Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

dragon79

Member
dzięki za pomoc w takim razie, będę nadal grzebał może w końcu się uda, win7 mam oryginalny także szkoda mi. zmieniłem teraz kartę na audigy2 i nie muszę przełączać na spdifout nawet abym miał głośność przez hdmi. zobacze pobawie się jeszcze. Dzisiaj imprezka w domuj także dzisiaj już pewnie nie :)

pozdro for all
Nowoczesne amplitunery podłącza się tak, jak już wcześniej sam napisałeś. HDMI (np. od dekodera sat lub od karty graficznej komputera) podłącza się do ampli kina domowego. Ampli dekoduje dźwięk i puszcza na kolumny w systemie wielokanałowym, natomiast obraz przepuszcza do podłączonego TV tudzież innego projektora obrazu.
Masz kartę graficzna GeForce. Nowe karty zarówno nVidia jak i ATI przepuszczają po HDMI zarówno obraz jak i dźwięk. Jeśli nie jest to kwestia prawidłowego połączenia takiej karty (nVidia musi być połączona z kartą dźwiękową kabelkiem, co nie dotyczy kart ATI), ani zainstalowania odpowiednich sterowników (np. ATI HDMI driver) to może jest to problem wybrania jako źródło dźwięku w systemie / sterownikach karty dźwiękowej właśnie tego wyjścia HDMI (np. HDMI out w panelu sterownika dźwięku Realtek).
 
Ostatnia edycja:

whiteman

Member
Nowoczesne amplitunery podłącza się tak, jak już wcześniej sam napisałeś. HDMI (np. od dekodera sat lub od karty graficznej komputera) podłącza się do ampli kina domowego. Ampli dekoduje dźwięk i puszcza na kolumny w systemie wielokanałowym, natomiast obraz przepuszcza do podłączonego TV tudzież innego projektora obrazu.
Masz kartę graficzna GeForce. Nowe karty zarówno nVidia jak i ATI przepuszczają po HDMI zarówno obraz jak i dźwięk. Jeśli nie jest to kwestia prawidłowego połączenia takiej karty (nVidia musi być połączona z kartą dźwiękową kabelkiem, co nie dotyczy kart ATI), ani zainstalowania odpowiednich sterowników (np. ATI HDMI driver) to może jest to problem wybrania jako źródło dźwięku w systemie / sterownikach karty dźwiękowej właśnie tego wyjścia HDMI (np. HDMI out w panelu sterownika dźwięku Realtek).
Dodam, że dźwięk po HDMI w kartach ATI został zaimplementowany w serri 4k i było to tylko stereo. Od serii 5k można przesyłac dźwięk wielokanałowy. Pod tym względem NVidia była generacje do tyłu i trzeba było podpinac dodatkowy kabelek do płyty głównej lub karty dźwiękowej. Więc możliwe, że Gtx260 ma możliwośc przesyłania jedynie stereo. Sprawdź na stronie producenta.
 

Delaney

New member
Dodam, że dźwięk po HDMI w kartach ATI został zaimplementowany w serri 4k i było to tylko stereo. Od serii 5k można przesyłac dźwięk wielokanałowy. Pod tym względem NVidia była generacje do tyłu i trzeba było podpinac dodatkowy kabelek do płyty głównej lub karty dźwiękowej. Więc możliwe, że Gtx260 ma możliwośc przesyłania jedynie stereo. Sprawdź na stronie producenta.

Opowiadasz.

1. Dźwięk po hdmi w kartach ATI jest od serii HD 2xxx. HD2xxx/3xxx maja wsparcie max dla 5.1 (AC3), od serii HD4xxxx jest to już pełne 7.1 (AC3/DTS).

2. Co do tego że NVidia jest do tyłu to bym polemizował. Rozwiązanie w kartach "zielonych" jest o tyle lepsze, że umożliwia wykorzystanie posiadanej karty dźwiękowej, która może być o kilka klas lepsza od wbudowanego w mobo kodeka. Mam w kompie SB X-Fi Titanium i w przypadku karty ATI chcąc puścić dźwięk po hdmi, mogę o Titanium zapomnieć, bo jestem zmuszony wykorzystywać rozwiązanie wbudowane w ATI.

3. Odbiegamy od tematu.
 

lesiu76

New member
Mam problem ze swoim TV, a dokładnie to z dźwiękiem (słychać tak jakby dźwięk z dwóch źródeł nakładał się na siebie z pewnym opóźnieniem. Podobny efekt można uzyskać słuchając (oglądając) tego samego programu TV na dwóch telewizorach w innych pokojach). Ale do rzeczy.
Mam TV kablową lokalnego operatora i kartę dostępu warunkowego conax. W TV mam zamontowany moduł conax. Problem pojawia się w momencie gdy nagrywam (oglądam) program TV na wideo przez euro złącze.
W jaki sposób mam podłączyć wideo, żeby pozbyć się tego problemu. Wideo ma 2 euro złącza, wyjście component i wejście AV.
Z góry dziękuję za pomoc.
 

hashdee

New member
Bigger Font - problem

Jaki TV i wersja firmware?
Posiadzasz spatchowany firmware?
Czy uruchamiasz BiggerFont na jedyny dodatek?


TV: le37b651 t3w
firm: 2009/09/39_002005 to mam. Przed tym mialem 3000.2 i udalo mi sie zejsc nizej. "Czy uruchamiasz BiggerFont na jedyny dodatek?" co masz na mysli?

po odpaleniu Bigger Font 0.2 za kazdym razem restart TV :)
 

boloyoung

New member
Witam
Mam problem chciałem podłączyć Laptopa pod 37b650 po przez kabel vga ale pojawiał sie problem w telewizorze w ogóle nie mam zakładki pc a wydaje mi sie ze kiedys była próbowałem zmieniac soft ale nic nie pomogło
 

norbid

New member
Witam
Mam problem chciałem podłączyć Laptopa pod 37b650 po przez kabel vga ale pojawiał sie problem w telewizorze w ogóle nie mam zakładki pc a wydaje mi sie ze kiedys była próbowałem zmieniac soft ale nic nie pomogło

Proponuje wylaczyc TV z kontaktu i ponownie wlaczyc.
Jesli nic nie jest podlaczone pod zlacze VGA to wlaczajac SOURCE napis PC powinien byc widoczny na dole listy jako nieaktywny.
A masz pewnosc ze kabel jest sprawny?
Czy wymusiles w laptopie wyswietlanie obrazu na zlacze VGA?
 

tweggy

New member
Pvr

Witam,panowie udalo sie powgrywac telnet upnp pvr itd wiekszosc dziala lecz nie moge odpalic pvr,mam pena 2 gig kingston format fat32 wkladam w obydwa usb i nic ,moze zle probuje uruchomic ten pvr.Najezdzam pvr klikam, obraz na chwile znika wychodze z menu potem czerwony guzik na pilocie i kicha.Mam le40b651t3wxxu moze jakas podpowiedz?
 

boloyoung

New member
Proponuje wylaczyc TV z kontaktu i ponownie wlaczyc.
Jesli nic nie jest podlaczone pod zlacze VGA to wlaczajac SOURCE napis PC powinien byc widoczny na dole listy jako nieaktywny.
A masz pewnosc ze kabel jest sprawny?
Czy wymusiles w laptopie wyświetlanie obrazu na zlacze VGA?
Ok juz sobie poradziłem problem polegał na tym ze w trybie serwisowym prz zakadce PC widniało 0 przestawiłem na 1 i opcja Pc zaczęła być widoczna
mam jescze pytanie potrzebuje zmodyfikowany soft
taki żeby posiadał funkcje skanowania filmów z usb do pełnego ekranu z góry dziej=kuje
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam,panowie udalo sie powgrywac telnet upnp pvr itd wiekszosc dziala lecz nie moge odpalic pvr,mam pena 2 gig kingston format fat32 wkladam w obydwa usb i nic ,moze zle probuje uruchomic ten pvr.Najezdzam pvr klikam, obraz na chwile znika wychodze z menu potem czerwony guzik na pilocie i kicha.Mam le40b651t3wxxu moze jakas podpowiedz?
A masz sygnał cyfrowej telewizji naziemnej? Bo tylko taki można nagrać.
Ok juz sobie poradziłem problem polegał na tym ze w trybie serwisowym prz zakadce PC widniało 0 przestawiłem na 1 i opcja Pc zaczęła być widoczna
mam jescze pytanie potrzebuje zmodyfikowany soft
taki żeby posiadał funkcje skanowania filmów z usb do pełnego ekranu z góry dziej=kuje
Do tego potrzebujesz aplikację Aspect Ratio z SamyGO.
 
Do góry