Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

asd1

New member
Witam. Wkońcu się doczekałem, otrzymałem ogromną paczuszkę w której wnętrzu odkryłem model LE40B650. I mam pare pytań na początek.
1.W paczce nie znalazłem śrubek do montażu naściennego, to normalne? Skąd je wziąść?
2.Czym jest omawiany tutaj SamyGo?
3.Jeśli chcę wgrać nowy firmware to jak sformatowany ma być dysk usb? NTFS, FAT32?
4.Zauważyłem że raz na około 5-20 minut nieregularnie, obraz mignie na różowo lub zielono, miał ktoś coś takiego? Może to być coś z softem? Co zrobić?
5.Czy jest możliwość odtworzenia filmów w formacie dvd zgranych z płyt, z dysku usb?

POZDRAWIAM.
1. kup uchwyt naścienny, będą w zestawie.
2. jest opisane wcześniej
3. ja użyłem FAt32, ale to chyba bez znaczenia
4. nie, i nie jest to normalne
5. myślisz o .vob ? nie próbowałem,
 

Sithman

New member
A więc zostały te pytania:

1. Czy w/w Samsung odtwarza pliki .mkv z oddzielną ścieżką dźwiękową ? (mkv + AC3 bodajże)
2. Jeżeli nie, to czy czyta samo mkv.
3. Jest coś na ten TV na wzór przeróbki na PSP ? Jakiś modyfikowany soft czy coś.
4. Już wiem
5. Już wiem
6. Chyba najważniejsze pytanie: czemu w menu cały obszar "Kanał" mam na szaro ? :( NIC nie mogę zrobić w tej zakładce.
7. Co zrobić, aby na kanałach SD była lepsza jakość obrazu ?
8. Jak sprawdzić jaką mam wersję softu ?



2. Czyta, zresztą wystarczyło nagrać jakiś plik w tym formacie na pena i sprawdzić ;)
6. Prawdopodobnie dlatego, że korzystasz z dekodera, więc jakichkolwiek zmian możesz dokonywać jedynie z pozycji tegoż. Przełącz źródło na "TV", a nie będziesz miał na szaro.
8.Wejdź w menu "Pomoc techniczna", najedź na "aktualizacja oprogramowania" i wciśnij INFO na pilocie. Powinno Ci wyświetlić na dole.

Odpowiedziałem na te punkty co do których mam pewność. Pozdrawiam.
 

misiakrp

New member
czy ktoś używa DLNA w windows 7 64 bit bez programu samsunga?
mi fajnie wszystko działało az do momentu jak zacząłem za dużo grzebać
system był czysty dodałem do bibliotek foty, filmy i muzę wszystko zadziałało tylko filmy leciały w małym okienku wiec zacząłem grzebać i tak nagrzebałem ze nie widzi mi dlna w tv :(
faja sprawa w win 7 to strumieniowe wysyłanie danych
zaznacza sie filmy, muze albo foty zaznaczasz odtwarzaj do :TV i otwiera się coś na wzór MP a tv nagle wyskakuję info nawiązana połączenie i zaczyna odtwarzać muzę,foty, i filmy !
z filmami mam problem bo się haczą ale może dlatego ze komp jest na wifi jak będę miał kabel to podłącze bezpośrednie do AP i wtedy zobaczę czy tnie ktoś się tym bawił ?
 

arkadiuszdworza

New member
Witam. Wkońcu się doczekałem, otrzymałem ogromną paczuszkę w której wnętrzu odkryłem model LE40B650. I mam pare pytań na początek.
1.W paczce nie znalazłem śrubek do montażu naściennego, to normalne? Skąd je wziąść?
2.Czym jest omawiany tutaj SamyGo?
3.Jeśli chcę wgrać nowy firmware to jak sformatowany ma być dysk usb? NTFS, FAT32?
4.Zauważyłem że raz na około 5-20 minut nieregularnie, obraz mignie na różowo lub zielono, miał ktoś coś takiego? Może to być coś z softem? Co zrobić?
5.Czy jest możliwość odtworzenia filmów w formacie dvd zgranych z płyt, z dysku usb?

POZDRAWIAM.

TV odtwarza pliki .vob zgrane z DVD, jednak jeśli mają rozdzielczość różną od właściwych dla danego filmu proporcji obrazu, to będziemy mieli obraz zwężony w poziomie.
 
C

CritiCalz

Guest
Dzięki wielkie. Powiedzcie jeszcze, jak zrobić aktualizację systemu, i jak zrobić abym miał kanały w "TV" a nie w "Złącze 1". Używam dekodera Cyfry+.

Pozdrawiam!
 

Sithman

New member
Kanały w "TV" będziesz miał, jak podłączysz naziemną antenę, albo kablówkę bez dekodera. To tak, jakbyś chciał, żeby dvd, konsolę czy inny sprzęt wyświetlało Ci pod "tv". Co do aktualizacji softu poszukaj na forum, tu naprawdę wszystko jest.
 

Windy

New member
Czy ktoś może spotkał się z następującym problemem:
udostępniam katalogi z dysku twardego laptopa przez pc share manager bez problemu, ale jak podepnę dysk zewnętrzny przez usb do laptopa, to wtedy gdy chcę udostępnić jakiś katalog z tego dysku to share manager wywala taki komunikat: "Możliwe jest udostępnianie tylko elementów folderu"

Z 'removable media' nie można całych katalogów tylko trzeba wskazać konkretne pliki (filmy).
Albo wywal PC Share Manager i zainstaluj Wild Media Server. Bardziej rozbudowany przez co trochę trudniejszy w ustawieniach ale za to więcej potrafi. Nie ma problemu z katalogami na dyskach przenośnych, sam konwertuje filmy w trakcie oglądania (nie potrzeba wcześniej innymi programami przerabiać tracąc czas) i różne takie.
 
C

CritiCalz

Guest
Nie widziałem na tym forum poradnika jak wgrać soft do B650, a przeglądanie 420 stron tematu chyba mija się z celem.
 

pl_k

New member
Nie widziałem na tym forum poradnika jak wgrać soft do B650, a przeglądanie 420 stron tematu chyba mija się z celem.

1. Kto Ci każe przeglądać 420 stron - jest wyszukiwarka wątku...

2. Zobacz sobie na polskiej stronie samsunga, tam gdzie jest soft znajdziesz instrukcję wgrywania.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam,
Czy ktoś może spotkał się z następującym problemem:
udostępniam katalogi z dysku twardego laptopa przez pc share manager bez problemu, ale jak podepnę dysk zewnętrzny przez usb do laptopa, to wtedy gdy chcę udostępnić jakiś katalog z tego dysku to share manager wywala taki komunikat: "Możliwe jest udostępnianie tylko elementów folderu"

Dzięki za pomoc

Tak ja się spotkałem i dlatego nie aktualizuję pc share manager, dalej korzystam z wersji którą dostałem na płycie cd z telewizorem. Aktualnie jestem w pracy, ale o ile dobrze pamiętam to jest to wersja 2.20 i można bez problemu udostępniać całe foldery z przenośnych dysków.
 

dzidek59

New member
Nie widziałem na tym forum poradnika jak wgrać soft do B650, a przeglądanie 420 stron tematu chyba mija się z celem.

Przeglądanie wątków forum nigdy nie mija się z celem.
Firmware wgrywa się następująco:
1. Pobrać ze strony samsunga właściwy plik. Np. T-CHL7DEUC.exe
2. Włożyć pamięć USB do komputera. (niektóre modele miały dołączony pendrive od Samsunga).
3. Kliknąć na plik firmware. Gdy pojawi się monit o miejsce instalacji => wskazać na Pendriwe (np. Dysk wymienny (F:) i zatwierdzić wybór.
3. Włożyć Pendrive w gniazdo USB 2 (USB 1 HDD) TV. Jeżeli automatycznie nie pojawi się monit o aktualizację firmware należy wejść w Menu -> Pomoc Techniczna -> Aktualizacja oprogramowania -> Przez USB.
4. TV automatycznie wykryje, uaktualni oprogramowanie i zrestartuje się.
Uwaga: Pendrive powinien być bez zbędnych plików (czysty). Po aktualizacji trzeba sprawdzić niektóre ustawienia: czas, parametry obrazu, które mogły zostać zmienione.
 

interaktiv

New member
Proponuję zrobić z pierwszego posta FAQ, na temat serii B650, wtedy unikniemy głupiego powtarzania pytań na które było już wiele odpowiedzi. Szczególnie przyda się to osobom które nie wiedzieć dlaczego nie potrafią użyć funkcji szukaj.
 

morto

New member
Tak ja się spotkałem i dlatego nie aktualizuję pc share manager, dalej korzystam z wersji którą dostałem na płycie cd z telewizorem. Aktualnie jestem w pracy, ale o ile dobrze pamiętam to jest to wersja 2.20 i można bez problemu udostępniać całe foldery z przenośnych dysków.

Dzięki za pomoc. Tak zrobiłem (wgrałem share managera 2.0) i działa. Super.
 

tommygun

New member
SamyGo i WiFi

Witam,

Czy komuś udało się dodać sterowniki do NieSamsungowych dongli WiFi poprzez dodatki SamyGo ? Zrobiłem tak jak dla SamyGo Extensions i owszem dodało mi się nowe urządzenie USB :) ale ciągle nie wiem jak uruchomić WiFi NieOdSamsunga.

Jeżeli ktoś wie co i jak, proszę o info i GUIDE:)

Pozdrawiam. Tomek.

PS. Czy DYSK HDD 2,5" S2 500GB może być zasilony z USB HDD telewizora 40B650?
 

MarekWoj

New member
4.Zauważyłem że raz na około 5-20 minut nieregularnie, obraz mignie na różowo lub zielono, miał ktoś coś takiego? Może to być coś z softem? Co zrobić?
Coś podobnego miałem jak w Raszynie zmienili kanał z multiplexem cyfrowym. Przez kilka pierwszych dni coś było zwalone z transmisją i były takie kolorowe zakłócenia przez ułamek sekundy. Jeśli masz to tylko na kanałach cyfrowych, to sprawdź antenę, wzmacniacz itp.
 

SebastianZ1

New member
Wczoraj Panowie odebrałem B650 ze sklepu. Wszystko fajnie, ale mam problem z wyszukiwaniem kanałów. Kablówka oferuje ok. 60 programów, a telewizor wyszukuje mi ich jedynie 11. Próbowałem przeróżne opcje w TV: kanały analogowe, cyfrowe, oba typy razem, telewizja kablowa, naziemna itp. Nic nie pomaga. Zawsze 11 stacji. W ustawieniach regionu nie mam Polski. Czy to może być przyczyną? Próbowałem na ustawieniach innych krajów, Europy Wschodniej itp. i nic nie pomagało. W pokoju obok pracuje PC z kartą telewizyjną i wszystkie kanały odnajduje bez problemu. Jakiś pomysł?
 
Do góry