Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

janokl

New member
filmy na b650

Panowie czy ogladacie filmy z napisami na tym tv ???? Filmy ida pieknie z pendriva i dysku 2,5" przenosnego ale.... ja mam ciagle ten sam problem z napisami. opoznienie wyswietlania napisów ciagle wzrasta wraz z uplywem czasu filmu, wiec regulowanie jakie jest mozliwe i tak nie ma sensu bo trzeba to opoznienie zmieniac doslownie co kilkanascie sekund... czy posiadacze tego tv maja taki sam problem lub jakos rozwiazali synchronizacje??? sprawdzilem to juz na kilku filmach i jest tak samo.... pozdrawiam :)
 

michu289

New member
FPS napisów z filmem ci się nie zgadza dlatego masz co chwila przesunięcie wystarczy ustawić FPS napisów na taki co ma film i gotowe :eek:k:
 

groch20

New member
Sprawdzal ktos pliki mkv z wbudowana podwojna sciezka dzwiekowa,
np z DTS i AC3 albo z dwoma roznymi jezykami.
Czy jest mozliwosc recznego wyboru sciezki dzwiekowej ktora ma odtwarzac TV?
 

kurczak80

New member
Ja nie mam problemu z napisami w żadnym filmie czy divx czy hd. Denerwuje mnie tylko że nie można sobie ustawić tła pod napisami. Na razie trafiłem na jednego divixa który mi nie poszedł ale to stary był z 2001 roku.
 

MAdam

New member
Ma ktoś jakieś wiarygodne info kiedy B750? To jedyna rzecz, która hamuje mnie przed zakupem B650. W Niemczech i w innych krajach UE juz są dostępne od jakiegoś czasu a u nas nic, a przynajmniej ja nic nie widze konkretnego...
 
Ostatnia edycja:

Tommy_M

New member
Byłem wczoraj z PS3 w MM na testach 32B650.

Zacznę nietypowo bo od podsumowania - TV znacznie fajniejszy w odbiorze od sharpa dh77 - co więcej wczoraj jeszcze zamówiłem, dzisiaj odbieram.

A teraz szczegóły:

1. Gry na PS3 - ustawienia fabryczne, włączony tryb gry, ewentualnie kilka małych zmian - GT5 czy LBP chodzą pięknie - na prawdę super, zero smużenia, piękna płynność, na prawdę byłem pod wrażeniem.

ale:

- przy nie włączeniu trybu gry input lag jest kosmiczny...... np. w LBP gdzie na prawdę trzeba czasem wykonywać sporo sekwencji skoków etc. i to dokładnie wymierzonych nie dało by się grać - lecę z czegoś naciskam skok, a tu już za późno, zleciałem...... dałem spbie spokój i właczyłem tryb gra.

Samsung o ile wiem w starych modelach wypuszczał firmware i stopniowo obniżał input lac - licze że tutaj też ta będzie.

2. Filmy w jakości avchd z PS3 - jakość piękna, bardzo szybko kilkoma suwakami da się uzyskać na prawde przepiękny obrax - nie ma się do czego przyczepić jak chodzi o czerń, biel, kolory, ustawianie 100Hz etc. - wszystko na prawdę ok.

ale:

- znacznie, znacznie mniejszy niż w DH77 ale jest efekt "ciepłego falującego powietrza" wokół przedmiotów/iosób poruszających się na tle z dużą ilością szczegółów. Tyle, że tutaj w porównaniu do Dh77 to na prawdę margines.

Tyle, że na starym Panasonicu nie było tego w ogóle - ale to zrzucam na karb jednak tego, że tam było tylko HD ready, cały obraz lekko rozmyty - tak jak to w Panasonikach.

3. Kanały SD i HD na N'ce - to testowałem około tydzień temu na 37'' i wyniki testu były tak dobre, że zdecydowałem sie na ten model wstępnie także to chyba wystarczy za odpowiedź :D - kanały HD sa piękne (ale to tak jak w 90% TV), kanały SD bardzo dobre po ustawieniu kilku rzeczy na prawdę bardzo sensowne pomimo generalnie złego sygnału/podawanego materiału.

Ja tak jak mówię, zdecydowałem się, dzisiaj odbieram TV, będę testował kwestie buczenia/pixeli etc. jeszcze w sklepie - chciałbym miec pewnośc, że przynajmniej to będzie ok, a czas pokaże jak się będzie użytkowało.

PS. Bardzo mile zaskoczyła mnie obsługa w MM - nie tyle pozwolili mi sie podpiąc, co po prostu dostałem TV, pilota, prosze sobie podłączyć i testować, zostawili mnie samego i mogłem w spokoju z godzinikę się pobawić. Bałem się, że będą stać nade mną i "sapać" żeby już skończyć a tu zupełnie odwrotna sytuacja.
 

pkp18

New member
Mam takie małe pytanie co odnośnie podłączenia do internetu. Trzeba kupować oryginalny adapter Samsunga ,czy wystarczy zwykły do WiFi? Naprawdę tak razi w oczy tv podłączony przez HDMI do laptopa?
 

janokl

New member
problem z napisami

no niestety zmiana FPS napisów w subedit playerze nie pomaga, dalej napisy rozjezdzaja sie coraz bardziej wraz z uplywem czasu. nadmieniam ze sprawdzalem klika filmow, zmienialem fps napisow, w komputerze synchronizacja filmu z napisami jest wlasciwa lecz z usb w tv juz nie... moze ktos ma inne pomysly???
 

orionez

New member
janokl napisał:
no niestety zmiana FPS napisów w subedit playerze nie pomaga, dalej napisy rozjezdzaja sie coraz bardziej wraz z uplywem czasu. nadmieniam ze sprawdzalem klika filmow, zmienialem fps napisow, w komputerze synchronizacja filmu z napisami jest wlasciwa lecz z usb w tv juz nie... moze ktos ma inne pomysly???

Jeśli napisy masz w txt to spróbuj prze konwertować do srt. Podejrzewam też, że napisy masz w formacie klatkowym (mDVD) może w formacie czasowym będzie lepiej to dzialać. Wszystko to można zrobić subeditem.
 

edrjen

New member
czy ktos juz kupil wifi ? jesli tak to za ile i gdzie? czy w ogole jakies "zamienniki" podejda czy tylko orginal samsunga? ; ) kurde.. router mam w 2 pokoju .. przydalby sie :/
 

Tommy_M

New member
michal102 napisał:
@Tommy_M

A czy w trybie gry widać jakąś stratę w jakości obrazu?

Ja bym to bardziej nazwał zmianą na inne a nie na gorzej. Fakt jest taki, że tryb gry wyłącza 100Hz i to jednak chyba torchę widać! Nie analizowałem co jeszcze stało się "nieaktywne" - od wczoraj TV w domu i na razie wieczorne testowanie utwierdza mnie, że zmiana z sharpa dh77 była zdecydowanie dobrym ruchem. Dla mnie obraz wciąż rewelacyjny nawet na trybie gra.

Wczorajsze testy:
- koncert na DVD - czerń, światła, szczegóły, jakbym byl na koncercie (uwaga: głos od razu podpięty pod zestaw wzmacniacz i głośniki także o głośnikach wbudowanych w TV się nie wypowiem)
- gra na PS3 - Wipeout HD (płynność, reakcja przy trybie gra, kolory, zero smużenia etc. - bardzo, bardzo fajnie)
- gra Singstar (rewelacja, ale tu nie ma wielkich wymagań co do obrazu)
- gra KZ2 (tutaj intro HD powala, dosłownie), dalej nie grałem.
- telewizja zupełnie standardowa SD (za późno było na strojenie Nki wczoraj) - kanały o lepszej jakości typu TVP1 (o dziwo), tvp2, TVN - lepsze niż się spodziewałem, generalnie mogłby tak być i bym się nie obraził.

Wszystko testowane praktycznie na defaultowych ustawieniach i na prawdę jestem bardzo zadowolony (a po przejściach z sharpem dh77 wiele osób uważa, że jestem mega wymagający - ja tak nie uważam :D )

PS. Minus gigantyczny za pilota - takiego "cudaka" to w życiu nie widziałem!! Szczerze odszczekuję co mówiłem o pilocie do Sharpa - przy tym który mam teraz, to ten sharp to cudo designerskiej i estetycznej roboty! Pilot do Samsunga jest po prostu wręcz piramidalnie brzydki.

Ale za to co najwazniejsze sam TV prezentuje się zdecydowanie pięknie, a super podstawka sprawia, że "udaje" TV z wyższej półki - wygląda lepiej niż Sharp.
 

jayu

New member
Jak jest z dźwiękiem w B650?

Znajomy ma jakiś poprzedni model Samsunga, gdzie głośniki też są od spodu i twierdzi, że nie da się tego słuchać.

Może ktoś mógłby się podzielić jak to wygląda przy oglądaniu SD tv, DIVx, czy też DVD. Koniecznie trzeba odpalać do tego zewnętrzne systemu dźwięku?

A jak chodzi menu? Jest szybkie i płynne, czy widzieliście jakieś "zacięcia"?

Waham się pomiędzy 40B650 a W5500 Sony a nie chciałbym przepłacić za Sonego.

/jayu
 

janokl

New member
mysz

do tego telewizorka -komputera powinna byc jeszcze mysz bezprzewodowa. Żona jak sie dorwala tej gierki ktora jest zainstalowana .... nie wiem ile pilot wytrzyma. Oprocz malych mankamentów w tym tv jak narazie nie moge sie od niego oderwac. problem z napisami z filmow faktycznie jest wtedy gdy FPS filmu jest 25 a napisow 23,... , tylko ze subedit player ktorym probuje przekonwertorowac napisy cos oklamuje gdyz dalej FPS jest nie taki. Jesli fps filmu jest 23,... i napisow taki sam nie ma problemow, problemy sa tylko jesli fps napisow i filmu roznią sie. dziwi mnie jednak fakt ze w komputerze jakos mi to nie wystepuje... Dzisiaj tez podpialem pod usb czytnik kart wraz z karta SD i nie ma problemu wszystko pieknie chodzi. Film nagrany kamera full HD na tej wlasnie karcie powala mnie na kolana, dopiero teraz zobaczylem na tym tv co potrafi moja kamerka. Tak, ze pendrive , dysk 2,5" oraz czytnik kart sa spokojnie widziane i odczytywane prze ten tv z czego bardzo sie ciesze. Szmatką obudowe trzeba codziennie niestety wycierac. Pozdrawiam zadowolonych wlascieli :)
 

janokl

New member
jayu]Jak jest z dźwiękiem w B650?

Znajomy ma jakiś poprzedni model Samsunga, gdzie głośniki też są od spodu i twierdzi, że nie da się tego słuchać.

Może ktoś mógłby się podzielić jak to wygląda przy oglądaniu SD tv, DIVx, czy też DVD. Koniecznie trzeba odpalać do tego zewnętrzne systemu dźwięku?

A jak chodzi menu? Jest szybkie i płynne, czy widzieliście jakieś "zacięcia"?

Waham się pomiędzy 40B650 a W5500 Sony a nie chciałbym przepłacić za Sonego.



ja na dzwiek ogolnie tu nie narzekam zwlaszcza ze jest tutaj kilka roznych trybow plus korektor aby ustawic do swoich oczekiwan. wiadomo ze nie jest to dzwiek audiofilski ale wydaje mi sie ze jak na ukryte glosniki jest dobry. poza tym DVD i divx wygladaja bosko o SD nic nie powiem bo mam podpiety polsat cyfrowy i jestem zadowolony. Menu chodzi bardzo szybko i mimo masy ustawien napewno sie w nim nie pogubisz, poza tym jest troche zmienione niz w poprzednich modelach. zadnego zaciecia tez nie zauwazylem. Tez bralem po uwage rozne tv sony i ciesze sie ze nie zakupilem w koncu sony bierze panele lcd od samsunga a cena samsunga duzo nizsza a ten tv oferuje mase ciekawych rozwiazan ktorych sony nie ma...
 
Ostatnia edycja:

zibi13.33

New member
ktory lepszy?

Chce kupic 46B650 mam okazje za 4250 po kosztach od znajomego ,moge go kupic tak tanio bo zero narzutow bodaj 500 za transport,prosze doradzcie czy tego samsunga czy sony w 4500 tez 46 cali,soniak drorzszy,ktory lepszy,mam okazyjna cene bo likwiduja firme.
 

Tommy_M

New member
jayu napisał:
Jak jest z dźwiękiem w B650?

Znajomy ma jakiś poprzedni model Samsunga, gdzie głośniki też są od spodu i twierdzi, że nie da się tego słuchać.

Może ktoś mógłby się podzielić jak to wygląda przy oglądaniu SD tv, DIVx, czy też DVD. Koniecznie trzeba odpalać do tego zewnętrzne systemu dźwięku?

Dźwięku w ogóle tak jak pisałem nie testowałem, od razu przełączyłem na wzmacniacz i kolumny zewnętrzne, ale zakładam, że jak to bywa w LCD głośniki są raczej "symboliczne".

jayu napisał:
A jak chodzi menu? Jest szybkie i płynne, czy widzieliście jakieś "zacięcia"?

Waham się pomiędzy 40B650 a W5500 Sony a nie chciałbym przepłacić za Sonego.

/jayu

No Menu nie jest tak szybkie jak w Sharpie - ale bardzo ładnie zrobione, animowane, także generalnie to nie przeszkadza, choć mogłoby być szybsze - to na pewno - zależy jak dużo będziesz mieszał - dla osób które lubią przetestować każdą opcję na wszystkie sposoby to wyobrażam sobie, że szybkość może sfrustrować odrobinę.

PS. jeszcze jedna rzecz - "buczenie" - kompletnie nie słyszalne dopóki się nie podejdzie do TV i pochyli z tyłu nad nim - także nie ma co mówić, chyba, że ktoś ma słuch absolutny i jest skrajnie wrażliwy a do tego ogląda z pół metra.
 

szeryfo

New member
Fakt, buczenie minimalne jest. U mnie slychac to z rana, zaraz po wlaczeniu tivika. Jednak jest to dosyc ciche i nie jestem pewien, czy sluch sie przyzwyczaja, czy buczenie zanika.
Co do dzwieku, to tez sie naczytalem, ze masakra, zenada i takie tam. Do kablowki w zupelnosci wystarcza glosniczki wbudowane. Musze dodac, ze jestem melomanem (i troche audiofilem),wiec posiadam odpowiednie naglosnienie, jednak przy zwyklym ogladaniu nie czuje potrzeby wlaczania wzmacniacza. Ale lepsze filmy naturalnie puszczam wielokanalowo oraz nie wyobrazam sobie ogladania DVD czy divx bez dodatkowego wspomagania. Przeciez po to w tych formatach znajduje sie dobrej jakosci wielokanalowy dzwiek.
Menu jest plynne i baaardzo czytelne. Chyba tylko wyczynowcy moga narzekac na szybkosc poruszania sie w menu. :D
 
Do góry