Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

maxxl

New member
mcold napisał:
Zastanów się czy faktycznie potrzebny Ci ten internet - w zasadzie na chwilę obecną dostępnych jest tylko kilka witgetów z Yahoo, po zmianie softu zniknął YouTube.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Mam 40B650 i po aktualizacji firmware do 1008.0 YouTube u mnie nadal jest. Chyba, że w 37 calowym modelu usunęli, w co bardzo wątpię. Po aktualizacji musiałem natomiast na nowo zaprogramować stacje telewizyjne. Mam nadzieję, że przy następnej już tak nie będzie i wszytskie ustawienia zostaną zachowane.
 
Ostatnia edycja:

nagi

New member
andy_28 napisał:
To nie jest wina telewizora tylko dekodera N-ki. Jakis czas temu zrobili aktualizację oprogramowania swojego dekodera i coś im z tym nie poszło. U mnie nawet na telewizorze CRT jest ten efekt. Dzwoniłem w tem sprawie do n-ki i powiedzieli, że wiedzą o tym problemie i pracują nad poprawieniem oprogramowania.


Tommy_M mam pytania do Ciebie lub do innych użytkowników N-ki:
Podłączyłem LE40B651 do dekodera N-ki (nBox) za pomocą kabla HDMI.
1. Czy u Ciebie jest przesyłany oprócz obrazu również dźwięk po kablu HDMI, bo u mnie jest tylko obraz?
2. Czy u Ciebie dekoder wyświetla komunikat, że podłaczony telewizor po kablu HDMI nie ma funkcji HDCP (zabezpieczenia przed kopiowaniem treści) i trzeba go podłaczyć po kablu component?

Wydaje mi się, że B651 ma HDMI z zabezpieczeniem HDCP, czy się mylę? Zastanawiam się czy zatem mój kabel HDMI nie jest uszkodzony, a jeżeli kabel jest w porządku, to może mój Samsung jest zepsuty, bo podłączałem kabel zarówno do wejścia HDMI1 jak i do HDMI2 i jest ten sam efekt, obraz jest a dźwięku nie ma?

Pomożecie mi w tym problemie?
Najprawdopodobniej dekoder n-ki pracuje dla wyjścia hdmi w trybie dvi. W tym trybie brak jest dzwięku na wyjściu HDMI. Należy przytrzymać dłuzszą chwilę przycisk RES w dekoderze aż na wyswietlaczu pojawi sie "hdmi" Pnowny powrót - nalezy ponownie przytrzymać RES aż na wyswitlaczu pojawi sie "dvi".
 

AS33

New member
skullx napisał:
Witam
kupilem przez sklep internetowy dwa tygodnie temu własnie ten moden telewizorka i mam pytanie:

od jakis 3 dni slychac wspomiane wczesniej juz brzeczenie w gornym prawym rogu patrzac od tylu telewizora( szczegolnie przy podniesieniu glosnosci powyzej 10, moje pytanie jest nastepujace czy jest to wada telewizora kora z czasem zniknie (po "wygrzaniu telewizora") czy jest to wada ktora wymaga naprawy przez servis samsunaga bo niewiem wlasnie czy mam juz dzwonic ;)

Witamy w klubie brzęczących Samsungów!
Ja mam już drugi egzemplarz (pierwszy wymieniłem z powodu b....) i tenże od samego początku brzęczy, ale trochę inaczej niż pierwszy. Na szczęście ciszej niż poprzednik, i co ciekawawsze wraz z nagrzewaniem się nieco ciszej, jednak zawsze coś słychać - górny prawy róg z tyłu z odległości max. 40 cm. Z przodu przy mute cisza, tylko przy włączeniu, jak jest zimny leciutki "pisko-brzęczek" - trwa to chwilę, albo się przyzwyczajam :|
Nie zauważyłem, aby siła głosu wpływała na natężenie brzęczenia. Obecnie mam na 17 i żadnej zmiany.

Dziś zadzwoniłem na infolinię S i odpowiedziano mi, że może coś brzęczeć, bo to elektronika. Oni niby przjmują 30dB jako próg poniżej którego może Ci przeszkadzać piszczenie, brzęczenie, szumienie itd. i teoretycznie serwis nie przyjmie TV do naprawy, ale z drugiej strony nie dowiedziałem się jak i gdzie to się mierzy - z 1m, drugiego pokoju, w nocy, itd.

Także już nie wiem - przeszkadza Ci - to walcz. Ja swój wieszam niedługo na ścianie, także będzie jeszcze dalej i wyżej, więc nie będę mógł przykładać ucha od góry :) Poza tym zamierzam wyłączyć w mózgu rejestr odpowiadający rejestrowaniu brzęczenia :)

Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

januszkop

New member
maxxl napisał:
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Mam 40B650 i po aktualizacji firmware do 1008.0 YouTube u mnie nadal jest. Chyba, że w 37 calowym modelu usunęli, w co bardzo wątpię. Po aktualizacji musiałem natomiast na nowo zaprogramować stacje telewizyjne. Mam nadzieję, że przy następnej już tak nie będzie i wszytskie ustawienia zostaną zachowane.

nie udało mi się dostać do zakładki "ulubione" mam komunikat "wystąpił problem podczas połączenia z serwisem YouTube Sporóbuj ponownie później", natomiast oglądając na TV filmik z zakładek innych mogę filmik dodać do "ulubionych" niestety rezultat jest dostępny tylko z komputera . zgłosiłem problem do Samsunga
 

mcold

New member
maxxl napisał:
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Mam 40B650 i po aktualizacji firmware do 1008.0 YouTube u mnie nadal jest. Chyba, że w 37 calowym modelu usunęli, w co bardzo wątpię. Po aktualizacji musiałem natomiast na nowo zaprogramować stacje telewizyjne. Mam nadzieję, że przy następnej już tak nie będzie i wszytskie ustawienia zostaną zachowane.


Nikogo nie wprowadzam w błąd. Mozliwe że brak YouTube dotyczy tylko modelu 46B650. Tu jest oficjalne stanowisko Samsung Tech Support (po angielsku).

"Samsung had expected to have a YouTube widget for the Internet@TV feature, and the YouTube widget is still under production. When and if these final issues are ironed out, this widget will be made available.

I have absolutely NO ETA on the availability of YouTube functionality, (or any widget, for that matter), as their functionality and availability is something they control.

The television isn't broken, nor is the software affected - it's that YouTube isn't available at this time."
 

maxxl

New member
No tak, ale to nie ma nic wspólnego z nowym firmware 1008.0, tylko po prostu Samsung narazie zaprzestał odostępniać widget YouTube. Kto wcześniej go zainstalował, po upgrade firmware chyba powinien mieć go nadal. Natomiast nowi nabywcy b650 nie będą go mogli po postu zainstalować z w/w powodu.
 

andy_28

New member
nagi napisał:
Najprawdopodobniej dekoder n-ki pracuje dla wyjścia hdmi w trybie dvi. W tym trybie brak jest dzwięku na wyjściu HDMI. Należy przytrzymać dłuzszą chwilę przycisk RES w dekoderze aż na wyswietlaczu pojawi sie "hdmi" Pnowny powrót - nalezy ponownie przytrzymać RES aż na wyswitlaczu pojawi sie "dvi".

Dokładnie jest tak jak mówisz :). Dowiedziałem się tego wczoraj dzwoniąć do BOK N-ki. Miałem ustawiony tryb DVI. Po przestawieniu na HDMI mam już dźwięk :). Dzięki za podpowiedzi.
 

andy_28

New member
maxxl napisał:
No tak, ale to nie ma nic wspólnego z nowym firmware 1008.0, tylko po prostu Samsung narazie zaprzestał odostępniać widget YouTube. Kto wcześniej go zainstalował, po upgrade firmware chyba powinien mieć go nadal. Natomiast nowi nabywcy b650 nie będą go mogli po postu zainstalować z w/w powodu.

Wcale nie przestał udostepniać YouTube, bo wczoraj zainstalowałem sobie ten witget na B651 z fabrycznym firmwarem :).
Z tego co pamietam gdzieś było w tym wątku napisane, że po wgraniu nowego firmware jest dostępny Yahoo, a po zmianie kraju bodajże na Irlandia znów pojawia się YouTube. Sami to odszukajcie, bo mogłem coś tu przekłamać, pamięć jest zawodna :).
 

mcold

New member
andy_28 napisał:
Wcale nie przestał udostepniać YouTube, bo wczoraj zainstalowałem sobie ten witget na B651 z fabrycznym firmwarem :).
Z tego co pamietam gdzieś było w tym wątku napisane, że po wgraniu nowego firmware jest dostępny Yahoo, a po zmianie kraju bodajże na Irlandia znów pojawia się YouTube. Sami to odszukajcie, bo mogłem coś tu przekłamać, pamięć jest zawodna :).

Po zbadaniu tematu wygląda na to że może być tak jak mówisz, tylko że np. w moim nie mam możliwości wybrania Irlandii z listy. Polski oczywiście też nie ma, jest USA, UK, Dania, Szwecja, Holandia, Niemcy, Norwegia, Włochy, Meksyk, Kanada... to chyba zależy od końcówki numeru modelu.
 

andy_28

New member
mcold napisał:
Po zbadaniu tematu wygląda na to że może być tak jak mówisz, tylko że np. w moim nie mam możliwości wybrania Irlandii z listy. Polski oczywiście też nie ma, jest USA, UK, Dania, Szwecja, Holandia, Niemcy, Norwegia, Włochy, Meksyk, Kanada... to chyba zależy od końcówki numeru modelu.

Przeszukałem ten wątek i trzeba dla kanałów cyfrowych/analogowych ustawić: Europę Wschodnią lub Inne.
Jeżeli ktoś ma ustawione na UK (pewnie i Irlandia też) to będzie miał Yahoo, bo jest on przewidziany na tą część świata :).
 

mcold

New member
andy_28 napisał:
Przeszukałem ten wątek i trzeba dla kanałów cyfrowych/analogowych ustawić: Europę Wschodnią lub Inne.
Jeżeli ktoś ma ustawione na UK (pewnie i Irlandia też) to będzie miał Yahoo, bo jest on przewidziany na tą część świata :).

Mam ustawione kanały na : Inne (nie mam opcji Europa Wschodnia).

Sprawdzałem dla nastepujących krajów:
USA, UK, Szwecja, Niemcy (za każdym razem oczywiście wyłączając i włączając TV) - wszędzie jest Yahoo bez YouTube. Jedyne zmiany jakie udało mi się zaobserwować to zmiana jednostek miary w przypadku ustawienia USA. Jesli komuś się uda na niedawno kupionym 46B650 "złapać" YouTube to bardzo proszę o przepis jak.

Znalazłem jeszcze takie coś na oficjalnej stronie Samsunga:

YouTube widget is missing
Model(s)
LCD
LE32B650T2WXXU; LE32B651T3WXXU; LE32B652T4WXXU; LE37B650T2WXXU; LE37B651T3WXXU; LE37B652T4WXXU; LE40B650T2WXXU; LE40B651T3WXXU;
LE40B652T4WXXU; LE40B750U1WXXU; LE46B650T2WXXU; LE46B651T3WXXU;
LE46B652T4WXXU; LE46B750U1WXXU;
LE52B750U1WXXU; LE55B650T2WXXU;
LE55B651T3WXXU; LE55B652T4WXXU;
Plasma
PS50B650S1WXXU; PS50B850Y1WXXU;
PS58B680T6WXXU; PS58B850Y1WXXU;
PS63B680T6WXXU
LED
UE40B7000WWXXU; UE40B7020WWXXU; UE40B8000XWXXU; UE46B7000WWXXU; UE46B7020WWXXU; UE46B8000XWXXU;
UE55B7000WWXXU; UE55B7020WWXXU
Samsung recently advertised that the following models will feature the YouTube widget as part of the Internet@TV.
The release of the YouTube feature has been delayed and we hope to launch this early June 2009. Please accept our sincere apologies for any inconvenience caused as we work hard to bring you this exciting feature

Czyli..byle do czerwca. Żeby było ciekawiej jest to wynik po wybraniu angielskiej (UK) wersji serwisu. Na polskiej wersji strony tej informacji nie ma.

Właśnie rozmawiałem z serwisem Samsung Electronic Polska i okazuje się że istnienie lub brak YouTube zależy od końcówki numeru TV. Dla Polski powinno to być WXXH, u mnie jest WXXC. Zaczynam się martwić bo najwyraźniej mam TV nie objęty gwarancją (mimo posiadania karty gwarancyjnej Samsung Polska).

TV kupowałem w warszawskim sklepie internetowym PlazmaCity.pl. Skusiła mnie cena niższa od EuroRTV i MM o prawie 1000 zł przy zapewnianiu że jest polska gwarancja producenta. Dostałem kwit gwarancji z pieczatką + paragon. Jak wrócę z pracy sprawdzę go dokładnie, bo coraz mniej mi się to podoba - właściciel firmy do którego zadzwoniłem z zapytaniem uciął rozmowę tekstem żeby mu mailem wysłać nr seryjny TV.

Przejrzałem archiwum (eh czemu dopiero teraz) i znalazłem cały wątek o działalności PlazmaCity (wtedy jeszcze pod innym adresem, ale właściciel ten sam). Mam nadzieję że uda mi się wyjaśnić kwestię gwarancji, bo wypowiedzi w tym wątku nie nastrajają optymistycznie.
 
Ostatnia edycja:

maxxl

New member
Ja też nie miałem do wyboru Europy Wschodniej, więc mam ustawione "Inne" w obu przypadkach i zainstalował się widget YT, a po jakimś czasie doszedł pogodowy. Działo się to na początku maja. Być może jest tak jak pisałem, że obecnie Samsung nie udstępnia YT i nowi nabywcy b65x muszą czekać aż wypuszczą nową wersję. Oznaczenie mojego modelu to LE40B650T2WXXH. Gdzie kupowałeś TV? Ja w MM. Rozwiń temat gwarancji - skąd takie przypuszczenia? Bardzo się nie przejmuj. Jeżeli sprzedawca zrobił cię w konia, to i tak przez 2 lata możesz reklamować u niego towar powołując się na "niezgodność towaru z umową" co gwarantują ci przepisy KC. Musisz tylko posiadać dowód zakupu.
 
Ostatnia edycja:

Samsung1975

New member
skullx napisał:
Witam
kupilem przez sklep internetowy dwa tygodnie temu własnie ten moden telewizorka i mam pytanie:

od jakis 3 dni slychac wspomiane wczesniej juz brzeczenie w gornym prawym rogu patrzac od tylu telewizora( szczegolnie przy podniesieniu glosnosci powyzej 10, moje pytanie jest nastepujace czy jest to wada telewizora kora z czasem zniknie (po "wygrzaniu telewizora") czy jest to wada ktora wymaga naprawy przez servis samsunaga bo niewiem wlasnie czy mam juz dzwonic ;)

Ja mam identyczny model i tez kupilem przez internet i nie ma wogole zadnego brzeczenia, kompletnie zero. Wogole jest tak cichy ze jak wrzucam "mute" i leci tylko obraz bez dzwieku to siedzac obok przy komputerze jakies 30 cm od telewizora wogole nie czuje sie ze TV jest wlaczony.

Kilka osob tu juz pisalo o brzeczeniu ale jak widac nie jest to wada modelu a raczej poszczegolnych egzemplarzy.
 

biglyk

New member
Mam pytanko, wiem że to wątek o B650, ale czy poza designem i funkcją 200Hz model xxB750 różni się czymś jeszcze od modelu xxB650?
Zadałem to pytanie w wątku o B750 ale tam chyba jeszcze mało czytających... :)
Jeżeli ktoś jest w temacie to z góry dziękuję za info o danych technicznych/różnicach między tymi modelami (B650 znam).
 

MiChalSzy

New member
andy_28 napisał:
Przeszukałem ten wątek i trzeba dla kanałów cyfrowych/analogowych ustawić: Europę Wschodnią lub Inne.
Jeżeli ktoś ma ustawione na UK (pewnie i Irlandia też) to będzie miał Yahoo, bo jest on przewidziany na tą część świata :).

Po upgradzie firmware zamiast YouTube miałem Yahoo. Zmiana ustawień nic nie dawała. Za radą z tego tematu (widać, że nie przeszukałeś wątku dokładnie) przywróciłem ustawienia fabryczne i znowu mogłem cieszyć sie YouTube.
 
MiChalSzy napisał:
a teraz coś z innej beczki. Wczoraj zrobiłem upgrade firmware'u. Wszystkie ustawienia oczywiście się wyczyściły. Ustawiłem Kraj na "inne" tak jak poprzednio, jednak zamiast youtube teraz mam yahoo. Widziałem w poprzednich postach, że nie tylko ja mam ten problem. Czy komuś udało się powrócić do youtube? Jeżeli tak to jak? Jakieś propozycje?
lolekanabolek napisał:
hehe, miałem ten sam problem
po update ustawiło mi się yahoo, chyba z 5 x stroilem tv na rożnych ustawieniach, nic nie pomagało
dopiero jak przytrzymałem dłużej przycisk EXIT tv wrócił do ustawień fabrycznych i udało się wszystko ustawić.
Wcześniej jak stroiłem przez plug&play to nie mogłem ustawić kraj na Polskę, nie było takiej opcji
dla tych, którym się nie chce szukac
 

biglyk

New member
Widocznie nikt nie zna jeszcze modelu B750, no nic widocznie pozostaje poczekać... Na oficjalnej stronie już jest. Ale co on tam dokładnie jest wart to trudno powiedzieć.
 

MAdam

New member
biglyk napisał:
Widocznie nikt nie zna jeszcze modelu B750, no nic widocznie pozostaje poczekać... Na oficjalnej stronie już jest. Ale co on tam dokładnie jest wart to trudno powiedzieć.
Jest grupka forumowiczów którzy od dawna śledza losy B750 mi.in. ja :) , ale po prostu nie jest jeszcze w masowej sprzedaży, w pojedynczych sklepach i marketach w kosmo cenach. Za ok. 2 tyg powinny być
 
Ostatnia edycja:
Do góry