Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

elpazurro

New member
trochę źle zapytałem o te sterowanie głosem w PS51E6500 Chodzi mi raczej czy jest możliwość aby mieć taką funkcje w tym modelu. Na jakiej zasadzie to w ogóle działa? Czy dokupienie kamerki z mikrofonem i odpowiednie oprogramowanie zastąpiło by tą funkcję ?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Witam, chciałbym poruszyć kwestię tego rozwiązania: "telewizja satelitarna bez dekodera". Ciekawi mnie czy są różnice w jakości obrazu pomiędzy dekoderem podłączonym za pomocą kabla hdmi, a bezpośrednio z pominięciem dekodera. Testował już ktoś to rozwiązanie? W moim przypadku byłaby to telewizja N.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Sluchajcie czy ktos z Was zauważył efekt migotania obrazu ? Właściwie jestem na niego zdecydowany, tylko nurtuje mnie wlasnie to. Moja corka ogląda sporo bajek i nie chciałbym zeby popsula sobie oczy.
Acha i jak jest z jasnością, bo wiem ze plazmy mają z reguły ciemniejszy obraz niz lcd.
Mam teraz lcd samsung b650 w 37 calach i w sumie jestem zadowolony, tyle tylko ze za mały.

I jeszcze jedna prosba. Moze ktos zamiescic zdjecie pilota?
 

atom2008

New member
Sluchajcie czy ktos z Was zauważył efekt migotania obrazu ? Właściwie jestem na niego zdecydowany, tylko nurtuje mnie wlasnie to. Moja corka ogląda sporo bajek i nie chciałbym zeby popsula sobie oczy.
Acha i jak jest z jasnością, bo wiem ze plazmy mają z reguły ciemniejszy obraz niz lcd.
Mam teraz lcd samsung b650 w 37 calach i w sumie jestem zadowolony, tyle tylko ze za mały.

I jeszcze jedna prosba. Moze ktos zamiescic zdjecie pilota?
Nie zauważyłem migotania. Może z raz mi się zdawało, że coś takiego widzę przy bardzo dużej jasnej powierzchni, ale może miałem jakieś przywidzenia :) Przy normalnym obrazie nie zauważyłem efektu migotania. Dla mnie TV jest rewelacyjny przede wszystkim za jakość obrazu, po za tym ma sporo funkcji internetowych i multimedialnych, na których mi szczególnie nie zależało, ale muszę powiedzieć, że bardzo mile zaskakują. Na jasność nie narzekam. Na początek pozmniejszałem parametry świecenia zanim plazma się dobrze wygrzeje i mimo wszystko świeci wystarczająco. Na pewno wpływ ma jeszcze oświetlenie w pomieszczeniu, ale nie zauważyłem, aby TV słabiej świecił od mojego poprzedniego przyzwoitego CRTka. Pilot do tego TV jaki otrzymałem to: AA59-00581A (fotkę masz np. tu: MandosTV.com)
Tak na marginesie ciekaw jestem czy wszyscy z tym TV takiego samego pilota otrzymali, bo gdzieś wydawało mi się, że czytałem, że jest podświetlany, a on zamiast podświetlania ma dodatkowy przycisk HDMI, co mi się podoba, bo jak dla mnie bardziej przydatny.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Dziękuję za szybką i rzeczową odpowiedź. O to mi wlasnie chodziło. Szkoda ze to nie ten sam pilot co do serii es6800 ale i tak jest ok.
Zauwazyles po rachunkach za energie ze masz plazme?
 

atom2008

New member
Zauwazyles po rachunkach za energie ze masz plazme?
Jeszcze nie zdążyłem zauważyć, bo dopiero go mam ok. miesiąca, ale na pewno będą trochę wyższe. Wydaje mi się, że nie będzie to więcej niż 10zł/miesiąc, więc nie ma tragedii. Podłączyłem na chwilę miermik, to na fabrycznych ustawieniach potrafi i szarpnąć 300W, a na obecnie skręconych przeze mnie ustawieniach 150-200W. Jak już się plazma wygrzeje, to przetestuję różne ustawienia razem z trybami eco, bo na razie mam te opcje powyłączane. Jak średnio wyjdzie poniżej 200W, nie pogarszając jakości obrazu to będę zadowolony.
 

atom2008

New member
Na stronie Samsunga jest do pobrania nowy soft 1023.2, ale na razie chyba tylko do aktualizowania przez USB, bo przy próbie aktualizacji online, TV nie pokazuje, że jest dostępne nowe oprogramowanie.
 

Gollum

New member
pytanko, które podsunął mi użytkownik na privie.
nie przyglądałem się temu wcześniej.
po wyłączeniu telewizora (chyba rzeczywiście wtedy widać to najlepiej) matryca odbija światło, lecz po zbliżeniu się do niej daje się zauważyć poziome pasy, ciemniejsze i jaśniejsze odcienie szarości. co więcej, można zauważyć poruszające się wewnątrz tv "gazy". nie jest to jakieś dramatyczne doznanie - ot ciekawostka - jakby matryca sama się ruszała.

czy to jest normalne przy tej technologii albo przy tym modelu? czy inni użytkownicy e6500 albo plazm ogólnie mogą przytknąć kichawy do tv i go wyłączyć i sprawdzić takie złudzenie, bo nie wiem czy tak powinno być, czy jest to efekt eksploatacji tego tv w dość upalne dni ;]
 

atom2008

New member
Uaktualnienie dostepne online,wiecie co dodaje,poprawia?
Nie wiem co dodaje czy poprawia, może w końcu hbbtv, ale wiem za to co mi przestało działać. Nie otwiera mi się teraz strona forum hdtv na TV. Chyba, że to zbieg okoliczności, bo po zaktualizowaniu softu zaktualizowała się też przeglądarka po uruchomieniu.
 

atom2008

New member
Nie wiem co dodaje czy poprawia, może w końcu hbbtv, ale wiem za to co mi przestało działać. Nie otwiera mi się teraz strona forum hdtv na TV. Chyba, że to zbieg okoliczności, bo po zaktualizowaniu softu zaktualizowała się też przeglądarka po uruchomieniu.
Strona zaczęła ponownie działać, może to była jakaś chwilowa niemoc mojego TV :)
 

Gollum

New member
mam jeszcze 2 pytania (poza zdaje się retorycznymi, które zadałem kilka postów wyżej):
1) gdy naciskam na pilocie przycisk smart tv i wchodzę w all share play, tv każe mi ustawiać datę i godzinę. gdy ją ustawiam, a potem np. następnego dnia znów korzystam z tej aplikacji, tv znów każe mi te parametry ustawiać. czy powodem jest fakt, że tv nie jest podłączony do neta i nie może pobierać automatycznie danych, czy przyczyną jest coś innego?
2) czasami gdy oglądam filmy z dysku podpiętego do usb i chcę zmienić parametry obrazu (dynamiczny, relaks itp.), to wchodząc w ustawienia zaawansowane tych parametrów niektóre opcje obrazu nie są dostępne. tak mam dla relaksu i dynamicznego, podczas gdy film i standardowy umożliwiają ingerencję. czy to normalne?
 

art-e

New member
Panowie, dalej wygrzewacie swoje plazmy czy już podkręciliście ustawienia ?


mam jeszcze 2 pytania (poza zdaje się retorycznymi, które zadałem kilka postów wyżej):
1) gdy naciskam na pilocie przycisk smart tv i wchodzę w all share play, tv każe mi ustawiać datę i godzinę. gdy ją ustawiam, a potem np. następnego dnia znów korzystam z tej aplikacji, tv znów każe mi te parametry ustawiać. czy powodem jest fakt, że tv nie jest podłączony do neta i nie może pobierać automatycznie danych, czy przyczyną jest coś innego?
2) czasami gdy oglądam filmy z dysku podpiętego do usb i chcę zmienić parametry obrazu (dynamiczny, relaks itp.), to wchodząc w ustawienia zaawansowane tych parametrów niektóre opcje obrazu nie są dostępne. tak mam dla relaksu i dynamicznego, podczas gdy film i standardowy umożliwiają ingerencję. czy to normalne?

Gollum, mam tak samo.... czemu - nie wiem :)
 

Fantom1

New member
Także dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy tego samsunga w wersji 51 cali:) Podobnie jak reszta na początku pozmniejszałem parametry (głównie kontrast) plus funkcja eco ta pierwsza bo po włączeniu kolejnych nic nie widać:wink:
Chciałbym się Was spytać jak wyłączyć ten "teatrzyk" (na pewno wiecie o co chodzi). Wiem że gdzieś w ustawieniach ale że załączona instrukcja jest kiepska to nie mogę znaleźć.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Także dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy tego samsunga w wersji 51 cali:) Podobnie jak reszta na początku pozmniejszałem parametry (głównie kontrast) plus funkcja eco ta pierwsza bo po włączeniu kolejnych nic nie widać:wink:
Chciałbym się Was spytać jak wyłączyć ten "teatrzyk" (na pewno wiecie o co chodzi). Wiem że gdzieś w ustawieniach ale że załączona instrukcja jest kiepska to nie mogę znaleźć.
Funkcji eco nie wlaczaj.zostaw na standartowych dla filmu i nic wiecej :),u mnie zadnego efektu teatrzyku nie mam,trybu eco nie uzywalem jeszcze .
 

MITV

New member
Czy zauważacie białe migotanie obrazu na czarnym tle - chodzi o momenty np. gdy się zmienia kanał lub gdy obraz jest ciemny?
 
Do góry