Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

grajen

New member
mcold napisał:
Z innej beczki. Mój nowy nabytek (tuner sat) odbiera w ramach Cyfry+ kilka kanałów (m.inn. TVN, C+) z dźwiękiem DD AC-3. Tuner podłączony do TV przez HDMI. I teraz:
1. gdy mam połączenie z TV do amplitunera kablem cyfrowym to mimo że na tunerze jest AC-3 DD to amplituner tego nie widzi. Dźwięk jest ale "normalny".
2. gdy podłącze bezpośrednio tuner sat z amplitunerem kablem optycznym (tym samym więc jest OK) to amplituner wykrywa DD.

W przypadku filmów z USB z dźwiękiem AC-3 DD TV przepuszczał informację na amplituner. Wygląda na to że TV nie przepuszcza na wyjście optyczne informacji o DD podanych przez HDMI. Ktoś może to potwierdzić/podać jak to rozwiązać?
juz byla o tym mowa gdzies tu wczesniej, chyba nawet gdzies w manualu jest napisane ze dzwiek podawany z hdmi bedzie downmixowany do 2.0 (co szczerze mowiac bardzo mnie drazni)
 

kluczus

New member
Xyhu napisał:
Widze, że również posiadasz taki telewizor jak ja - czyli wiesz o czym mówisz - SUPER. Ok. Jeśli wydam tą kasę na ten stick - to mam pewność, że połącze się bez problemów z moim laptopem Lenovo Y530? Niechciałbym wydać tej kasy na marne. Będe miał wtedy dostęp przez TV do danych (muzyka, obrazy, filmy) z laptopa oraz internet@TV z widgetami z Samsunga? :D Jakieś problemy będą z podłączeniem - mam w laptopie net przez router Linksys w pokoju obok ze stacjonarnego komputera do którego on jest podłączony.

Jeśli kupisz stick Samsunga, bez problemu tv go wykryje i będziesz mógł podłączyć się do dowolnego AP.
Jeśli chodzi o stick Linksysa to jest z tym większa zabawa. Trzeba wgrać firmware z odpalonym telnetem, podłączyć się do tv i podmienić moduły. Po podmianie, śmiga ładnie, można się łączyć z AP ale po wyłączeniu tv wszystko wraca do "normy" czyli przestaje działać. Można oczywiście pozbyć się tego problemu ale to wymaga troszkę dłubania :)
 

Xyhu

New member
kluczus napisał:
Jeśli kupisz stick Samsunga, bez problemu tv go wykryje i będziesz mógł podłączyć się do dowolnego AP.
:)

OK. Jakieś konfiguracje będą mnie czekały przy połaczeniu? Tzn. ustawienie przy routerze Linksys badź w stacjonarnym komputerze lub laptopie? Czy od razu bez problemu będzie połączenie z netem?
Sorry, że tak wypytuje :D
 

kluczus

New member
Jeśli kupisz SAmsunga to wchodzisz w ustawienia zaawansowane tv, zmieniasz rodzaj sieci na bezprzewodową, wchodzisz w jej konfigurację, wyszukujesz swojego AP, wybierasz go, wpisujesz jego klucz i tyle. Cieszysz się z nowych możliwości i ....... braku kabla :D
 

Pik$el

New member
mcold napisał:
A jeszcze w kwestii samej karty - co masz pod drugiej stronie, tzn jaki router/AP? Bo jeśli 802.11g to chyba będzie jak było. Sam się przymierzam do wymiany mojego DLinka 524 na coś w standardzie n, ale ciągle koszty przewyższają korzyści :( Póki co TV podpięty dopasowanym do koloru ściany kablem UTP Cat5 :) i śmiga.

Gdybym po drugiej stronie miał 802.11g , to bym nawet palcem nie ruszył w kwesti WiFi. Od dawna mam Dlinka DIR-635.

Pozdro.
 

Xyhu

New member
Mam jeszcze takie pytanko:

Co to jest dokładnie ten tuner cyfrowy DVB-T/C,MPEG4? Do czego on służy? Czy to jest jakiś wbudowany tuner który bez podłączenia do anteny wyłapuje kanały tv?

Którym guzikiem na pilocie sprawdza się godzinę?

Proszę o pomoc.
 

jufers

New member
mcold napisał:
...Mój nowy nabytek (tuner sat) odbiera w ramach Cyfry+ kilka kanałów (m.inn. TVN, C+) z dźwiękiem DD AC-3.
Możesz się pochwalić co wybrałeś? Czy współpracuje ze spliterem?
Pytam bo przymierzam się do wymiany DSX6010 na coś nowszego.

Sory za offtop
 

mcold

New member
jufers napisał:
Możesz się pochwalić co wybrałeś? Czy współpracuje ze spliterem?
Pytam bo przymierzam się do wymiany DSX6010 na coś nowszego.

Sory za offtop
Tuner jak ze stopki (Globo Opticum 9500 HD). Póki co poznaję jego możliwości. Żeby móc odbierać Cyfrę+ musiałem wgrać "spaczowany" firmware (standardowo czytnik czyta tylko CONAX). Ogólnie tunerek fajny, sporo możliwości, dużo alternatywnego softu. Nie używam splittera, ale na forum chwalili że dobrze współpracuje. Ja go wziąłem ze względu na to że ma PVR (po podłączeniu zewnętrznego HDD przez USB) a do tego jest HD. Ma też cyfrowe wyjście SPDIF. No i w końcu ładnie wygląda (wszystko pochowane, w poprzednim Mediasacie karta sterczała na wierzchu). Cena też znacznie niższa niż np DreamBox. Żeby nie było całkiem OT to ładnie działa z naszymi Samsungami, chociaż HDMI-CEC nie działa (a mogłoby przecież).
 

deusexe

Member
ryki67 napisał:
Czyli jak podłączysz jednym kablem do TV np EURO to jest OK tak?
to w czym problem, w tym momencie weź kabel optyczny i podłącz z wyjścia w TV do wejścia w kinie domowym i wszystko:p
Rzeczywiście to działa, ale pozostaje drugi problem co z DVD które mam podłączone componentem do TV (component wiadomo sam obraz + ewentualnie dźwięk na 2 chinche stereo ale wtedy bez dźwięku 5.1). Najlepszym wyjściem byłoby podłączenie DVD do TV po HDMI i tym samym optykiem z TV na wzmacniacz, ale niestety moje DVD nie posiada HDMI
 

mcold

New member
deusexe napisał:
Rzeczywiście to działa, ale pozostaje drugi problem co z DVD które mam podłączone componentem do TV (component wiadomo sam obraz + ewentualnie dźwięk na 2 chinche stereo ale wtedy bez dźwięku 5.1). Najlepszym wyjściem byłoby podłączenie DVD do TV po HDMI i tym samym optykiem z TV na wzmacniacz, ale niestety moje DVD nie posiada HDMI

Mam podobny problem z dźwiękiem i kolega Grajen przypomniał mi, że rzeczywiście w instrukcji TV jest wspomniane że przez HDMI dźwięk 5.1 jest downmixowany do 2.0. Tak więc HDMI w DVD nic Ci w tym przypadku nie da (nie będzie dźwięku 5.1). Pozostaje się przyzwyczaić.
 

pablosKRK

New member
zasypmy Samsunga naszymi pomysłami

może to troche naiwne, ale co nam szkodzi spróbować

przecież Samsungowi też powinno zależeć żeby ich produkt był możliwie doskonały bo to przełoży się prosto na jego sprzedaż

posiadam LE40B650 i w zasadzie TV jest bliski ideału

niestety jest kilka "drobiazgów" które skutecznie zniechęcają

- częste błędy przy wczytywaniu napisów, konieczność przerabiania jeśli film ma 25 klatek

- napisy tylko białe, bez konturów, co skutecznie uniemożliwia oglądanie napisów na jasnym tle

- brak możliwości ustawień napisów wyżej / niżej

- brak obsługi DTS (potrzebne jest zarówno downmixowanie do stereo żeby sam TV obsłużył, jak i przesyłanie sygnału po optycznym na amplituner)

to to co rzuciło mi się w oczy, myślę że koledzy z pewnością rozszerzą tą "listę życzeń"

po czym proponuję ją masowo wysłać SAMSUNGOWI,

co Wy na to ?
 

MarekWoj

New member
zoltar23 napisał:
Ja napisy zmieniam na .srt playerem BestPlayer. Cała operacja trwa 1sekunde! Na tv chodzą bez problemu.
Ja też tak robiłem, ale pozostaje problem odczytania napisów na jasnym tle. Przydała by się też możliwość regulacji położenia napisów góra - dól + trochę większy rozmiar. Efekt jest taki, że olałem możliwość odtwarzania filmów przez TV i używam do tego jak wcześniej komputera :-(
 

olo_fasolo

New member
pl_k napisał:
Hmm, ciężko powiedzieć. Rozumiem że dźwięk przerobiono na AC3, ten tutaj raport jest ze starej wersji pliku ...
Bitrate jest w normie, jak nie zadziałała zmiana profilu przez IDC changer to bym jeszcze spróbował zmienić to programem h264info. Jak nie zadziała to przekodować RipBot264 z parametrem ref_frames = 4 (oczywiście profil ma być 4.1). A najlepiej to sobie wyodrębnić kawałeczek (np. 100-megowy) filmu i na nim eksperymentować z parametrami. I jeśli się uda to przekodować tak cały plik i pochwalić się tym na forum :)

Dziękuję za uwagi program RipBot264 rozwiązał problem film po przekodowaniu ruszył, poniżej parametry działającego filmu. Niestety mój komputer okazał się za słaby do takich zabaw. Pozostałem jedynie przy próbnym kodowaniu 75MB fragmentu filmu. Nie znasz jakiegoś programu który robił by takie operacje szybciej, nawet za cenę częściowej utraty jakości?

Format : Matroska
Rozmiar pliku : 35,0 MB
Czas trwania : 1 min.
Całkowita przepływność bitów : 4.074 Kb/s
Tytuł filmu : Gladiator 2000 720p HDTV DTS-ES x264-ESiR-Sample
Zdekodowana data : UTC 2009-10-28 08:44:48
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.9.0 ('Moanin'') built on May 22 2009 17:46:31
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1
Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1 min.
Przepływność bitów : 3.353 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 720 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.152
Rozmiar strumienia : 28,8 MB (82%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 75 r1251M e553a4c
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=0 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / keyint=240 / keyint_min=24 / scenecut=40 / rc_lookahead=40 / rc=crf / mbtree=1 / crf=22.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / vbv_maxrate=25000 / vbv_bufsize=25000 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 640 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 5,50 MB (16%)
 

Xristof

New member
Xristof napisał:
mam takie pytanie
Dlaczego film

General
ID : 0
Format : BDAV
Format/Info : Blu-ray Video
File size : 375 MiB
Duration : 2mn 10s
Overall bit rate : 24.0 Mbps
Maximum Overall bit rate : 24.0 Mbps

Video
ID : 4113 (0x1011)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 2 frames
Duration : 2mn 10s
Bit rate : 22.8 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 0.440
Stream size : 356 MiB (95%)

Audio
ID : 4352 (0x1100)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Duration : 2mn 11s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 256 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Video delay : -80ms
Stream size : 4.00 MiB (1%)

nie odtwarza dzwieku. Film dziala bardzo dobrze (po zmianie rozszerzenia na np.mkv)
Jest przeciez AC-3 2ch
Ponawiam pytanie. Mam oryginalny nieprzerabiany film z kamery z audio 2ch AC-3 i telewizor nie odtwarza dzwięku. Co moze byc problemem.
 

nocai

New member
Dobre człowieki, podajcie jakie macie ustawienia dla sygnału SD.
Swój TV ustawiłem wg:
http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40B650/Settings.htm
ale nie pasuje mi kolor biay i znalazłem takie :
Menu Obraz
Mode: Movie​
Tryb: Film
Backlight: 3​
Podświetlenie: 3
Contrast: 91​
Kontrast: 91
Brightness: 45​
Jasność: 45
Sharpness: 0​
Ostrość: 0
Color: 46​
Kolor: 46
Tint: G48/R52​
Odcień: G48/R52

Advanced settings submenu​
Zaawansowane ustawienia podmenu
Black tone: Off​
Dźwięk Black: Off
Dynamic contrast: Off​
Dynamiczny kontrast: Off
Gamma: +2​
Gamma: +2
Color space: Auto​
Przestrzeń kolorów: Auto
Flesh tone: 0​
Dźwięk Flesh: 0
Edge enhancement: Off​
Akcesorium Edge: Off
xvYCC: Off​
xvYCC: Off

White balance submenu​
Podmenu Balans bieli
R-Offset: 24​
R-Offset: 24
G-Offset: 24​
G-Offset: 24
B-Offset: 25​
B-Offset: 25
R-Gain: 25​
R-Gain: 25
G-Gain: 19​
G-Gain: 19
B-Gain: 16​
B-Gain: 16

Picture options submenu​
Zdjęcie opcji podmenu
Color tone: Warm2​
Odcienia koloru: Warm2
Size: Screen Fit​
Rozmiar: Fit Screen
Digital NR: Off​
Digital NR: Off
HDMI black level: Normal [grayed out]​
HDMI poziom czerni: Normal [nieaktywne]
Film mode: Auto 1​
Tryb Film: Auto 1
Blue only mode: Off​
Blue tylko tryb: Off
Auto motion plus 120Hz: Custom​
Automatyczne plus 120Hz: Custom
Custom settings:​
Ustawienia niestandardowe:
Blur reduction: 10​
Zmniejszenie Blur: 10
Judder reduction: 0​
Zmniejszenie drgania: 0

--Setup menu​
- Menu Setup
Game Mode: Off​
Game Mode: Off
Energy saving: Off​
Oszczędność energii: Off
BD Wise: Off​
BD Wise: Off

zmieniłem Warm2 na Warm 1 bo jednak coś mi ta biel dalej nie pasowała.

Jak jest u Was ??
 

pl_k

New member
olo_fasolo napisał:
Dziękuję za uwagi program RipBot264 rozwiązał problem film po przekodowaniu ruszył, poniżej parametry działającego filmu. Niestety mój komputer okazał się za słaby do takich zabaw. Pozostałem jedynie przy próbnym kodowaniu 75MB fragmentu filmu. Nie znasz jakiegoś programu który robił by takie operacje szybciej, nawet za cenę częściowej utraty jakości?

Hmm, a jaką masz konfigurację komputera ? U mnie w leciwym lapku mam celerona 1.6Ghz i zaledwie 512 MB ramu i 4 GB film przekodowuje kilkanaście godzin. Pracuje na nim w pracy 8 godzin więc ustawiam w RipBocie niski priorytet i sobie tam w tle działa.Trochę długo ale myślę że byle Core2Duo poradzi sobie duuużo szybciej. A nie mam zbyt dużo filmów stwarzających problemy. I zauważyłem że jak się zdarzają to przy starszych filmach (dawno przekodowanych), nowości chodzą raczej bez problemu.

Nie mam jeszcze doświadczenia w kwestii kodeka h264 więc nie wiem czy jakieś inne programy poradziły by sobie szybciej. Dużo z pewnością zależy od parametrów kodowania ...
 

mcold

New member
lista życzeń

Wprawdzie prędzej się doczekamy że ktoś z SammyGo to zaimplementuje, ale lista rzeczy do poprawki może się im przydać.
pablosKRK napisał:
- częste błędy przy wczytywaniu napisów, konieczność przerabiania jeśli film ma 25 klatek

- napisy tylko białe, bez konturów, co skutecznie uniemożliwia oglądanie napisów na jasnym tle - możliwość włączenia tła dla napisów, ew. cieniowania.

- brak możliwości ustawień napisów wyżej / niżej - regulacja wysokości i wielkości napisów.

- brak obsługi DTS (potrzebne jest zarówno downmixowanie do stereo żeby sam TV obsłużył, jak i przesyłanie sygnału po optycznym na amplituner)

- dodanie w możliwości mapowania dysków sieciowych z poziomu menu TV (dodatkowe menu - IP hosta, nazwa udziału, user, hasło, typ:NFS/WinShare)
- poprawienie HDMI-CEC do współpracy z większą ilością urządzeń HDMI
- włączanie TV ze stanu standby w momencie podania przez Euro sygnału włączenia urządzenia (teraz tylko przełącza źródło, jeśli jest włączony)
- możliwość wyboru pliku z napisami z poziomu TV, obsługa większej ilości standardów napisów
-otwarcie sterownika WiFi na innych producentów (support innych niż Samsung kart WiFi)
- wprowadzenie profili ustawień (żeby można zapamiętać różne kombinacje kontrastu, jasności, podświetlenia itd)
 

pablosKRK

New member
zoltar23 napisał:
Ja napisy zmieniam na .srt playerem BestPlayer. Cała operacja trwa 1sekunde! Na tv chodzą bez problemu.

oczywiście, można też sobie przerobić dźwięk DTS bawiąc sie pare godzin dziwnymi programami, można sobie wydrukować i czytać listę dialogową z kartki przy jasnych scenach

tylko troche nie o to chodzi, skoro pierwszy z brzegu darmowy odtwarzacz filmów na komputerze radzi sobie poprawnie z różnymi formatami napisów i różnymi filmami to czemu akurat ten z samsunga jest tak nędzny ?

a np z wyborem różnych ścieżek dźwiękowych w MKV sobie też poradzisz ?
albo z wyświetleniem napisów zawartych w MKV

itd itd itd

powtarzam, główna myśl przewodnia jest taka, że ta seria TV jest całkiem sensowna i naprawdę niewiele jej brakuje do szczęścia

na chwilę obecną jednak niedoróbki są mocno wkurzające, mówiąc szczerze żałuje że kupiłem tego Samsunga
mogłem kupić dowolny sporo tańszy a za oszczędzoną kasę kupić jakiegoś Egreata czy Popcorna A110 i miałbym to wszystko działające bez problemów, konwertowań, przerabiania godzinami dźwięku DTS na AC3 itd itd
 

pablosKRK

New member
mcold napisał:
Wprawdzie prędzej się doczekamy że ktoś z SammyGo to zaimplementuje, ale lista rzeczy do poprawki może się im przydać.

obawiam się że możesz mieć rację,

obawiam dlatego, że mimo wszystko wolałbym fabryczny firmware - bezpieczniejsza sprawa niż wgrywanie softu bez gwarancji

do listy dodałbym jeszcze obsługę różnych ścieżek dźwiękowych i napisowych zawartych w kontenerze MKV - aktualnie bierze 1szą dźwiękową a napisowej nie widzi wcale

ps. w najnowszym odtwarzaczu ASUSA zrobiono prosty i niezły "myk" - firma opublikowała źródła firmware opartego na linuksie, co powinno uruchomić i ułatwić możliwość pisania alternatywnych softów

może skoro samsungowi pisanie softu idzie tak słabo i wolno to mogliby nad czymś takim sie zastanowić
 
Do góry