Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

januszkop

New member
Max123 napisał:
Działa!!! Dzięki za link. Mam co prawda TV UE55B7000, ale zawartość CL będzie działać na każdym TV Samsunga.
Trzeba oczywiście wgrać zawartość z zakładki 2009.
amadeo - jesteś WIELKI - a infolinia samsunga o tym nie wie - brawo - dzięki Ci - ja też skorzystałem z Twojej podpowiedzi
 

kuba259

New member
Witam
Czytam wasze forum i nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie:
Czym różnią się modele
LE32B650
LE32B651
LE32B652
LE32B653
oprócz różnicy cenowej?
 

bsw

New member
DLNA - doświadczenia i problemy

Witam, TV jakie jest każdy widzi - IMO najciekawszym rozwiązaniem technologicznym jest w nim DLNA - moje doświadczenia:

PC Share Manager.
Na starcie podryzł mi się ze sterownikami od komórki (wirtualny dysk- ciekawe czego tam szukał...) Udostępnianie zawartości trwało godzinę ! Po czym serwer się wywalił. Straciłem trochę czasu na bezskuteczne próby uruchmienia i dałem sobie z tym spokój... Płytka świetnie spisuje się za to jako podstawka pod kubek - polecam !

Zaistalowałem Fuppes. Instalacja szybka i bezbolesna. Udostępnianie też prawie bezproblemowe. Gorzej z działaniem:

Filmy - chodzą wszystkie, ale nie mogę ich zatrzymać :-(
Muzyka - chodzi co drugi album - nie wiem o co chodzi - dll z lame dorzuciłem jak pisało w readme. Ale te co chodza - super funkcjonalność.
Podoba mi się że odtwarza pliki flac - mam ich coraz więcej :)
Zdjecia - wyświetla na środku ekranu i nie powieksza automagicznie...

Na razie dopiero udało mi się odpalić ustrojstwo ale już mi się podoba.
Ten programik ma spore możliwości - kombinuję z użyciem transkodowania i filtru VOBSUB co powinno umożliwić oglądanie filmów z napisami !

Jak dojdę ze wszystkim pokuszę się o postawienie dedykowanego serwera UPnP Home Media :) Ale w takich okolicznościach przydał by się jeszcze jakiś software'owy klient na kompa...
Poza tym może jeszcze coś a'la NEXON do kuchni :)

Czy ktoś może opisać swoje doświadczenia z DLNA ?
 

kuba259

New member
kowal801 napisał:
To słabo czytasz, bo tak się składa że te pytanie pojawia się dość często w tym wątku.:p
To podaj mi stronę, na której różnica ta jest wytłumaczona? ;)
To, że jest inny pobór mocy - ok, ale czym jest spowodowany, chyba nie umiejscowieniem przycisków na telewizorze. :hmm:

A tak z innej beczki
Mogę podłączyć telewizor z serii B65x 32" do dekodera "n" połączeniem s/pdif? Wczoraj byłem oglądać telewizory w sklepie, ale nie mogłem znaleść tego wejścia, chociaż, że na stronie samsunga jest napisane, że odtwarza dźwięk w systemie Dolby Digital? Przez ten kabel idzie tylko dźwięk Dolby Digital, czy też stereo? Nie muszę "podwójnie podłączać telewizora do dekodera?

np. taki kabel OPTYCZNY CYFROWY KABEL AUDIO T-T TOSLINK
 
Ostatnia edycja:

Agares

New member
amadeo napisał:
Format w serii B jest inny od serii A - zakładka 2008. Na polskiej stronie Samsunga Content Library jest ciągle tylko do serii A.

Napisz, proszę, czy działa.

Dzieki wielkie wszystko gra i buczy. Szkoda tylko ze pamieci niecale 200 Mb :)
 

amadeo

New member
Agares,

Niektóre Content Library zawierają kilka języków, więc można je odchudzić kasując zbędne i poprawiając plik .dat, który jest w formacie tekstowym (XML).

Inne rozwiązanie to zwolnienie pamięci poprzez usunięcie z pamięci TV fabrycznych Content (pewnie warto zrobić wcześniej kopie).
 

krzysiek25

New member
MeMberX napisał:
Mam jedno Pytanie .Moze mi ktos konkretnie odpowie na nie. Czy model 37B650 nadaje sie do ogladania kablowki z odleglosci 2,5-3m. Bedzi on wykorzystywany wylacznie do tego celu. Jezli ktos wie czy jest cos lepszego w tej cenie i 37" to bardzo prosze o komentarz. Nie wymagam aby byl o niebo lepszy niz obraz z kablowki ze zwyklego CRT (w chwili obecnej 28" LG CRT).Dziekuje z gory za odpowiedz.
Witam!
Odległość do oglądania wylicza się z wzoru (liczba cali TV x 3 x 2,5cm)
czyli dla TV37 jest to ok. 3m.
Taką odpowiedź dostalem z samsunga /sam nie wiem jakiej wielkości tv kupić/.
 

Agares

New member
amadeo napisał:
Agares,

Niektóre Content Library zawierają kilka języków, więc można je odchudzić kasując zbędne i poprawiając plik .dat, który jest w formacie tekstowym (XML).

Inne rozwiązanie to zwolnienie pamięci poprzez usunięcie z pamięci TV fabrycznych Content (pewnie warto zrobić wcześniej kopie).

Tak dokladnie juz sie zdazylem pobawic w odchudzanie, wyrzucenie fabrycznych zawartosci tez jest dobrym pomyslem tym bardziej ze nawet nie trzeba robic kopii bo wszystko poza jedna gra jest na stronie ktora podales.
 

Bucek

Banned
ktora seria samsunga ma mozliwosc odtwarzania filmow (w tym mkv) po USB ... pelne DLNA mi nie potrzebne ...

a moze jest jakas plazma co ma podobne funkcje multimedialne co ten LCD?

przyznam szczerze, ze obraz na plazmie bardziej mi sie podoba
 

surfer

New member
Bucek napisał:
ktora seria samsunga ma mozliwosc odtwarzania filmow (w tym mkv) po USB ... pelne DLNA mi nie potrzebne ...

a moze jest jakas plazma co ma podobne funkcje multimedialne co ten LCD?

przyznam szczerze, ze obraz na plazmie bardziej mi sie podoba

np plazmy Samsunga serii B od numeru 650 w górę (ale pliki mkv też mają ograniczenia - jakie nie wiem, bo u mnie śmiga wszystko).
 

pydus

New member
witam:)
na dniach planuje zakup samsunga 40b650
i stad pytanie czy orientuje sie ktos czy bedzie jakas promocja na dniach np w mm czy gdzies zeby mozna bylo kupic bez vatu lub w jakiejs atrakcyjnej cenie :)?
 

maglo18

New member
Problem DLNA

Witam,

Jest to mój pierwszy post. Przszukałem cały wątek ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.
Posiadam Router Asus Wl500gP z alternetywnym oprogramowaniem Olega i podpiętym dyskiem 2,5". Zainstalowałem na nim Mediatomba jako serwer upnp ale przy próbie odtworzenia plików wyskakuje napis nieobsługiwany format plików. Następnie Ushare-nie widzi plików. Twonky Media serwer widzi pliki ale przy próbie odtworzenia zrywa połączenie z serwerem i wychodzi do TV.
Może ma ktoś poprawnie skonfigurowany i działający jakiś serwer upnp pod ten router lub pod linuxem. Z wszystkie odpowiedzi bedę wdzięczny.
 

bsw

New member
DLNA i Contents Library

Witam,

1. Polecam serwerek uPnP DLNA FUPPES. Są wersje pod linuxa i windę. Do windy trzeba dorzucić lame_enc.dll - mój problem z mp3 polegał na niewłaściwej wersji tej biblioteki. Ale wujek google wskazał mi właściwą :)

2. Contents Library - zciagnąłem z samsung/uk - wszystko działa, ale okazuje się że jest b. mało pamięci w telewizorze. Czy można jakoś zmienić ustawienia aby zwiększyć ilość pamięci dla Content Library np. kosztem pamięci dla MediaPlay ?

3. Spróbowałem spreparować własną bibliotekę z gierką .swf w środku - sukces połowiczny na razie (TV skopiował, wyświetlił w menu, i powiesił się przy uruchamianiu - ale bawimy się dalej :)
 

Sebcze

New member
A czy można ten telewizor podłączyć zwykłym kabl;em sieciowym z komputera w systemie Windows xp ?

Z góry dzięki za pomoc


Pozdrawiam

Seba
 

amadeo

New member
bsw napisał:
3. Spróbowałem spreparować własną bibliotekę z gierką .swf w środku - sukces połowiczny na razie (TV skopiował, wyświetlił w menu, i powiesił się przy uruchamianiu - ale bawimy się dalej :)
CL Samsunga napisane są w wersji 7 Flash-a. Może wbudowany w TV player nie czyta nowszych wersji? Może to jakaś specjalna wersja player-a np. mobilna?
 
Do góry