Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

G

gloster

Guest
Przeczytalem czesc tego forum i nestety musze szybko podjac decyzje Samsung PS 60E6500 lub Panasonic TX-P55ST50E. W telewizorze cenie jakosc obrazu i niezawodnosc, a te rozne dodatki sa na drugim planie. Moze ktos poradzi w tym wyborze? Bo ja niestety osobiscie nie moge porownac tych modeli.
 

tomcio1055

New member
jak nie mozesz zamow prezentacje u kikiego i z glowy 60e6500 kontra 55st50 to moje cele tysz sie zastanawiam czy by nie zamowic takiej prezentacji wkrotce
 

drongol

New member
Witam. Dzisiaj stałem sie posiadaczem samsunga ps60e6500. Mam pytanko wiecie może w jakim trybie powinno się oglądać przez pierwsze 300 godzin. Nie którzy piszą że w trybie film a nie którzy że w standardowym. Chodzi mi o wypalanie plazmy czy coś w tym stylu. Pomóżcie Z góry dzięki.
P.S Telewizorek jak na pierwszy rzut oka pierwsza klasa :)
 

tomcio1055

New member
Niech sie wypowiedza uzytkownicy 60e6500 jak smigaja filmy z dysku aviki mkv hd czy sa jakis spadki predkosci jak judder przy ogladaniu z bluraya
 

ogoorek

New member
Czy ktoś z forumowiczów się orientuje czy jest dostępne uaktualnienie firmware do 51E6500 i czy zalecacie ewentualnie jego instalację? Na stronie Samsunga znalazłem tylko coś z lipca 2012. Niestety jeszcze nie mam internetu w mieszkaniu i automatycznie nie mogę tego sprawdzić. Z góry dzięki i pozdrawiam!
Jest aktualizacja z 27.10.2012 - wersja 1029.0
Wystarczy wejść na stronę Samsunga (wsparcie-->instrukcje i pliki do pobrania i znalezienie TV) lub
Wsparcie dla PS51E6500ES
 
Witam. Dzisiaj stałem sie posiadaczem samsunga ps60e6500. Mam pytanko wiecie może w jakim trybie powinno się oglądać przez pierwsze 300 godzin. Nie którzy piszą że w trybie film a nie którzy że w standardowym. Chodzi mi o wypalanie plazmy czy coś w tym stylu. Pomóżcie Z góry dzięki.
P.S Telewizorek jak na pierwszy rzut oka pierwsza klasa :)

Tryb standart z ustawieniami zjechanymi do połowy.Wiem że na początku obraz nie bądzie za ciekawy ale potem telewizorek odwzajemni się pięknym obrazem:eek:k:
 

rydzyn

New member
Rozwiązałem problem z dostępem do Smart Hub, o którym pisałem kilka postów wcześniej.
Niestety infolinia Samsunga okazała się całkowicie niekompetentna w tym temacie co prawie doprowadziło mnie do reklamacji i zwrotu odbiornika. Co istotne nowy egzemplarz, który ewentualnie zostałby mi dostarczony również obarczony byłby tym samym problemem.

W skrócie powiem, że problem dotyczył komunikatu o blokadzie dostępu do Smart Hub z powodu, błędnej geolokalizacji mojego IP ( z poza UE). Próbowałem rozwiązać problem poprzez zmianę adresu IP u mojego dostawcy, jednak 3-krotna wymiana IP nie przyniosła efektów. Łączyłem również odbiornik do hotspota GSM z galaxy s2 omijając tym samym mojego dostawcę internetu, również bez efektu.
Odwiedziłem dwa sklepy w Krakowie gdzie próbowałem połączyć się z funkcją Smart Hub na takim samym modelu w oparciu o mojego smartfona. W mixelectronics, nie udało się nawiązać połączenia, natomiast w Saturnie, uprzejmy kolega z obsługi, umożliwił mi dokładne sprawdzenie telewizora i po update Smart Hub, udało się nawiązać połączenie z moim androidem. Wszystkie funkcje działały stabilnie. Wróciłem więc do domu przekonany, że w tym wypadku na 100 % mam uszkodzony odbiornik i niestety czeka mnie wymiana na nowy egzemplarz ( napisałem i wysłałem reklamacje do sklepu). Jednak w ostatecznym akcie desperacji postanowiłem jeszcze raz spróbować. Klasyczne połączenie z hotspotem androida nie dało rezultatu, tak jak wczesniej ale tym razem zauważyłem, że nieszczęsny komunikat pojawia się praktycznie natychmiast bez jakiegokolwiek opóźnienia wynikającego z łączenia z siecią. Postanowiłem zresetować tv do ustawień fabrycznych i połączyć się od nowa z siecią. Na wstępie po resecie w ustawieniach wybiera się sieć wi-fi, więc wybrałem moje stacjonarne wi-fi tak jak zawsze. Oczywiscie konsekwentnie pojawił sie błąd przy dostępie do SMART HUB. Tym razem jednak postanowiłem jeszcze raz zresetować ustawienia i jako pierwszą sieć wybrać hotspota androida, pomijając tym samym moje lokalne wi fi.....
W tym momencie stała się jasność, SH odpalił się bez problemu. W oparciu o łącze i sygnał gsm, ściągnąlem update SH ( zjadło ponad 70 MB limitu), zainstalowałem i sprawdziłem kodem z pilota konfiguracje ( >> 2891 ). Wszystko działało stabilnie więc wyłączyłem odbiornik i włączyłem wyszukując moje lokalne Wi-Fi. No i Panowie działa :0.
Okazuje się, że istotnie serwery SH błędnie lokalizują niektore IP, tak jak moje. Jednak tv sprawdza je tylko raz w momencie instalacji, zapisując w pamięci pobrany adres. Ważne jest więc pewne IP przy pierwszym połączeniu. Potem można się łączyć nawet z Senegalu i mieć dostęp do usługi w UE. Tyle w temacie, mam nadzieję, że pomogę komuś z podobnym problemem w przyszłości.

Załączam serdeczne pozdrowienia do działu obsługi technicznej firmy Samsung ;)
Niech zyją,ich motto to resetuj,przywróć ustawienia fabryczne lub zobacz czy masz najnowsze oprogramowanie.:fool:
 

waszek_rmc

New member
Panowie, we wszystkich proponowanych ustawieniach kalibracyjnych tonacja czerni jest wyłączona, jak również inne auto filtry, czy tak ma być? Czy ta tonacja mocno pogarsza jakośc obrazu? Zauważyłem, że czarny jest czarniejszy gdy tonację podwyższe...
 

Andy2008

New member
PS60E6500 - pierwsze wrażenia

Witam,

Od wczoraj jestem posiadaczem 60'' E6500 i generalnie jestem zadowolony z wyboru mimo pewnych zastrzeżeń, o których potem. Porównanie mam do 2 telewizorów użytkowanych przeze mnie tj. LE37B650 oraz LE46C650.

Moje wrażenia:

1. Rozmiar (oglądam z ok 3 - 3,5 m).
- zaraz po włączeniu: "jaki on wielki, chyba przesadziłem"
- po 2 godzinach oglądania: "znów kupiłem za mały telewizor"

2. Jakość SD/skalowanie
- DVB-t - dobra/bardzo dobra (zależy głównie od jakości konkretnego materiału),
- DVD (z odtwarzacza BD ze skalowaniem) - bardzo dobra

3. Jakość HD:
- DVB-t TVP1 i 2 HD - bardzo dobra +
- BD - jeszcze nie sprawdzałem

4. Kolory - bardzo dobre (tryb Kino, ciepły1, podstawowa regulacja obrazu)

5. Kontrast/czerń
Tu mam najwięcej wątpliwości w ocenie. W warunkach ciemnego pokoju spodziewałem się, że ta plazma da mi naprawdę czarną czerń nie odróżniającą się mocno od ramki telewizora. Niestety rzeczywistość jest trochę inna (przynajmniej bez kalibracji szczegółowej). Jeżeli ogląda się film panoramiczny z czarnymi pasami na górze i na dole to podświetlenie tych pasów jest wyraźnie widoczne. Mam wrażenie, że bardziej niż w moim starym LCD 37B650. Regulacja podświetlenia i jasności niewiele daje - jeśli nawet zmniejszę całkowicie te parametry do zera to efekt jest taki, że obraz wyświetlany w środku ściemnia się do poziomu dolnego i górnego pasa, które zostają tak samo "szare" jak były.
Proszę o uwagi w tej kwestii. Nie mam doświadczenia z plazmami. Może plazma musi się "wpracować" żeby osiągnąć swoje parametry, a może to kwestia kalibracji?
Tym niemniej na tą chwilę nie jestem w stanie osiągnąć lepszej czerni niż LCD B650. Na obronę plazmy można powiedzieć, że to trudne porównanie nawet dla plazmy bo B650 ma rewelacyjną "realną" czerń, prawdopodobnie przewyższającą wszystkie krawędziowe LEDy (pomijam kwestie micro dimmingu).

6. Jednorodność ekranu/clouding - bardzo dobrze

7. Funkcje SMART - bardzo dobrze

8. Dzwięk - średni, raczej wyraźnie gorszy od np LE46C650

9. Obraz w jasnym pomieszczeniu w czasie dnia - jeszcze nie sprawdziłem.

10. Wrażenie ogólne - generalnie telewizor, pomimo pewnych zastrzeżeń, lepszy od porównywanych głównie ze względu na wrażenie bardziej naturalnego obrazu przy zachowaniu ostrości i detali.
Myślę, że to prostu kwestia sposobu wyświetlania przez plazmę. Poza tym porównując generalnie z LCD, a bardziej LED, wydaje mi się, że przy tak dużym ekranie wzrasta przewaga plazmy ze względu na równomierność podświetlania/brak cloudingu.

Jeszcze raz proszę o pomoc/uwagi w sprawie czerni.

Pozdrawiam wszystkich
 

waszek_rmc

New member
Odnośnie czerni, to u mnie w zależności od kanału jest smolista... Przykładowo, oglądam któyś z kanałów na "n", gdy przełączam kanały oprócz paska na dole (granatowego) czasem pojawiają się jakieś reklamy nowych seriali albo filmów (taki kwadrat po prawej stronie). Sa one na czarnym tle i tu jest smoła. Ale pasy góra/dół przy tym są szare...
Oglądając reklamę w TV nowych Nokii Lumiayświetlaczach jest menu na czarnym tle - tutaj też mam smołę i tak jak no mojej Lumia 800 nie można odróznić czerni ekranu od obudowy, oglądając TV mam tak samo...Nie wiem od czego to zależy, ale zamierzony czarny jest lepszy od czarnego wynikającego z braku obrazu...

Pytanko odnośnie kalibracji, czy na każdym źródle muszę osobno kalibrować? Czy jest jakis sposób aby przeneiść sutawienia na inne źródła? Kalibrowałem oglądając "n" na hdmi, ale już oglądając coś z usb nie mam tych kalibracji... Już nie wspomnę o np youtbe albo tvn player, tam to nawet niektóre opcje nie są dostępne... Od czego to zależy?
 

Hawker

New member
Czy w modelu E6500 jest zastosowany jakieś system zabezpieczenia ekranu przed uszkodzeniem ?

Kwestia zabezpieczenia ekranu jest dla mnie kluczowa przy wyborze sprzętu - po prostu nie chce się go pozbyć podczas zabawy w salonie moich dzieci :)

W wątku o E8000 wspominałem że w LG jest coś co się nazywa Protective Skin Glass ale w Samsungu nie widzę podobnych informacji.

Pozdr,
HwK
 

Kleikadam

New member
Potrzebuję zmienić kabel zasilający na 3 metrowy. Czy może być pierwszy lepszy jak np. Kabel zasilajacy do komp. KĄTOWY 3m 3x0,75mm (111 (2804415495) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. , czy trzeba szukać czegoś konkretniejszego aby TV działał prawidłowo?


Czy w modelu E6500 jest zastosowany jakieś system zabezpieczenia ekranu przed uszkodzeniem ?

Kwestia zabezpieczenia ekranu jest dla mnie kluczowa przy wyborze sprzętu - po prostu nie chce się go pozbyć podczas zabawy w salonie moich dzieci :)

Pozdr,
HwK

Nie wiem czy jest zabezpeczenie ale mam go od paru miesięcy i stoi na podłodze a w mieszkaniu grasuje 1,5 roczna córka i jak do tej pory żadnych obrażeń nie ma na ekranie(po za dziesiątkami odcisków rączek) :)
 

majki84

New member
Co do juddera to ja osobiście nie zauważyłem. TV łyka wszystkie filmy z zewn. dysku, obejrzałaem już dużo filmów z dysku i PC i nie zauważyłem żadnych przycięć. Problem czasami jest z napisami że jak mam w kilku językach napisy to nie wczytuje i nie daje możliwości wyboru. Czerń niestety nie jest smolista. Pasy czarne niestety nie zlewają się z ramką. Obraz jest za to idealnie równomierny, czerń na wysokim poziomie, podobnie kolory. 3D bardzo fajne, choć czasami są podwójne kontury postaci, ale kompletnie to nie przeszkadza. Co do skoków jasności to występują baaardzo rzadko i też to nie przeszkadza wcale. Bardziej irytuje wyłączanie panelu w celu poprawy czerni przy chwilowym fade out'cie, czyli wyciemnieniu sceny np. tuż przed następną sceną. Bardzo żadko to jest, spotkałem się tylko w filmie Tree of life (drzewo życia) z Bradem Pittem (polecam film ze względu na świetne sceny a'la kosmos itd gdzie plazma pokazuje pazur).

A ktoś wie czy jest coś takiego jak wizualizator czy wygaszacz podczas puszczania muzyki z podpiętego dysku? Dla mnie trochę nieporozumienie żeby czegoś takiego nie dać, szczególnie że tv ma wtedy statyczny obraz cały czas podczas odtwarzania.
 

Andy2008

New member
Słaba czerń

Ponownie proszę o pomoc w sprawie czerni.

Gdy oglądam film z czarnymi pasami na dole i na górze to:

1. Wieczorem przy włączonym sztucznym oświetleniu pasy są czarne, jest OK - nie świecą.
2. Po zgaszeniu światła pasy są szare - lekko świecące - ale wydaje mi się, że bardziej niż LCD LE37B650
3. Przy pustym ekranie - np przy przełączaniu kanałów ekran świeci (w całkowitej ciemności) chyba bardziej od LCD B650, a w każdym razie nie tego się spodziewałem po Plaźmie.
4. Mimo wszystko sam film (panoramiczny) wygląda w ciemności bardzo dobrze i kontrastowo, ale wciąż widzę te pasy!

Teraz pytania:
1. Czy coś jest nie tak z moim egzemplarzem, czy to ja mam przesadzone wymagania (może mam bardziej czuły wzrok na światło ;-) )
2. B650 wg testów ma czerń 0,04 cd/m a E6500 0,02 do 0,03 więc może ma być podobnie, tym bardziej, że LCD można przyciemnić a Plazma jak zauważyłem ma pewien ustalony minimalny poziom czerni i regulacja nic więcej nie daje.
3. Czy kalibracja może mieć wpływ na poziom czerni - chodzi o ten minimalny poziom świecenia w ciemności.
4. Telewizor jest nowy, pracował ok 20 godzin, czy to ma znaczenie?
5. Może to kwestia firmware?

Proszę o Wasze rady i pozdrawiam.
 

Andy2008

New member
Słaba czerń

Ponownie proszę o pomoc w sprawie czerni.

Gdy oglądam film z czarnymi pasami na dole i na górze to:

1. Wieczorem przy włączonym sztucznym oświetleniu pasy są czarne, jest OK - nie świecą.
2. Po zgaszeniu światła pasy są szare - lekko świecące - ale wydaje mi się, że bardziej niż LCD LE37B650
3. Przy pustym ekranie - np przy przełączaniu kanałów ekran świeci (w całkowitej ciemności) chyba bardziej od LCD B650, a w każdym razie nie tego się spodziewałem po Plaźmie.
4. Mimo wszystko sam film (panoramiczny) wygląda w ciemności bardzo dobrze i kontrastowo, ale wciąż widzę te pasy!

Teraz pytania:
1. Czy coś jest nie tak z moim egzemplarzem, czy to ja mam przesadzone wymagania (może mam bardziej czuły wzrok na światło ;-) )
2. B650 wg testów ma czerń 0,04 cd/m a E6500 0,02 do 0,03 więc może ma być podobnie, tym bardziej, że LCD można przyciemnić a Plazma jak zauważyłem ma pewien ustalony minimalny poziom czerni i regulacja nic więcej nie daje.
3. Czy kalibracja może mieć wpływ na poziom czerni - chodzi o ten minimalny poziom świecenia w ciemności.
4. Telewizor jest nowy, pracował ok 20 godzin, czy to ma znaczenie?
5. Może to kwestia firmware?

Proszę o Wasze rady i pozdrawiam.


Dodam, że chodzi o PS60E6500
 

majki84

New member
U mnie z czasem jakby czerń się poprawiła. Nadal jednak widzę że czarny świeci, też liczyłem na więcej. Mam 51 cali a 60 ma ponoć lepszą czerń niż 51.
 

waszek_rmc

New member
Ale chyba nie aż tak znacząco lepsza aby to było gołym okiem widać. Ja mamporownanie do poprzednika LCD, jest niebo a ziemia
jak czerń się pojawia to jest jednolita. Ja juz wcześniej pisałem, ze czerń jest ładna i smola gdy powinna być (chociażby reklama telewizji n, albo wcześniej wspomnianej Nokii lumia), ale tam gdzie domyślnie jest brak koloru, tak jak pasy to czarny świeci. Nie wiem czemu tak, ale mi to nie przeszkadza...
Wcześniej pytałem o takie ustawienie dotyczące tonacji czerni, w kalibracjach jest pomijane, to bardziej psuje czy poprawia?
 

sirslavko

New member
Ja dzisiaj odpaliłem konsolę w sklepie na wersji 51" i muszę przyznać że było ok. Jakiegoś tam wodotrysku nie zauważyłem ale było nieźle. I przede wszystkim chciałem sprawdzić jedną podstawową rzecz. To "cięcie" się filmów z BD na szczęście jest fikcją. Nic takiego nie zauważyłem. Reszty niestety nie dało się sprawdzić bo było bardzo jasno i tak naprawdę po obejrzeniu jeszcze panasonica nadal nie wiem co wybrać:cry:Chociaż jedna rzecz jeszcze mnie w panasku zdenerwowała a mianowicie to sztucznie upłynnianie filmu. Ależ to głupie i nie potrzebne tylko się przez to napisy pierdzielą i w niektórych miejscach obraz
 
Do góry