Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

michal102

New member
neo2006a napisał:
@arlathan Mozesz wziac tez pod uwage modele 40b530-b550. Tam jest taka sama matryca co b650 (napewno lepsza niz a551/a656) tylko bez szyby i bez niepotrzebnych bajerow. 100hz tez nie ma.

Ja mam możliwość bezpośredniego porównania modeli 32B530 i 32B650.
32B530 kupił mój brat, 32B650 posiadam ja.
Efekt tego taki, że brat nie chce teraz do mnie przyjeżdżać bo mu żal, że nie dołożyl jeszcze trochę "grosza" i nie wziął B650:D

Krótko mówiąc - B650 posiada znacznie lepsze kolory, głębszą czerń i zdecydowanie lepsze skalowanie słabego sygnału (na B650 duzo lepiej wyglądają DivX-y).

Więc nie jest to tylko błyszcząca powłoka, 100Hz i "bajery".
 

shackall

New member
nicek82 napisał:
Witam na stronie samsunga pojawiło się nowe firmware do telewizorów serii 6 B 650 nowy soft jest datowany na 17.04.2009 i ma numer ver 1007.1 Ciekawe co zmienia ten nowy soft. Plik waży okolo 45 mb
Skąd można pobrać ten nowy firmware ? Możecie podać linka ? Trzeba zarejestrować TV, aby go zobaczyć na stronach Samsunga ? To jest na stronach Samsung/PL ?

--
js
 

Rocca

New member
Szukałem na forum i na google ale nie znalazłem nic co by mi pomogło.
Pierwsza rzecz to w zasadzie pierdoła :p mianowicie czy da się w jakiś sposób włączyć podświetlanie przycisków na obudowie telewizora? Bo praktycznie ich nie widać :grin:
Druga sprawa to problem z funkcją PIP mam N-kę i używam telewizora jako monitor , chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość żeby podczas siedzenia na kompie włączyć jako PIP obraz z N-ki ? Z tego co widze to w PIP jest jedynie możliwość wyboru programów z ATV i nic więcej. Da się to jakoś zrobić/ominąć?
 

devildriver85

New member
Czyli żadnych różnic w jakości obrazu miedzy 32" a 37" nie ma?
Pytanie dla posiadaczy... a jak z wykonaniem tv? jaki plastik? jak z podstawka? stoi stabilnie?
 

neo2006a

New member
Jesli chodzi o B650... Stoi bardzo stabilnie na ładnej, szklanej i ciezkiej podstawie. Jakosc wykonania jest wzorowa. Cała obudowa wykonana z plastiku typu "piano", takze tył. Poki co nic nie trzeszczy. Wszystko ładnie spasowane i pieknie wyglada w pokoju. Niestety przyciaga kurz jak diabli. Zna ktos dobry srodek antystatyczny? :grin:
 

apol

New member
firmware

plik rc.local zawiera :

#!/bin/sh

export MAPLE_DEFAULT_PATH=/mtd_cmmlib/InfoLink/lib
export MAPLE_MANAGER_WIDGET_PATH=/mtd_down/widgets/manager
export MAPLE_NORMAL_WIDGET_PATH=/mtd_down/widgets/normal
export MAPLE_WIDGET_DATA_PATH=/mtd_down
export MAPLE_WIDGET_INCLUDE_PATH=/mtd_down/widgets/inc
export MAPLE_PLUGIN_DATA_PATH=/mtd_cmmlib/InfoLink/lib
export LD_LIBRARY_PATH=$LD_LIBRARY_PATH:/mtd_cmmlib/YWidget_LIB
export KF_SLEEP_READ=-2
echo 30000 > /mtd_rwarea/DelayValue.txt
#touch /mtd_rwarea/DoPrintYahoo.txt
export KF_NO_INTERACTIVE=1
export KF_LOG=/dev/null #Remove engine logging.
cd /mtd_exe/

./exeDSP

po innych widac ze soft po czesci na linuxie jest zrobiony;) dokladnie chodzi na MontaVista
 
Ostatnia edycja:

devildriver85

New member
neo2006a THX za odpowiedź.
Chciałbym teraz zadać pytanie dla fachowców od techniki. Na niektórych stronach firmy podają dwa rodzaje kontrastów...dynamiczny i jakiś tam... Co one oznaczają? jak działają i który ważniejszy? i w jakiej wysokości ma je samsung b650? Jeden samsung ma ultra kontrast czyli podobno 50000-90000:1 ale który? i jaki jest ten drugi? jeżeli ktoś takie info posiada to proszę o odpowiedź bo na pewno wielu przyszłych kupujących to zainteresuje:) Pozdrawiam
 

Stentor

New member
Ja mam pytanie odnośnie sterowania pilotem. Czy testował ktoś możne możliwość sterowania pilotem tego TV tunera N'ki, Polsatu albo Multimedii. W wypadku Polsatu są tunery Samsunga. Czy obsługuje Anynet? Pytam bo nie lubię wielu pilotów a poza tym piloty dekoderów jakością nie grzeszą, a od tego telewizora pilot wydaje się dość przyjemnym urządzeniem
Podarwiam
 

slawek1946

New member
Stentor napisał:
Ja mam pytanie odnośnie sterowania pilotem. Czy testował ktoś możne możliwość sterowania pilotem tego TV tunera N'ki, Polsatu albo Multimedii. W wypadku Polsatu są tunery Samsunga. Czy obsługuje Anynet? ... od tego telewizora pilot
Podarwiam

Mam "Echostara DSB-7100HD", nie działa po HDMI-CEC, również "Samsung h370g" testowałem, ale wybrałem Echostara ponieważ
jest prosty w obsłudze.
 

herbi626

New member
Cytat:
Napisał boss131
Ja mam LE37B651. Telewizor ma bordową ramkę i przyciski na środku. Też widziałem gdzieś zdjęcia tego telewizora z przyciskami z boku, ale to chyba jakiś całkiem inny model. LE37B651 wygląda identycznie jak LE37B650 tylko ma bordową ramkę.

Być może ten z przyciskami z boku to B653? Tak przynajmniej jest na polskiej stronie Samsunga. Tyle tylko, że na austriackiej stronie Samsunga B651 i B653 wyglądają tak samo i mają przyciski po prawej stronie. A jak już ktoś wcześniej pisał, na pewno B651 ma przyciski na środku - tak samo jak B650.
Może ktoś widział B653 i potwierdzi jak wygląda ta kwestia?

Witam
To co znalazlem w sieci to :
Smasung LE32B650T2W czarny z przyciskami na srodku
Samsung LE32B651T3W bordo z przyciskami na srodku
Samsung LE32B652T4W czarny z przyciskami po prawej stronie
Samsung LE32B653T5W bordo z przyciskami po prawej stronie.
Tak mi wyszlo z dochodzenia w sieci.
Poza tym Samsung LE32B650 ma wejście Ethernet DLNA i 2 złacza EURO a 653 nie ma Ethernet DLNA i tylko 1 zlacze EURO posiada.
 

mistickx

New member
Witam,
to moj pierwszy post na forum, wiec wszystkich serdecznie witam ;)

Kupilem LE37B650 - ogolnie ok, ale ...
czy naprawde wszystko musi wygladac jak teatr tv? Tragedia jakas. Niby lepiej jest po wylaczeniu 100Hz Motion Plus, ale moze ktos juz znalazl sposob aby zostawic 100Hz i miec normalny wyglad filmowy a nie wyglad wiecznej opery mydlanej?

Pytanie jeszcze jedno, poniewaz czytalem o firmwarze, ale na stronie w centrum pobierania go nie widze :( chyba, ze slepy jestem.

To jak, ktos tez nie moze zniesc efektu teatru telewizji?
Moze chcielibyscie mi podac ustawienia jakich uzywacie dot. obrazu ... z checia poeksperymentuje :)

pzdr
 

michal102

New member
@mistickx

Ustaw redukcję skoków i redukcję rozmycia na 3.
Ale zdażają się filmy na których te ustawienia się kompletnie nie nadają, nie wiedzieć czemu obraz strasznie szarpie. Musisz wtedy ustawić inaczej, lub całkowicie wyłączyć 100Hz.
 

marcinpoznaniak

New member
Ja mam ustawioną w 100Hz redukcję skoków na 8 a redukcję rozmycia na 4 - wyczytałem na jakiejś zachodniej stronie że tak jest najlepiej. I rzeczywiście, mam tak od 3 tygodni i obraz idealny, żadnego teatru i szarpania.

Czy ktoś ma informacje co daje nowy firmware?
 

czarekr

New member
marcino_80 napisał:
dzieki za pomoc. ale w tv zmienilem na te ostawienia! w ustawieniach internetu tez zmienilem z uk i nadal nie pojawilo sie you tube:(
w takim razie musisz zrobić to co ja zrobiłem u siebie, trzeba przywrócić ustawienia fabryczne poprzez przytrzymanie kilkanaście sekund przycisku exit na pilocie, wtedy ponownie wprowadzisz ustawienia, ja mam dla cyfrowej ustawione inne a dla analogu europa wschodnia i ruszyło , wcześniej tez nie mogłem przestawić się na YT
 

czarekr

New member
maciej_maj napisał:
owszem sam tak mam podłączonego samsunga do sieci i ze wszystkimi usługami daje radę oprócz odtwarzania MKV po sieci mimo połączenia 54 mbps to niestety przerywa bo nie nadąża z przesyłaniem danych

zawsze twierdziłem że co kabel to kabel i żadne radio go nie zastąpi

dzięki za info, a możesz powiedzieć jaki sprzęt masz podłączony (ruter i bramkę?) ja się zastanawiam na jakąś konfiguracją linksysa może wtedy nie będzie zbytnio rwało
 

maciej_maj

New member
czarekr napisał:
dzięki za info, a możesz powiedzieć jaki sprzęt masz podłączony (ruter i bramkę?) ja się zastanawiam na jakąś konfiguracją linksysa może wtedy nie będzie zbytnio rwało

U mnie wygląda następująco

UPC -> Router Linksys WRT54GL - (radio) -> Aceess Point Edimax ew-7206apg -> telewizor . Jakieś szczególnej konfiguracji nie mam
 
Do góry