpoznaje dźwięk DD lub DTS może przy nagraniu dekoder zapisał Ci jako coś okrojonego i dlatego juz TV tego nie ropoznaje
 

dziadek266

New member
Co to za pilot? Do 60 dają lepsze?

To jest pilot z LED-a, znajomy ma taki w 55es6900. Ma +, bo jest podświetlany.
Jak chcesz podświetlany, to polecam ten z modelu E8000.
Ja taki kupiłem (model AA59-00638A) w serwisie Samsunga za 105 zeta.
Przydaje się szczególnie podczas oglądania materiału 3D, gdy jest ciemno w pomieszczeniu.
 

distavoice

New member
Macbat: Tak jak napisałem, ja nie widziałem dotąd juddera, ale oczywiście sporadycznie ma prawo się pojawić. Niemniej w filmiku odtwarzanym z sieci brak płynności najprawdopodobniej wynika z zupełnie innych przyczyn. Ja na tym filmiku zauważyłem skoki przede wszystkim w tych fragmentach, w których pokazywane były złącza itp., a więc najprawdopodobniej obraz na telewizorze był płynny (dla oka), natomiast skoki powstały na etapie rejestracji, albo konwersji video, albo kompresji, albo pobierania pliku z sieci, albo odtwarzania go na monitorze (warto np. sprawdzić, czy monitor, na którym się to ogląda, nie ma problemów z płynnością przy odtwarzaniu plików w różnych częstotliwościach). Dlatego nie próbowałbym oceniać jakości tv oglądając pliki video z sieci. Zresztą podobnie sprawa się ma ze zdjęciami, prezentowanie zdjęć, na których przedstawiony jest obraz telewizyjny moim zdaniem nie ma sensu. To tak jakby nagrać na mp3 dźwięk wysokiej klasy sprzętu audio, po to aby można było ocenić jego jakość ściągając ten plik z Internetu i odtwarzając go na lepszych lub gorszych pecetowych głośniczkach. Jedyne co ma sens, to ocena obrazu i jego płynności bezpośrednio, szkoda, że tak trudno o profesjonalną prezentację telewizora w sklepie, szczególnie jakości odtwarzania płyt blu ray lub dvd ("niestety nie mam tu podłączonego odtwarzacza").
 

macbat

New member
Tak myślałem, że to szarpanie może mieć związek z nagrywaniem kamerą, konwersją i wrzuceniem na youtuba. Dlatego prosiłem o opinie kogoś, kto ma w domu tą plazmę samsunga. Dzięki.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
 

Golfiarz

New member
Witam. Właśnie dzisiaj wtaszczyłem mojego 51e6500 z kurieram do mieszkania. Otworzylismy pudło, browary i podziwialismy to "monstrum". Już nie mogę się doczekać aż po pracy wpadnę i zacznę się nim bawić.
Generalnie to chciałem zameldować, że nareszcie jestem w klubie. :smile:
 
Ostatnia edycja:

krispos55

New member
Piszę też tutaj bo widzę że jest większe zainteresowanie a odbiorniki bardzo podobne do siebie (posiadam od wczoraj Samsung PS-51E550) . Głośniki w obydwu modelach raczej powinien być te sam dlatego liczę na jakąś odpowiedź i jakieś porównanie z moją plazmę w tej kwestii.

Post napisany też w dziale PS E550 więc go przytoczę tylko.

Witam od niedawna jestem posiadaczem tego TV. Ogólnie jestem zadowolony zakupu ale drażni mnie jedna rzecz chodzi o dźwięk wydobywający się z tego odbiornika, powiem jedno dla mnie tragedia. TV CRT z przed 11 gra zdecydowanie lepiej, Plazma Panasonica zakupiona 4 lata temu też, dziwek tam jest ok, nie narzeka ale w tym nowym ręce normalnie opadają. Do filmów to sie nie nadaje a o muzyce to już lepiej zapomnijmy, chyba że chcemy kogoś tym wystraszyć. Dźwięk jakbym miał porównać to niczym nie ustępuje temu co wydobywa się z głośników zewnętrznych telefonów komórkowych, płytki jakby przytłumiony bez wyrazistości. Teraz mam pytanie czy to wina mojego egzemplarza że co nie tak z głośnikami czy rzeczywiście tak jest i trzeba kino domowe kupić. Czytałem że dźwięk nie powala przez ich grubość, po prostu nie mają gdzie upchać głośników ale takiego dramatu się jednaka nie spodziewałem. Proszę o szybko odpowiedz bo nie wiem czy zwracać tą plazmę czy nie.
 
Ostatnia edycja:

Golfiarz

New member
Wczoraj puszczałem muzykę z e6500 w czasie posiadówki zdaje się, że na trybie Amplify i powiem szczerze, że zupełnie jakoś to grało.

Z innej beczki spytam, co zrobić zeby wygasic ekran w czasie jak muza gra bo na ekranie jest caly czas nazwa programu z jasnym podświetleniem i trochę wypala ekran. Nie ma jakiegoś wygaszacza jak w windowsie ?
 

dziadek266

New member
Wczoraj puszczałem muzykę z e6500 w czasie posiadówki zdaje się, że na trybie Amplify i powiem szczerze, że zupełnie jakoś to grało.

Z innej beczki spytam, co zrobić zeby wygasic ekran w czasie jak muza gra bo na ekranie jest caly czas nazwa programu z jasnym podświetleniem i trochę wypala ekran. Nie ma jakiegoś wygaszacza jak w windowsie ?

Jest, trzeba włączyć w menu:
Menu- System- Rozwiązanie Eco- Oszczędz. Energii- Wyłącz obraz
 
Do góry