Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Michalx19

New member
Posiadam 32` 550 . Zrobiłem sobie myk z filmami(w trybie serwisowym) i tu moje pytanie: czemu nie trzyma synchronizacji napisów ? ,napisy się rozjeżdżają, funkcja z przesuwaniem napisów + - w czasie nie działa. macie jakieś pomysły?Jak u was z napisami ? ,może coś trzeba jeszcze ustawić w serwisowym??
 

Radomirrr

New member
Ja mam 32B650 i tez problemy z napisami się zdarzają, na pewno było o tym w tym wątku, tak przed 100stroną chyba ;). Na razie dwa filmy testowałem - na jednym napisy idealnie, na drugim się rozjeżdżały i była du... Nie pomagało ich przyspieszanie czy opóźnianie, ma ktoś pomysł na to, albo nr strony na której o tym było???
 

tomaszek71

New member
a jakie dvd?

A jakie dvd dokupić do 37b651? Posiadam nagrywarkę LG ale nie ma hdmi i podpięta jest przez euro. Są teraz w sprzedaży dvd z interpolacją nagrań dvd do 1080p. Czy jest zauważalna róznica w jakości obrazu czy nie warto wydawać kasy?
 

bila

New member
Witam. Właśnie kupiłem 32B651 i mam pytania odnośnie zawartości pudła z telewizorem:
1. Czy w zestawie znajduje się dokładna instrukcja obsługi? U mnie jest tylko skrócona tzw. "Quick setup guide" w której opisano: sposób montażu, pierwsze uruchomienie i rozmieszczenie gniazd z tyłu telewizora,
2. Czy jest gwarancja w języku polskim? U mnie jest tylko międzynarodowa - w kilku językach ale bez polskiego.
3. Czy w zestawie jest (nie bardzo wiem jak to opisać) taka ramka plastikowa (widziałem ja przy tym modelu w sklepie) którą wsuwa się w gniazdo karty kodowej wraz z kartą do kodowanych telewizji? Tzw. Common Interface?

Z góry dziękuję.
 

asd1

New member
bila napisał:
Witam. Właśnie kupiłem 32B651 i mam pytania odnośnie zawartości pudła z telewizorem:
1. Czy w zestawie znajduje się dokładna instrukcja obsługi? U mnie jest tylko skrócona tzw. "Quick setup guide" w której opisano: sposób montażu, pierwsze uruchomienie i rozmieszczenie gniazd z tyłu telewizora,
2. Czy jest gwarancja w języku polskim? U mnie jest tylko międzynarodowa - w kilku językach ale bez polskiego.
3. Czy w zestawie jest (nie bardzo wiem jak to opisać) taka ramka plastikowa (widziałem ja przy tym modelu w sklepie) którą wsuwa się w gniazdo karty kodowej wraz z kartą do kodowanych telewizji? Tzw. Common Interface?

Z góry dziękuję.

ad1. a co masz na Pendrive dołączonym do TV :grin:
ad2. TAK
ad3. NIE
 

lexo

New member
neo2006a napisał:
Na najnowszym firmware tez?
Osobiście nie mogę stwierdzic ale posty użytkowników i list od Samsung Polska wskazują raczej na brak zmian w tej materii.

Ponoc w starszych modelach Samsung działał w tej kwestii firmware'em. Jeśli zanim kupię TV wyjdzie soft który zmniejszy IL w trybie gry o 20-30ms to kupuję B650.
 

tesz

New member
tomaszek71 napisał:
A jakie dvd dokupić do 37b651? Posiadam nagrywarkę LG ale nie ma hdmi i podpięta jest przez euro. Są teraz w sprzedaży dvd z interpolacją nagrań dvd do 1080p. Czy jest zauważalna róznica w jakości obrazu czy nie warto wydawać kasy?

DVD z upscalingiem oczywiście są ale czy warto wydawać na to (większą) kase - nie jestem przekonany. Mam denon-a, który ma "podbicie" do 720p/1080p ale najczęściej mam to wyłączone. Dużo zależy od materiału, który się ogląda - zaryzykuję twierdzenie, że czasem upcaling więcej szkodzi niz pomaga...
DVD to DVD - cudów nie będzie (wg. mnie)
Wyrażnie lepsza jakość to tylko BR albo mkv ;)
 

axi13

New member
tomaszek71 napisał:
A jakie dvd dokupić do 37b651? Posiadam nagrywarkę LG ale nie ma hdmi i podpięta jest przez euro. Są teraz w sprzedaży dvd z interpolacją nagrań dvd do 1080p. Czy jest zauważalna róznica w jakości obrazu czy nie warto wydawać kasy?
Ja mam podpięte pod LE37B653 kino ONKYO z dvd 405 s i muszę powiedzić że warto. Przynajmniej ja widzę dużą różnicę oczywiście wszystko zależy od materiału.
 

Stig123

New member
Czy długość kabla DVI-HDMI wpływa w istotny sposób na jakość/szybkość sygnału, czy to bardziej sprawa producenta ? Pytam bo muszę przenieść komputer, albo podpiąć 10 metrowym kablem.
 

lycone

Banned
46b650

Dzisiaj stałem się posiadaczem 46B650. Ogólnie jestem w 100% zadowolony. TV 'łyknął' każdy .mkv jaki ma puściłem. (m.in. The.Dark.Knight.2008.BluRay.1080p.DTS-EuReKA ~12,6 bitrate). Ale nie w tym rzecz. : )

Jak podłączanie HDD do tego Samsunga ? Na razie podłączyłem pendrive, ale chciałbym kupić obudowę na 3,5 HDD, ale nie wiem czy będzie działać z moim TV. Myślę nad takim czymś: tnijXcom/0G2Wm (zamiast X wpisać .)

Podłączał ktoś już HDD w takiej lub podobnej obudowie i podzieli się informacją czy działa?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

asd1

New member
lycone napisał:
Dzisiaj stałem się posiadaczem 46B650. Ogólnie jestem w 100% zadowolony. TV 'łyknął' każdy .mkv jaki ma puściłem. (m.in. The.Dark.Knight.2008.BluRay.1080p.DTS-EuReKA ~12,6 bitrate). Ale nie w tym rzecz. : )

Podłączał ktoś już HDD w takiej lub podobnej obudowie i podzieli się informacją czy działa?
hmm niemożliwe aby ten TV ci odtworzył dżwięk DTS , albo jesteś 1 szczęściarzem na świecie, w nim nawet pass thru po optyku dla DTS i innych nierozpoznanych audio nie działa

-włąśnie kupiłem , ale lepszą:
http://apex24.pl/go/_info/?user_id=WFMAG_10492&lang=pl
i 1TB Seagate 5900.12 fajna dysk się nie grzeje ma HUB USB
 

slawek1946

New member
Stig123 napisał:
Czy długość kabla DVI-HDMI wpływa w istotny sposób na jakość/szybkość sygnału, czy to bardziej sprawa producenta ? Pytam bo muszę przenieść komputer, albo podpiąć 10 metrowym kablem.

Mam podłączone 15 metrów, sprawdzałem również na 1,8 metra bez różnicy.
 

koski

New member
problem - game mode i pytanie DTS

Witam!

nie moge za chol*re podpiac pc pod 46b650 aby uaktywnic tryb game mode.

mam polaczenie zapomoca kabla HDMI-HDMI bezposrednio z karty graficznej. Nie uzywam innego monitora, tylko TV. Korzystam z HDMI3/DVI i jest ten port nazwany PC. obraz wyswietlam 1920x1080 w 60Hz (w 50Hz uaktywniają sie rożne inne funkcje jak 100Hz itp, ale wg mnie obraz w 50hz jest duuuuuzo gorszy niz w 60Hz).

Czy ktos moze mi wytlumaczyc jak przejsc na "game mode"?

drugie pytanie.
Mam zamiar kupic kino domowe. co ono musi miec, aby poprawnie byly odtwarzane filmy z dzwiekiem DTS? (chodzi o wzmacniacz)

Pozdrawiam!
 

asd1

New member
koski napisał:
Witam!

drugie pytanie.
Mam zamiar kupic kino domowe. co ono musi miec, aby poprawnie byly odtwarzane filmy z dzwiekiem DTS? (chodzi o wzmacniacz)

Pozdrawiam!

Kupić kino domowe (np Samsunga) z wbudowanym dekoderem DTS/DD i co tam jeszcze chcesz, i odtwarzać filmy z niego a nie z TV (niestety :(
 

lycone

Banned
asd1 napisał:
hmm niemożliwe aby ten TV ci odtworzył dżwięk DTS , albo jesteś 1 szczęściarzem na świecie, w nim nawet pass thru po optyku dla DTS i innych nierozpoznanych audio nie działa

Zapomniałem dodać, że dźwięku oczywiście nie było. : ) Ale przy odtwarzaniu Lejdis 2008 1080p BluRay AC3 x264 AWHD wszystko było OK, łącznie z dźwiękiem.

Co do obudowy, to wykrywa Ci wszystkie filmy bez problemu?

P.S. Co to jest za wejście obok HDMI (DVI IN AUDIO)? Jakim kablem mogę podłączyć do tego TV laptopa aby dźwięk leciał z głośników.
 
Ostatnia edycja:

mr.hyde

New member
Pytanie do osób odbierających DVB-T: jak spisuje się testowane od kilku dni epg, jak wygląda czy są polskie znaki na ile dnie są pozycje, inne subiektywne/obiektywe odczucia
 

koski

New member
pomoze mi ktos ustawic ten "game mode" ?
bylbym wdzieczny ....

a co do :

>>Kupić kino domowe (np Samsunga) z wbudowanym dekoderem DTS/DD i co >>tam jeszcze chcesz, i odtwarzać filmy z niego a nie z TV (niestety :(

to moze jakies kino domowe ma wejsce usb, aby hdd podpiac pod kino domowe i dekodowac DTS?
Zna ktos cos takiego ?

Pozdrwoki!
 
Do góry