Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

DarekGdynia

New member
dot. B650 i wspolpracy z pendriva

Czolem

Czy spotkaliscie sie z problemem aby TV nie chcial czytac plikow w tym wypadku filowych z pendriva, ?

Widzisz sprzet , po wejsciu w katalog mieli, mieli i tak do usranej smierci.... ?

Pen - EMTEC 8GB FAT32
 

axi13

New member
Mam pytanie do doświadczonych internautów odnośnie podłączenia LE37B650 do internetu. Wynajmują domek i dzielę Neostradę bezprzewodowo z sąsiadem jak moge podpiąć telewizor do netu?
wygląda to mniej więcej tak sąsiad ma neostrade i router u mnie na dachu jest antena i podłączenie do stacjonarnego kompa.
Dziękuję z góry za podpowiedź
 

mcold

New member
axi13 napisał:
Mam pytanie do doświadczonych internautów odnośnie podłączenia LE37B650 do internetu. Wynajmują domek i dzielę Neostradę bezprzewodowo z sąsiadem jak moge podpiąć telewizor do netu?
wygląda to mniej więcej tak sąsiad ma neostrade i router u mnie na dachu jest antena i podłączenie do stacjonarnego kompa.
Dziękuję z góry za podpowiedź

1. co masz pomiędzy anteną a kompem (AccessPoint, kartę radiową?)
2. w grę wchodzi tylko połączenie kablowe (WiFi ciagle jest wyłącznie opcją, Samsung Wireless ciągle jeszcze nie jest do kupienia w PL) więc musisz mieć połaczenie kablowe
 

axi13

New member
mcold napisał:
1. co masz pomiędzy anteną a kompem (AccessPoint, kartę radiową?)
2. w grę wchodzi tylko połączenie kablowe (WiFi ciagle jest wyłącznie opcją, Samsung Wireless ciągle jeszcze nie jest do kupienia w PL) więc musisz mieć połaczenie kablowe
między anteną i kompem mam wewnętrzną kartę sieciową.
 

mcold

New member
axi13 napisał:
między anteną i kompem mam wewnętrzną kartę sieciową.

No to jest problem. Musisz jakoś wpiąć w ten układ TV, a opcja na chwilę obecną jest wyłącznie po kablu. Rozwiązaniem jest kupienie nawet najtańszego AP (np. DLINK 524) i zwykłej karty sieciowej (ethernetowej) do kompa. Kabel od anteny podłaczasz do AP, do wbudowanego w AP switcha jednym kablem ethernetowym podłaczasz kompa drugim podłaczasz TV. Możesz poczekać na to słynne urządzenie Samsunga na USB, ale w tym przypadku może być problem ze złapaniem sygnału od sąsiada (antenka w tym Samsung USB Wireless jest symboliczna).

Zastanów się czy faktycznie potrzebny Ci ten internet - w zasadzie na chwilę obecną dostępnych jest tylko kilka witgetów z Yahoo, po zmianie softu zniknął YouTube. Inna sprawa że bardzo fajnie działa DLNA (udostępnianie mediów z kompa na TV) ale do tego to wystarczy Ci skrosowany kabel pomiędzy TV a kompem (zakładając że masz wbudowaną w płytę zwykła kartę sieciową). Przy okazji polecam zamiast oryginalnego samsungowego serwera WiseLinkPro takie cuś: fuppes<kropka>ulrich-voelkel<kropka>de . Działa bardzo szybko, obsługuje katalogi, działa bez problemu od Windows od 98 do Visty oraz dodatkowo na Linuxach i nie muli kompa.
 

andy_28

New member
Problemy z dekoderem N-ki

Tommy_M napisał:
Ostatnio zauważyłem pewien problem u siebie.

32B650+kabel HDMI + standardowy decoder N'ki

- Przeskakuję po kanałach pilotem do N'ki - zatrzymuję się na jakimś chcąc go chwile pooglądać - wyświetla się przez chwilę, po czym gaśnie obraz, mam tylko dźwięk - jak pójdę dalej albo się wrócę, a potem z powrotem na dany kanał to już jest.

Kiedyś zdazało się to incydentalnie, wczoraj zdażyło się trzy razy z rzędu...... niby nie jest to jakiś wielki problem, ale nie wiem czy to nie jakiś symptom tego, że zaczyna się coś dziać niedobrego (pytanie z czym? TV czy podłączenie z Nką?)

Ma/miał ktoś już tak?

To nie jest wina telewizora tylko dekodera N-ki. Jakis czas temu zrobili aktualizację oprogramowania swojego dekodera i coś im z tym nie poszło. U mnie nawet na telewizorze CRT jest ten efekt. Dzwoniłem w tem sprawie do n-ki i powiedzieli, że wiedzą o tym problemie i pracują nad poprawieniem oprogramowania.


Tommy_M mam pytania do Ciebie lub do innych użytkowników N-ki:
Podłączyłem LE40B651 do dekodera N-ki (nBox) za pomocą kabla HDMI.
1. Czy u Ciebie jest przesyłany oprócz obrazu również dźwięk po kablu HDMI, bo u mnie jest tylko obraz?
2. Czy u Ciebie dekoder wyświetla komunikat, że podłaczony telewizor po kablu HDMI nie ma funkcji HDCP (zabezpieczenia przed kopiowaniem treści) i trzeba go podłaczyć po kablu component?

Wydaje mi się, że B651 ma HDMI z zabezpieczeniem HDCP, czy się mylę? Zastanawiam się czy zatem mój kabel HDMI nie jest uszkodzony, a jeżeli kabel jest w porządku, to może mój Samsung jest zepsuty, bo podłączałem kabel zarówno do wejścia HDMI1 jak i do HDMI2 i jest ten sam efekt, obraz jest a dźwięku nie ma?

Pomożecie mi w tym problemie?
 

mcold

New member
andy_28 napisał:
Tommy_M mam pytania do Ciebie lub do innych użytkowników N-ki:
Podłączyłem LE40B651 do dekodera N-ki (nBox) za pomocą kabla HDMI.
1. Czy u Ciebie jest przesyłany oprócz obrazu również dźwięk po kablu HDMI, bo u mnie jest tylko obraz?
2. Czy u Ciebie dekoder wyświetla komunikat, że podłaczony telewizor po kablu HDMI nie ma funkcji HDCP (zabezpieczenia przed kopiowaniem treści) i trzeba go podłaczyć po kablu component?

Wydaje mi się, że B651 ma HDMI z zabezpieczeniem HDCP, czy się mylę? Zastanawiam się czy zatem mój kabel HDMI nie jest uszkodzony, a jeżeli kabel jest w porządku, to może mój Samsung jest zepsuty, bo podłączałem kabel zarówno do wejścia HDMI1 jak i do HDMI2 i jest ten sam efekt, obraz jest a dźwięku nie ma?

Ja bym sprawdził sam kabel HDMI - czy to jest pełne HDMI czy np HDMI-->DVI. No i czy ma magiczne oznaczenie "1.3 compatibile". W instrukcji TV jest wzmianka że tylko takie kable będa współpracować poprawnie.
 

MiChalSzy

New member
mcold napisał:
Inna sprawa że bardzo fajnie działa DLNA (udostępnianie mediów z kompa na TV) ale do tego to wystarczy Ci skrosowany kabel pomiędzy TV a kompem (zakładając że masz wbudowaną w płytę zwykła kartę sieciową). Przy okazji polecam zamiast oryginalnego samsungowego serwera WiseLinkPro takie cuś: fuppes<kropka>ulrich-voelkel<kropka>de . Działa bardzo szybko, obsługuje katalogi, działa bez problemu od Windows od 98 do Visty oraz dodatkowo na Linuxach i nie muli kompa.

Czy TV z tym serwerem wyświetla napisy do filmów? Używam obecnie Twonky i wszystko działa tylko, że napisów nie wyświetla.

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy jest jakiś sposób żeby wyeliminować opóźnienie dźwięku jakie jest w podłączonych przez chinch zewnętrznych głośnikach. Wiem, że nie tylko ja mam ten problem.
 

andy_28

New member
mcold napisał:
Ja bym sprawdził sam kabel HDMI - czy to jest pełne HDMI czy np HDMI-->DVI. No i czy ma magiczne oznaczenie "1.3 compatibile". W instrukcji TV jest wzmianka że tylko takie kable będa współpracować poprawnie.

Kabel jest typu HDMI na HDMI firmy Watson, długość 1.5 m z pozłacanymi końcówkami. Nie znalazłem na jego opisie oznaczenia 1.3 compatibile.
Tak, też to wyczytałem w instrukcji, ale czy kompatibilność do wersji 1.3 dotyczą gniazd w TV i dekoderze czy to dotyczy kabla HDMI i wtedy jest on jakiś inny?
 

Tommy_M

New member
Mówiąc szczerze to jestem zaskoczony bo mam podłączenie zupełnie zwykłym kablem HDMI - tylko takim kablem - prosto do TV (HDMI2 dokładnie, 1 jest zarezerwowane dla drugiego kabla HDMI od PS3).

Nie mam absolutnie żadnych problemów - fakt, że czasem jak zmieniam źródło z HDMI1 na HDMI2 to wyskakuje ten błąd o możliwości kopiowania, ale znika po jakiś 2 sekundach i tyle. Wszystko działa jak należy.

Dźwięk również idzie dokładnie po HDMI. Mam co prawda chinche (czy jak się tam to pisze) od samego TV do wzmacniacza - ale w sumie używam tego od czasu do czasu.

Fajna rzecz którą upgreadowali (podobno kiedyś tego nie było) to to, że pilot do N'ki ma też właśnie regulacje głośności jak jest podłączony po HDMI.

Podsumowując - zwykły kabel HDMI do gniazda HDMI2 w TV - i wszystko Gra.

Pozdrawiam.
 

andy_28

New member
Tommy_M napisał:
Mówiąc szczerze to jestem zaskoczony bo mam podłączenie zupełnie zwykłym kablem HDMI - tylko takim kablem - prosto do TV (HDMI2 dokładnie, 1 jest zarezerwowane dla drugiego kabla HDMI od PS3).

Nie mam absolutnie żadnych problemów - fakt, że czasem jak zmieniam źródło z HDMI1 na HDMI2 to wyskakuje ten błąd o możliwości kopiowania, ale znika po jakiś 2 sekundach i tyle. Wszystko działa jak należy.

Dźwięk również idzie dokładnie po HDMI. Mam co prawda chinche (czy jak się tam to pisze) od samego TV do wzmacniacza - ale w sumie używam tego od czasu do czasu.

Fajna rzecz którą upgreadowali (podobno kiedyś tego nie było) to to, że pilot do N'ki ma też właśnie regulacje głośności jak jest podłączony po HDMI.

Podsumowując - zwykły kabel HDMI do gniazda HDMI2 w TV - i wszystko Gra.

Pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedź Tommy_M :).
Powiedz mi zatem jaki masz ten kabel HDMI, jakiej firmy i czy ma coś napisane o kompatybilności z wersją 1.3 HDMI?
Który dekoder do n-ki posiadasz, nBOX czy ten dekoder-RECORDER z twardym dyskiem?

Pozdrawiam
 

mcold

New member
MiChalSzy napisał:
Czy TV z tym serwerem wyświetla napisy do filmów? Używam obecnie Twonky i wszystko działa tylko, że napisów nie wyświetla.

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy jest jakiś sposób żeby wyeliminować opóźnienie dźwięku jakie jest w podłączonych przez chinch zewnętrznych głośnikach. Wiem, że nie tylko ja mam ten problem.


Napisy sprawdzę, szczerze mówiąc zwykle oglądam bez:). Co do opóźnienia dźwięku to u mnie jest duża różnica pomiędzy podłączeniem przez chinch i optycznie (w tym drugim przypadku praktycznie go nie ma). Zauważalny efekt daje wyłączenie trybu Surround w TV.
 

holmta

New member
kurczak80 napisał:
Też mam 8800gt trzeba podłączyć mały kabelek od karty graficznej do złącza na płycie głównej spdif. Potem kabel hdmi do telewizora złącze hdmi/dvi3 i nadać temu złączu nazwę pc. Przełączyć w sterowniku od karty dźwiekowej na digital output i wszystko będzie grało.
Tutaj masz dokładny opis jak podłączyć ten kabelek a powinieneś go mieć razem z kartą grafiki.
Dziekuje zrobilem jak napisales i dziala:)dziekuje jeszcze raz. Wiedzialem ze moge na was liczyc.
 

tajtuss

New member
podjałem decyzję kupuję Samsunga LE 37B653 , powiedzcie na jakiej wysokości wiesza się w pokoju takie telewizorki
 

emt

New member
Le40b651

Witam
mam problem z ustawieniem odtwarzania z DVD opcji 100 Hz, wilmy są wyswietlane nienaturalnie ( tzn. tak jakby były to filmy dokumentalne a nie fabularne brak płynności). DVD mam podłączone przez HDMI 1.3 a w odtwarzaczu włączone skalowanie do 1080. ma ktoś może te same odczucia?
 

mcold

New member
emt napisał:
Witam
mam problem z ustawieniem odtwarzania z DVD opcji 100 Hz, wilmy są wyswietlane nienaturalnie ( tzn. tak jakby były to filmy dokumentalne a nie fabularne brak płynności). DVD mam podłączone przez HDMI 1.3 a w odtwarzaczu włączone skalowanie do 1080. ma ktoś może te same odczucia?

Kwestia przyzwyczajenia do "teatru telewizji" ? To po prostu tak ma być. Ewentualnie przestawić 100Hz Motion na "Płynny" i koniecznie włączyć tryb Film. W moim Pioneerze DV-400 mimo wszystko lepszy efekt daje ustawienie 576p zamiast 1080p.
 

Tommy_M

New member
andy_28 napisał:
Dzięki za odpowiedź Tommy_M :).
Powiedz mi zatem jaki masz ten kabel HDMI, jakiej firmy i czy ma coś napisane o kompatybilności z wersją 1.3 HDMI?
Który dekoder do n-ki posiadasz, nBOX czy ten dekoder-RECORDER z twardym dyskiem?

Pozdrawiam

Mam zwykły kabel firmy Active Jet - 1,8metra, pozłacane końcówki - sprawdzę w domu - żeby było coś o kompatybilności z 1.3 HDMI to nie mam pojęcia :D
 

marcino_80

New member
:)

cześć wszystkim mam prośbę czy możecie podać kilka jakiś dobrych programów do udostępniania plików obecnie ozywam SAMSUNG PC Share Manager znacie moze cos innego jesli tak to napiszcie pozdrawiam
 

skullx

New member
32"b650

Witam
kupilem przez sklep internetowy dwa tygodnie temu własnie ten moden telewizorka i mam pytanie:

od jakis 3 dni slychac wspomiane wczesniej juz brzeczenie w gornym prawym rogu patrzac od tylu telewizora( szczegolnie przy podniesieniu glosnosci powyzej 10, moje pytanie jest nastepujace czy jest to wada telewizora kora z czasem zniknie (po "wygrzaniu telewizora") czy jest to wada ktora wymaga naprawy przez servis samsunaga bo niewiem wlasnie czy mam juz dzwonic ;)
 
Do góry