Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

Tocki

Member
już od ponad tygodnia cieszę się z użytkowania 51e6500es. Mam jednak małe zapytanie odnośnie bieli, a mianowicie przy reklamach lub jak jest dużo białego to obraz jest strasznie ciemny. (ustawienia standard+ kilka pozycji jasności do góry) Macie takie wrażenie również ? Bawił się ktoś balansem bieli ? wszystko u mnie ustawione jest na 25.
 

jarwlo

New member
już od ponad tygodnia cieszę się z użytkowania 51e6500es. Mam jednak małe zapytanie odnośnie bieli, a mianowicie przy reklamach lub jak jest dużo białego to obraz jest strasznie ciemny. (ustawienia standard+ kilka pozycji jasności do góry) Macie takie wrażenie również ? Bawił się ktoś balansem bieli ? wszystko u mnie ustawione jest na 25.

Mam podobne odczucie ale poustawieniach , które są na E8000 tutaj na forum i ustawieniu wg własnego uznania paru dodatkowych rzeczy jest troszke lepiej, ale rzeczywiście na reklamie np Cocacoli końcowa plansza wydaje sie troche szarawa.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
To White Peak Limiter, każda plazma go posiada, im wyższą jasność ekranu ustawicie tym bardziej będzie to widoczne w jasnych scenach.
 

art-e

New member
Strone czy dwie wczesniej podalem link do mojego chomika gdzie sa filmiki w hd jest tam Ocean.
próbki hd - violator74 - Chomikuj.pl


To jest ten plik w 3D ?
Samsung-Demo-Oceanic-Life---x264.1080p.40Mbps-TEST OVACÍ-VIDEO.mkv
99a19ffb28.png
 

Gollum

New member
mam pytanie odnośnie rozdzielczości w ps51e6500. podłączyłem pod tv swoją stacjonarkę poprzez kabel hdmi 1.4. karta graficzna radeon zintegrowana, system win7. po ustawieniu rozdzielczości pulpitu 1366x768 obraz wkomponowuje się w wielkość ekranu, przylega do każdej z czterech krawędzi. po ustawieniu rozdzielczości na 1920x1080 niestety obraz już nie chce się wkomponować i odstaje po ok 1cm na górze i dole oraz ok 2cm z prawej i lewej. i niestety nie wiem jak sprawić by przylegał tak jak przy 720p. nie pomagają opcje tv z rozciągnięciem i zmianą pozycji/proporcji.

btw. tv ma bardzo miłe dla uszu głośniczki. nie jest to może kino domowe, ale przy poziomie głośności 20 lub 25 teledyski z jutuba brzmią tak przyjemnie ;] w związku z dźwiękiem mam też drugie pytanie: czy jest możliwość poprowadzenia tak dźwięku z tv by głośniki tv były centralnym głośnikiem, a 2 kolumny były jak front left i right? zakładam, że amplituner będzie potrzebny, ale czy tv puści na wyjście tego typu dźwięk, czy nie obejdzie się bez zakupu centralnego głośnika?
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Test i ustawienia kalibracyjne dla E6500
Tłumacz Google
Czarny lepszy niz w ST50
Tłumacz Google
Tłumacz Google

A ponizej test na wypalenia w porownaniu z Panasonic GT50 i VT50 ktore wypadly gorzej
Tłumacz Google


Dodaje ustawienia kalibracyjne ktore sa w tescie troche schowane :) na drugiej stronie pierwsze w jakosc obrazu po prawej stronie jest obraz TV i tam klikajac wyskakuja dane
Tłumacz Google


Samsung PN60E6500 Ustawienia obrazu
przez tpendlebury
ico_cnet.gif
- 08.06.12 12:52


Recenzja:
http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/samsung-pn60e6500/4505-6482_7-35159642.html

Podobne produkty:
Samsung PN51E6500

Raport kalibracji za pomocą tych ustawień:
http://scr.bi/L0c265

Poniżej znajdziesz ustawienia znalazłem najlepiej do oglądania TK w mrocznym pokoju poprzez wejście HDMI. Ustawienia mogą się różnić w zależności od źródła, rodzaju pokoju, i osobistych preferencji. Zapoznaj się z ustawienia obrazu i FAQ kalibracji, aby uzyskać więcej informacji.
http://news.cnet.com/8301-17938_105-9996461-1.html

Zauważa kalibracji:
10 skala pt jest szalenie nieobliczalny: niewielkie zmiany na jednym przedziale może mieć wpływ na całą skalę iw efekcie zdecydowaliśmy się go wyłączyć.

Widzieliśmy również czarne różnice poziomów między E8000 i E6500 - które są zasadniczo takie same TV i wyższa gamma ustawienie w telewizorze może mieć coś wspólnego z tym.

- Menu Obraz
Tryb obrazu: Film
Światło Cell: 20
Kontrast: 99
Jasność: 45
Ostrość: 0
Kolor: 50
Odcień: G50/R50

Podmenu regulacji ekranu:
Rozmiar obrazu: Dopasowanie do ekranu
Pozycja: [bez zmian]

Podmenu Auto Adjustment: [wyszarzone]

3D podmenu: N / A

Zaawansowane Podmenu ustawień:
Dynamiczny kontrast: Off
Czarny ton: Off
Flesh Tone: 0
RGB Only Mode: Off
Przestrzeń kolorów: Custom
Balans bieli: [patrz poniżej]
10p Balans bieli: Off
Gamma: +1
Wzór Ekspert: Off
xvYCC: Off
Ruch Światło: Off [wyszarzone]

Podmenu Color Space:
Przestrzeń kolorów: Custom
Czerwony: Czerwony 44, Zielony 31, Blue 31
Zielony: Red 76, Green 48, Blue 32
Niebieski: Czerwony 1, Green 27, Blue 49
Żółty: Red 51, Green 51, Blue 40
Cyan: Red 71, Green 50, Blue 49
Magenta: Red 45, Green 44, Blue 51

Biały podmenu równowaga:
R-Offset: 20
G-Offset: 23
B-Offset: 20
R-Gain: 29
G-Gain: 22
B-Gain: 23

10p Biały podmenu Balans bieli:
N /

Obraz opcji podmenu
Odcienie kolorów: Warm2
Cyfrowy filtr szumów: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI poziom czerni: Normal [wyszarzone]
Tryb filmowy: Cinema Smooth
 
Ostatnia edycja:

dziadek266

New member
Po 3 tygodniach oglądania, jestem bardzo zadowolony z zakupu 60E6500.
Miałem dylemat, Samsung czy ST50?
Niestety nie doczekałem się na obiecany test "kikiego", więc trochę niepewności było.
Panas jednak wychodzi w zakupie ok. 1 tys drożej, a skoro różnicy nie widać to po co przepłacać
i jeszcze ma 5" mniej.
U mnie w zestawie był pilot TM 1250 bez podświetlenia (jakie ma w E8000), a jak u innych?
Okulary to model SSG3050GB.
Mecze na Euro super sprawa, chociaż czasem widać że jakość HD w wydaniu TVP daje sporo do życzenia- dla porównania na ZDF HD lub ARD HD te same mecze i obraz jest super, więc widać że można lepiej.
 

kopi

New member
Po 3 tygodniach oglądania, jestem bardzo zadowolony z zakupu 60E6500.
Miałem dylemat, Samsung czy ST50?
Niestety nie doczekałem się na obiecany test "kikiego", więc trochę niepewności było.
Panas jednak wychodzi w zakupie ok. 1 tys drożej, a skoro różnicy nie widać to po co przepłacać
i jeszcze ma 5" mniej.
U mnie w zestawie był pilot TM 1250 bez podświetlenia (jakie ma w E8000), a jak u innych?
Okulary to model SSG3050GB.
Mecze na Euro super sprawa, chociaż czasem widać że jakość HD w wydaniu TVP daje sporo do życzenia- dla porównania na ZDF HD lub ARD HD te same mecze i obraz jest super, więc widać że można lepiej.

1) Jak oceniasz czerń, szczególnie wieczorem w ciemnym pomieszczeniu?
2) Jak oceniasz poziom jasności w dzień. Niektórzy narzekają na zbyt ciemny obraz.
 

dziadek266

New member
1) Jak oceniasz czerń, szczególnie wieczorem w ciemnym pomieszczeniu?
2) Jak oceniasz poziom jasności w dzień. Niektórzy narzekają na zbyt ciemny obraz.
Ad.1
Jak dla mnie bardzo dobrze. (chociaż obawy były, bo oglądałem od znajomego 50C490 i tam był problem ale to "niski" model)
Ad.2
Na ustawieniach fabrycznych jest trochę ciemny, trochę zabawy i jest OK. Każdy może ustawić pod swoje oczy :wink:
 

fafcin

New member
Mam swojego 51E6500 od tygodnia i faktycznie na ustawieniach fabrycznych biały jest trochę szary, ale to kwestia pogrzebania w ustawieniach. Pilot mam też bez podświetlenia.

Ściągnąłem sobie demo Oceanic Life.mkv ale z pendriva nie chce mi go otworzyć, dlaczego? Na laptopie wszystko gra.
 

lm648

Banned
.............Ściągnąłem sobie demo Oceanic Life.mkv ale z pendriva nie chce mi go otworzyć, dlaczego? Na laptopie wszystko gra.

To demo jest jakieś "skopane", tego również nie odtwarza mój TV LG 50PA6500 oraz zew. odtwarzacz multimedialny WD HD Media Player. Oczywiście PC/laptop bez problemów. A więc nie ma obaw, ze sprzętem wszystko jest OK. Telewizor to nie jest PC:D
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
WItam,po pol roku poszukiwan i zmian dzisiaj stanal w pokoju nowy TV samsung E6500,podlaczony z nka pod euro chwilowo . Obraz lepszy niz z LCD jesli chodzi o SD, HD pelnego to jeszcze nie moge ocenic po sygnal idzie po euro ale programy nadawane w HD juz ladnie wygladaja.
Myslalem ze bedzie troche glosniejszy,moj 21 calowy LG jest glosniejszy no ale cienkie obudowy w terazniejszych TV ograniczaja moc,dzwiek oceniam bardzo dobrze.Nic wiecej nie sprawdzalem jeszcze.Pytanie na jakich ustawieniach wygrzewacie plazme na standartowych?? Wiem ze z 200 godzin trzeba by ja wygrzac :).Ogolnie jestem content :D
 
Do góry