Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

serfer123

New member
yogi23 napisał:
witam
śledziłem ten temat cały czas ale ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości postanowiłem się zarejestrować licząc ze mi odpowiecie ;)

kupalem samsunga 40 cali b650 ogólnie jestem zadowolony ale ma pewne pytanie
podczas oglądania filmów divix avi dvd z pena czy z dysku zewnecznego filmy sa odtwarzane ale niesa na cala wielkosc telewizora natomiast sampl mkv jest na cala wielkosc pytanie jest takie czy tak ma byc czy cos trzeba zrobic zeby wszystkie filmy byly na cly tv odtwarzany czy moze ma tak być czy coś mam z tv i trzeba go wymienic
dodam ze uaktualnilem oprogramowanie i mam ustawiona opcie dostosuj obraz
z góry dzięki wskazówki ;)

a gdzie ci ucina na górze i na dole ? to normalne bo divixów nie robią przecież w hd to ucina są winnej rozdzielczości mniejszej żeby mniej zajmowały
 

tomaszek71

New member
BoloJang napisał:
Gdzie w najnowszym firmware do b650 zmienia się kraj? Bo za chiny nie mogę tej opcji odszukać, a ustawiło mi się badziewne yahoo. Można wybrać tylko język menu.

dołączam się do pytana i prosze o odpowiedź oraz jeszcze jedno pytanie. Jak jest z odtwarzaniem .mkv 1080p z hdd lub pendrive? Zobaczy i odtworzy? 720p odtwarza bez zająknięcia
 
Ostatnia edycja:

Zitek

New member
danger1986 napisał:
To nie telewizor tylko "n"... :( wiem bo mam "n" i polsat....na polsacie nie ma takiego czegoś.... proponuje Ci kupić WIEEEELKĄ antenę i problem zniknie.

Tak też myślalem, że problem nie tkwi jednak w TV tylko w n-ce, bo z PS3 wszystko działa płynnie cały czas... :???:
Kolejny minus dla tej platformy...
A co do anteny, to mam 120, więc wcale nie taka mała. ;)
 

dzudzu9

New member
problem z DLNA

Witam wszystkich.
Od 2 dni jestem posiadaczem 37B650. Jak na razie jestem bardzo zadowolony, mam tylko jeden problem - nie mogę skonfigurować sieci :( Chciałbym bezpośrednio połączyć kablem LAN komputer z TV. Na stronie 88 tego wątku było opisane jak powinno się to zrobić, ale niestety albo robię coś źle, albo z jakiegoś innego powodu nie działa :( W TV: IP, Bramę itd. ustawiłem tak jak w kompie (internet PLAY MOBILE przydzielił mi IP), spróbowałem też zmienić IP (resztę pozostawiłem bez zmian) -> 2 pierwsze punkty przechodzi dobrze (MAC, IP i BRAMA), na kolejnym punkcie się zatrzymuje (Pakiet dla bramy). Było napisane, że dla prawidłowego działania DLNA powinno to wystarczyć, ale jednak nie działa :( Na kompie mam oczywiście odpalony Samsung PC Share Manager i udostępnione foldery z filmami. Kabel prawdopodobnie jest prosty (nie krosowany), jeżeli ma to jakieś znaczenie... Wyłączałem również Zaporę ale niestety nie pomogło :( Nie wiem czy prawidłowo -> udostępnionych plików szukam później w Media Play (USB & DLNA). Wszelka pomoc będzie mile widziana. Internet TV mnie nie interesuje, istotne jest dla mnie jedynie udostępnianie filmów.

Pozdrawiam
dzudzu9
 

Radomirrr

New member
Od 24h jestem posiadacze 32 B 650, czy szczęśliwym się okaże. Nie kupiłem TV proponowanego przez kiki mimo , iż wychodził 1000zeta taniej, a to tylko dla tego że ten ma DVBT, DVBC i MPEG4. Dziękuje bardzo za pomoc i nakierowanie! Jak na razie TV oki, odbiór analogowej nie wiem jak, bo się okazało, jestem w zasięgu TV Cyfrowej i łapię 1, 2, 3, Polsat, TVN po cyfrowej (czyli się opłaciła inwestycja w te "bajery" DVBT MPG4) ponadto w ramach "promocji" TV znalazł mi TV4 i TV Puls (sprzedaż wiązana... ;) ). Obraz lepszej jakości niż na CRT, siła sygnału - 78%. Kupiłem ten TV tylko i wyłącznie dla tego, że można się pod niego podpiąć z penem, twardzielem i oglądać filmy, gdyby nie to, kupiłbym o 600zeta tańszego Soniacza 32E4000 - wygląda bosko. Póki co gra i buczy, pan w sklepie na pytanie o awaryjność Samsunga zaczął się czerwienić, plątać w zeznaniach, stał się niewiarygodny, ale i tak to wziąłem :), świadom, że zaraz może padnie ;). Samsiung stał za 2600, Soniacz za 2000koła, i tak Sony jest ładniejszy...
 

asd1

New member
dzudzu9 napisał:
Witam wszystkich.
Od 2 dni jestem posiadaczem 37B650. Jak na razie jestem bardzo zadowolony, mam tylko jeden problem - nie mogę skonfigurować sieci :( Chciałbym bezpośrednio połączyć kablem LAN komputer z TV. Na stronie 88 tego wątku było opisane jak powinno się to zrobić, ale niestety albo robię coś źle, albo z jakiegoś innego powodu nie działa :( W TV: IP, Bramę itd. ustawiłem tak jak w kompie (internet PLAY MOBILE przydzielił mi IP), spróbowałem też zmienić IP (resztę pozostawiłem bez zmian) -> 2 pierwsze punkty przechodzi dobrze (MAC, IP i BRAMA), na kolejnym punkcie się zatrzymuje (Pakiet dla bramy). Było napisane, że dla prawidłowego działania DLNA powinno to wystarczyć, ale jednak nie działa :( Na kompie mam oczywiście odpalony Samsung PC Share Manager i udostępnione foldery z filmami. Kabel prawdopodobnie jest prosty (nie krosowany), jeżeli ma to jakieś znaczenie... Wyłączałem również Zaporę ale niestety nie pomogło :( Nie wiem czy prawidłowo -> udostępnionych plików szukam później w Media Play (USB & DLNA). Wszelka pomoc będzie mile widziana. Internet TV mnie nie interesuje, istotne jest dla mnie jedynie udostępnianie filmów.

Pozdrawiam
dzudzu9
kable proste to tylko przez switch, musisz mieć krosowy kabel , a i tak może nie działać ...
 

swojak1

New member
dzudzu9 napisał:
Witam wszystkich.
Od 2 dni jestem posiadaczem 37B650. Jak na razie jestem bardzo zadowolony, mam tylko jeden problem - nie mogę skonfigurować sieci :( Chciałbym bezpośrednio połączyć kablem LAN komputer z TV. Na stronie 88 tego wątku było opisane jak powinno się to zrobić, ale niestety albo robię coś źle, albo z jakiegoś innego powodu nie działa :( W TV: IP, Bramę itd. ustawiłem tak jak w kompie (internet PLAY MOBILE przydzielił mi IP), spróbowałem też zmienić IP (resztę pozostawiłem bez zmian) -> 2 pierwsze punkty przechodzi dobrze (MAC, IP i BRAMA), na kolejnym punkcie się zatrzymuje (Pakiet dla bramy). Było napisane, że dla prawidłowego działania DLNA powinno to wystarczyć, ale jednak nie działa :( Na kompie mam oczywiście odpalony Samsung PC Share Manager i udostępnione foldery z filmami. Kabel prawdopodobnie jest prosty (nie krosowany), jeżeli ma to jakieś znaczenie... Wyłączałem również Zaporę ale niestety nie pomogło :( Nie wiem czy prawidłowo -> udostępnionych plików szukam później w Media Play (USB & DLNA). Wszelka pomoc będzie mile widziana. Internet TV mnie nie interesuje, istotne jest dla mnie jedynie udostępnianie filmów.

Pozdrawiam
dzudzu9
Też mam 37B650? Ja mam ustawione tak, komp. Połączenia sieciowe – Protokół internetowy – Użyj następującego adresu IP.

Adres IP: 169 . 254 . 0 . 1
Maska podsieci: 255 . 255 . 0 . 0
Brama domyślna: . . .


Ustawienia TV

Menu – Ustawienia – konfiguracja sieci – Konfiguracja IP: Ręczny



Adres IP: 169 . 254 . 0 . 2
Maska podsieci: 255 . 255 . 0 . 0
Brama: 169 . 254 . 0 . 1
Serwer DNS 169 . 254 . 0 . 1


Połączenie sieciowe normalne po skrętce, nie krosowane ale TV powinien ropoznać również odwrotnie.
I śmiga aż miło.
 
Ostatnia edycja:

arkadiuszdworza

New member
yogi23 napisał:
witam
śledziłem ten temat cały czas ale ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości postanowiłem się zarejestrować licząc ze mi odpowiecie ;)

kupalem samsunga 40 cali b650 ogólnie jestem zadowolony ale ma pewne pytanie
podczas oglądania filmów divix avi dvd z pena czy z dysku zewnecznego filmy sa odtwarzane ale niesa na cala wielkosc telewizora natomiast sampl mkv jest na cala wielkosc pytanie jest takie czy tak ma byc czy cos trzeba zrobic zeby wszystkie filmy byly na cly tv odtwarzany czy moze ma tak być czy coś mam z tv i trzeba go wymienic
dodam ze uaktualnilem oprogramowanie i mam ustawiona opcie dostosuj obraz
z góry dzięki wskazówki ;)

Jeśli dobrze rozumiem problem, to masz pasy na dole i na górze ekranu. To dlatego, że filmy najczęściej kręci się w kinowych rozmiarach np 2,3:1, a nie w telewizyjnym 16:9. Telewizor nie rozciąga takiego materiału, tak jak sygnału telewizyjnego 4:3 do 16:9.
 

mcold

New member
swojak1 napisał:
Też mam 37B650? Ja mam ustawione tak, komp. Połączenia sieciowe – Protokół internetowy – Użyj następującego adresu IP.

Adres IP: 169 . 254 . 0 . 1
Maska podsieci: 255 . 255 . 0 . 0
Brama domyślna: . . .


Ustawienia TV

Menu – Ustawienia – konfiguracja sieci – Konfiguracja IP: Ręczny

Adres IP: 169 . 254 . 0 . 2
Maska podsieci: 255 . 255 . 0 . 0
Brama: 169 . 254 . 0 . 1
Serwer DNS 169 . 254 . 0 . 1


Połączenie sieciowe normalne po skrętce, nie krosowane ale TV powinien ropoznać również odwrotnie.
I śmiga aż miło.
1. Czemu aż taka dziwna adresacja ?
Zamiast udziwniać:
Adres IP: 192 . 168 . 1 . 2
Maska podsieci: 255 . 255 . 255 . 248
Brama: 192.168.1.1 (opcjonalnie)
Serwer DNS 192.168.1.1 (opcjonalnie)

Na PCie podobnie, z tym że adres IP 192.168.1.3

Połączenie powinno być krosowane, chyba że karta w PC potrafi automagicznie skrosować sobie sama "prosty" kabel.

W przypadku gdy nie chcesz używać Internet@TV kwestię "pakiet do bramy" możesz spokojnie zignorować, interesuje Cię tylko to żeby PC i TV się wzajemnie widziały. Najprościej sprawdzić to zwykłym pingiem z PC do TV.
 
Ostatnia edycja:

iMarek69

New member
100hz problem

Witam
Zakupiłem dziś telewizor le37b650 wszystko pięknie ładnie chodzi tylko mam problem z ustawieniem tych 100hz, cały czas mam pokazane że jest 50hz i nie wiem jak to zmienić. Jest w opcjach obrazu ustawienie 100hz Motion Plus i nie wiem czy to jest te 100hz o których jest mowa w specyfikacji telewizora, jeżeli ktoś wie czy mógłby mi napisać co i jak robić w ustawieniach.
 

swojak1

New member
mcold napisał:
1. Czemu aż taka dziwna adresacja ?
Zamiast udziwniać:
Adres IP: 192 . 168 . 1 . 2
Maska podsieci: 255 . 255 . 255 . 248
Brama: 192.168.1.1 (opcjonalnie)
Serwer DNS 192.168.1.1 (opcjonalnie)

Na PCie podobnie, z tym że adres IP 192.168.1.3

Połączenie powinno być krosowane, chyba że karta w PC potrafi automagicznie skrosować sobie sama "prosty" kabel.

W przypadku gdy nie chcesz używać Internet@TV kwestię "pakiet do bramy" możesz spokojnie zignorować, interesuje Cię tylko to żeby PC i TV się wzajemnie widziały. Najprościej sprawdzić to zwykłym pingiem z PC do TV.
[FONT=&quot]Ja nie filozofuje to ma działać i działa? A z tymi mądrościami [/FONT][FONT=&quot]trzeba[/FONT][FONT=&quot] było[/FONT][FONT=&quot] wcześniej koledze pomóc! [/FONT]
 
Ostatnia edycja:

yogi23

New member
serfer123 napisał:
a gdzie ci ucina na górze i na dole ? to normalne bo divixów nie robią przecież w hd to ucina są winnej rozdzielczości mniejszej żeby mniej zajmowały

mam po bokach czarne paski przy filmach DVD i DivX z pena i z dysku
z satelity kanały SD i z kablówki mają mniejsza rozdzielczość a je rozciąga na cały tv przecież dlatego się pytam bo się nie znam czy tak ma być czy nie
 

rexer23

New member
matowa matryca?

kilka dni temu zakupiłem B651 40" - ma ewidentnie matową matrycę - jak zresztą inne modele serii B65...
 

slawek1946

New member
yogi23 napisał:
mam po bokach czarne paski przy filmach DVD i DivX z pena i z dysku
z satelity kanały SD i z kablówki mają mniejsza rozdzielczość a je rozciąga na cały tv przecież dlatego się pytam bo się nie znam czy tak ma być czy nie

Tak ma być, bo są różne proporcje "okna" np.: TVN24 jest OK !!!
 

rexer23

New member
B651 a dyski twarde

Witam - Mam 40" B651 - pen drive 8GB działa w obydwu gniazdach USB natomiast 500 GB dysk 3,5" działa w USB HDD - polecam - śmiałomożna sobiue zrobić prywatną filmotekę i nie tylko z tak duzym dyskiem który B651 OBSŁUGUJE !!!
pozdrawiam
 

arkadiuszdworza

New member
yogi23 napisał:
mam po bokach czarne paski przy filmach DVD i DivX z pena i z dysku
z satelity kanały SD i z kablówki mają mniejsza rozdzielczość a je rozciąga na cały tv przecież dlatego się pytam bo się nie znam czy tak ma być czy nie

Powinno być tak. Ustawienie przy oglądaniu filmów z pena lub dysku: Tools - rozmiar obrazu - dopasuj. I wtedy filmy telewizyjne o proporcjech 4:3 z pasami po bokach, filmy 16:9 na cały ekran, filmy o kinowych proporcjach 2,35:1 z pasami na górze i dole. Koniec, kropka.
 
Ostatnia edycja:

mcold

New member
iMarek69 napisał:
Witam
Zakupiłem dziś telewizor le37b650 wszystko pięknie ładnie chodzi tylko mam problem z ustawieniem tych 100hz, cały czas mam pokazane że jest 50hz i nie wiem jak to zmienić. Jest w opcjach obrazu ustawienie 100hz Motion Plus i nie wiem czy to jest te 100hz o których jest mowa w specyfikacji telewizora, jeżeli ktoś wie czy mógłby mi napisać co i jak robić w ustawieniach.

Tak, to jest "to" 100Hz. 50Hz to sygnał wejściowy który dostaje TV. 100Hz Motion Plus to technologia "wewnątrz" telewizora która mówiąc kolokwialnie "podbija" sygnał do 100Hz. W praktyce ważne jest żeby sygnał był dobrej jakości. Niektórzy narzekają że przy gorszym SD efekt końcowy "pogarsza" obraz. Tak naprawdę to te 100Hz, 200Hz itd to ładne marketingowe nazwy mające skusić klientów.
 

Galczych

New member
"Powinno być tak. Ustawienie przy oglądaniu filmów z pena lub dysku: Tools - rozmiar obrazu - dopasuj. I wtedy filmy telewizyjne o proporcjech 4:3 z pasami po bokach, filmy 16:9 na cały ekran, filmy o kinowych proporcjach 2,35:1 z pasami na górze i dole. Koniec, kropka."

Tak powinno byc, ale niestety nie jest, jak puszcze film dvd zripowany do vts z pana - to funkcja dopasuj rozciaga go troche, ale czarne pasy mam i po bokach i na gorze i dole. Np terminatora 2 pokazuje mi na caly ekran, a pwionno z pasami na gorze i na dole bo to format kinowy - przez co ekran jest rozciagniety. Znowu HDV nie rozciaga na boki i jest za wasko. Niewiem dlaczego nie ma wszystkich opcjii obvrazu jak dla HDMI czy TV. Co ciekawe niektore aviki odtwarza poprawnie. Jak jest film w full Hd tez zawsze jest poprawnie.
 

Stig123

New member
Witam i pytam.

Witam wszystkich.
Właśnie dostałem mój pierwszy TVHD - 40B653, i mam 2 pytania.
Czy tryb gry widoczny jest tyko po podpięciu konsoli ? Na razie nie mam możliwości podpięcia ps3 i chcę wiedziec czy ta opcaj pojawia się dopiero po jej podłączeniu (nie jest nawet nieaktywna po prostu w opcjach tam gdziw powinna być nie ma jej).
I drugie pytanie - na pendrive mam ściagnietych kilka dem wmv w 1080 i 720. 720 w porzadku ale przy 1080 z boku mam 2 pasy (pomimo ustawienia dopasowywania automatycznego obrazu). Jak to zmienić ? No i w zadnym nie mam dźwięku.
Jak już pisałem to mój pierwszy kontakt z TVHD. Uprzedzając pytania czytam forum, ale jest tego tak dużo, że jeszcze mi troche zejdzie, ponadto zainstalowałm najnowesze oprogramowanie ze strony SAMSUNGA.
Dzięki za wyrozumiałość i odpowiedź.
 

arkadiuszdworza

New member
Stig123 napisał:
Witam wszystkich.
Właśnie dostałem mój pierwszy TVHD - 40B653, i mam 2 pytania.
Czy tryb gry widoczny jest tyko po podpięciu konsoli ? Na razie nie mam możliwości podpięcia ps3 i chcę wiedziec czy ta opcaj pojawia się dopiero po jej podłączeniu (nie jest nawet nieaktywna po prostu w opcjach tam gdziw powinna być nie ma jej).
I drugie pytanie - na pendrive mam ściagnietych kilka dem wmv w 1080 i 720. 720 w porzadku ale przy 1080 z boku mam 2 pasy (pomimo ustawienia dopasowywania automatycznego obrazu). Jak to zmienić ? No i w zadnym nie mam dźwięku.
Jak już pisałem to mój pierwszy kontakt z TVHD. Uprzedzając pytania czytam forum, ale jest tego tak dużo, że jeszcze mi troche zejdzie, ponadto zainstalowałm najnowesze oprogramowanie ze strony SAMSUNGA.
Dzięki za wyrozumiałość i odpowiedź.
Telewizor chyba (jesli pamietam) nie dekoduje dzwieku wmv. Co do rozmiarów na ekranie. to prawdopodobnie jest to film zapisaniy anamorficznie i stąd problem.
 
Do góry