Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

Gollum

New member
kwestia względna z tym migotaniem. jesli przyjmiemy, ze za ekranem "ulatnia się gaz", to wszystko praktycznie migocze :p

mam pytanie z gatunku "czy wam się udało". czy jesteście zadowoleni z czerni w tej plazmie? może to kretyńsko głupie, ale biel wydaje mi się bielsza, niż czerń czarniejsza. chodzi ofkoz o biel, gdy nie jest ona dominująca w scenie, lecz gdy np. jest jej nie więcej niż 10-20%. gorzej jest z czernią. może to chore zboczenie, ale zakładałem , że da się dosyć łatwo ustalić czerń na poziomie czerni ramki tv. przy oglądaniu ramki TV w nocy (teraz jest 23:00 i widać gdzie tv się kończy). problem w tym, że czerń w scenach jest dosyć szara bez względu na ustawienia i albo jest to "prawie plazma panasa" albo mam ekstremalnie złe ustawienia tv (choć w opcjach hdmi mam opcję czerni jako najczarniejszą). czerń jest podświetlona przez co nazbyt szara. obecnie ogląda dixva Deadwood i nawet pomijając niską jakość ripa jakość jest średnia. Czy ktoś może mi podsunąć jakiś config (poza tym z pierwszych stron), który zagwarantuje mi lepszą czerń?
wiem, że to pojęcie względne, ale może ktoś w taki sposób dostroił jakość, że jest z palety barw zadowolony (ja czasami nawet w mkv'ach zmieniam ustawienia bo raz za jasne, raz za cieme, a nigdy optymalne)
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
kwestia względna z tym migotaniem. jesli przyjmiemy, ze za ekranem "ulatnia się gaz", to wszystko praktycznie migocze :p

mam pytanie z gatunku "czy wam się udało". czy jesteście zadowoleni z czerni w tej plazmie? może to kretyńsko głupie, ale biel wydaje mi się bielsza, niż czerń czarniejsza. chodzi ofkoz o biel, gdy nie jest ona dominująca w scenie, lecz gdy np. jest jej nie więcej niż 10-20%. gorzej jest z czernią. może to chore zboczenie, ale zakładałem , że da się dosyć łatwo ustalić czerń na poziomie czerni ramki tv. przy oglądaniu ramki TV w nocy (teraz jest 23:00 i widać gdzie tv się kończy). problem w tym, że czerń w scenach jest dosyć szara bez względu na ustawienia i albo jest to "prawie plazma panasa" albo mam ekstremalnie złe ustawienia tv (choć w opcjach hdmi mam opcję czerni jako najczarniejszą). czerń jest podświetlona przez co nazbyt szara. obecnie ogląda dixva Deadwood i nawet pomijając niską jakość ripa jakość jest średnia. Czy ktoś może mi podsunąć jakiś config (poza tym z pierwszych stron), który zagwarantuje mi lepszą czerń?
wiem, że to pojęcie względne, ale może ktoś w taki sposób dostroił jakość, że jest z palety barw zadowolony (ja czasami nawet w mkv'ach zmieniam ustawienia bo raz za jasne, raz za cieme, a nigdy optymalne)
Obecnie ustawienia mam na standard ,nic innego nie sprawdzalem,ale przy dobrym filmie nie jest zle a jak podniose parametry po wygrzaniu musi byc tylko lepiej :D. Zero powidokow,normalnie ogladam,nieraz zasne przy wlaczonym TV ustawiony mam na wylaczenie po 4h.Ja jestem zadowolony,odbic tez zero.
 

Fantom1

New member
Gollum tu masz ustawienia tego modelu Tłumacz Google

Ja jeszcze wygrzewam więc nie żyłowałem ustawień więc nie przejmuję się szarą czernią. Po kalibracji myślę że będzie git:) TV włączony 12h dziennie więc jeszcze z tydzień i będę się bawił w ustawienia.

Mam gorszy problem bo nie umiem ustawić routera TP-LINK TL-WR841N. Mam radiówkę i tv raz widzi sieć a raz nie mimo że pokazuje 3-4 kreski. Allshare działa doskonale i aktualizację pościągało ale na fitness, apps itd. nie mogę wejść. Kilka dni walczę i już mi ręce opadają. Chyba zapłacę jakiemuś "magikowi" żeby mi to poustawiał:(
 

marcint75

New member
jestem mocno zainteresowany zakupem tego TV i mam kilka pytań do uzytkowników :) najbardziej interesuje mnie kwestia 3D.
jak z jakością obrazu?, czy okulary są dobrej jakości? ile par może współpracować z TV, czy zrywają łączność z TV bo o takim problemie słyszałem . dziękuję
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
jestem mocno zainteresowany zakupem tego TV i mam kilka pytań do uzytkowników :) najbardziej interesuje mnie kwestia 3D.
jak z jakością obrazu?, czy okulary są dobrej jakości? ile par może współpracować z TV, czy zrywają łączność z TV bo o takim problemie słyszałem . dziękuję

Jakosc 3D naprawde dobra,u mnie nic nie zrywa,ogolnie malo filmow w 3D ale fajnie sie oglada,okulary oku,nawet dla okularnikow nie ma problemu z zalozeniem na swoje,smart tv chodzi rewelacyjnie,plynnie.ipla,iplex,oki
 

art-e

New member
U mnie też nic nie migocze. tez mam na razie standardowe ustawione. Obraz jest trochę ciemny, ale czekam cierpliwie aż się wygrzeje.

3d - świetne. okulary wygodne.

Warunek jest zawsze jeden - dobrej jakości film.

ostatnio włączyłem divxa - nie wiem jak mogłem kiedys takie coś oglądać :)
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
U mnie też nic nie migocze. tez mam na razie standardowe ustawione. Obraz jest trochę ciemny, ale czekam cierpliwie aż się wygrzeje.

3d - świetne. okulary wygodne.

Warunek jest zawsze jeden - dobrej jakości film.

ostatnio włączyłem divxa - nie wiem jak mogłem kiedys takie coś oglądać :)
No wlasnie pozostaje ten bol ze nowosci w innej jakosci nie znajdziesz w necie ;) a i 3D malo,no ale moze sie rozkreci :D
 

art-e

New member
Hej chłopaki, ktoś w wątku o E550 napisał że po aktualizacji ma Hbb.

Ktoś już z Was także to ma ?

Skoro wypuścili na e550 to i u nas powinno być.

P.S. Swoją drogą dziwne bo jeszcze w czerwcu samsung sam zapowiadał że jeszcze minie troche czasu zanim wszystko ogarną
 

xadamux

New member
myślę nad kupnem ps60e6500 i mam pytanko czy jak w innych seriach samsung montuje różne rodzaje matryc do swoich tv i jest "na chybił trafił" ? czy jest jedna konkretna i czy da sie to sprawdzić w menu serwisowym ?
 

atom2008

New member
U mnie jak narazie z nowych rzeczy doszla aplikacja o mistrzostwach w Londynie, nic o hbbtv nie zauwazylem
HbbTV w naszych TV już jest. Aby z tego skorzystać musisz zainstalować widget z Samsung Apps -> Informacja -> HbbTV Widget. Po instalacji w menu TV dochodzi dodatkowe ustawienie TV kanał z danymi. Na razie głównie TVP1 HD to nadaje, ale tylko poprzez cyfrową telewizję naziemną. Teraz są to dodatki olimpijskie. Niestety dość marne, ale to dopiero początki. Mam nadzieję, że przyszłości będzie to lepiej wyglądało.
 

jarwlo

New member
HbbTV w naszych TV już jest. Aby z tego skorzystać musisz zainstalować widget z Samsung Apps -> Informacja -> HbbTV Widget. Po instalacji w menu TV dochodzi dodatkowe ustawienie TV kanał z danymi. Na razie głównie TVP1 HD to nadaje, ale tylko poprzez cyfrową telewizję naziemną. Teraz są to dodatki olimpijskie. Niestety dość marne, ale to dopiero początki. Mam nadzieję, że przyszłości będzie to lepiej wyglądało.


Ja nic takiego nie mam i tak jak zauważył Violator doszła tylko aplikacja Londyn2012
 

atom2008

New member
Ja nic takiego nie mam i tak jak zauważył Violator doszła tylko aplikacja Londyn2012
Może to zależy od softu w TV, bo to jedyne co przychodzi mi do głowy dlaczego nie widzisz tego widget'u. Ja mam najnowszy soft jaki wyszedł czyli 1023. Sprawdź jaki masz i jak masz starszy to sobie zaktualizuj. Widget jest do pobrania w Samsung Apps w zakładce Informacje, a nazywa się Hbbtv widget.
 

xadamux

New member
Kiki napisz chociaż orientacyjnie kiedy będziesz wpisywał testy (jeśli masz e6500 zrobiony czy to innych modeli) bo troche człowiek sie dziwnie czuje wiedząc że płaci za subskrypcje tutaj na forum,a to nie pierwsza prośba bo co chwilę ktoś pyta a rzadko kiedy uzyskuje odpowiedź na pytanie kiedy testy sie ukażą. Pisze to w imieniu wszystkich forumowiczów - tych którzy opłacają to forum jak i korzystających z bezpłatnych podpowiedzi. Szanujmy sie wzajemnie
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Może to zależy od softu w TV, bo to jedyne co przychodzi mi do głowy dlaczego nie widzisz tego widget'u. Ja mam najnowszy soft jaki wyszedł czyli 1023. Sprawdź jaki masz i jak masz starszy to sobie zaktualizuj. Widget jest do pobrania w Samsung Apps w zakładce Informacje, a nazywa się Hbbtv widget.
Zainstalowalem ten widzet ,no i mam w systemie te dane ale teraz powiedz czego mam szukac jesli chodzi o odbior tego hbbtv gdzie to znajde,bo obecnie mam widzet zainstalowany i ten zwykly dodatek olimpijski ale nie wiem gdzie maja byc te dane hbbtv
 

jarwlo

New member
Zainstalowalem ten widzet ,no i mam w systemie te dane ale teraz powiedz czego mam szukac jesli chodzi o odbior tego hbbtv gdzie to znajde,bo obecnie mam widzet zainstalowany i ten zwykly dodatek olimpijski ale nie wiem gdzie maja byc te dane hbbtv

Też zainstalowałem, ale nie mam tego ustawienia w Menu, ktoś już wie gdzie to znaleźć ??
 
Do góry